Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Pašėlęs Valdelis - geras tėvelis

 
2009 03 28 0:00
Kadaise kelias į muzikos mokyklą mokytis groti akordeonu buvo palaistytas ašaromis.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
Kadaise kelias į muzikos mokyklą mokytis groti akordeonu buvo palaistytas ašaromis.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Valdas Burnys, geriau žinomas kaip Valdelis, yra grupės 'Išjunk šviesą' lyderis. Kokių 'čiudų' jis prikrėtęs: susilaukė pirmagimės, tik tuomet atšoko vestuves, nurengė merginą LTV eteryje, dainavo prie bažnyčios per atlaidus, o per 37 metus išgėrė ne vieną statinę degtinės. Vis dėlto namie jis - geras katinėlis ir atlaidus dviejų paauglių tėtis.

Praėjusią vasarą grupė "Išjunk šviesą" atšventė 20 metų jubiliejų. Tąsyk draugai susirinko Valdelio namų kieme. "Kokių vaizdelių kaimynai prisižiūrėjo! Buvo taip nustebę ir priblokšti, kad ne tik jie, bet ir jų vaikai dar ilgai atsimins ir kalbės apie šią šventę", - juokiasi dainininkas. Šiemet grupė "garbingo amžiaus" proga išleido geriausių dainų rinkinį. "Albumo pristatymo neplanavome, bet vieną savaitgalį nebuvome užsiėmę, o ir "Brodvėjus" laisvas buvo, tad viską "ant smūgio" suorganizavome ir atšventėme. Pats užmaišiau kibirą "Kruvinosios Meri" - tą vakarą vadintos "Puolusių angelų krauju". Kas norėjo, galėjo semti šio gėrimo. Galiausiai ant dugno liko šimtas gramų. Su draugais juokėmės, kad bus "pachmielui", - prisimena Valdelis.

Vaiko "gamyba".

Kitą albumą vyras planuoja po poros metų, bet per šį laikotarpį gali nustebinti kitomis naujienomis. Pavyzdžiui, su žmona susilaukti trečio vaiko. "Ji nori dar vienos atžalos, aš - kol kas ne, sakau, kad reikia luktelėti. Labai trūksta laiko: koncertuoju, organizuoju renginius, dirbu humoro laidoje "Laba diena". Ir žmona užimta, dažnai važinėja į komandiruotes - dirba medicininės įrangos pardavimo vadove. Dabar vyksta diskusijos, gal perkalbėsiu ir kiek vėliau vaiką "pasigaminsime", - paslaptingai šypteli dainininkas.

Jis su žmona Aušra augina šešiolikmetę dukrą Aistę ir dvejais metais jaunesnį sūnų Roką. "Kai susipažinome, man buvo 19, jai - 17 metų. Padraugavome metus, paskui gimė vaikutis - tik tada "apsiženijome". Po metų nusprendėme, kad reikia dar vieno. Turėjome sąlygas, kodėl gi ne? Aplinkiniams dėl tokio mūsų spartumo nebuvo šoko. Kai draugavome, visiems sakydavome, kad tuoksimės ir greitai turėsime vaikų. Pamėtę tokių "bajeriukų" paruošėme aplinkinius. 20 metų tapau tėvu. Pačiu laiku, galėjau dar anksčiau. Dabar vaikai jau užauginti, galima vėl siausti, gyventi kaip nori", - paaiškina renginių organizatorius.

Su žmona dažniausiai pykstasi dėl vaikų auklėjimo. Aušra griežtesnė, Valdelis stengiasi būti supratingas, ypač kai prisimena savo pankiškus paauglystės metus: kaip priešindavosi taisyklėms, siausdavo mokykloje, kurioje tėtis direktoriavo, - trūko tik vieno įspėjimo, ir būtų buvęs išmestas iš mokymo įstaigos.

Atžalos ramesnės. "Su dukra kartu kaljaną rūkome, bet Rokas neprisideda. Jam ir alaus poros gurkšnių neįsiūlysi. Tačiau jei nutverčiau parūkiusius, liepčiau vienu metu sutraukti visą pakelį cigarečių, gal atmuščiau nuo šio įpročio. Kai sukaks aštuoniolika, galės rūkyti. O kol kas Aistė dažniau moralizuoja negu aš: vis kalba apie tai, kokią žalą organizmui daro alkoholis; kai prieš trejus metus rūkiau, irgi nuolat pamokslaudavo ir pykdavo", - pasakoja pramogų verslo atstovas.

Pykstasi ir vėl bučiuojasi

Tėtis dukrą į vakarėlius ir nuveža, ir parveža. "Sykį mačiau, kaip pramogauja dabartinis jaunimas. Tėvai išnuomoja namą, o ten susirenka koks šimtas žmonių. Vieni "apsinešę" šlitinėja aplinkui, kiti "tūsinasi" - kas kuo užsiima. Iš pradžių šiek tiek išsigandau, bet paskui supratau, kad svarbiausia - viską protingai kontroliuoti. Pirmiausia nuvažiuoju ir išsiaiškinu, kur ir su kuo vyks vakarėlis, tuomet 3-4 valandą ryto pasiimu. O sūnui linksmybės dar nerūpi", - dėsto Valdas.

Dukra šoka pramoginius šokius ir priklauso modelių agentūrai. Vasarą porai mėnesių kaip manekenė nori vykti į Japoniją. "Diskutuojame šiuo klausimu. Gal žmona kartu važiuos, nes visi žino, kaip vyksta modelių vakarėliai: narkotikai, seksas ir kitos gudrybės. Štai sūnus žaidžia krepšinį, kartu su komanda važinėja į svečias šalis. Pas Leonidą Šinkarenką mokosi groti bosine gitara. Nuo ryto iki vakaro užsiėmęs. Dukra priklauso gimnazijos senatui, labai aktyvi - į mane panaši", - sako grupės "Išjunk šviesą" lyderis. Vyras juokiasi, kad kol kas atžalos sudaro gerų vaikų įspūdį.

To nepasakytum apie jų tėtį. Per porą dešimtmečių ir šeimos nariai priprato prie Valdelio siautulio. "Žmona nepaglostė vienintelį kartą, kai prieš keletą metų per grupės pasirodymą tiesioginiame Lietuvos televizijos eteryje nusirengė striptizo šokėja. Atskridusi iš Dubajaus Aušra dar oro uoste lipdama laiptais klausė: "Tai ką, brangusis, prisidirbai?" Pasirodo, lėktuve būta naujų laikraščių. Tąkart kilo nedidelis konfliktukas. Tačiau šeima tolerantiška: žino, jog viską darau dėl šou ir koks būnu namie. Po striptizo šokėjos pasirodymo iš universiteto paskambino rinkodaros dėstytojas ir pasakė, kad padarėme labai agresyvią reklamą, kuri verta ne dešimtuko, bet dvidešimtuko", - prisimena Valdelis. Jam tik gaila, kad dėl to įvykio iš televizijos buvo atleisti keli niekuo dėti žmonės.

"Taip ir gyvename: apsipykstame ir vėl bučiuojamės. Maži konfliktukai sveika, pagardina gyvenimą. Negali visą laiką saldžiomis akimis žiūrėti - bus nekas. Kartais pravartu ir pasikapoti. Paskui juk dar karščiau myli. Aš viską stengiuosi aiškintis diplomatiškai, o moteris visada emocingesnė, labiau išsilieja. Reikia mokėti laviruoti", - įtikinęs Valdelis.

Mankšta su pensininkėmis

Atlikėjas užaugo Radviliškio rajone, Baisogaloje, prekybininkės ir mokyklos direktoriaus šeimoje. Turi jaunesnę seserį Gitą. "Esame panašūs ir išvaizda, ir charakteriu. Kartais vadiname ją Gitute. Valdelis ir Gitutė - kaip Jonukas ir Grytutė. Sesuo sukūrusi šeimą. Kurį laiką ji, aš, tėvas ir uošvis darbavomės vadovėlių leidybos versle. Teko pačiam ir knygas tampyti, kol dvi stuburo išvaržos paguldė ant menčių. Dar dabar darau specialius pratimus, važinėju į Santariškes mankštintis kartu su pensininkėmis. Būna labai juokinga. Tame versle liko tik uošvis", - pasakoja Valdas.

Jaunystėje vyras kurį laiką darbavosi Vokietijoje pas ūkininką. Kai tėvai atgavo žemę, baigė specialius ūkininkavimo kursus, gavo traktorininko pažymėjimą ir dirbo. "Labai smagu važinėti traktoriumi, ypač vikšriniu, jautiesi kaip sūpynėse. Net žmoną pavėžinau. Dabar jau sūnus išmoko kulti, vairuoja kombainą, padeda seneliams. Jie turi 35 hektarus žemės, augina kviečius", - didžiuojasi sūnumi tėvas.

Artimiausi didesni vyro planai - kartu su grupe surengti keletą koncertų JAV. Be to, vasarą turės nemažai vestuvių organizuoti. "Didesnių renginių, tokių kaip prieš porą metų, nematyti. Dabar žmonės iš užsienio grįžta į Lietuvą atšokti jungtuvių. Praėjusią vasarą ypač dažnai kreipėsi nuotakos, jos buvo iniciatorės, kad imčiausi jų vedybų planavimo", - patikina Valdas.

Kad ir koks linksmas ar nerūpestingas atrodo vyro gyvenimas, jame taip pat būna susimąstymo valandėlių. "Turi džiaugtis kiekviena diena, nes nepastebėsi, kaip gyvenimas prabėgs. Atrodo, ką tik buvau 17, o štai jau 37-erių. Sunkiu metu prisimenu smagias gyvenimo akimirkas, bandau pozityviai save nuteikti. Jei graušiesi ir "parinsiesi", tuomet eik į mišką ir pasikark", - dėsto pašnekovas.

Įdomu

* Rūkymas. Cigarečių atsisakė dėl lėtinio bronchito, bet nepažada, kad visam laikui.

* Alkoholis. Prieš keletą metų po brendžio "baliuko" dėl širdies permušimų pateko į ligoninę. Gydytojai perspėjo daugiau alkoholio nebevartoti, sakė, kad savo "bačką" Valdas jau išgėrė. Tačiau jis neapsisprendęs: "Kartais smagu pabūti girtam."

* Šuo. Namus saugo septynerių metų Aras, vilkšunio ir kaukazo aviganio mišrūnas. "Per mano gimtadienį kartu su šunimi miške prisigėrėme", - sako Valdas.

* Motociklas. Pernai atlikėjas nusipirko "čioperį" - "Suzuki VZ800".

* Koncertas. "Prieš trejus metus Kavarske buvo atlaidai ir garbingo amžiaus klebonas pakvietė mus koncertuoti prie bažnyčios. Parinkdamas dainų repertuarą visada atsižvelgiu į publiką. Tąkart dainavome daugiau apie meilę, atlikome ir "Geriam", tik perfrazavome į "Geriam kefyrą, valgom grietinę, ir panašiai", - prisimena šį koncertą grupės lyderis.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"