Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Mūsų herojų gyvenimo virtuvė

 
2009 12 31 0:00
Neseniai pasirodžiusi kulinarinė knyga Beatai - vienas svarbiausių šių metų įvykių.<br>Viganto Ovadnevo ("Žmonės") nuotrauka
Neseniai pasirodžiusi kulinarinė knyga Beatai - vienas svarbiausių šių metų įvykių.
Viganto Ovadnevo ("Žmonės") nuotrauka

Būna įvairių gyvenimo receptų. Mes Naujiesiems metams rekomenduojame daugiasluoksnį patiekalą. Ruošdami jį įdėkite vieną dalį talento, tris - darbo. Įmaišykite saują smalsumo, dar pridėkite šaukštą kritiškumo, antra tiek - atjautos, žiupsnelį pakantumo. Įlašinkite šlakelį ironijos. Nepamirškite pagardinti humoru. Sudedamųjų dalių ieškokite skaitydami 'Lietuvos žinias'. O šiandien mes primename, ką šiais metais prie pokalbių stalo pasakojo 'Žmonių' herojai.

2009 metais mūsų puslapiuose apie save pasakojo daug žinomų ir populiarių žmonių. Vieni kalbėjo apie meilę, šeimos idilę, sėkmingus darbus, kiti - apie irstančią santuoką, vienatvę, verslo ar karjeros sunkumus. Kai kurie mūsų herojai trumpesniam ar ilgesniam laikui pakėlė sparnus iš gimtinės, kiti su malonumu čia atvažiuoja ir dalijasi įspūdžiais. Tiek apie smagiausius, tiek apie sunkiausius gyvenimo laikotarpius mūsų pašnekovai pasakojo nuoširdžiai ir atvirai.

Abipusė meilė

Spalį LŽ vienos pirmųjų sužinojo, kad muzikė Tatjana Rinkevičienė turi širdies draugą. Prieš keletą metų ji išgyveno klasikinę dramą - vyras paliko šeimą dėl jaunesnės moters. Tačiau šiemet T.Rinkevičienės gyvenime įvyko nemažai permainų. Moteris įgyvendino savo svajonę - įkūrė savo vardo rusų teatrą. O dar ir mylintis bei mylimas žmogus atsirado. Su verslo konsultantu Aleksandru Bruku ji susipažino šią vasarą, organizuodama vieną festivalį. "Tai įvyko tą pačią mėnesio dieną, kurią aš prieš septynerius metus išsiskyriau", - pasakojo T.Rinkevičienė.

Moteris neslėpė, kad iškart plykstelėjo abipusė meilė. Nors mylimasis gyvena Vokietijoje, įsimylėjėliams atstumas netrukdo. Paklausta, ar ryžtųsi santuokai dar kartą, moteris teigė: "Dar nesame nieko nusprendę, bet galiu pasakyti, kad jis yra žmogus, su kuriuo labai gera. Septynerius metus gyvenau viena. Turėjau draugų vyrų, jie norėjo būti su manimi, bet aš nesiejau su nė vienu jų savo gyvenimo, todėl apie juos nekalbėjau, nors dar nereiškia, kad nemylėjau", - atviravo moteris. Šį kartą viskas kitaip. Su šiuo žmogumi ji jaučiasi saugi. "Mes vienmečiai, bet svarbiausias dalykas - negriaunu niekieno laimės", - tvirtino T.Rinkevičienė.

Šeimos krizė

Vasaros pradžioje užsiminusi, jog su senu bičiuliu Tomu ėmėsi naujos veiklos - interjero detalių ir puošmenų gamybos bei muzikos projektų, dainininkė Sati prasitarė, kad jos šeimoje iškilo nesklandumų. "Siekiant bendrų tikslų, tarp mūsų su Liudu būna susikirtimų. Taigi nėra viskas idealu. Daug kalbantis galima įveikti įvairias krizes ir sunkumus, bet mūsų santykiuose būtent to ir trūksta - pokalbių", - pasakojo moteris. Rudenį ji oficialiai išsiskyrė su vyru.

Paklausėme Sati, kokie jai buvo 2009 metai. "Man jie buvo kažkokie keisti. Neatnešė nieko itin naujo, nebent naują suvokimą, - pasakoja. - Ar buvo laimingi? Aš visada laiminga, kai sveiki ir laimingi mano vaikai. Laimė nėra atsitiktinis reiškinys. Kad ji tave lydėtų, kad būtų šalia, reikia stengtis. Manau, supratimas, ką reikia daryti, kad iš tiesų būtum laimingas, yra esminis. Tačiau nežinau, kaip man seksis tos laimės siekti. Tą galėsiu pasakyti kitais metais."

Paklausta, ar ką nors keistų, jei praėjusius metus galėtų atsukti atgal, pašnekovė šypteli. "Buvo kelios akimirkos, kurias norėčiau išgyventi kitaip. Tačiau jos labiau juokingos nei svarbios. Stengiuosi priimti viską, ką man duoda gyvenimas. Vadinasi, nusipelniau būtent to, - tvirtina. - Tikiu, kad svarbiausia - mokėti priimti tai, kas tau siunčiama, ir norėti ką nors keisti, kad ateityje išvengtum panašių situacijų. Tai vadinama karma, nors dauguma esame įpratę įvardyti likimu, ar jo smūgiais. Tačiau būtina atminti, kad tuos smūgius patys ir sukuriame. Kas mūsų laukia ir kokie būsime ateityje, priklauso nuo to, kokie esame šiandien. Kai prarandi nuovoką, kaip teisingai elgtis, kai užvaldo emocijos, troškimai, pyktis, pralaimi sau. Mano užduotis naujiesiems ir visiems kitiems ateinantiems metams - kad tų pralaimėjimų būtų kuo mažiau. Žinau, kad praeities nepakeisiu, bet ateitį kurti galiu."

Atlikėjos pasiteiravus apie neseniai įvykusias jos ir sutuoktinio Liudo Jurkonio skyrybas, moteris šia tema kalba nenoriai, į susiklosčiusią situaciją bando pažvelgti filosofiškai. "Kiekvienas įvykis mus vienaip ar kitaip paveikia. Kartais atrodo, kad skausmas nesibaigs niekada. Tačiau kad ir kiek ilgai tęstųsi, paprastai jis banguoja - būna ir potvynių ir atoslūgių, - tvirtina. - Šie metai man tikrai atnešė daug skausmo. Tikiuosi, ir saviraiškos."

Kai pavasarį kalbėjomės su Sati, moteris užsiminė, kad kuria naują muziką ir interneto puslapį "Sati namai", kuriame bus galima įsigyti jos ir seno bičiulio Tomo kurtų interjero detalių bei puošmenų. Kaip juda darbai? "Palengva, - prisipažįsta ji. - Dabartinė ekonominė situacija Lietuvoje, taip pat ir pasaulyje, nėra labai dėkinga tokiems kūriniams, nes jie - ne patys būtiniausi. Nors šios savo veiklos neplėtojame intensyviai, užsakymų turime. Žmonės kreipiasi į mus, kai nori ko nors ypatingo, išskirtinio."

Paklausta, ko tikisi iš 2010 metų, pašnekovė atsako štai taip: "Tikėtis galime tik to, ką patys kursime ir puoselėsime. Tikiuosi, kad mano gyvenime bus dar daugiau meilės, šilumos, jaukumo, nuoširdumo, sveikatos, dvasinės stiprybės ir saviraiškos. To linkiu tiek sau, tiek artimiesiems, tiek apskritai visiems žmonėms."

Bankrotas ir muzika

2009-ieji architektui ir grupės "Antis" lyderiui Algirdui Kaušpėdui buvo nelengvi - jis patyrė, kas yra bankrotas. Teko ilgokai įkalbinėti garsenybę, kad šia skaudžia tema duotų interviu. Vis dėlto galiausiai pavyko susitikti ir pasikalbėti. "Patiriu tai, ką ir dauguma tautiečių. Net mano užsienio kolegos tą patį išgyvena. Tai globalūs dalykai. Tad nėra ko labai pykti", - gegužės mėnesį pasakojo bendrovės "Jungtinės pajėgos" vadovas.

Kaip sakė architektas, dėl savo optimizmo jis užsimojo imtis pernelyg didelių plėtros planų, investicijų į ateitį. Turėjo iliuzijų, jog Lietuvoje viskas bus gerai ir krizė stipriai nepaveiks. "Galiausiai nutiko taip, kad bankrutavo viena mano įmonė "JP haus", visą produkciją gaminusi Norvegijai. Kai ten padėtis tapo labai bloga, tas pats nutiko ir mums, - atskleidė sunkumus A.Kaušpėdas. - Tačiau nežinome jokių receptų, kaip to išvengti. Jei didieji klientai nustoja pirkti mūsų produkciją - viskas."

Ką šis vyras darė, kad neįtrauktų liūdesio liūnas? "Dažniausiai garą nuleidžiu per muzikinę kūrybą. Kai turiu laiko ar jaučiu, kad pradeda suktis žodžių maišyklė, bet nėra nieko konstruktyvaus, metuosi rengti naują grupės "Antis" programą, - pasakojo A.Kaušpėdas. - Parodyti naują programą turime progą - vėlų rudenį grupei "Antis" sukanka 25 metai. Paminėti norime ne banaliai. Tai bus grupės "Antis" spektaklis "Zuikis Pleibojus", jis bus rodomas teatre."

Taigi metų pabaiga buvo smagi. "Antis" vėl "nuskrido" į sceną. Gruodžio antroje pusėje žiūrovai plūdo į teatrą pamatyti legendinės grupės naujo kūrinio - muzikinės utopijos "Zuikis Pleibojus". Po premjeros A.Kaušpėdas teigė: "Norėjome, kad žmonės pasijustų lyg šventėje, po spektaklio turėtų apie ką pamąstyti."

Laiko nesuktų atgal

Londone gyvenanti žurnalistė Beata Nicholson balandį viešėdama Lietuvoje į pokalbį su LŽ atskubėjo iš fotosesijos. Ji buvo skirta būsimos receptų knygos "Beatos virtuvė" iliustracijoms. Tiesa, tada apie knygą moteris kalbėjo mažiausiai - juk pastaroji dar buvo nebaigta, dar neatiduota spausdinti. Knyga dienos šviesą išvydo metams baigiantis.

Su Londone gyvenančia Beata apie 2009-uosius kalbėjomės elektroniniais laiškais. "Metai prabėgo nepaprastai greitai, - pasakoja. - Būtų labai smagu atsiversti astrologines ir kitokias prognozes, kurias dauguma skaitome prieš prasidedant Naujiems metams, ir žvilgterėti, kas išsipildė, o kas ne. Tiesą sakant, neatsimenu, kaip sutikau 2009-uosius. Prisipažinsiu, atsakinėdama į klausimus net padariau pertrauką - nubėgau perversti pernykščių nuotraukų. Padėjo! Praėjusiais metais mudu su Tomu Senuosius palydėjome ir Naujuosius pasitikome Liverpulyje pas jo brolį Beną. Buvo labai smagi šventė su laužu, daugybe žmonių. Šių Naujųjų metų sutikimui kol kas jokių didelių planų neturime. Draugė organizuoja vakarėlį, bet nežinau, ar rasime kas paglobos vaikus. Gal patys svečių į namus pasikviesime."

Beata tvirtina, kad prabėgę metai buvo kupini įvairių įvykių, kai kurie jos šeimai - itin reikšmingi. "Ištekėjo mano sesuo, pakrikštijome sūnelį Jurgį. O aš išleidau savo pirmąją receptų knygą, - pasakoja. - Leidinio rengimo darbais buvo pažymėti visi metai: atvykusi į Lietuvą ne tik tradiciškai susitikdavau su draugais, bet ir dalyvaudavau knygos iliustracijoms skirtose fotosesijose." Beata priduria, kad 2009-ieji, ypač jų pabaiga, buvo intensyvūs, bet geri. "Nieko nenorėčiau pakeisti ar atsukti laiko, - tikina. - Kas buvo, pražuvo, neverta žvalgytis atgal. Privalome žiūrėti į priekį."

Energingoji žurnalistė neslepia jau turinti sumanymų 2010-iesiems. "Pirmiausia noriu pildyti savo tinklaraštį, taigi darbo tikrai bus sočiai. Jau dabar planuoju ateinančius metus: kur važiuosime, ką veiksime, ką lankysime, ką ir kaip dirbsime, - porina. - Ko palinkėčiau sau, vyrui, vaikams, artimiesiems ir draugams? Na, kad ateinantys metai nebūtų prastesni nei praėjusieji. Taip pat sveikatos ir tik sveikatos. Juk jei esi sveikas, energingas, žvalus - viską gali padaryti pats. Sakoma, kad kiekvienas esame savo laimės kalvis. Truputėlį praplėsčiau: kalvis turi būti sveikas ir kupinas jėgų. Kokią gi tada laimę jis nusikals, jei bus pasiligojęs."

Siurrealistinis gyvenimas

Tokių pašnekovų, kurie Lietuvoje yra reti svečiai, - "Žmonių" puslapiuose buvo nemažai. Kovo mėnesį Lietuvoje viešėjo JAV gyvenantis garsus lietuvių pianistas Povilas Stravinskas. Jis drauge su džiazo muzikantu, kompozitoriumi Gintautu Abariumi, taip pat atvažiavusiu iš Amerikos, repetavo ir koncertavo Klaipėdoje, Kaune bei Vilniuje. Per susitikimą su P.Stravinsku buvo nuostabu klausytis, kad 20 metų Amerikoje gyvenantis vyras kalba be mažiausio akcento.

Pastarąjį dešimtmetį pianistas į Lietuvą atvyksta beveik kasmet. "Kai atvažiuoju, po penkių minučių man jau atrodo, jog niekada iš čia nebuvau nė pajudėjęs. Vėliau nustembu, kad reikia keliauti atgal į Ameriką, kur gyvenu", - tikino P.Stravinskas. Jis teigė, kad patinka koncertuoti Lietuvoje. Kalbėdamas apie tai, kodėl nori tėvynėje pasirodyti scenoje, garsus pianistas šaipėsi: "Kad nesakytų - Stravinskas nebežino, kaip groti fortepijonu."

Kadaise jis nė nesvajojo apie tokį gyvenimą, kokį dabar yra susikūręs. "Jei vaikystėje kas būtų pasakęs, jog kada nors gyvensiu Amerikoje, turėsiu ten gerą automobilį, nuosavą namą, studiją ir važinėsiu po visą pasaulį, kur tik panorėsiu, būčiau atkirtęs, kad tai - siurrealu", - tvirtino P.Stravinskas.

Nuosavas Lietuvos gabalėlis

Spalį į Lietuvą tarsi namo atvažiavo Amerikoje gimusi ir gyvenanti poetė Eglė Juodvalkė. Čia ji apsistoja jaukiame bute sostinės centre. "Norėjau turėti nuosavą gabalėlį Lietuvos, kad galėčiau jaustis esanti savo žemėje ir namie, - šypsojosi pašnekovė. - Taigi prieš 7 metus nusipirkau šį butą."

Nors likimas skyrė daug išbandymų, E.Juodvalkė daro azartiško, niekada neviltin nepuolančio žmogaus įspūdį. "Jūs neįsivaizduojate, kaip gera, kai liga iškeliauja", - duodama interviu džiaugėsi E.Juodvalkė. Ji pasakojo, kad diabetu susirgo būdama penkerių, bet prieš 5 metus, po kasos persodinimo operacijos, pagaliau pasijuto išsivadavusi nuo šios sveikatą ėdusios ligos.

Užtenka daryti gėdą

O štai žinomas smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekkeris vasaros pabaigoje išskirtinai LŽ pasakojo, kad beveik metams išvyksta į Jungtines Valstijas. "Esu tarsi desantininkas, nuleidžiamas į kitą šalį", - tvirtino smuikininkas. Jis gavo stipendiją dėstyti Bostono universitete. "Manau, Amerikoje kasdien bus atradimų. Labai džiaugiuosi, kad likimas lėmė pamatyti pasaulinę intelektualų grietinėlę. Ten iškart pamatys, koks esu. Ko būsiu vertas, tą ir turėsiu", - tikino M.Švėgžda.

Smuikininkui svarbu, kad JAV jis bus Lietuvos kultūros atstovas. "Užtenka Lietuvai daryti gėdą nusikaltimais užsienyje. Dabar reikia versti kitą puslapį. Kad ir kur būsi, jei darysi gera, dirbsi Lietuvos naudai", - sakė M.Švėgžda.

Didžioji meilė - lietuvė

Buvo įdomu sužinoti, kokia Lietuva atrodo populiaraus dainininko Alano Chošnau tėvui. Irake gyvenantis Ibrahimas Othmanas Mahmoodas mūsų šalyje lankėsi praėjusią vasarą. Duodamas interviu vyras prisipažino - jis norėtų, kad sūnus gyventų kartu Irake ir užsiimtų verslu. Tačiau šis atsidavęs sceniniam gyvenimui Lietuvoje. Malonaus žvilgsnio, pajuokauti mėgstančio Ibrahimo veidas buvo liūdnas, kai jis pasakojo apie didžiąją meilę - lietuvę Audrą, Alano mamą. Po žmonos netekties praėjo ketvirtis amžiaus, bet širdies skausmas neslopsta. Tačiau Ibrahimą džiugina tai, kad nors jiedu su sūnumi vienas nuo kito gyvena toli, bet yra artimi ir dažnai vienas kitą aplanko. Anot tėvo, jiedu su Alanu panašūs tuo, kad abu žino, ko nori, stengiasi pasiekti tikslą. "Ačiū Dievui, sūnui sekasi. Alanas yra žinomas, žmonės jį mėgsta ir gerbia. Būti tikslingam - gera savybė. Kuo skiriamės? Alanas labai populiarus, o aš esu tik jo tėvas", - šypsodamasis sakė Irako verslininkas, sėkmingai vadovaujantis keturioms bendrovėms.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"