Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Minčių srovė iš žiniasklaidos nunešė į verslą

 
V.Bartuškaitei ir A.Žvikevičienei netrūksta entuziazmo pradėti nuosavą verslą.
V.Bartuškaitei ir A.Žvikevičienei netrūksta entuziazmo pradėti nuosavą verslą. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotraukos

'Baigiau visus reikalus su žiniasklaida ir tapau pardavėja', - pareiškė buvusi spaudos leidinių redaktorė Vilma Bartuškaitė. Dabar ji yra dovanų krautuvėlės 'Laimės džemas' bendraturtė, ne tik prekiaujanti, bet ir sugebanti meniškai dekoruoti įvairius daiktus.

Buvusi ne vieno dienraščio, tarp jų - ir "Lietuvos žinių", taip pat vienos leidyklos vyriausioji redaktorė V.Bartuškaitė ėmėsi įgyvendinti originalią verslo idėją. Kartu su bendraminte - kulinare ir maisto stiliste Asta Žvikevičiene atidarė dovanų krautuvėlę. "Laimės džemas" įsikūrė sename sostinės Liejyklos gatvės name tarp storų skliautuotų sienų. Jaukiose erdvėse ant medinių lentynų išdėliotos stilingai supakuotos praktiškos dovanos. Netoli lango prie stalo su kompiuteriu sėdi žinomas spaudos žmogus, padaręs įdomų gyvenimo posūkį. Tai stebina, kol išgirsti pokyčio istoriją. Tada supranti, kad toks žingsnis yra dėsningas ir laiku žengtas.

Savitas sumanymas

Kodėl didelę darbo spaudoje patirtį turinti V.Bartuškaitė pasuko kitu keliu? "Supratau, kad žiniasklaidoje, kuri labai susispaudusi, vietos sau nebematau", - sakė ji. Apie kitokią veiklą mintys kibirkščiuoti pradėjo dar tada, kai dirbo leidykloje. V.Bartuškaitė ir A.Žvikevičiene jau kurį laiką bendradarbiavo. "Mes išleidome knygą "Dovanos iš virtuvės". Leidinio esmė - kaip namie virtuvėje pagaminti ką nors skanaus, gražiai supakuoti, kad būtų estetiška, ir padovanoti, - prisiminė pašnekovė. - Matyt, tai buvo pirmieji žingsniai į tai, ką darome dabar. Ta knyga tarsi įgyvendinta mūsų krautuvėlėje." Pasak jos, daugelio Lietuvoje gaminamų lauko, spaudos ir televizijos reklamų, kur būna padengtas stalas, rodomas maistas, yra A.Žvikevičienės rankų darbas. Vaizdai knygose, kurias leido V.Bartuškaitės vadovaujama leidykla, taip pat atsiradę Astos dėka.

Žingsnis po žingsnio bendraminčių idėja kurti verslą įgavo vis ryškesnes formas. Juodvi nusprendė, kad tai gali būti prekyba stilingais dovanų rinkiniais, į kuriuos yra sudėta viskas, ko tik gali prireikti. Šis sumanymas Lietuvoje analogų kol kas neturi.

V.Bartuškaitė į naują veiklą nėrė nedvejodama. Ji nusprendė gyvenimą keisti iš esmės. "Tarkime, darbas internetinėje žiniasklaidoje nelabai skirtųsi nuo spaudos leidinyje, o man norėjosi radikalaus pokyčio", - pasakojo moteris. Drąsos tam užteko. "Visas mano gyvenimas turi avantiūrizmo prieskonio", - tvirtino V.Bartuškaitė. Ji teigė, kad niekada nieko nebijodavo ir nerdavo stačia galva.

Atsakymas į amžiną klausimą

"Klausimas "ką dovanoti" yra amžinas, mes į jį atsakome, - apie idėją sakė V.Bartuškaitė. - Neretai perkama kas nors standartinio, masinės gamybos. Tada susimąstoma: gal reikėtų gražiai supakuoti. Pamenu, vienais metais Kalėdų proga sumaniau šeimos nariams padovanoti rinkinius valgomų dovanų. Pirkau gerų makaronų, užtepėlių, aliejaus ir t. t. Namo parnešusi kelis pilnus krepšius, pirkinius sudėliojau ant žemės ir svarsčiau, kaip juos supakuoti. Pradėjau krauti į maišelius, o šie ėmė plyšti. Mane apėmė apmaudas, jog negaliu padaryti, kad dovanos būtų pateiktos gražiai." Tąkart pasukusi galvą šiaip ne taip viską supakavo. Po metų viename prekybos centre V.Bartuškaitė pamatė, kad kelios merginos, ten pasistačiusios stalą, dailiai pakuoja pirkinius. Ir suprato, kad tokia paslauga labai reikalinga.

Ant plačios palangės - mielos "Laimės džemo" dovanos.
Ant plačios palangės - mielos "Laimės džemo" dovanos.

Abi su A.Žvikevičiene sumanė padaryti daugiau - krautuvėlėje "Laimės džemas" pasirūpinti ir dovanomis, ir jų pateikimu. Verslininkės nusprendė, kad būtų geriausia, jei pirkėjai turėtų galimybę gauti jas supakuotas, stilingai papuoštas, kūrybingai aprašytas, kai išvardijama, kas sudėta į rinkinius, kokiems atvejams tinka. "Prie rašymo esu pripratusi", - su šypsena sakė dovanų tekstų autorė, buvusi spaudos leidinių redaktorė. Prie maisto dovanų pridedami ir receptai. Žmonėms dėl nieko nebereikia sukti galvos, lieka tik pasirinkti laiką bei vietą ir įteikti. Tokie rinkiniai skleidžia gerus jausmus, nes dovanos parinktos iš širdies, arba pralinksmina, kai jos sudėtos su žiupsniu humoro. "Astos rankose viskas tampa meno kūriniais gražiose pakuotėse. Bet kuris makaronas virsta spagečiu", - juokėsi V.Bartuškaitė.

Ir dantų krapštukai

Krautuvėlės šeimininkė vardijo, ką galima rasti lentynose. "Tarkime, į rinkinį "Vyriški žaidimai su mėsa" įdėtas marinatas mėsai, prieskonių, prijuostė, žnyplės kepti ant ugnies, dantų krapštukų... Ir net agurkėlis pusryčiams. Tokią dovaną gavusiam vyrui reikia tik laužo ir mėsos, - pasakojo V.Bartuškaitė. - Jeigu dovanojamas kavinukas, prie jo bus ir puodelis, ir kavos, ir cukraus, ir net sausainių. O pikniko krepšyje, be kita ko, yra mezginiais apsiūta staltiesė ir žvakė nuo uodų."

Dovanos apgalvotos iki mielų smulkmenų. Tarkime, kiekvieno indelio, į kurį kas nors įdėta, dangtelis perrištas. V.Bartuškaitė sakė, kad iš jaunėlio sūnaus - šešerių su puse Vincento reakcijos galima spręsti, kaip svarbu, kai net nedidelė dovana tinkamai pateikiama. Jis aikčiojo dėl gražiai supakuoto kekso. "Vaikams geriau 10 smulkių dovanų negu viena didelė, tai žinome, kai sprendžiame, ką dėti po Kalėdų egle, - sakė moteris. - Sūnui supakuotas keksas su šiaudo kaspinėliu buvo labai skanus."

Krautuvėlėje yra ne tik maisto, bet ir buities bei vonios reikmenų dovanų. Į rinkinius dedama tai, kas dera tarpusavyje, ir pateikiama su skoniu. Net tos pačios temos dovanos skiriasi, nes parenkama kitokia lėkštė, puodelis, pakuotė ar dar kas nors - tarkime, skirtingai dekoruojama.

Dailės potraukis

V.Bartuškaitė ir organizacinį darbą dirba, būdama krautuvėlės direktorė, ir dovanas aprašo, ir dekoruoja indus, dėžutes bei įvairius mažmožius. Dailė ją traukė seniai. "Visą vaikystę piešiau, - prisiminė pašnekovė. - Tačiau tėvai kažkodėl nusprendė, kad turiu sportuoti. Vėliau gyvenimas sukosi verpetais. Radosi žurnalistika. Keičiau miestus - iš Kauno persikėliau į Vilnių. Dailei nelikdavo laiko, bet poreikis tebebuvo. Atrodė, imsi pieštuką ir nupieši. Tačiau nemoki."

Galiausiai V.Bartuškaitė nutarė įgyti įgūdžių. Iš pradžių susidomėjo tapyba ant šilko. Pasimokė, patiko. Paskui netikėtai rado Simono dailės studiją, vadovaujamą dailininko Simono Skrabulio, ir pradėjo ją lankyti. Dailės žinių ten sėmėsi dvejus metus, sakė, eis ir trečius. Lankyti pamokas jau tapo įpročiu. Juolab kad tai teikia didelį malonumą. Pasak V.Bartuškaitės, į didelius menininkus ji nepretenduoja. Tiesiog patinka tapyti, dekoruoti įvairius daiktus. "Pamačiusi mano darbus Nomeda Marčėnaitė, manau, turėtų pastabų", - su šypsena teigė ji. Tačiau troškimas kurti nesenka. Dabar tokia patirtis ir versle praverčia.

"Ta srovė mus neša, - teigė V.Bartuškaitė. - Labai tikiu, kad viskas seksis."
"Ta srovė mus neša, - teigė V.Bartuškaitė. - Labai tikiu, kad viskas seksis."

"Tik spėk daryti"

"Tik ženk žingsnį, srovė tave pagaus ir nuneš, - kaip įsitraukė į verslą, sakė V.Bartuškaitė. - Tik spėk daryti tai, kas reikia. Kai nutarėme, ko imsimės, pasipylė minčių srautas." Jos teigimu, niekas nevyksta šiaip sau. Tarsi atsitiktinai susitinki su reikiamais žmonėmis, per kuriuos pavyksta reikalus stumti į priekį.

Bendramintės V.Bartuškaitė ir A.Žvikevičienė ieškojo patalpų, rinkosi, iš ko užsakinės prekes, reikalingas dovanų rinkiniams. Patalpas lyg likimas parodė. "Vieną sekmadienį su šeima ėjau Liejyklos gatve. O šioje vietoje buvo kelionių agentūra. Pasakiau: čia galėtų būti mūsų krautuvėlė, - pasakojo V.Bartuškaitė. - Pirmadienį per internetą pamačiau, kad patalpos siūlomos nuomoti. Asta sakė, kad tai - ženklas." Moterys nedelsė - išsinuomojo senove ir jaukumu dvelkiančią vietą ir pradėjo kurtis.

Dovanų krautuvėlė "Laimės džemas" buvo atidaryta liepos 4 dieną. "Tada, kai Amerika šventė Nepriklausomybės dieną, - su šypsena sakė V.Bartuškaitė. - O aš esu nuo nieko nepriklausoma verslininkė - tik nuo savęs ir pirkėjų." Tuo metu, kai krautuvėlė atvėrė duris, dar nė iškabos nebuvo. O pirkėjai jau užsuka, eidami pro šalį sostinės senamiesčio gatvele. Krautuvėlės savininkės juos pasitinka, viską aprodo, papasakoja, pataria. Žmonės ir ką nors įsigyja, ir įsimena, kur ateiti, kai reikės skoningų dovanų rinkinių arba mielų smulkmenų. "Viena moteris nusipirko morkų pyragą, iškart įdėtą į lėkštę. Sakė, labai patogu, nes lekia pas draugę į svečius, tad bus geros lauktuvės", - apie vieną pirmųjų lankytojų pasakojo V.Bartuškaitė.

Tokia yra nuosavo verslo pradžia. Įdomų sumanymą įgyvendinančios moterys į ateitį žvelgia su optimizmu. "Ta srovė mus neša, - teigė V.Bartuškaitė. - Labai tikiu, kad viskas seksis."

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"