Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

N.Šulijos mylimajai orų prognozė nerūpi

 
2010 10 02 0:00
Pirmoji fotosesija spaudai: N.Šulija ir G.Dulkaitė su mažyle Elžbieta.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
Pirmoji fotosesija spaudai: N.Šulija ir G.Dulkaitė su mažyle Elžbieta.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Vasarą gimusios Naglio Šulijos ir Giedrės Dulkaitės dukrelės Elžbietos Mildos horoskopas, atrodo, bus tiksliausias iš visų, kuriuos iki šiol yra sudaręs šis astrologas ir sinoptikas. Pora tai atskleidė duodama pirmąjį interviu spaudai, gimus mažylei.

Laimingas tėvas žino ne tik tikslų dukrelės gimimo laiką bei vietą, nes buvo šalia, kai ji gimė, bet ir pasikonsultavo su gimdymą priėmusiais medikais, nuo kurios akimirkos skaičiuoti žmogaus atėjimą į pasaulį - pirmojo kūdikio įkvėpto oro gurkšnio, ar virkštelės nukirpimo akimirkos.

Lemtingų sutapimų šios poros - 46 metų N.Šulijos ir 12 metų jaunesnės G.Dulkaitės - istorijoje yra ir daugiau. Prieš keletą metų susipažinę Birštono džiazo festivalyje ir kritę vienas kitam į akį, jiedu vėliau išsiaiškino, kad neakivaizdžiai yra pažįstami senokai - Giedrė Užupio gimnazijoje mokė matematikos Naglio sūnų Augustiną iš pirmos santuokos. Kai liepos pradžioje porai gimė dukrelė Elžbieta, laimingiems tėvams su naujagime grįžus namo, jau kitą dieną susipažinti su mažąja sesute atskubėjo N.Šulijos sūnūs, dabar jau studentai Augustinas ir Kristupas iš pirmosios santuokos. Šiuos vaikus vyras užaugino su dabar jau buvusia žmona astrologe Sandra Šulijiene.

Giedrės pašaukimas - skaičiai

Sinoptiko ir astrologo N.Šulijos gyvenimo draugė Giedrė išskirtiniame interviu "Lietuvos žinioms" pasakoja, kad būti mokytoja jai, matyt, buvo lemta nuo mažumės. "Kai tik pradėjau lankyti mokyklą, grįžusi vesdavau "pamokas" mamai. Atkakliai visko, ko pati išmokdavau, mokiau jaunesnį brolį. Taigi pedagogika "sėdi manyje" nuo ankstyvos vaikystės", - šypsodamasi prisipažįsta žavi šviesiaplaukė. Jai patinka skaičiai - tai buvo paskata rinktis matematikos mokytojos specialybę.

"Nuo mažumės traukė skaičiai. Pamenu, kai buvau kokių septynerių, teta mane imdavo į turgų pardavinėti agurkų. Kol ji pati eidavo apsipirkti, prie prekystalio palikdavo mane vieną, nes žinojo, kad puikiai "sutariu" su skaičiais, ir prisakydavo: "Šituos agurkus, Giedrute, parduosi po rublį, o šituos - po 90 kapeikų." Taip juos ir parduodavau, kaip prisakyta. Kainos nenuleisdavau, nors kai kurie pirkėjai su vaiku bandydavo derėtis. Tikriausiai manė, kad nelabai gaudausi. Bet aš tvirtai laikydavausi savo", - juokiasi prisiminusi Giedrė. Ji šmaikštauja, jog įsivaizduoja save dirbančią pardavėja, bankininke ar matematikos mokytoja. "Visur, kur reikia skaičiuoti", - paaiškina.

Dvejetas už daugybą

Tačiau Giedrės mokiniai žino, kad jų mokytoja pati kadaise iš matematikos ne vien penketus, anuomet aukščiausius pažymius, rinkdavo. "Pirmąjį dvejetą savo gyvenime gavau už daugybos lentelę. Kai mokykloje vedu kalėdines pamokas ar paskutinę pamoką su dvyliktokais, parodau jiems išsaugotą sąsiuvinį su tuo dvejetu ir pažymių knygeles su įvairiomis mokytojų surašytomis pastabomis, kad jie žinotų, jog ne šventieji puodus lipdo", - šypsosi 12 metų matematiką dėstanti Giedrė.

Ji prisipažįsta, kad didžiausią postūmį rinktis matematikos mokytojos specialybę pajuto iš savo penktos klasės mokytojo, kuris Daugirdiškių devynmetėje mokykloje jai dėstė šią discipliną. "Tai buvo puikus, visapusiškai talentingas žmogus - jis dainavo, gražiai piešė, turėjo puikų humoro jausmą. Ir labai gerai dėstė savo dalyką. Tada kilo noras tapti matematikos mokytoja, bet kamavo abejonės, ar sugebėsiu būti tokia puiki, kaip jis", - prisipažįsta pedagogė.

Daug pasitikėjimo Giedrei suteikė Trakų rajono matematikų olimpiadose skinamos pirmos ir prizinės vietos. O įstojus į Vilniaus pedagoginį universitetą ji dažniausiai gaudavo padidintą ar net didžiausią stipendiją. "Turėjau minčių pereiti į Vilniaus universitetą, bet pedagoginiame jau buvau susiradusi draugų, be to, džiaugiausi savo dėstytojais, todėl ten ir likau. Studijuodama magistrantūroje pradėjau dirbti Užupio gimnazijoje. Iš pradžių - informatikos mokytoja, o susiklosčius aplinkybėms likau čia dėstyti matematiką", - pasakoja pašnekovė.

Matematiškai tikslus biudžetas

Nors Giedrė kurį laiką Užupio gimnazijoje matematikos mokė N.Šulijos sūnų, jis sako nepastebėjęs žavios mokytojos. "Mūsų pažintis užsimezgė per Birštono džiazo festivalį. Jau vėliau išsiaiškinome, kad ji mokė mano sūnų", - sakė Naglis. Paklaustas, ar gyvendamas poroje su Giedre jaučia jos "tamstos mokytojos" charakterį, N.Šulija šmaikštauja, kad matematikos mokytojos būdas pasireiškia tik tada, kai jiedu diskutuoja apie šeimos finansus.

"Ji viską matematiškai tiksliai sudėlioja. Tas nėra blogai. Kad ir bambėdamas, aš vertinu tai kaip pozityvų dalyką. Šaunu, kad namie bent kas nors moka gerai skaičiuoti", - juokiasi vyras. Pasak Giedrės, jos zodiako ženklas - Vėžys. Naglio pašaukimas astrologijai jai patinka, nors iki pažinties su juo horoskopai ne kažin kiek rūpėjo. "Kai kurios draugės vis rūšiuodavo žmones pagal horoskopo ženklą. Iš pradžių į tai nelabai kreipdavau dėmesį, bet ilgainiui pastebėjau, kad yra dėsningumų", - šypsosi racionali moteris.

Naglio zodiako ženklas - Liūtas. Giedrė sako, esą su šio horoskopo ženklo žmonėmis sugyventi sekasi puikiai. Pašnekovė prisipažįsta, kad Naglis jai yra sudaręs horoskopą. "Man buvo labai įdomu, pasitvirtino daug dalykų, kuriuos pati jaučiu", - pasakoja.

Oro prognozių nedalija

"Jeigu žmogus yra TAS, tuomet nekyla jokių problemų su žvaigždėmis, - į pokalbį įsiterpia Naglis. - Manęs, kaip astrologo, žmonės dažnai prašo parinkti vedybų datą. Visada sakau - gerbiamasis ar gerbiamoji, jeigu žmogus yra TAS, vedyboms tinka praktiškai bet kuri diena. Būna kai kurių niuansų dėl Mėnulio fazių, bet nedaug. O jeigu žmogus NE TAS, daryk nedaręs horoskopus, vis tiek pasibaigs kaip Pinkevičiui."

Giedrė juokiasi, jog klausiama kolegų pedagogų apie kitos dienos orus dažniausiai turi juos nuvilti. "Atsakau, kad nežinau rytojaus oro prognozės, nors ir gyvenu su meteorologu. Tačiau kai draugai ar mes patys planuojame ilgesnę ar tolimesnę kelionę, tuomet pasiklausiu Naglio, ar orai bus tinkami", - teigia pašnekovė. Pasak Giedrės, orų prognozavimo srityje ji domisi esminiais dalykais - ciklonų susidarymo sąlygomis, neseniai praūžusios vėtros susiformavimo aplinkybėmis. "Naglis man puikiai paaiškina reiškinių priežastis, o aš savo ruožtu tada galiu "sublizgėti" prieš drauges", - šypsosi jauna moteris.

Koncertai virėjų kolektyvui

Jaukiame rąstiniame Giedrės ir Naglio name, pastatytame vienoje iš gausiai aplink Vilnių įsikūrusių sodų bendrijų, garbingą vietą užima senovinis pianinas. Giedrė prisipažįsta, kad dar laukdamasi Elžbietos dažnai skambindavo būsimam vaikeliui. "Esu baigusi muzikos mokyklą, 7 metus mokiausi groti pianinu", - atskleidžia. Ji džiaugiasi, kad paaugusią dukrytę galės pamažu pratinti prie muzikos. "Mokytojo profesija turi savų pranašumų, pavyzdžiui, iš kolegų galiu pasiskolinti vaikiškų dainelių natų, o vėliau groti ir dainuoti su dukrele. Manau taip ir koncertuosime laukdamos, kol tėvelis po darbų pareis namo", - optimistiškai į ateitį žvelgia jauna mama.

Prisiminusi vaikystę Giedrė juokiasi pasakodama, kaip pati rengdavo koncertus namiškiams ir mamos vadovaujamo vienų Trakų poilsio namų virėjų kolektyvui. "Labai mėgdavau ir mėgstu organizuoti įvairius renginius. Kai žinodavau, kad ateis svečių, flomasteriais pripiešdavau gražių skelbimų, pranešančių, kad namie tam tikrą valandą rengiamas koncertas. Tad svečiai nebegalėdavo jo išvengti, turėdavo klausytis", - kvatojasi Giedrė.

Vien namiškius linksminti jai nepakako, todėl susitardavo su mama, kad leis dukrai per pietų pertrauką surengti koncertą virėjoms. "Tuose poilsio namuose, kur dirbo mama, būdavo nemažai atostogaujančių vaikų. Dar pasitelkdavau savo pusseserę ir virėjoms rengdavome pasirodymus. Balkonas būdavo mūsų užkulisiai ir persirengimo kambarys, o kambaryje sustatydavome kokias šešias kėdes, ant kurių įsitaisiusios virėjos mūsų klausydavosi. Mama tą dieną sudarydavo net specialų, lengvesnį, valgiaraštį poilsiautojams, pavyzdžiui, vietoj bulvių, kurias reikia skusti, patiekdavo makaronų garnyrą, - kad tik virtuvės moterys turėtų mažiau darbo ir galėtų klausytis mūsų koncertų", - juokiasi nuo vaikystės aktyvi Giedrė.

Du drakonai po vienu stogu

Sutikusi Naglį, Giedrė išsiaiškino dar vieną jųdviejų bendrumą - abu gimę Drakono metais, tik ji už savo gyvenimo draugą jaunesnė vienu Rytų kalendoriaus ciklu - 12 metų. "Kadaise, kai su Nagliu kalbėjomės apie namų dekoravimą, pasakiau, kad sieną norėčiau papuošti metalo dirbiniu. Išgirdau, kad metalas jam nepatinka. Klausiu, kodėl? Juk mudu Drakonai, turėtume sutarti. Jis man paaiškino, kad aš esu Metalo Drakonas, o jis - Medžio", - juokiasi pašnekovė. Savo pomėgį medžiui Naglis įkūnijo poros namuose - jis suręstas iš natūralių rąstų. "Tokių puikių rąstų net nereikia slėpti po apdaila, jie natūraliai atrodo labai jaukūs ir gražūs", - džiaugiasi Giedrė.

Mažoji poros dukrelė gimė šiais - Tigro - metais. "Kol laukiausi Elžbietos, daug kas prognozavo, kad turėsiu berniuką. Leidau visiems spėlioti, bet iš tiesų man buvo svarbu tik tai, kad vaikutis būtų sveikas", - šypsosi jauna mama. Nors Naglis viešai audringų emocijų dėl dukrelės nelieja, švytinčios vyro akys išduoda, kad šis mažas žmogutis pripildė jo gyvenimą naujos prasmės.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"