Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Mia garsiai nešauks, kad ji ne tokia

 
2009 03 28 0:00
"Nuo mažens esu labai jautri", - sako dainininkė Mia.<br>LNK archyvo nuotraukos
"Nuo mažens esu labai jautri", - sako dainininkė Mia.
LNK archyvo nuotraukos

'Tai paskutinis mano viešas pokalbis šia tema, - apie išpučiamą skyrybų ir vaiko priežiūros istoriją sako dainininkė Mia. - O buvusiam vyrui ir anytai noriu palinkėti sėkmės toliau kapstytis visame šiame jų pačių užvirtame jovale. Vieną dieną jie supras, kad padarė didžiulę klaidą.'

LNK projekto "Žvaigždžių duetai" viena jausmingiausių porų - dainininkė Mia ir žurnalistas Giedrius Leškevičius - toliau komisijos vertinami aukščiausiais balais. Neseniai kalbinome vieną ištikimiausių jų gerbėjų - Giedriaus žmoną Giną. Dabar - taip pat Giedriaus moterį, tiesa, tik scenoje, dainininkę Mia. Ar sunku sutramdyti ašaras ne tik dėl lyriškos dainos, bet ir dėl kalbų, kokia ji bloga moteris, motina?

Dažnai susigraudina.

Nuo praėjusio rudens dainininkės Vilijos Pilibaitytės, geriau žinomos kaip Mia, dienotvarkė planuojama televizijos diktuojamu ritmu. Jauna moteris vedė LNK realybės šou "Trečias nereikalingas", šiuo metu dainuoja "Žvaigždžių duetuose", praėjusią savaitę debiutavo kaip aktorė vaidybinių humoristinių situacijų laidoje "Laba diena". "Nesitikėjau, kad taip giliai "įklimpsiu", - nusijuokia Mia. - Bet man patinka. Viename interviu minėjau, kad nuo vaikystės svajojau apie tris dalykus. Norėjau tapti dainininke, dirbti televizijoje, o trečios svajonės tada taip ir neįvardijau. Dabar galiu pasakyti, kokia ji - troškau vaidinti." Mia sako nesitikėjusi dar vieno dalyko - kad juodviem su Giedriumi taip seksis. "Žinojau, jog sutarsime, jog mus lydės sėkmė. Bet kad tokia!.. - stebisi. - Džiaugiuosi, kad žmonėms patinka tai, ką darome. Sąmoningai renkamės lyriškas dainas, bet kartais patinka ant scenos ir pasiausti." Į mano pastabą, jog dažnai dainuodama ar klausydamasi komisijos vertinimų pati susigraudina, Mia atsako: "Nuo mažens esu labai jautri. Mane sujaudinti gali paprasčiausia smulkmena, žodis. Sakai, žiūrovai myli verkiančiuosius? Specialiai tikrai neašaroju, ir niekas projekte manęs neskriaudžia. Nebeleidžiu savęs skriausti. Tiesiog būdama ant scenos "atsijungiu" nuo visko, įsigyvenu į dainos melodiją, tekstą. Toms kelioms minutėms galiu net partnerį įsimylėti."

"Tegul sprogsta iš pavydo!"

- Štai tomis keliomis minutėmis žiūrovas ir patiki. Žibalo į ugnį įpila ir žiniasklaida, ypač jei kūrybiniai partneriai pastebimi ne tik dainuojantys ar vaidinantys, bet, tarkim, ir besikalbantys kavinėje. Juos iš karto suporuoja, suguldo...

- Seniai nebekreipiu dėmesio į jokias apkalbas - išmokau nuo jų atsiriboti. Per pastaruosius kelerius metus mane taip drabstė purvais, kad savaime užaugo apsauginis skydas. Neskaitau apie save straipsnių, internetinių komentarų. Neįdomu. Visa tai - tik kelių žmonių nuomonė. Draugai, artimieji, gerbėjai žino, kokia esu. Puikiausias pavyzdys - mudviejų su Giedriumi sėkmė "Žvaigždžių duetuose". Argi žmonės balsuotų už pabaisą, kuri nesirūpina niekuo, išskyrus save pačią, kuri lipa visiems per galvas? Neketinu niekam teisintis. Kai pradedi viešai tai daryti, komentuoti parašytas nesąmones, daugumai ima atrodyti, kad iš tikrųjų esi tokia, kuo tave kaltina.

Apmaudu, kai visi tie skandalai, pavyzdžiui, iki gyvo kaulo įgrisusi istorija su Zvonke ir lūžusiais nagais, užgožia mano veiklą, jos rezultatus. O juk turiu ne vieną muzikinį apdovanojimą! Žmonės mėgsta kalbėti, tad tegul kalba. Netrukdysiu.

- Kalba, nes pavydi?

- Žinoma! Jei tik žmogui pradeda sektis, o man šiuo metu tikrai sekasi - nepabūgsiu šio žodžio (pabeldžia tris kartus į stalą - aut.), - nenuostabu, kad kai kam kyla noras burnoti. Taip tikisi sužlugdysią. Man juokingi pareiškimai: "Ir kaip ji, visiškas niekas, mergaitė iš kaimo, galėjo prasimušti? Vadinasi, su kažkuo miegojo, parsidavė..." Tokie žodžiai - tik niekam tikęs savęs pateisinimas, itin mėgstamas nevykėlių. Jei aš negaliu, kaip tuomet ji galėjo?! Štai ir galėjo!

Prie mano pavardės nuolat klijuojama skandalistės etiketė. Na, nekuriu aš tų skandalų! Įgriso kartoti. Galiausiai žmonėms atsibosta apkalbinėti vieną ir tą patį, atsiranda naujų objektų. Nesirengiu garsiai šaukti: "Ne, aš ne tokia!"

- Kitaip tariant, nesi tokia mama, kokios įvaizdį kuria buvę artimieji: vyras Edgaras Macnorius, anyta? Neva neturinti motinystės instinkto, nesirūpinanti sūnumi, o galiausiai apskritai numetusi jį tėvui? Aną savaitę vienas bulvarinis žurnalas iš tolo mirgėjo panašiomis antraštėmis.

- Būtent! Tegul jiedu kalba, ką tik nori. Žinau, kokiu tikslu. Ir toliau dainuosiu, kursiu, užsiimsiu man patinkančia veikla. Tegul sprogsta iš pavydo! Noriu pabrėžti, kad tai, apie ką mudvi dabar šnekame, - paskutinis mano viešas pokalbis šia tema. Daugiau neketinu nieko komentuoti nė vienam leidiniui ar laidai. O buvusiam vyrui ir

anytai noriu palinkėti sėkmės toliau kapstytis visame tame jų pačių užvirtame jovale. Vieną dieną jie supras, kad padarė didžiulę klaidą.

Labiausiai kenkiama sūnui

- Turi omenyje sūnų?

- Taip. Matas užaugs ir atsirinks, kur tiesa, o kur šlykštus melas ir gandai. Šioje situacijoje man labiausiai gaila savo berniuko. Jis jau lanko mokyklą ir mokosi skaityti, žiūri televizorių. Taigi viską girdi. Tie žmonės pirmiausia kenkia ne man, o vaikui. Jeigu Mato tėtis ir močiutė jam iš tikrųjų norėtų padėti, kaip deklaruoja, elgtųsi kitaip. Viešai nenarstytų po kaulelį asmeninio jo gyvenimo.

Su sūnumi bendrauju kasdien. Neneigsiu, prasidėjus "Žvaigždžių duetams" iš tikrųjų vaikui skiriu mažiau dėmesio. Bet juk tai netruks amžinai! Nuoširdžiai paprašiau vyro pagalbos, pasakiau, jog nebesusitvarkau su Matu. O nesusitvarkau ne dėl to, kad vaikas man - tuščia vieta ar trukdo, tiesiog viena (pabrėžė - aut.) nebespėju. Nenoriu palikti sūnaus auklės priežiūrai. Kam ieškoti svetimo žmogaus, jei šalia yra savas - jo tėtis? Paklausiau Edgaro, ar negalėtų man kurį laiką padėti rūpintis Matu. Sutiko. O į ką virto jo pagalba? Negi sunku kelias savaites prižiūrėti vaiką daugiau negu aš: nuvežti į mokyklą, pasitikti po pamokų?.. Argi tai, ko paprašiau, - nusikaltimas? Dėl to esu bloga motina? Tikrai nėra paprasta vienai auginti vaiką ir daryti karjerą. Daugelis mane dabar turbūt pasmerks, sakys: kam jai ta karjera, geriau tegul būna su sūnumi. Tačiau ką pajėgsiu jam duoti, už kokias lėšas, jei nedirbsiu?

Matui niekada nesu pasakiusi nė vieno blogo žodžio apie jo tėtį. Tėvas yra tėvas. Kol kas vaikui neaiškinu, kodėl kyla skandalai, nesvarstome, kuris iš mūsų - aš ar tėtis - esame geras, o kuris blogas. Tačiau kai jis užaugs, mudu būtinai apie tai pasišnekėsime.

- Negi viską taip ir paliksi? Kalbama, jog Goda Sabutytė minėtam bulvariniam žurnalui jau iškėlė ieškinį dėl garbės ir orumo įžeidimo, dėl to, kad apie ją buvo paskleista tikrovės neatitinkanti informacija.

- Paprastai stengiuosi ilgai nepykti. Jei su kuo nors aiškinsiuosi, darysiu panašiai kaip Goda - pagal įstatymus. Neslėpsiu, kilo tokių minčių. Ne kartą esu nudegusi nuo bulvarinės spaudos, taip pat nuo kai kurių žmonių, tad, manau, turiu teisę gintis. Tegul prieš rašydami patikrina faktus.

Klydo, nes pasitikėjo

- Kaip į visą šią informaciją reaguoja tavo tėvai?

- O kaip tau atrodo? Žinoma, jautriai. Ypač jaudinasi mama, kartais net labiau už mane. Mano tėvai nėra - ir niekada nebuvo - asocialūs, kaip rašė bulvariniai leidiniai. Kartais susimąstau: gal šiandien asocialumas jau suprantamas kitaip, negu buvo įprasta? Jei neturi daug pinigų, prabangių namų, nevairuoji modernaus automobilio, nesirengi vienetiniais drabužiais, vadinasi, esi asocialus?

Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad augau būtent tokioje šeimoje. Tėvai mus užaugino keturis - turiu dvi vyresnes seseris ir brolį, visada rūpinosi, mylėjo. Iš jų mokiausi pagarbos kitam, supratimo, taip pat vertinti ir džiaugtis tuo, ką turi. Nesvarbu, kad turi mažai.

- Vis dėlto tėvai neapsaugojo tavęs nuo klaidų, pavyzdžiui, nuo ankstyvos santuokos.

- Klystame visi. Kuo anksčiau atsisėdame į svarbiausios mokyklos, tai yra paties gyvenimo, suolą, tuo daugiau įgyjame patirties, žinių - to, kas padeda nebekartoti klaidų.

Ne kartą esu paslydusi, stipriai save apgavusi, nes pernelyg tikėjau ir pasitikėjau aplinkiniais. Ne visi žmonės yra tokie, kokie dedasi esą. Gaila, bet kartais tai supranti per vėlai. Gink Dieve, nesakau, kad dabar aš labai protinga ir viską žinau. Ne, tiesiog esu mačiusi ir šilto, ir šalto.

- O širdies draugas? Kaip jis vertina susiklosčiusią situaciją?

- Nenoriu apie tai kalbėti. Draugas vengia viešumo, tad tikrai nekomentuosiu jo reakcijos į visas apie mane paskleistas "tiesas".

- Judu seniai kartu?

- Nepyk, bet į šį klausimą atsakymo nebus. Galiu tik tiek pasakyti, kad prisileisti šį žmogų prireikė nemažai laiko. Bijojau. Kodėl? Na, klydau ne tik susituokdama, būta ir daugiau klaidų. Nors su buvusiu vyru oficialiai išsiskyrėme palyginti neseniai, skirtingais keliais pasukome prieš penkerius metus. Per tą laiką buvau įsimylėjusi. Žinai, kuo mažiau esi nusvilęs, tuo lengviau prisileidi kitą, tuo paprasčiau viskas dėliojasi. O kai esi įskaudintas, net mažiausios smulkmenos kelia didžiulių problemų, tarsi nesąmoningai lauki, kada būsi vėl nuviltas. Kad atsipalaiduotum, pasijustum laimingas, turi praeiti laiko.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"