Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Paranojiškiausios pramogų pasaulio skyrybos

 
2012 09 29 11:08
"Bee Gees" šlovės viršūnėje: broliai Gibbai (iš kairės) - Robinas, jo dvynys Maurice"as ir Barry.  /Užsienio spaudos nuotraukos   
"Bee Gees" šlovės viršūnėje: broliai Gibbai (iš kairės) - Robinas, jo dvynys Maurice'as ir Barry.  /Užsienio spaudos nuotraukos   

Pavasarį kovą su vėžiu pralaimėjęs buvusios kultinės muzikos grupės 'Bee Gees' narys, vienas iš trijų brolių Gibbų - Robinas - Anapilin palydėtas mylinčios antrosios žmonos ir vaikų iš pirmosios santuokos. Net ir užritinus akmenį ant muzikanto kapo, vis dar prisimenamos jo skandalingos, visą pramogų pasaulį sukrėtusios ir paranojiškais kaltinimais apipintos skyrybos su pirmąja žmona Molly. 

1980 metų viduryje Robinas sunkiai besuvokė jį supantį realų pasaulį. To priežastis - muzikanto priklausomybė nuo medikamentų, su kuria jis kovojo nuo pat paauglystės. "Bee Gees" narys ilgus metus buvo užkietėjęs amfetamino vartotojas. Atlikėjas ir kūrėjas beveik visai nemiegodavo ir nevalgydavo, mieliau "įsikraudavo" vartodamas stimuliuojančius medikamentus, nes jie leisdavo per naktis kurti dainas, viena po kitos tampančias hitais. O trumpas poilsio valandėles, kai Robinas jau nebepastovėdavo ant kojų, taip pat lydėdavo sauja raminamųjų. Vaistai nors trumpam nugramzdindavo jį į pusiau miego būseną.

Įkyri idėja

Dėl to, jog buvo nuolat apsvaigęs, R.Gibbas ėmė manyti, kad jo žmona Molly Hullis įsivėlusi į sąmokslą, kurio tikslas - užvalyti Robinui priklausantį 5 mln. svarų turtą. Apsėstas šios įkyrios idėjos muzikantas net pasamdė žmones, kad šie vieną naktį įsilaužtų į namą Londone, kuriame gyveno Molly su vaikais, ir surastų ją neva kompromituojančių dokumentų. Pats atlikėjas jau kurį laiką buvo įsikūręs atskirai nuo šeimos - už Atlanto. Negana to, R.Gibbas griebėsi privačių detektyvų paslaugų ir nusamdė vairuotoją su automobiliu, kad sektų Molly, kai ši lankėsi Niujorke.

Praėjus dešimtmečiams visa ši istorija atrodo šiek tiek juokinga, bet tuo metu, kai pora skyrėsi, kruvinas karas vyko visais frontais. Du Robino ir Molly vaikai taip pat buvo įtraukti į purviną sutuoktinių kovą ir atsidūrė tarsi kryžminėje ugnyje. Visi muzikanto gerbėjai buvo pasibaisėję, kaip žemai jis tada puolė.

Nors praėjo 30 metų, R.Gibbo skyrybos su pirmąja žmona išliko kruviniausios ir purviniausios per visą pramogų pasaulio gyvavimo laikotarpį. Tokių šlykščių akibrokštų, kuriais svaidėsi nuo kvaišalų sveiką protą praradęs muzikantas, nepamena nė vienas garsių porų skyrybų aprašinėtojas. Tai buvo pavydo, apgavysčių, pinigų ir tamsiausių seksualinių nukrypimų istorija, kurią į viešumą iškėlė "Bee Gees" žvaigždė.

R.Gibbo ir Molly vaikai Spenceris ir Melissa buvo patekę į kryžminę tėvų skyrybų ugnį. 
R.Gibbo ir Molly vaikai Spenceris ir Melissa buvo patekę į kryžminę tėvų skyrybų ugnį. 

Dalyvavo FTB

Kai skandalingos muzikanto skyrybos pagaliau baigėsi, jis buvo bankrutavęs ir morališkai palūžęs žmogus. Visas išpiltų pamazgų kiekis paaiškėjo visai neseniai, kai Amerikos FTB išslaptino tuo metu surinktą medžiagą. Tai padaryta vadovaujantis Laisvai prieinamos informacijos įstatymu. Buvo paviešinti faktai, kad saugumo tarnybų agentai sekė R.Gibbą, nes šis ne kartą grasino nužudyti tuometę žmoną ir jai atstovaujančius advokatus.

1981 metų kovą muzikantas Londone įsikūrusios advokatų kontoros "Haymon & Walters" teisininkams nusiuntė telegramą, kurioje rašė, kad nusamdė jiems žudiką. "Ne kartą jus perspėjau, - rašoma telegramoje. - Dabar viskas tapo labai rimta. Samdinys seka jūsų pėdsakais. Man jau gana. Sudariau su juo sandėrį ir dabar tai tik laiko klausimas."

Ar Robinas tikrai norėjo nužudyti buvusią žmoną ir jai per skyrybas atstovaujančius teisininkus, ar tai buvo kvaišalų sukeltos fantazijos - niekada nebesužinosime. Tačiau tuo metu atlikėjas buvo taip "nušokęs nuo vėžių", kad galėjo tam ryžtis. Įtūžio kupini laiškai išsiųsti iš jo namų Majamyje, bet byla dėl grasinimų taip ir nepasiekė teismo, nes Molly ir jos advokatai nepateikė kaltinimų.

Užsienio žurnalistai šiomis dienomis susisiekė su Molly, kuri jau trejus metus su savo antruoju vyru gyvena Kipre, tačiau moteris nepanoro prisiminti karo su pirmuoju sutuoktiniu R.Gibbu.

Neaplenkė Skotland Jardo

Į šias purvinas skyrybas buvo įvelti ne tik Amerikos FTB, bet ir britų Skotland Jardo pareigūnai. Apie įsilaužimą į būstą Londone R.Gibbas informavo Anglijos policiją, bet ši neturėjo galimybių imtis prieš muzikantą jokių teisinių veiksmų, nes namas faktiškai priklausė jam, nors Robinas ten senokai nebegyveno.

Tuo metu atlikėjas buvo šlovės viršūnėje. "Bee Gees" užkariavo pasaulį su filmo "Šeštadienio nakties karštligė" garso takelio dainomis. Buvo parduota daugiau kaip 40 mln. plokštelių, sėkmė Gibbų trijulei - Robinui, jo dvyniui broliui Maurice'ui ir vyresnėliui Barry - sukrovė didelius turtus. Tuo metu Robinas sukūrė savo didžiausią hitą - dainą "Woman In Love", kurią atliko Barbra Streisand.

Tačiau sėkmė ir ją lydintys turtai turėjo savo kainą. R.Gibbas trejus metus beveik nesimatė su žmona Molly.

Pradžią ženklino katastrofa

Robinas ir Molly susitiko, kai jam buvo 17-a, o jai 20 metų. Jauna moteris dirbo mašininke vadybos kompanijoje, kuriai vadovavo australas Robertas Stigwoodas ir "The Beatles" vadybininkas Brianas Epsteinas. 1967 metų pabaigoje, kai jų meilė liepsnojo dar tik keletą savaičių, pora pietryčių Londone pateko į traukinio avariją. Tąkart žuvo 49 žmonės. Robinas ištraukė Molly iš suknežinto vagono pro išdaužtą langą.

Po kelių savaičių juodu susituokė. Tačiau kai Robiną aplankė šlovė, pora gyveno skirtingose Atlanto pusėse. Vengdamas nežmoniškų mokesčių Didžiojoje Britanijoje, Robinas su broliais ir motina Barbara įsikūrė Floridoje, o Molly kategoriškai atsisakė palikti gimtuosius jos ir jų dviejų vaikų namus Londono priemiestyje.

Sutuoktiniai turėjo tenkintis trumpais susitikimais "neutralioje" teritorijoje - retais savaitgaliais Paryžiuje ar kūrybinėmis R.Gibbo išvykomis R.Stigwoodo jachta aplink Graikijos salas. Vyras ir žmona vis labiau tolo vienas nuo kito. Situaciją aštrino ir tai, kad Robinas pasirodė esąs patologinis mergišius.

Santykių griūtis įvyko 1980 metų gegužę, kai Molly atvyko pas Robiną į Niujorko viešbučio kambarį ir pareiškė norinti skirtis. Apsvaigęs nuo kvaišalų R.Gibbas, kuriam tada buvo tik šiek tiek per 30 metų, manė, kad žmona jam už nugaros užmezgė romaną su kitu vyru. Maža to, muzikantą apsėdo įkyri mintis, jog nuslėpti tariamą romaną Molly padeda vienas iš skyrybų advokatų. Savo liguistoje fantazijoje R.Gibbas sukūrė tikrą detektyvą: vyrukas buvo įsitikinęs, kad žmona, padedama savo advokatų, nori apiplėšti jį iki siūlo galo, palikti ir toliau linksmai gyventi su meilužiu.

Būtent dėl to Robinas ir pasamdė žmones, kad šie įsilaužtų į namą, kuriame gyveno Molly su vaikais, ir surastų ją kompromituojančių įrodymų. Pavogtus dokumentus jis įteikė Didžiosios Britanijos policijai ir FTB. Paskui Majamyje skubiai sušaukė spaudos konferenciją ir viešai išsakė savo įtarimus.

Molly kategoriškai paneigė liguistus vyro įtarinėjimus, o ir dokumentai, pavogti iš jos namų, esą jokių įrodymų policijai apie neva rezgamą klastą nesuteikė.

Seksualinės fantazijos

Nuolat vartodamas stimuliatorius Robinas tapo hiperseksualus. Jo paties žodžiais, per 12 santuokos su Molly metų jis turėjo daugiau 

kaip 100 meilės romanų su kitomis moterimis. Labiausiai muzikantą buvo apsėdusi seksualinė fantazija stebėti, kaip mylisi dvi moterys, ir pačiam dalyvauti šiame procese. Vienas jo trumpalaikių vadybininkų Chrisas Hutchinsas neseniai prisiminė: "Kartą apie pirmą valandą nakties, kai jau miegojau, sulaukiau Robino skambučio. Jis šaukė: "Skubiai atvažiuok pas mane. Tai labai svarbu!"

Kai Chrisas po valandos nuvyko pas R.Gibbą, jo lovoje gulėjo mergina, bet muzikantas vadybininkui tarė: "Turime eiti ir rasti dar vieną moterį." Pasak Ch.Hutchinso, nuo kvaišalų apsvaigusiam "Bee Gees" nariui trūks plyš norėjosi stebėti dviejų moterų meilės žaidimus. Atlikėjas tikėjosi, kad vadybininkas jam padės.

Nenuostabu, jog nutrūkus santuokai Molly nenorėjo, kad tėvas bendrautų su vaikais. Pasibaigus skyrybų procesui R.Gibbui buvo uždrausta matytis su šešerių metų sūnumi Spenceriu ir ketverių dukra Melissa. Tėvas juos vėl išvydo tik prabėgus šešeriems metams. Pasakodamas apie tą laiką, kai buvo atskirtas nuo vaikų, R.Gibbas likus porai metų iki mirties kalbėjo: "Tuo metu jutau, kad esu ties beprotybės riba. Į mano skambučius ir laiškus niekas neatsakydavo, siunčiamų dovanų nepriimdavo. Buvau atstumtas, sugniuždytas, bevertis. Gali pasiekti karjeros aukštumų, bet jeigu tavo vaikai atskirti nuo tavęs, jautiesi tuščias. Tada išgyvenau juodžiausias savo gyvenimo dienas."

Pagal užsienio spaudą parengė GODA AMBRAZAS

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"