Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Nemaloni Dž.Siaurusaičio patirtis

 
2012 07 21 9:19
"Man reikia teatro. Man malonu vaidinti scenoje, man patinka tai daryti", - sako TV3 žvaigždūnas ir Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupės narys Dž.Siaurusaitis./Oresto Gurevičiaus nuotrauka
"Man reikia teatro. Man malonu vaidinti scenoje, man patinka tai daryti", - sako TV3 žvaigždūnas ir Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupės narys Dž.Siaurusaitis./Oresto Gurevičiaus nuotrauka

Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupės narys, į TV3 eterį po trumpų atostogų grįžusio infošou 'Be komentarų' vedėjas Džiugas Siaurusaitis iš karto sutinka duoti interviu.

"Lietuvos žinių" žurnalistui jis aiškina, kodėl tautiečiai žiūri televizorių. Pašnekovas tikina, kad su "Be komentarų" prodiuseriu Kristupu Krivicku sutaria puikiai, nors anapus ekrano sklando gandų apie sunkų šio vyruko charakterį. Dž.Siaurusaitis paaiškina ir tai, kodėl neina į TV3 "Šok su manimi", nors ne kartą buvo kviečiamas. Be to, TV žvaigždūnas "užvažiuoja" LNK realybės šou "Radži ieško žmonos" kūrėjams.

- TV3 dirbi beveik 19 metų. Neatsibodo?

- Neatsibodo. Per 19 metų TV3 dirbau skirtingus darbus - keitėsi jų pobūdis. Ši įvairovė manęs neatgraso nuo televizijos.

Mano darbe yra šiek tiek rutinos, bet ji nesmaugia. Stengiuosi jos išvengti (kikena) - darbus planuoti taip, kad rutinos būtų kuo mažiau. Visuose darbuose yra monotonijos. Nešioti plytas - irgi rutina, bet jas reikia nešioti, ir viskas.

Niekada nemąsčiau pereiti į darbą, visiškai nesusijusį su televizija ir teatru. Nėra kur. Nebent skinti braškes, o aš jų skinti nenoriu nuo mokyklos darbo ir poilsio stovyklos laikų (šypsosi). Daugiau mėtydavomės braškėmis nei jas skindavome. Kiekvienas pririnkdavo po 15 kilogramų per dieną, o mes su draugu - po vieną (juokiasi). Už tai duodavo velnių, bet kas iš to?..

- Kodėl žmonės žiūri televiziją?

- (Mąsto.) Dėl to, kad tai įdomu, gražu ir spalvota, dėl to, kad sužino ką nors naudinga ir juokinga.

- Galbūt tautiečiai spokso į televizorių todėl, kad taupo pinigus?

- Turbūt svarbus ir šis faktorius. Televizija - pramoga. Bet yra ir normalių žmonių, kurie nuolat nežiūri televizoriaus (juokiasi). Pažįstu tokių, kurie išvis nežiūri televizijos. Jiems tiesiog to nereikia. Jokiu būdu nesakau, kad žiūrintieji televizorių yra kvailiai. Juk yra didelis pasirinkimas - šimtai kanalų. Kiekvienas gali rinktis pagal savo skonį. Vieniems patinka serialai, kitiems - mokslinės laidos. Kiekvienam savo.

Mano namuose televizija yra fonas. Jei rodo ką nors įdomaus, pasižiūriu. Atidžiai žiūriu nebent kokį filmą. Kartais išvis visą vakarą nejungiu televizoriaus.

- Televiziją galima vadinti smegenų plovimo mašina?

- Nemanau. Kai kurie sėdynėje ieško sliekų (pašnekovas mesteli riebesnę frazę - aut.), kalba apie juodąsias technologijas ir sąmokslo teorijas. Aš jomis netikiu - niekas neplauna smegenų. Televizorius išrastas tam, kad būtų smagu žiūrovams.

- Trečiadienį į eterį grįžo tavo ir Sandros Daukšaitės vedamas infošou "Be komentarų". Vasarą veiksmo gerokai mažiau. Ar ieškant temų neteks iš š... spausti vaško?

- Nepasakyčiau, kad vasarą mažai veiksmo. Viskas keliasi į pajūrį, o ten pilna veiksmo. "69 danguje" visą vasarą koncertuoja Palangoje, kažkokiame bare susimušė Marina Bui (portalai rašo, kad liepos 6-osios naktį prie Vilniaus klubo "Disco 311 Buddha" buvusi "Olialia pupyčių" narė aptalžė keletą merginų - aut.) - temų nepritrūksime.

- Teko girdėti, kad laidos prodiuseris K.Krivickas - sunkiai sukalbamas vyrukas. Kaip tau sekasi su juo sutarti?

- Man jis nėra sunkiai sukalbamas - puikiai bendraujame ir normaliai susikalbame (šypsosi). Nežinau, kaip kiti sutaria su Kristupu, bet tarp mūsų nebuvo jokių nesusipratimų ir konfliktinių situacijų. Jis turi visokių savitų "fanaberijų", bet jų turime kiekvienas iš mūsų.

- Buvai trijų TV3 "Lietuvos talentų" sezonų vedėjas. Ar bus ketvirtasis šio šou sezonas?

- Tikrai nežinau. Man buvo smagu vesti "Lietuvos talentus", nes šis šou gerai padarytas. Jo vesti negėda. Smagu ir dėl kompanijos - su Mindaugu Stasiuliu (kitu projekto vedėju - aut.) esame geri bičiuliai. Samas (šou prodiuseris Saulius Urbonavičius - aut.), operatoriai ir organizatoriai - smagi komanda.

- Įprasta, kad TV veidai dalyvauja šokių projektuose. Tave kvietė į TV3 "Šok su manimi"?

- Kvietė ne kartą. Neturiu nieko prieš šokius. Mokyklos laikais esu šokęs pramoginius ir tautinius šokius, vėliau - Cholinos (Anželikos - aut.) spektakliuose "Karmen" ir "Moterų dainos". Bet esu užimtas žmogus. "Šok su manimi" neturiu laiko. Tokiam šou reikia skirti daug laiko, turėti daug pinigų, kad nereikėtų jų uždirbti per projektą. Negaliu sau to leisti. Galėčiau dalyvauti, bet nenoriu pasirodyti bet kaip. O kad gerai šoktum, reikia tikrai repetuoti. Norėdamas pasiruošti savaitgalio pasirodymui, tam kasdien turi skirti ne po vieną valandą. Visi šokėjai žino, kad tai - juodas darbas. Jei turėčiau daug pinigų, šokčiau.

- Kai atrodo, kad visos nesąmonės jau padarytos, LNK ima ir paleidžia realybės šou "Radži ieško žmonos" anonsą. Ką apie tai manai?

- Apie šį projektą sužinojau neseniai. Vargšas Radži - jį taip išnaudoja (juokiasi)...

- Bet R.Aleksandrovičius man pasakojo, kad tai bus labai rimtas šou!

- Kur jau rimtas - juokas ima. Susidaro įspūdis, jog Radži atsibodo televizija, nes jį tampo į kiekvieną laidą. Matyti, kad jis nelabai nori bendrauti ir būti tose laidose. Iš jo tempia po vieną žodį. Ieškoti žmonos televizijoje - kvaila. Nei jis ieško tos žmonos, nei ką.

- Niekada nepatenki į geltonosios žiniasklaidos mėsmalę. Kaip tau tai pavyksta?

- Prie manęs nėra kaip prisikabinti. Nedarau nieko ypatingo, nepatenku į konfliktines situacijas, gyvenu už miesto, nevaikštau po klubus, apie save nekuriu skandalų. Kita vertus, pats dirbu geltonojoje žiniasklaidoje. Galbūt manęs niekas nenori traukti į skandalus, nes ir pats gali būti į juos įtrauktas. Atsimenu, važiavome filmuoti pirmojo gyvo grupės YVA koncerto (jis vyko 2009-ųjų spalio 31 dieną sostinės klube "House Of Music"; su merginomis ant scenos stovėjo dvi pritariančiosios vokalistės ir penki muzikantai - aut.). Mačiau labai girtų fotografų ir žurnalistų. Jie vos stovėjo ant kojų. Operatoriui juokais sakiau: "Pafilmuok, pafilmuok. Nerodysim, bet gal kada prireiks." (Juokiasi.)

- Žinai, sakoma, kad varnas varnui akies nekerta.

- Be abejo. Taip yra visame pasaulyje.

- Turi daug draugų televizijoje. Jei kas nors bandytų tave traukti į skandalą, galėtum paprasčiausiai jį "nugesinti".

- Manau, jog taip.

- Nuo 1991-ųjų esi Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupės narys. Kodėl turėdamas tiek darbų televizijoje nespjauni į teatrą?

- Televizija ir teatras - skirtingi darbai. Jų neįmanoma lyginti. Viskas prasidėjo nuo teatro. Jis buvo tramplinas į kitus darbus. Man reikia teatro. Man malonu vaidinti scenoje, man patinka tai daryti.

- Ar būtum televizijoje, jei tiek pat galėtum uždirbti teatre?

- Būčiau. Šie darbai nemaišo vienas kitam. Ir teatre, ir televizijoje jaučiuosi kaip savo vėžėse.

- Praėjusių metų rugsėjo 29 dieną TV3 rodė tavo nuotykius realybės šou "Žvaigždė policininkas", kuriame garsenybės patruliuoja su pareigūnais. Pakeitei nuomonę apie policijos darbą?

- Šiek tiek pakeičiau. Bet ir anksčiau žinojau policijos darbo virtuvę, nes turiu pažįstamų policininkų. Kai kurie pareigūnai surūgę ne dėl gero gyvenimo - jų darbas sunkus, tenka susidurti su begale debilų. Gerbiu policijos instituciją. Visuose darbuose yra visokių žmonių, nes kiekvienas kaimas turi savo kvailį. Dėl kelių blogų pavyzdžių nereikia spręsti apie visą policiją. Čia dirba tikrai nuostabių žmonių, pavyzdžiui, policijos atstovas žiniasklaidai Ramūnas Matonis, kelių policijos viršininkas Gintaras Aliksandravičius. Nuostabūs, labai protingi ir išsilavinę žmonės.

- Pažinodamas kelių policijos vadą viršiji greitį?

- Labai retai ir labai nedaug - tik tiek, kad man grėstų įspėjimas arba mažiausia bauda. Nematau poreikio smarkiai viršyti greitį.

- Prieš kelias savaites grįžai iš Indonezijos, kurioje su žmona Lina Rastokaite-Siaurusaitiene praleidai birželį. Kokie įspūdžiai?

- Buvo visko. Įspūdžiai geri - man patiko. Valgiau kobros ir pitono. Skanu. Pasakiau padavėjai, kad skonis yra tarpinis variantas tarp triušienos ir vištienos. Man paaiškino, kad skonis priklauso nuo to, ką kobra ir pitonas surijo pietums.

Žmonės Indonezijoje maži (juokiasi) ir laimingi - dauguma nuoširdžiai šypsosi, nors ši šalis nėra labai turtinga. Prieš kelerius metus buvome Indijoje. Indonezija nuo jos skiriasi kaip diena ir naktis. Indijoje visi labai suvargę, o jei šypsosi, daro tai dirbtinai.

Lina buvo smarkiai apsinuodijusi. Neaišku, kuo - maisto ar kokia kita bakterija. Dvi dienas pragulėjo viešbučio kambaryje.

Išsinuomoję mašiną važiavome per kaimus ir visiškai neturistines vietas. Sustoji paklausti kelio. Žmonės paslaugūs, bet blogai kalba angliškai. Sukviečia visą šeimą ir paaiškinti, kur važiuoti, išrenka patį jauniausią narį, kuris turbūt lanko mokyklą, todėl moka anglų kalbą.

Kartą sustojome - vyksta kažkokia ceremonija. Lina sako: "Duok kamerą - nulėksiu pafilmuosiu, kol klausinėsi kelio." Vietinių atsiklausė, ar galima filmuoti. Leido. Visi apsirengę gražiais baltais tradiciniais apdarais. Manėme, kad vyksta vestuvės. Pasirodo, tai buvo kažkokia religinė ceremonija.

Ceremonmeisteriui paduoda gražią spalvotą antytę. Patepa jai galvą aliejuku, tada išsitraukia peilį ir nupjauna ją (juokiasi). Galva nukrenta, kraujas trykšta, spurdantį anties kūną numeta po kojomis ir žygiuoja toliau. Liną ištiko lengvas šokas - grįžo drebančiomis rankomis.

- Vasario 4 dieną slidinėdamas Vilniaus Liepkalnio trasoje atsitrenkei į medį ir patyrei traumą - sutrupinai kelio sąnarį. Tau buvo atlikta operacija; iki šiol šlubčioji. Artėjančią žiemą slidinėsi?

- Indonezijoje dar buvau su ramentais, bet ten juos ir palikau. Labai nemaloni patirtis. Ji suteikė šiek tiek atsargumo. Vengiu ekstremalių dalykų - iš pradžių net bijojau greitai važiuoti. Slidinėsiu, bet atsargiau.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"