Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

"Naujojo ruso" G.Depardieu turtai

 
2013 02 15 5:59
Žinia, kad garsus prancūzas G.Depardieu tapo Rusijos piliečiu, nuskambėjo per visą pasaulį. / Reuters/Sipa/AFP/Scanpix nuotraukos
Žinia, kad garsus prancūzas G.Depardieu tapo Rusijos piliečiu, nuskambėjo per visą pasaulį. / Reuters/Sipa/AFP/Scanpix nuotraukos

Garsus prancūzų aktorius Gerard'as Depardieu sutiko priimti Rusijos prezidento pasiūlytą piliečio pasą ir nedelsdamas pradėjo iš esmės tvarkyti savo verslo bei nekilnojamojo turto reikalus. Kokiais turtais disponuoja prancūzų kino žvaigždė?

Ryžtingų veiksmų G.Depardieu ėmėsi pasipiktinęs Prancūzijos valdžios planais iki 75 proc. pakelti mokestį už didesnes kaip milijono eurų pajamas. Ką darys prancūzų aktorius, priėmęs Rusijos pilietybę? Juk didžiausias G.Depardieu verslo puodas verda Prancūzijoje, ypač Paryžiuje, o mažesni išsibarstę po įvairius pasaulio kraštus. Neseniai pasklido kalbos, kad jis statysis namą ir Rusijoje.

Kino žvaigždės verslo gatvė

G.Depardieu yra įkūręs dešimtis kompanijų, jose darbuojasi šimtai žmonių. Tai tikras tarptautinis holdingas, veikiantis keliuose žemynuose. Visos šios verslo imperijos širdis plaka Prancūzijos sostinės Cherche Midi gatvelėje (išvertus reikštų kažką panašaus į "Ieškok pusiaudienio"). Šią tipišką paryžietišką gatvelę, kaip teigia laikraštis "Figaro", reikėtų pavadinti G.Depardieu gatvele. Mat per visą jos ilgį išsidėstę mesjė Gerard'ui priklausantys statiniai.

Štai jauki užkandinė "Bien Deside", kurios savininkas yra kino žvaigždė. Pats aktorius į ją užsuka retai, užtat šioje užeigoje visuomet pilna pramogų verslo žvaigždžių, gyvenančių šiame mielame kvartale. Toliau, jei žygiuotume nuo istorinio Paryžiaus centro, tiesiai prie upės krantinės išvystume milžinišką medinę ledu nuklotą pakylą ir ant jos išdėliotas didžiules žuvis. Tai "Mobi Dikas" - firminė G.Depardieu parduotuvė, įsigyta prieš trejus metus. Pasitaiko dienų, kai mūsų herojus su prijuoste pats atsistoja prie prekystalio, kad pasiūlytų pirkėjams omarą iš Bretanės ar švelniausią plekšnę iš Šiaurės jūros.

Perėję siaurą gatvelę pamatytume vyno krautuvėlę, primenančią kaimišką rūsį. Ten jauni paslaugūs someljė pasiūlys nusipirkti (beje, už protingą kainą) puikaus prancūziško vyno ir būtinai atkreips dėmesį į butelius, ant kurių etiketės - kontūrinis G.Depardieu atvaizdas: "Nusipirkite, nepasigailėsite!" Turbūt nereikia priminti, kad ši parduotuvė - taip pat mūsų herojaus nuosavybė. Tačiau įdomiausias dalykas smalsuolių laukia 110 numeriu pažymėtame name. Čia duris atvėrė stilizuotas japoniškas butikas - naujas G.Depardieu susidomėjimo objektas. Pastaruoju metu aktorius ne tik itin pamėgo sušius, bet ir tapo japonų nacionalinio gėrimo sakės mėgėjų asociacijos Prancūzijoje vienu prezidentų. Tam G.Depardieu paskatino Tosiro Kuroda, praeityje garsus japonų žurnalistas, dabar vadovaująs grupei ISSE, kuri specializuojasi paryžiečiams tiekti kulinarinius gaminius iš Tekančios Saulės šalies. Jis yra vienas pirmųjų autentiškos sakės tiekėjų į Europą.

Jeigu paklaustume ant kampo esančioje kavinėje "Rele de la Post" (ji - taip pat G.Depardieu nuosavybė), kam priklauso gretimi namai, atsakymą išgirstume pasakos apie Batuotą katiną stiliaus: "Markizui Karabasui." Vadinasi, vėl mesjė Gerard'ui. Beje, šis kvartalas labai poetiškas: anksčiau jis buvo susijęs su Marinos Cvetajevos, Anos Achmatovos, Amedeo Modigliani vardais.

"Sveikas, Žeže!" - sveikinasi su G.Depardieu, oriai važiuojančiu motoroleriu Cherche Midi gatve, garbūs buržua, sėdintys prie staliukų kavinėje, besiribojančioje su Saint Placido gatve, ir smulkūs prekiautojai iš skersgatvio, vadinamo abato Greguaro vardu. Šeštajame Paryžiaus kvartale visi žino: karalius Žežė vyksta į savo rūmus. Prieš 20 metų G.Depardieu už 25 mln. frankų nusipirko "Chambono" viešbutį, pastatytą pirmaisiais XIX šimtmečio metais baronui de Chambonui, Napoleono armijos intendantui. Iš gatvės pusės šis namas, pažymėtas 95 numeriu, atrodo labiau negu kukliai: tamsūs vartai sienoje, dvi barokinės vazos virš įėjimo ir plastikiniai kuoliukai iš dviejų pusių, kad nebūtų statomos mašinos. Bet jei prasiskverbtume vidun, į pastatą su antikiniu portiku, atsivertų tikri Semiramidės sodai.

Kalbama, kad G.Depardieu, persikėlęs gyventi į Belgiją, neseniai įpareigojo Danielio Feo agentūrą, besispecializuojančią pardavinėti itin brangų nekilnojamąjį turtą, rasti naujus savininkus istoriniam Cherche Midi pastatui. Apytikslė kaina - 50 mln. eurų. Tai yra nepalyginti daugiau, negu kadaise už jį buvo sumokėta. Tačiau tai suprantama. Mesjė Gerard'as, pavertęs napoleoniškų laikų statinį savo "štabo būstine", vien pusantro milijono frankų paklojo už remonto darbus. Užtat rezultatas pateisino lūkesčius.

1800 kv. m plote iš esmės tilpo du namai. Vienas - šeimininko gyvenamasis. Čia įrengtas ir G.Depardieu darbo kabinetas. Kitas namas skirtas svečiams. Kaip rašo rusų kalba leidžiamas vienas tarptautinis leidinys, kur ten į juos lygintis rusiškos Rubliovkos ir Prečistenkos gyvenviečių turtuoliams! Juk pačioje Paryžiaus širdyje prie senovinių stilingų rūmų išaugo milžiniškas loftas, nutviekstas saulės, pilnas dizaino išmonės, dar yra erdvus uždaras baseinas ir asmeninis sodas. Čia aktorius įkurdino savo unikalią paveikslų ir skulptūrų kolekciją. Apie ją, beje, pats karalius Žežė nelinkęs daug pasakoti. Žinoma tik tai, kad visai neseniai jis išstatė "Christie" aukcione "Driežą su auksinėmis plunksnomis" - didžiulį Joano Miro kūrinį. Jis buvo parduotas už kuklų milijoną eurų.

Aktorius G.Depardieu ant motorolerio palieka savo dvarą Paryžiuje.
Aktorius G.Depardieu ant motorolerio palieka savo dvarą Paryžiuje.

Raudona ir juoda

"Žydrasis namas" - taip vadinama aktoriui priklausanti bendrovė, užsiimanti nekilnojamuoju turtu, įregistruota Ivlino departamente. Dėl jos prieš porą metų buvo parduota aktoriui priklausanti vila Normandijoje. Ten pat, kurortiniame Truvilyje, G.Depardieu įsigijo didžiulį žemės plotą naujam namui statyti. Per "Žydrąjį namą" aktorius pernai nusipirko buvusios belgų muitinės patalpas Nešene, už dviejų žingsnių nuo sienos su Prancūzija. Principas vis tas pats: iš išorės statinys atrodo kukliai, o iš tiesų už akmeninio mūro slepiasi net šeši namai, "suaugę" vienas su kitu. Gerard'as mėgsta investuoti pinigus į statinius. Ypač jei greta plyti vynuogynai...

"Chateau de tigne", įsikūręs pusiaukelėje nuo Somiūro Anžė link, pačioje vyno gamyba garsėjančios Anžu provincijos širdyje, - mėgstamas G.Depardieu "kūdikis". Kasmet čia pagaminama 350 tūkst. butelių vyno. Paties įvairiausio. Brangiausiu ir prestižiškiausiu laikomas raudonasis "Sirano". "Pirmąsyk vyno skonį pajutau dar būdamas motinos įsčiose, jis ten pakeitė visus vaisiaus vandenis, - juokauja G.Depardieu. - Kam tada stebėtis, kai skiltyje "Profesija" rašau: vyndarys."

Išties garsus aktorius šiandien - pats tikriausias vyndarys, įsikūręs daugelyje kraštų. Kartu su savo kompanionu Bernardu Magre, žinomu prancūzų vyndariu, G.Depardieu valdo vynuogynus ir vyno rūsius Bordo provincijoje, Burgundijoje, Prancūzijos pietuose esančioje Ero vietovėje, Italijoje, Ispanijoje, Maroke, Argentinoje... Pastaruoju metu įsigijo dar ir Vengrijoje, prie Balatono ežero, ir Krymo Bachčysarajaus rajone. G.Depardieu vardas jau seniai tapo prekybos marke, tereikia ją išnaudoti.

"Pagal savo prigimtį Gerard'as - nepatiklus žmogus, valstietiškos kilmės, - sako apie jį Elizabeth Depardieu, buvusi žmona ir dviejų jo vaikų mama. - Gerard'as niekada nesiilsi, kartais užsiverčia sau ant pečių pernelyg daug, todėl jam tenka visą laiką remtis partneriais. O su jais jau ko tik nebūna..." Taip jau nutinka, kad G.Depardieu kompanionais neretai tampa neaiškios praeities ir dar neaiškesnės ateities žmonės. Mesjė Gerard'o tai nebaugina, todėl prie garsenybės verslo limpa atviri avantiūristai. Norėdamas prasiskverbti į Alžyro rinką - o joje ne tik vynas, bet ir nafta, - aktorius pasitelkė į partnerius Rafiką Halifą, buvusio ministro bei žiniasklaidos magnato sūnų, patį turtingiausią žmogų Alžyre. Kas iš to išėjo? Bankrutavęs R.Halifas nuteistas iki gyvos galvos ir slapstosi Londone.

Vystyti verslą G.Depardieu bandė ir Kuboje, mat palaiko draugiškus ryšius su Fideliu Castro. 1993 metais prancūzas gavo leidimą ištirti 9374 kv. km teritoriją Kubos salos šiaurėje ir, pasitelkęs turtingus tėvynainius, toje teritorijoje bandė ieškoti naftos. Deja, rasti nepavyko. Šimtas milijonų dolerių buvo išmesta kaip į balą. Aktorius nepuolė į paniką, ne toks jo būdas: "Nafta - kaip kinas, kur viso labo pasiseka vienas filmas iš septynių. Šioje srityje galima arba viską laimėti, arba pralaimėti." Vis dėlto G.Depardieu iš šio žaidimo išėjo. Tiesa, kai Havanoje buvo švenčiamas F.Castro 80-metis, Gerard'as atvyko į fiestą ir stovėjo tribūnoje šalia Raulio Castro.

G.Depardieu mėgsta pinigus ne dėl pinigų. Tiesiog jie prancūzo gyvenimą daro įdomų. Aktoriaus kompanija "DD Productions", sukurta 1983 metais, teikia jam pajamų iš visko, kas susiję su kinu. O įmonė "Du ratai", įsikūrusi prie Paryžiaus, yra pati stambiausia Prancūzijoje japoniškų motociklų koncesija, vienas garažas užima 3000 kv. metrų. Pačiame šios vertikalės viršuje - du ištaigingi jo restoranai "La Fontaine Gaillon" ir "Ecaille de la Fontaine", įsikūrę aikštėje, esančioje už dviejų žingsnių nuo Paryžiaus operos. G.Depardieu išleido ir savo kulinarinę knygą paprastu pavadinimu "Mano virtuvė". Ji sėkmingai išparduota Prancūzijoje ir Vokietijoje, o neseniai išversta į anglų kalbą. Prie ko prisiliečia kino karalius, tai virsta auksu! G.Depardieu vardas seniai tapatinamas su prekės ženklu ir verslo projektais. Garsusis prancūzas yra virtęs simboliu - ambicingu, skandalingu, didingu.

Parengė DANA KURMILAVIČIŪTĖ

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"