Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Pirmieji J.Leitaitės sūnaus žodžiai spaudai

 
2009 06 06 0:00
Muzikalioji šeima: J.Leitaitė, sūnus Dainius ir dukra Paulina. <br>Asmeninio albumo nuotrauka
Muzikalioji šeima: J.Leitaitė, sūnus Dainius ir dukra Paulina.
Asmeninio albumo nuotrauka

Kuklus. Paprastas. Sutrikęs. Toks įspūdis susidaro susitikus su solistės Juditos Leitaitės sūnumi Dainiumi Daukšiu. 'Jūs esate pirmoji, kuriai duodu interviu', - prisipažįsta. 'Nesijaudinkite, ne paskutinė', - paguodžiu. Dainius pasakoja, kodėl nustojo dainuoti 'Ąžuoliuke', išsisukinėdavo nuo fortepijono pamokų ir kaip jautėsi po tėvų J.Leitaitės ir Algimanto Daukšio skyrybų.

Dėl paauglystėje prasidėjusios balso mutacijos Lietuvos nacionalinės filharmonijos solistės J.Leitaitės sūnus Dainius nustojo dainuoti berniukų chore "Ąžuoliukas". Tuomet jis pradėjo sportuoti. Vis dėlto meninė vaikino prigimtis nugalėjo ir bemaž po dešimtmečio Vilniaus teisės ir verslo kolegijos reklamos vadybos trečiakursis vėl žengia į sceną. Šįkart nebe tarp choristų.

"Ech, ta paauglystė".

Būdamas vaikas, Dainius šešerius metus dainavo berniukų chore "Ąžuoliukas". Balsui pradėjus mutuoti, chorą apleido ir žengė į krepšinio aikštelę. Nuo trylikos metų lankė Šarūno Marčiulionio krepšinio mokyklą. "Nors tėvai prašė, kad neapleisčiau muzikos, bet tai padariau", - pasakoja jaunuolis. Vėliau pradėjo domėtis kitais dalykais - "baigėsi muzika ir prasidėjo draugai, draugės." "Ech, ta paauglystė", - atsidūsta. Dainius sako, kad brendimas nebuvo sudėtingas, bet spėja, kad tėvams atrodė kitaip. Jis svarsto: "Manau, kad visiems tėvams dabar su paaugliais sunku, tad nežinau, ar buvau išskirtinis." 23 metų vaikinas šiuo metu pats savimi stebisi: grįžo prie muzikos, pusantrų metų nerūko, saikingai vartoja tauriuosius gėrimus. "Nežinau, kas man pasidarė", - šypsosi.

Jaunuolis supranta, koks sudėtingas laikas - paauglystė, nes turi penkiolikmetę sesę Pauliną. Nors sutaria gerai, vyresnėlis stengiasi paauklėti jaunėlę, šį tą jai draudžia: "Prašau grįžti namo anksčiau, daugiau laiko skirti mokslams, bet ne televizoriui ar kompiuteriui." Tačiau, anot pašnekovo, sesuo priešinasi: "Dainiau, tu buvai toks pats, o dabar prie manęs lendi!" Jis supranta, kad kartais Paulina būna teisi, bet teigia žinantis, ką ji išgyvena.

Jaunėlė griežia smuiku. "Ji nenori muzikuoti, bet visą laiką sakau: Paule, ir aš nenorėjau dainuoti, bet praėjo aštuoneri metai, ir vėl noriu. Esu tikras, po kurio laiko ji taip pat supras, jog griežti norisi, - patirtimi su Paulina stengiasi dalytis Dainius. - Dabar jai rūpi berniukai ir draugai, daugiau niekas: nei tėvai, nei namai, nei brolis. Tačiau tai natūralu."

Įtartini skausmai

Dainius ir jo sesuo Paulina augo su muzika. Jų mama J.Leitaitė dienų dienomis repetuodavo namie, nes tuo metu nebuvo kitų galimybių. "Gal dėl to muzika ir patraukė, nes augau su ja", - spėlioja vaikinas. Jo tėtis A.Daukšys grojo akordeonu. Vis dėlto su muzika nesusijęs. Jis - daktaras.

Brendimo metu apleidęs dainavimą, Dainius prie jo grįžo tik praėjusių metų lapkričio mėnesį. Šiuo metu jis lanko privačias pamokas pas operos solistą Deividą Staponkų ir, žinoma, į pagalbą skuba mama. Debiutinis pasirodymas vaikino laukė praėjus vos mėnesiui po pamokų pradžios. "Pirmus kartus išties jaudinausi. Stovėdamas už scenos jausdavau, kaip tirpsta rankos ir kojos. Išgirdus mamos pristatymą, jog pasirodys jos sūnus, pradėdavo daužytis širdis", - prisimena pradedantysis atlikėjas. Neramu būdavo dėl visko: pamiršti žodžius, "nusidainuoti". Dabar, anot pašnekovo, viskas kitaip. Jau priprato.

Ar mama palaiko sūnų, dalija jam patarimus? "Ji visada sako: "Kad ir kas būtų, dainuodamas niekada nesustok." Tuo Dainius ir naudojasi. Kartą pamiršęs žodžius nesutriko, greitai įterpė kitus, kurie buvo artimi kūrinio prasmei, ir publika nieko nepastebėjo.

Lankydamas "Ąžuoliuko" chorą Dainius dar turėjo mokytis skambinti pianinu. "Jūs neįsivaizduojate, kaip aš jo nemėgau, - emocingai prisimena fortepijono pamokas jaunuolis. - Man patinka klausytis, pačiam pagroti, bet mokytis... Kai tik reikėdavo eiti į pamokas, man ir galvą, ir pilvą pradėdavo skaudėti." Galiausiai jam net mokytoja buvo pakeista. Tačiau tai nepadėjo. "Pats mokymo procesas buvo neįdomus: atsisėdi prie "klepo" ir skaitai iš natų viena ranka, paskui prijungi kitą. Man niekaip nepavykdavo", - juokiasi Dainius. Jis prisipažįsta, kad moka pagroti du kūrinius: visiems puikiai pažįstamus "Du gaidelius" ir kino filmo "Titanikas" melodiją. Pastarosios skambesį ir natas atrinko iš klausos. J.Leitaitės sūnaus draugai visada žino, ko tikėtis, jei paprašytų pagroti pianinu.

Be kriminalinės praeities

Kai paskambinau pakviesti interviu, Dainius nustebo. "O kam jūs skambinate?" - paklausė. Pokalbio metu sakė pamanęs, jog skambinu mamai arba tėčiui. "Jūs esate pirmoji, kuriai duodu interviu apie save", - šypsosi pradedantysis atlikėjas. "Dėl šios priežasties siūlyčiau atskleisti visas savo gyvenimo skandalingas detales, kurių kiti žurnalistai nebegalėtų iškapstyti ir kaip nors pakenkti", - patariu pašnekovui. Tačiau jis tvirtina, kad yra geras vaikinas, skandalų jo gyvenime nėra. "Nesantuokinių vaikų neturiu, nieko nesu nužudęs ar pavogęs, baudžiamųjų bylų nėra. Gal būdamas vaikas netyčia esu pavogęs saldainių. Šeimoje galėjo būti visokių kuriozų, bet tai - tiesiog šeimos istorijos. Kriminalinės praeities neturiu", - šypsodamasis pasakoja D.Daukšys.

Šiek tiek surimtėjęs, Dainius pripažįsta, jog jei muzikinė veikla seksis gerai, teks dažniau dalyti interviu žurnalistams. "Jei to reikės - pratinsiuosi. Reklamos taigi reikia, kad muzikoje geriau sektųsi", - teigia šių metų pabaigoje reklamos vadybos diplomą gausiantis vaikinas. Daugiau nei du dešimtmečius scenoje esanti J.Leitaitė sūnui rekomendacijų, kaip elgtis su žiniasklaida, nedalija. "Kasdien bendrauju su mama, kartais dalyvauju pokalbiuose su žurnalistais. Girdžiu, ką ji kalba, ir skaitau, kas būna parašyta", - sako jaunuolis. Vis dėlto apie išgarsėjimą jis negalvoja - šiuo metu svarbiausia tęsti vokalo pamokas ir koncertuoti.

"Faina" šeimynėlė

Akivaizdu, jog trečiakursis Vilniaus kolegijos studentas - simpatiškas vaikinas. Tad ir merginų dėmesio turėtų būti į valias. Ar taip yra išties? "Mokykloje jo daug nebuvo. Brendimo laikotarpiu visi vaikinai vaikščiojo tokie keisti: spuoguoti, vieni ilgaplaukiai, kiti trumpaplaukiai", - šypsosi jis. Studijų metais dėmesio padaugėjo. Tačiau Dainius jau dvejus su puse metų draugauja su mokslo drauge Jovita ir, kaip sako, negali žiūrėti nei į kairę, nei į dešinę.

Pasak vaikino, mergina yra tikra reklamos vadybininkė ir visiškai nesusijusi su menais. "Kai susipažinome, ji nebuvo daug girdėjusi apie klasikinę muziką. Stengiausi ją įtraukti į kultūrinį gyvenimą", - draugystės pradžią prisimena Dainius. Iš pradžių vaikinas jai net neprasitarė, kad jo mama - garsus Lietuvos mecosopranas. Tai Jovita sužinojo po mėnesio bendravimo. "Suprato, kad papuolė pas menininkus", - juokiasi jos draugas.

Daugiau nei dvejus metus kartu esanti pora jau pažįsta abiejų tėvus, bet šie į atžalų santykius nesikiša. "Mano tėvams ji - "faina" panelė, jai mano tėvai - "faini", aš irgi toks", - juokiasi "fainas" Dainius.

Būdamas paauglys, sūnus tėvams papasakodavo, kad susipažino su kokia nors panele, parodydavo jos nuotraukų. Tik neatsimena, ar klausdavo patarimų. "Jei klausdavau, tikriausiai mamos, nes ji - moteris ir turėjo žinoti, kas galėtų patikti panelei", - praėjusius laikus bando prisiminti pašnekovas.

Dainiaus ir Paulinos tėvai išsiskyrė prieš porą metų. Vaikinas tvirtina besijaučiantis neblogai - anot jo, tai tėvų reikalas. "Labai normaliai išgyvenau skyrybas. Nei mama, nei tėtis neišvažiavo gyventi į kitą šalį", - kalba jis. Vyresnysis sūnus tai priima kaip gyvenimo neišvengiamybę: "Gal seniau požiūris buvo kitoks, bet dabar, kai skyrybas matai bene kasdien, viskas atrodo labai natūralu." Kaip jaučiasi paauglė sesuo, jis nežino. Tokiomis temomis jiedu nesikalba. Dainius mano, jog jei būtų mergaitė, galbūt sesei atsiverti būtų lengviau.

"Kai tėvai skyrėsi, buvo nemalonu. Tačiau jie yra suaugę žmonės ir žino, ką daro", - šypsosi pašnekovas. Jis džiaugiasi turėdamas galimybę su abiem gimdytojais bendrauti kiekvieną dieną. Po tėvų skyrybų Dainius liko gyventi su tėčiu, nes nesinorėjo palikti jo vieno ir išsikraustyti iš namų, prie kurių buvo įpratęs.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"