Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Nuodėmingas R.Šapauskas

 
2012 09 01 9:33
Į LNK "Dviračio šou" tiesiai iš Airijos atkeliauja Budulis. Užsienyje jis girtavo, mušėsi ir žviegindamas savo "Audi 100" gąsdino Anglijos kaimelių gyventojus./LNK archyvo nuotrauka
Į LNK "Dviračio šou" tiesiai iš Airijos atkeliauja Budulis. Užsienyje jis girtavo, mušėsi ir žviegindamas savo "Audi 100" gąsdino Anglijos kaimelių gyventojus./LNK archyvo nuotrauka

'Liuks. Geras interviu', - pasibaigus pokalbiui šypteli Rimas Šapauskas. Perskaitykite ir sužinosite, ar interviu tikrai geras.

Apytiksliai septynerius metus R.Šapauskas su Algirdu Ramanausku - Algiu Greitai LNK "Dviračio šou" vaidino peles politologes Mauzerį ir Sūrskį. Aktualijas kremtančių pelių nebelieka, nes Algis Greitai perėjo į TV3, kur ves "Be komentarų" ir šoks "Šok su manimi". Tačiau Jūsų skaitomos publikacijos herojus lieka eteryje - nuo naujojo sezono "Dviračio šou" siautės jo kuriamas personažas Budulis, kuris gerai pažįstamas TV auditorijai. Rimas pasakoja apie išgertuves su tikrais Buduliais, paskutines muštynes ir narkotikus.

- LNK "Dviračio šou" peliukai Sūrskis ir Mauzeris politologai egzistavo maždaug septynis sezonus. Tau neatsibodo tiek metų vaidinti TV pelę Mauzerį?

- Tikrai ne. Man patiko vaidinti. Aišku, anksčiau ar vėliau tai turėjo baigtis. Ir baigėsi. Man neatrodo, kad viskas užtruko ir tęsėsi per ilgai. Personažai gana pavykę, tai buvo žiūrimas dalykas. Darbas su "Dviračiu" yra geras bendradarbiavimas.

- 2012 metų rugpjūčio 16 dienos LNK pranešime žiniasklaidai rašoma, kad Budulis grįžta iš Airijos. Ką jis ten veikė?

- Chuliganas Budulis į Airiją su visais chuliganais išvažiavo uždarbiauti ir plėšikauti. Jis užaugęs sovietinėje aplinkoje, linkęs nusikalsti. Neradęs vietos Lietuvoje išvažiavo į užsienį. Manote, kad jis ten dirbo?.. Jis nieko nedirbo - girtaudavo, su vietiniais lietuviais, rusais ir lenkais mušdavosi pabuose ir žviegiančiomis savo "Audi 100" padangomis gąsdino Anglijos kaimelių gyventojus. Budulis taip ir neišmoko anglų kalbos, nes jos jam nereikia. Užsienis nepakeičia "urlaganų" ir "morozų".

Budulio personažas yra tam tikras archetipas. Kažkokiame interneto portale skaičiau komentarus, kad aš neva tyčiojuosi iš emigrantų. Aš jokiu būdu nesišaipau iš emigracijos, Budulio netapatinu su emigrantu. Budulis yra Lietuvos dalis. Jis nešaržuoja tų žmonių, kurie sąžiningai dirba ir užsidirba.

- Gyvenime susiduri su tikrais Buduliais?

- Tenka. Reikėtų kuo dažniau būti su tokiais žmonėmis, nes tai padeda kuriant. Jei būsi atitrūkęs nuo tokios terpės, neišlauši vaidmens. Kai sutinki Budulių Palangoje arba Šventojoje, papildai savo "bajerių" bagažą. Jie į mane reaguoja įvairiai. Aišku, jie nori pasėdėti, papliurpti, o tada visiems girtis: "Sėdėjau su Rimu Šapausku. Gėrėm." (juokiasi)

- Esi gėręs su Buduliais?

- Labai daug kartų. Degtinė suvienija žmones (juokiasi). Nejausdavau jokio diskomforto. Išgirsdavau daug įdomių dalykų. Vieną kartą penktą ryto viešbučio laiptais nulipęs mano kolega Algis Ramanauskas net išsigando pamatęs, su kuo sėdžiu. "Morozai" patys nejaučia, kaip sėdėdami virsta personažais. Bet "morozai" ir "urlaganai" irgi yra žmonės, turintys kitokią vertybių sistemą. Jei jie tave kalbina, negi dingsi nusukęs akis?..

- 2012 metų gegužės 21 dienos "Balsas.lt" straipsnyje rašoma, kad troleibuse išgelbėjai merginą, prie kurios kabinėjosi "morozai". Nebijojai gauti į galvą?

- Ne. Tiesiog reikėjo vietoje improvizuoti. Tie įkaušę vaikinai, kurių buvo maždaug 10, neišsitraukė peilių. Manau, kad mus išgelbėjo labai daug angelų sargų.

Išgėrę vyrukai pamatė simpatiškesnę merginą ir pradėjo ją savaip kadrinti. Išsitraukė viskio "Grant" butelį: "Viski budiš?" Paklausiau: "Ką taip linksmai švenčiat, vyrai?" Sakė: "Ai, čia biški seniai nesimatėm su draugais." Jų terminais tai reiškia, kad kažką ką tik paleido iš "zonos" (juokiasi). Dar sakė, kad gerbia mane.

Paklaustas, ar primelavo per interviu, R.Šapauskas juokiasi. "Reiktų prisiminti", - sako jis./Ritos Stankevičiūtės nuotrauka
Paklaustas, ar primelavo per interviu, R.Šapauskas juokiasi. "Reiktų prisiminti", - sako jis./Ritos Stankevičiūtės nuotrauka

- Tiki angelais sargais?

- Tikiu Dievu. Manau, kad yra angelai sargai. Jie su sparnais ir be uniformų (juokiasi). Sparnai tokio dydžio, kad gali uždengti apsiblaususias chuligano akis. Išgirdęs tai, ką sakau, Budulis pasakytų: "Dievu netikiu, bet kažko dar bijau." Apie angelus jis mesteltų, kad tai - nesąmonė. Sakytų: "Visą gyvenimą perėjau kumščiais. Viską užsidirbau pats. Niekas tavimi nepasirūpins - tik pats."

- Budulis mėgsta muštis. Esi dalyvavęs muštynėse?

- Esu. Pastarąjį kartą mušiausi prieš 12 metų. Ketvirtą ryto centrinėje Šventosios gatvėje (juokiasi). Tai buvo trumpos muštynės. Jos kilo, nes gatvė tapo per siaura ereliams, gaidžiams ir kitiems. Vienu Tysono (Mike'o - aut.) smūgiu iškirtau tos "chebros" vadą ir viskas baigėsi - visi apsiramino (juokiasi).

- Gatvėje tave šaukia Buduliu ar Mauzeriu?

- Seniau sakydavo: "Žiūrėk - Budulis!" Dabar sako: "Žiūrėk: čia - šitas peliukas!" Per 20 metų išmokau nekreipti į tai dėmesio. Tiesiog prie jo pripranti. Jei šmėžuoji televizijoje, dėmesys viešumoje - neišvengiamas dalykas. Pabūti be jo gali miške. Aš irgi kartais ilgiau įsistebeiliju į žmogų, matytą televizijoje, arba sveikinuosi su "telike" matytais žmonėmis, kurių nepažįstu.

- Priklausai "Radioshow", kurio kitas narys yra Algis Greitai. Apie šį juodojo humoro duetą senokai nieko negirdėti...

- Kartkartėmis "Radioshow" koncertuoja. Šią vasarą surengėme keletą koncertų. Buvome nuvykę ir į Daniją, Kopenhagą. Tai buvo kūrybinis vakaras, susitikimas su gerbėjais. Pasirodome korporaciniuose vakarėliuose ir kitur.

Galiu pradžiuginti mūsų gerbėjus. Seniau dirbome Klaipėdos radijo stotyje "Vox Maris". Su Algiu turime labai daug įrašytos medžiagos, kurioje daug ekspromto ir improvizacijos. Artimiausiu metu norėtume perklausyti, susisteminti medžiagą ir išleisti albumą.

- Daug metų esi didžėjus. Tau patinka klubai?

- Man nepatinka klubai (juokiasi). Nevaikštau į juos. Klubuose nėra muzikos, dėl kurios į juos eičiau. Jei atveža ką nors rimto, veža į "Loftą". Bet "Loftas" - ne klubas, o koncertų salė. Atsimenu "Woo" ir "Gravity". Jie atitiko klubo esmę. Man patinka barai, kuriuose gali papliurpti, pabendrauti su žmonėmis, pasiklausyti didžėjaus, patrypčioti vietoje ir eiti namo.

- Klubinė kultūra susijusi su narkotikais. Koks tavo požiūris į juos?

- Narkotikai yra šūdas. Tai nėra nekaltas žaidimas. Baisu, kai žmonės, pradėję nuo lengvų dalykų, baigia heroinu. Žinau, kad yra tokių žmonių, kurie žaisdami su kokainu suuostė namus, firmas ir visus savo turtus. Tai - didžiulė problema.

Kažkada teko būti prie čigonų taboro. Ten vyko kultūrinis renginys "Terno Vilna" - prie taboro grojo čigonų grupės ir visokie pankai. Pamačiau, koks mašinų srautas čia važiuoja. Maniau, kad per valandą atvažiuoja vienas taksi. Iš tikrųjų per minutę atvažiuoja dvi mašinos. Niekam nelinkiu turėti giminaičių, draugų ar pažįstamų narkomanų. Rimtai įklimpusio žmogaus laukia tik mirtis.

- Tavo citata iš 2011 metų spalio 8 dieną DELFI publikuoto "Valstiečių laikraščio" interviu: "Mano žmona pasakytų, kad aš dirbu vyru. Profesionaliai." Tai - sunkus darbas?

- Gana sunkus, bet kas kitas dirbs tokį darbą?.. Vaiką (su žmona Lina Šapauskiene pašnekovas augina dvejų su puse metų dukrą Elžbietą - aut.) reikia auginti pačiam, o ne atiduoti auklėms. Namus taip pat gali išsišluoti ir išvalyti pats. Gali pats nueiti į parduotuvę. Stilisto, kuris patartų kaip apsirengti, taip pat nereikia (juokiasi). Yra šimtai tūkstančių tokių vyrų kaip aš, kurie dirba tą patį.

- Amžiną atilsį tavo tėtis Algirdas Šapauskas norėjo, kad taptum mediku. Ar mama Ona Šapauskienė nusivylusi tavo profesija?

- Ne. Ji patenkinta tuo, ką darau, nes beveik kiekvieną vakarą gali pamatyti savo sūnų per "teliką". Jeigu nepasirodau televizijoje, paskambina: "Gal kas atsitiko?.." (juokiasi)

- Sekmadieniais vaikštai į bažnyčią. Ko ten ieškai?

- Aš jau radęs (juokiasi). Sekmadienis yra diena, skirta Dievui ir žmogui, kad jis pailsėtų nuo visų savo darbų. Į bažnyčią eini susitikti su gyvuoju Dievu. Stengiuosi laikytis 10 Dievo įsakymų. Kaip ir visi katalikai, einu išpažinties. Išpažįstu, kad esu nuodėmingas. Reikėtų pacituoti Šventąjį raštą: "Nė vieno nėra be nuodėmės." Jei sakyčiau, kad nedarau nuodėmių, būčiau melagis (juokiasi). Stengiuosi nemeluoti. Gyventi teisingai - sunkus dalykas.

- Per šį interviu ką nors pamelavai?

- Reiktų prisiminti (juokiasi).

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"