Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Narplioja nusikaltimus ir dainuoja

 
2009 04 04 0:00
Giedrė visko turi daug - įdomų darbą, šeimą, dar moka dainuoti ir pozuoti. <br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
Giedrė visko turi daug - įdomų darbą, šeimą, dar moka dainuoti ir pozuoti.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Kai po pokalbio su Giedre grįžtu į redakciją, mūsų fotografė parodo, kaip pavyko nufotografuoti. Ir pavadina mano pašnekovę modeliu. Todėl skubu skaitytojams pristatyti LNK muzikinio šou 'Žvaigždžių duetai' dalyvę Giedrę Tamulionienę - ne manekenę, o Interpolo pareigūnę, dviejų mažylių mamą. Ji studijavo Policijos akademijoje ir Vilniaus universitete.

Televizijos muzikiniame šou Giedrė dainuoja su žinomu atlikėju Egidijumi Sipavičiumi. Šis duetas - labai "šviežias", visai neseniai pasirodęs, bet jau pelnęs vertinimo komisijos palankumą. O žiūrovai tikriausiai įsidėmėjo linksmą šios poros praėjusio šeštadienio spektakliuką. Viena akimirka buvo pikantiška: kai Giedrė pasilenkė, publika galėjo geriau pamatyti moters krūtinės apvalumus, o paparacai juos nufotografuoti. Tąsyk juodu su E.Sipavičiumi dainuodami vaidino televizijos serialo "Vedęs ir turi vaikų" personažus Pegę ir Elą Bandžius. Visa tai prisimindama Giedrė šypsosi.

Tiesiog kita diena.

Šią savaitę šiek tiek sirguliuojanti Giedrė ištverminga: nors nelabai gerai jaučiasi, ateina susitikti su žurnaliste, vakare skuba į repeticiją, tada atgal namo pas savo mažylius - 3,5 metukų sūnelį Emilį ir pusantrų dukrelę Saulę.

Kol kalbamės, moteris geria žolelių arbatą. Prašydama Giedrės papasakoti apie save užsimenu, kad toks derinys keistas: 10 metų darbo patirtį turinti Interpolo pareigūnė, mama ir dainininkė - kadaise buvusi grupės "Supernova" narė. Tačiau ji paaiškina, jog tik taip vardijant skamba keistai. Logiškai sudėliojus nieko nėra neįprasta: motinystės atostogų išėjusi pareigūnė nusprendė išbandyti likimo pateiktą akibrokštą. Viskas paprasta. "Jei šiuo metu dirbčiau, manau, nesutikčiau dainuoti, - teigia ji. - O kadangi dabar turiu daugiau laisvo laiko, nutariau išbandyti."

Gavusi pasiūlymą dainuoti "Žvaigždžių duetuose", Giedrė atsiklausė darbo vadovų ir su jais suderino. Tad kolegos iš Interpolo nenustebo, kai per televizorių scenoje pamatė pareigūnę. "Dalyvauti televizijos projekte nebuvo mano svajonė, tiesiog atėjo kaip kita diena ir pateikė štai tokį pasiūlymą, - sako ji. - Pamaniau, kad reikia sutikti. Juk nežinia, kada bus kita tokia proga."

Gyvenimo dovanos

Giedrės gyvenime ne kartą nutiko, kai kas nors išsipildė nespėjus apie tai nė pagalvoti. Štai praėjusių metų pabaigoje ji tapo dešimtmetį švenčiančių Julijos Žilėnienės mados namų kolekcijos veidu. Kartą Giedrė su vaikais išsiruošė į teatrą. Vyras negalėjo, turėjo darbų. Mama su mažyliais, vienu - už rankos, kitu - ant rankų, ėjo žiūrėti spektaklio vaikams. Atkreipė dėmesį, kad ją kažkas stebi. Pamanė, gal kokia dėmė ant drabužių atsirado ar kas suplyšo. Tas vyras priėjo artyn. Paaiškėjo, kad jis - žinomas fotografas. Tačiau moteriai ta pavardė nieko nesakė. "Tuo metu gyvenau mažame mamos ir vaikų pasaulyje - domėjausi naujienomis apie mažųjų ugdymą, rūpėjo, kaip juos maitinti, kokius drabužėlius aprengti, batus apauti... Kaip ir kiekviena mama", - paaiškina Giedrė. Tądien teatre ją nužiūrėjęs fotografas pasiūlė "pasibandyti", surengti fotosesiją. Kai pasakė J.Žilėnienės pavardę, Giedrė sutiko. Pamanė, kad gali būti rimta ir įdomu. "Viskas pasiteisino. Atitikau jų lūkesčius. Ir į J.Žilėnienės kurtas sunkeles įlindau. Kad ir kaip būtų keista, visos man tiko, - net šiek tiek stebisi per kelerius metus du vaikus pagimdžiusi moteris. - Nieko nereikėjo taisyti. Suknelės - kaip man siūtos." Taip ji tapo mados namų kolekcijos veidu. Ir figūra - vertėtų pridurti.

Giedrė tvirtina, kad daug dalykų jos gyvenime galima pavadinti dovanomis. Kadaise merginai buvo pasiūlyta dainuoti grupėje "Supernova". Tada ji dar studijavo Policijos akademijoje ir buvo pradėjusi dirbti. Giedrei pavyko suderinti mokslus, darbą ir muziką. Scenoje ją buvo galima matyti porą metų. "Supernova" išleido albumą, bet paskui grupės nariai išsiskirstė. "Toliau kibau į mokslus. Visą laiką buvo ką veikti. Tiesiog reikėdavo pasirinkti", - pasakoja pašnekovė.

Su ginklais rankose nelaksto

Smalsu, koks yra tarptautinės kriminalinės policijos organizacijos pareigūnės, kurios specializacija - turtiniai nusikaltimai, darbas? Giedrė šypsodamasi tikina, kad nė iš tolo neprimena to, ką galima pamatyti filmuose. "Kai pasakai kam nors, jog dirbi Interpole, ima klausinėti, ar nusikaltėlius gaudome lakstydami su ginklais rankose. Iš tikrųjų nėra nieko panašaus. Dirbame analitinį darbą su duomenų bazėmis. Nusikaltėlius gaudome, bet ne taip kaip detektyviniuose serialuose. Tačiau šis analitinis darbas nėra nuobodus: tvarkomos informacinės bylos, bendraujama su žmonėmis, palaikomas ryšys su užsienio kolegomis. Esame it tiltas tarp Lietuvos ir užsienio šalių policijos", - apibendrina pareigūnė.

Giedrės įsitikinimu, nėra moteriškų ar vyriškų darbų, todėl dailiosios lyties atstovei dirbti Interpole - nieko keista. "Kai buvo registruojamas automobilis, mačiau, kaip moteris prisukinėjo numerius - dirbami ir tokie darbai, - tvirtina ji. - O mūsų kolektyve yra daug moterų."

Pašnekovei sakau: manoma, kad būtent vyrai pasižymi analitiniu mąstymu, o moterys daugiau vadovaujasi intuicija ir jausmais. Giedrė nepasiduoda ir retoriškai paklausia: "Prezidento postą gali užimti moteris - argi tai moteriškas darbas? Nesvarbu, kokį darbą dirbti, svarbu, kaip jautiesi. Ar dirbdama Interpole esu laiminga? Manau, kad taip."

Nori gyventi tvarkingai

Kadaise Giedrė baigė muzikos mokyklą - mokėsi chorinio dainavimo ir dirigavimo bei fortepijono. Kodėl nepasirinko muzikinės profesijos? Paklausė tėvų patarimo, o jie vis sakydavo: "Reikia siekti rimtų dalykų, iš muzikos nepragyvensi. Menininko gyvenimas sudėtingas." Ar Giedrė mano, kad ir pramogų pasaulio žmonių gyvenimas sudėtingas. O gal jis panašus į nesibaigiančią šventę? "Kai sėdi priešais televizorių ir krapštai nosį, tada galvoji: oi, gyvenimas jiems - it šventė, šoka, trypia, dainuoja. Bet iš tikrųjų tai nepaprastai išsunkia. Atrodo, kas čia tokio užlipti ant scenos. Tačiau kai pabandai... Tai yra darbas, kuriam reikia visą save atiduoti. Tarkim, aš negaliu dainuoti šiaip sau. Jei jau einu į sceną, atiduodu širdį, padarau viską, kas geriausia", - tikina televizijos muzikiniame šou dalyvaujanti Giedrė.

Anuomet, kai ji svarstė, ką veikti ateityje, tėvai ragino dukrą pasilikti muziką kaip pomėgį. Apsisprendusi mergina įstojo į Policijos akademiją. Dar baigė psichologiją Vilniaus universitete. Kodėl nutarė imtis būtent tokių mokslų, vėliau dirbti sudėtingą darbą Interpole? Giedrė rinkosi pagal savo charakterį ir gyvenimo būdą. "Man patinka griežta dienotvarkė, nes tai mane subalansuoja. Negalėčiau gyventi kaip menininkė, nors širdyje tam prijaučiu, - aiškina pašnekovė. - Man patinka anksti keltis ir gyventi su gamta, galima sakyti, pagal rytiečių filosofiją. Tai suteikia jėgų. Vargina naktinėti ir keltis vidurdienį."

Giedrė visada norėjo gyventi tvarkingai, domėjosi teisės mokslais. Dar ir tėtis buvo teisėsaugos darbuotojas. Tad profesiją ji rinkosi sąmoningai.

Kai visa tai papasakoja, galiausiai supranti, kodėl Giedrė gyvena taip, o ne kitaip, kodėl scena nėra svarbi dailiai moteriai, kuri, regis, nesunkiai prasimuštų į pramogų pasaulį. Traukti į madą ir dirbti vien modelio darbą ji taip pat neturi noro.

Pamatas vaikams

Pastaruoju metu Giedrė džiaugiasi motinyste ir rūpinasi mažyliais. Jauna mama supranta, kad jie užaugs labai greitai. Emilis jau tuoj eis į vaikų darželį. "Būdama su vaikais, apkabindama juos, jaučiuosi laiminga. Tarkim, mes nukrentame ant grindų ir dūkstame", - pasakoja pašnekovė.

Kai moteris kalba apie savo atžalas, jos akys šviečia. "Kuo toliau, tuo didesnį sąlytį jaučiu su gamta, ypač atsiradus vaikams. Man nesinori būti tokia mama, kuri tikina: "Tikrai nesėdėsiu su vaikais, darysiu karjerą." Ne. Aš kaip tik noriu būti su mažyliais. Žinau, jog vaikas iki trejų metų gauna visą psichologinį pamatą: saugumą, pasitikėjimą pasauliu, kad jam nekiltų jokių baimių. Paskui iki septynerių metų tarsi statomas namas. Todėl jaučiuosi labai gerai, kad galiu būti su vaikais, nes turiu motinystės atostogas. Ir vyrą, kuris mane kartkartėmis išleidžia padainuoti."

Giedrė patikina, kad jai šeima - tikroji vertybė, kurios į nieką nemainytų. Dainuojančios pareigūnės vyras - žurnalistas, dirba viešųjų ryšių srityje. Giedrės mama ir tėtis, nors nėra muzikinių profesijų, kadaise dainavo duetu. Viena iš dviejų pašnekovės seserų pasirinko muzikos studijas. Taigi šeima daininga ir muzikali. "Tai tarsi terapija", - apie garsų pasaulį sako pašnekovė.

Kuo daugiau malonumo

Ko Giedrė siekia LNK muzikiniame šou "Žvaigždžių duetai"? "Noriu kuo geriau atlikti dainas, patirti kuo daugiau malonumo, - paaiškina ji. - Stengiuosi nuteikti save, kad tai tėra žaidimas, ir nesinervinti. Tačiau įtampos būna: reikia pakilti į sceną, į tave nukreiptos filmavimo kameros, salėje sėdi publika. Prie to nesu pratusi. Galima sakyti, kad man tai - nauja, nors ir esu dainavusi, buvo pertrauka. Todėl jaudinuosi."

Trumpai

Giedrės ūgis - 180 centimetrų. Neseniai daili moteris tapo dešimtmetį švenčiančių J.Žilėnienės mados namų kolekcijos veidu. Kadaise Giedrė muzikos mokykloje mokėsi chorinio dainavimo, dirigavimo ir fortepijono. Vėliau porą metų dainavo grupėje "Supernova", šiuo metu per LNK muzikos šou "Žvaigždžių duetai" į sceną kyla su populiariu atlikėju E.Sipavičiumi. Tačiau visa tai Giedrei - tik pramogos, laisvalaikis.

Gal gaila, kad graži ir muzikali moteris nevisiškai išnaudoja prigimtinius duomenis? "Viskas ateina savo laiku. Galbūt anksčiau nebuvo lemta..." - mano pašnekovė. Ji tiki, kad kiekvienam žmogui skirtas tam tikras likimas.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"