Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Po skyrybų vengia naujos santuokos pančių

 
2010 03 27 0:00
Renginiuose ir vakarėliuose dažnai dalyvaujantis Ž.Grigaitis teigia žinąs, kad juo domisi "barakudomis" vadinamos moterys.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
Renginiuose ir vakarėliuose dažnai dalyvaujantis Ž.Grigaitis teigia žinąs, kad juo domisi "barakudomis" vadinamos moterys.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Kai kurie vyrai, patyrę, kas yra šeima, jai subyrėjus pradeda vengti rimtų įsipareigojimų - dar vienos santuokos. Apie artimas moteris, jei tokias turi, kalba atsargiai. Arba tvirtina, kad nebenori užpildyti atsiradusios tuščios vietos. Klausantis susidaro įspūdis, tarsi bijotų būti supančioti. Kodėl vyrai nenori prarasti laisvės, kurią pajuto po skyrybų?

Pramogų ir verslo žmogus Aras Vėberis, po savaitės švęsiantis 40 metų gimtadienį, teigia, jog ankstesni du bandymai kurti šeimą buvo pernelyg spontaniški. Todėl dabar jis linkęs pasvarstyti. Roko atlikėjas Vladas Kovaliovas po skyrybų tiesiog nori mėgautis laisve. Verslininkui Žilvinui Grigaičiui iširusi santuoka - skaudus ir pamokantis dalykas. Šiuo metu intensyviai dirbančiam ir daug keliaujančiam vyrui apskritai sunku įsivaizduoti, kokia moteris galėtų prisiderinti prie jo gyvenimo būdo.

Kiekvieno pašnekovo klausinėjau ne tik apie požiūrį į santuoką. Norėjau kuo daugiau sužinoti apie šiuos įdomius vyrus ir suprasti, kodėl jie pasidarė atsargūs, sunkiai įsileidžia moteris į savo jausmų pasaulį.

Ketvertukų žaismas

Per pačias Velykas - skaičiumi 4 pažymėto mėnesio 4 dieną - žinomam pramogų pasaulio žmogui ir verslininkui Arui Vėberiui sueis 40 metų. O dar bus jo įkurto interneto socialinio tinklalapio Frype.lt ketvirtasis gimtadienis. Toks įdomus ketvertukų žaismas. Neseniai portale Klausimelis.lt buvo teiraujamasi, kas yra A.Vėberis. Be paties herojaus prisipažinimo, kad tai - jis, radau vieną įdomų atsakymą: "Pagal spaudą - moterų siaubas."

Apie tą "siaubą" Aro klausiu vėliau. Iš pradžių prašau atsakyti: kas yra Aras Vėberis? "Kompozitorius, dainų tekstų autorius, verslininkas, audiovizualinio meno vadybos magistras... Subrendęs vyras. Dviejų vaikų tėvas", - kiek pagalvodamas vardija pašnekovas.

Kadangi sąrašėlis, kas yra A.Vėberis, išeina netrumpas, domiuosi, kokius gyvenimo įvykius ir žmones jis laiko svarbiausiais. Pirmiausia pašnekovas pamini vaikus. Iš buvusių santuokų jis turi 15 metų sūnų Pijų ir beveik vienuolikmetę Mariją.

Aras tvirtina, kad dar jam svarbūs artimieji, giminaičiai, bičiuliai. Ir patikina neturintis daug draugų. "Sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis išryškėja, kurie draugai tikri, - neslepia šilto ir šalto matęs vyras. - Laikui bėgant jie atsisijoja."

Baigdamas vardyti, kas svarbiausia, Aras pabrėžia, kad jo gyvenime tikrai gilų pėdsaką paliko "Naktinės personos". Linkčioju galva, nes gerai prisimenu - dešimtmetį gyvavusi grupė buvo labai populiari. Galbūt todėl A.Vėberio 40 metų jubiliejaus ir jo įkurto socialinio tinklalapio Frype.lt ketverių metų gimtadienio proga balandžio 3-iąją sumanytas vakaras, per kurį "Naktinių personų" dainas atliks bičiuliai, kolegos ir bendražygiai.

"Nepasimoko tik kvailiai"

Bandau įsivaizduoti, kaip keitėsi Aro gyvenimas nuo "Naktinių personų" iki dabar: anksčiau buvo audringi laikai, o šiuo metu - ramesni. Tai girdėdamas jis atremia, kad visiems žmonėms tenka patirti ir pakilimų, ir nuopuolių. "Ką pavadinčiau savo nuopuoliais? Jie užklupdavo, kai nieko neveikdavau, - prisipažįsta vyras. - Ar tai būdavo depresija? Na taip. Nuovargis, išsekimas, depresija... Alkoholis. Tokios problemos nesvetimos pusei Lietuvos."

Nuo nuovargio ar net pervargimo Aras neapsaugotas ir šiandien, bet svaigalų nebegalima vadinti problema, nes jų nebevartoja apie šešerius metus. Kodėl Arui nebesinori girtuokliauti su kompanija? Jis sako išaugęs iš tos smėlio dėžės. Rado kitokių laisvalaikio leidimo formų. Nuo tada, kai girtavimas išnyko iš vyro gyvenimo, jis perskaitė krūvas knygų, peržiūrėjo šimtus filmų.

Aras teigia, jog pastarieji šešeri metai jam apskritai sėkmingi - stabiliai kyla aukštyn. Pernai tapo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos audiovizualinės vadybos magistru. Verslas sekasi. Santykiai su artimaisiais, vaikais vis gerėja. Gal todėl, kad bėgant metams atsiranda patirties, išminties? "Visas gyvenimas yra universitetas, - tvirtina pašnekovas. - Išminties atsiranda vis daugiau. Tik kvailiai nepasimoko iš savo klaidų ir nepadaro išvadų."

Širdžių ėdikas ir mergišius

Primenu Arui, kad jis, nors ir juokais, buvo pavadintas moterų siaubu. Prieš pusantrų metų vienas interneto portalas rinko didžiausius širdžių ėdikus. Tarp nominantų atsidūrė ir A.Vėberis. Ten buvo minima santuoka su garsia manekene Renata Mikailionyte ir rašoma, kad jis traukia moteris paslaptingumu, neprieinamo vyriškio įvaizdžiu. O prieš Naujuosius metus kitas portalas nominavo Arą Metų mergišiumi. "Ačiū už tokią "garbę", - ironizuoja jis. "Pasakyk, kokia tavo žavesio paslaptis", - šaipausi. "Nežinau, - neatskleidžia vyras. - Gal reikėtų klausti moterų." Ir rimtai paaiškina, kad pastaruoju metu retai rodėsi viešumoje, atsisakydavo duoti interviu ir dalyvauti televizijos laidose, draugavo su Monika Mužaite ir buvo jai ištikimas. Todėl Aras stebisi, kodėl vis patenka į tokius rinkimus. "Nieko nesuprantu, - sako išpūtęs akis. - Na, jeigu kam nors nuo to geriau, tegul nominuoja. Nekreipiu į tai dėmesio. O už šį mano įvaizdį turėčiau padėkoti žiniasklaidai, nes ji tokį sukūrė. Nors esu, palyginti su kitais mano aplinkos žmonėmis, Dievo avinėlis. Todėl man visa tai kelia šypseną."

"Gerbiu tokį sprendimą"

Neseniai pasklido žinia, kad A.Vėberis išsiskyrė su mylimąja Monika, bet juodu ir toliau dirba kartu. Klausiu, ar tai tiesa? "Iš tikrųjų mudu išsiskyrėme rugpjūtį. Kiek įmanoma vengėme kalbų, nes tai yra asmeninis gyvenimas", - santūriai atsako Aras ir priduria, kad jokio pykčio nebuvo, nes abu - suaugę ir protingi žmonės. Galiausiai po pauzės paaiškina, jog išsiskyrimo iniciatorius - ne jis. "Galbūt dėl to, kad man klijuojamos širdžių ėdiko ir mergišiaus etiketės, daugelis mano, jog aš mečiau Moniką. Ne. Ji mane paliko, - prisipažįsta vyras. - Gerbiu tokį jos sprendimą. Viskas "okei". Tai jokia tragedija." Aras patvirtina, kad darbe juodu ir toliau yra kolegos.

Gyvenimo variklis - meilė

Juokauju, kad A.Vėberį vėl galima vadinti svajonių jaunikiu. "Esu neįsipareigojęs - man taip gražiau skamba, - šypsosi simpatiškas vyras. - Turiu vilčių susirasti gyvenimo draugę, kuri man tiktų, su kuria rasčiau bendrą kalbą, sietų interesai ir pomėgiai." Atkreipiu dėmesį, kad Aras nemini jausmų. "Jausmai - neatsiejamas dalykas ir yra pirmoje vietoje, - patikina jis. - Meilė - varomoji gyvenimo jėga. Variklis."

Vis dėlto kartais tas variklis užgęsta - juk Aras yra dukart išsiskyręs vyras. Gal todėl nebeskuba vėl saistytis santuokos ryšiais? "Ankstesni bandymai sukurti šeimą buvo spontaniški, neapgalvoti. Jie padaryti tam nesubrendus, nepasiruošus. Todėl santuokos iširo, - lėtai kalba Aras. - Taip, tapau atsargus. Ir atsakingas. Dar nesu pasirengęs tokiam gyvenimo etapui. Turbūt dėl to išsiskyrėme su Monika. Normalu, kad moteris nori sukurti šeimą, turėti vaikų. Taip ir turi būti. Taigi tai yra mano problema, o ne jos. Nebuvau tam pasirengęs, nors mudu ilgai ir draugavome, ir gyvenome."

Svarstau, gal jis - toks vyras, kuriam geriausia gyventi vienam? Aras purto galvą: "Manau, nesu sukurtas gyventi vienas. Tačiau jaučiu didelę atsakomybę už savo vaikus. Man svarbu, kad galėčiau jiems padėti. Esu dėkingas buvusioms žmonoms, kad puikiai augina ir auklėja - vaikai savarankiški ir tuo išsiskiria iš savo bendraamžių."

Aras mano, jog dar ne laikas mąstyti apie trečią vaiką, nes negalėtų juo pasirūpinti taip, kaip reikėtų ir norėtų. Jaučiasi tam nepasiruošęs. Jis tikina, kad tapo maksimaliai atsakingu žmogumi, kuriam nusibodo žaisti gyvenimo loteriją: pavyks su moterimi ar ne.

"Dabar stengsiuosi pradėti naują gyvenimo etapą, - tvirtina kitą savaitę 40-metį švęsiantis Aras. - Jaučiu džiaugsmą, pakylėjimą. Toks amžius dar labiau įpareigoja mane pasitempti, būti solidesnį. Man tai patinka."

Nebeturi šeimos

Susitikusi su roko atlikėju Vladu Kovaliovu domiuosi, ar šeima, kai ją turėjo, buvo vienas svarbiausių gyvenimo svertų. Smalsauju, kas galėtų nuvilioti jį nuo muzikos. Su V.Kovaliovu, kuris šiuo metu nė nemąsto apie santuoką, aiškinuosi, ar jis atitinka klasikinį rokerio įsivaizdavimą. Dar bandau sužinoti, kodėl vyras kol kas nori gyventi vienas.

Prieš pusantrų metų, kai davė interviu "Lietuvos žinioms", V.Kovaliovas dar turėjo šeimą. Tačiau tada prisipažino, kad namie būna retai, ir apgailestavo, jog per mažai laiko ir dėmesio skiria vaikams - tuo metu 16-metei dukrai Karolinai bei ketveriais metais jaunesniam sūnui Patrikui. Jis net vadino save blogu tėvu. O praėjusį pavasarį Vladas ir Giedrė išsiskyrė. Kodėl taip atsitiko - per mažai dėmesio skyrė šeimai? Vyras neslepia, jog tai buvo viena priežasčių. "Gal nuskambės šiurkščiai, bet... Kai žmogus gyveni tokį gyvenimą, neturėtum kurti šeimos, - nuoširdžiai kalba roko atlikėjas. - Galima būtų aukotis dėl šeimos, bet tada nebūsi tikrasis tu. Gali žaisti, vaidinti tėtį, bandyti save įtikinti, kad taip geriau... Tačiau būsi nelaimingas."

V.Kovaliovas aiškina, kad muzikantas paprastai dirba vakarais ir išeiginėmis dienomis, kai kiti žmonės tą laiką gali leisti su artimaisiais. Daug tenka koncertuoti ir keliauti. Grįžus namo norisi pailsėti. Kaip tada rasti laiko šeimos nariams? Kartu gali pabūti retai. Toks gyvenimas tęsiasi metų metus. "Mūsų santuoka truko beveik 18 metų, - pasakoja V.Kovaliovas. - Abu su žmona supratome, kad aš nepasikeisiu. Ji to ir nenorėjo. Galiausiai susėdome pasikalbėti. Draugiškai. Tai buvo maždaug prieš pusantrų metų. O prieš metus išsiskyrėme. Tačiau mūsų santykiai labai geri. Esame draugai." Vaikams buvo paaiškinta, jog ankstesnis ir dabartinis gyvenimas skirsis tik tuo, kad tėtis ir mama nebegyvens kartu. Visa kita išliks kaip buvo - bendravimas, rūpinimasis, dėmesys.

Su polėkiu

Daugeliui gerbėjų įstrigusi V.Kovaliovo išvaizda: į kuodelį surišti ilgi plaukai, megztinis, džinsai. Apie roko muzikantus sklando mitai, neva visi jie kūtvėlos, girtuokliai, nevengia narkotikų, o gyvenimo būdas apskritai netvarkingas - nežinia, kada gulasi ir keliasi, dažniausiai leidžia laiką su triukšminga kompanija, rezga meilės istorijas su moterimis. V.Kovaliovas sako, kad kai kurie apibūdinimai jam tinka. Kokios nors dienotvarkės muzikantas nesilaiko, tad savo gyvenimo būdą pavadina vienu žodžiu - netvarka. Sujaukti namai jau patį pradeda erzinti. V.Kovaliovas patvirtina, kad aplink jį dažnai būna triukšminga kompanija, tačiau bičiuliai - intelektualūs, su jais įdomu bendrauti.

Kartais atlikėjas pagirtuokliauja - vieną ar dvi dienas, bet būna, kad ir ilgai nevartoja alkoholio. Pastaruoju metu jis blaiviai gyvena apie pusmetį. "Ar esu girtuoklis?" - šypsodamasis klausia žurnalistės. V.Kovaliovas sako jaunystėje visai nevartojęs alkoholio, o dabar jam malonu prisiminti tą jausmą, kai visada esi blaivus. Per "baliukus" muzikantas ir negėręs būna linksmas, bičiuliai net stebisi jo polėkiu: vyras šoka, kvailioja, pasakoja anekdotus. Svarbiausia - kitą dieną būna puiki sveikata, apie tai, kas yra pagirios, rokeris primiršo. Tiesa, įpročio rūkyti V.Kovaliovas kol kas negali atsikratyti.

Vyras mano, jog reikia mylėti tai, kas gražu, tad jis neabejingas moterims. Ir jų dėmesį jaučia. "Tačiau į sceną pakilau ne dėl to, - tikina atlikėjas. - Kai kurie žmonės sako, kad dėl dėmesio. O man muzika - tiesiog gyvenimo būdas, saviraiška. Aš ja gyvenu."

"Tikras prancūzas"

Paklaustas, koks moteriškas vardas maloniausias, V.Kovaliovas pradeda kvatoti. "Giedrė", - pasako jis. Įdomu, kad šį vardą turi ir buvusi žmona, ir moteris, su kuria pastaruoju metu atlikėją galima dažnai pamatyti kartu. Tai - LNK "Žvaigždžių duetuose" su Viliumi Tarasovu dainuojanti Giedrė Balutytė. Apie juos kaip apie porą vis pasirodo žinučių, straipsnių arba aplinkiniai tiesiog smalsiai stebi ir aptarinėja.

V.Kovaliovas estrados dainininkės Onos Valiukevičiūtės dukrą G.Balutytę pirmą kartą pamatė per kažin kokį koncertą, kai ši buvo dar maža. Įdomu, kad jam įstrigo, ką Giedrė tada vilkėjo. Maždaug prieš metus juodu susitiko viename renginyje. Vėliau pradėjo susitikinėti. "Susidraugavome", - teigia pašnekovas.

Vis dėlto V.Kovaliovas nelinkęs skubinti įvykių. Sako, kad iš to, ką rašo spauda, nereikia daryti išvadų. "Kas jus domina - ar mudu su Giedre miegame kartu? - klausia tiesiai ir čia pat paaiškina: - Į šį klausimą, lyg būčiau tikras prancūzas, neatsakysiu. Padorūs vyrai tokių dalykų nekomentuoja."

V.Kovaliovas tikina, kad yra patenkintas dabartiniu viengungio statusu. Beveik du dešimtmečius jis buvo vedęs vyras. Po skyrybų per pastaruosius metus, kaip pats sako, bando susidėlioti gyvenimą. "Man 43 metai. Ir dabar gyvenu kitaip - vienas. Noriu su tuo apsiprasti, - neslepia muzikantas. - Man nereikia laisvės, kad lėkčiau nesustodamas. Tiesiog gyvenime atsirado vieta - ji yra tuščia. Tačiau spragos užpildyti nenoriu."

V.Kovaliovas šaiposi, kad kadaise, prieš du dešimtmečius, dalyvaudavo koncertuose už laisvą spaudą, o dabar ši kišasi į jo asmeninį gyvenimą. Atlikėjui tokia žurnalistika primena žaidimą smėlio dėžėje. Kai padėkoju, kad rokeris savo muzika kaip ginklu kovojo už žodžio laisvę, jis plačiai nusišypso.

Aplink pasaulį - vienas

Verslininkas Žilvinas Grigaitis kitą savaitę išskrenda į daugiau kaip mėnesį truksiančią kelionę aplink pasaulį. Vienas. Mat artimos moters, kurią galėtų pakviesti vykti kartu, tiesiog nėra. Žilvinas buvo sukūręs šeimą, su žmona Jūrate augino dukrą Anną Gretą, bet santuoka iširo. Nuo tada vyras nebeskuba kam nors įsipareigoti. Gal dėl gyvenimo būdo, juk didžiausią laiko dalį atima verslo reikalai ir kelionės? "Gyvenimas ir požiūris į gyvenimą keičiasi labai greitai. Vienaip mąstei, gyvenai ir mylėjai, tarkime, prieš 10 metų, kitaip į daugelį dalykų žiūri dabar, - aiškina Žilvinas. - Ar pasidariau pragmatiškesnis? Gyvenimo patirtis kartais pakiša koją, norisi būti racionaliam." Atremiu pašnekovo mintį sakydama, kad žmonės - ne robotai, anksčiau ar vėliau jausmai prasiveržia ir "nuplauna" racionalumą. Žilvinas su tuo sutinka. Tačiau teigia, kad dėl jo gyvenimo būdo šalia esančiam žmogui būtų sunku suspėti, jam tektų daryti daug išlygų. Vyras turi omenyje moterį, su kuria sietų artimi santykiai. "Nesu tas, kuris galėtų versti ir reikalauti ką nors daryti šalia esantį žmogų, - tikina Žilvinas. - Ar moteriai būtų sunku prie manęs prisiderinti? Manau, ji turėtų būti tokia, koks esu aš: panašaus požiūrio į gyvenimą, tokio pat polėkio, laisvai priimanti sprendimus be jokių įsipareigojimų."

Skyrybų patirtis - skaudi

Ar Ž.Grigaitis pasidarė atsargesnis dėl moterų dar ir todėl, kad turi skyrybų patirties? "Tiesa. Tai užgrūdina. Niekam nelinkėčiau sužinoti, kas yra skyrybos. Tačiau gyvenimas kupinas netikėtumų, nuo nieko negali apsisaugoti, - kalba vyras. - Skyrybų patirtis, skausmas ir žaizdų gydymas, kai lieki vienas su klausimais, į kuriuos negauni atsakymo, neužmirštami dalykai. Nenorėčiau to pakartoti - draskymosi ir kitų panašių dalykų. Siekiu apsisaugoti, turėti dvasinę ramybę."

Taigi jis pasidarė atsargus ir neskuba įsipareigoti moterims, nes nenori kartoti tų pačių klaidų.

"Barakudų" taikinys

Žilvino nuomone, lietuvės linkusios paisyti tradicijų, tad nori įprastų santuokinių ryšių, šeimos, namų. Labiausiai jį išmuša iš vėžių mūsų moterų vartotojiškas požiūris. Ar Ž.Grigaitis kalba apie dailiosios lyties atstoves, pirmiausia siekiančias, kad vyrai joms garantuotų materialinę gerovę? "Taip. O man reikia moters, kuri būtų lygiavertė partnerė, savo srities profesionalė, kaip ir aš siektų karjeros. Nenorėčiau, kad ji būtų tik funkcinis vienetas, namie atliekantis tam tikrus darbus, - taip namų šeimininkę apibūdina pašnekovas. - Gyvenimas mane išmokė, pats galiu viską sutvarkyti. Taigi norisi ne tam tikrų pareigų pasiskirstymo, o iššūkių." Žilvinui labai svarbu, kad su moterimi būtų apie ką kalbėti, kad ji domėtųsi kultūra, menu. Vyras teigia, jog su tokiomis, kurių gyvenimą užgožia materialūs dalykai, jam ne pakeliui.

Domiuosi, ar viešumoje mėgstantis būti Ž.Grigaitis dažnai tampa "barakudomis" vadinamų moterų taikiniu. Verslininkas patvirtina: "Visko pasitaiko. Tačiau "barakudos", mėgstančios sukinėtis įvairiuose renginiuose ir vakarėliuose, nemoka prie manęs prieiti. Ar greitai jas perkandu? Juk viskas matyti kaip ant delno." Patikinu vyrą, kad kada nors jo gyvenimo horizonte pasirodys moteris, kuri uždegs jausmus, tada per mūsų pokalbį išdėstyti pamąstymai nugrims užmarštyje.

Ar dėl meilės Žilvinas keistų gyvenimo būdą, tarkime, taptų sėslesnis? Pašnekovas šypsosi. "Niekada nesakyk "niekada", - teigia jis. - Visko gali atsitikti."

Kadangi Ž.Grigaičio dukrai iš pirmosios santuokos jau 15 metų, teiraujuosi, ar rinkdamasis gyvenimo draugę vyras atsižvelgtų į mergaitės nuomonę. Verslininkas tvirtina, kad Annos Gretos požiūris platus, ji yra gyvenusi ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje, tad turėjo galimybę pamatyti kitokį gyvenimą. "Aišku, dukters nuomonę išklausyčiau, bet mes vienas kito gyvenimo nereguliuojame, - sako Žilvinas. - Manau, dukra gerbtų mano pasirinkimą."

Kai kurie ne Lietuvoje gyvenantys verslininko draugai juokauja ir siūlo jam pabandyti pažinti kitų kultūrų moterų. Ką gi, per kelionę aplink pasaulį Ž.Grigaitis tikriausiai turės tokių progų.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"