Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Mediko ir paciento flirtas - kaip vaistai?

 
2010 04 17 0:00
R.Šilanskas mano, kad nepavyduliautų, jei žmona - gydytoja Aušra flirtuotų su pacientais. <br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
R.Šilanskas mano, kad nepavyduliautų, jei žmona - gydytoja Aušra flirtuotų su pacientais.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Šeimą su medike sukūręs humoristas Raimondas Šilanskas teigia, kad gydytojo ir paciento flirtas gali padėti sveikti. Kartais tarp baltą chalatą ir ligonio pižamą vilkinčių žmonių suliepsnoja meilė. Štai aktorius Antanas Šurna taip pat vedė medikę, su kuria susipažino reabilitacijos centre. Tačiau mūsų kalbintos kitos gydytojos tvirtina: simpatijos kibirkščių būna, bet flirto su pacientais derėtų vengti. Jausmams profesija nesvarbi

Humoro karaliumi tituluojamas Raimondas Šilanskas į Birštoną atvažiavo semtis jėgų po patirto insulto. Medikė ir pacientas susitiko sanatorijoje atėję žaisti stalo teniso. Dailią gydytoją Aušrą pamatęs R.Šilanskas pavadino ją lėlyte. Tai buvo būtent balandžio mėnesį prieš 8 metus. Dabar R.Šilanskas, laimingai vedęs vyras, sako: "Gerai, kai žmona - medikė. Ji žino, kada ir kokius vaistus ar vitaminus gerti." Susituokęs humoristas pradėjo gyventi sveikiau negu anksčiau. Ar jam nekyla nerimo, kad žmona gali flirtuoti su pacientais vyrais? "Jei ji norės ką nors susirasti, taip ir padarys. Nei aš, nei kas kitas tam neturės įtakos ir nieko nepakeis. Kaip sakė vienas pažįstamasis, nematai ir širdies neskauda. Apskritai, kai atsiranda jausmai, nebesvarbu, nei koks žmogus ir jo profesija, nei kur jis yra. Būna, kad dainininkė išteka už kalinio", - Irmos Jurgelevičiūtės istoriją primena R.Šilanskas.

Jis ne kartą yra turėjęs traumų, sirgęs, operuotas. Vyras nejaučia nepatogumo, jei reikia nusivilkti drabužius gydytojos akivaizdoje. Artistui daug kartų teko persirenginėti scenos užkulisiuose, kur būdavo kolegių moterų, tad tokie dalykai jam "vienodai rodo". "Dievas mus tokius sukūrė", - nesigėdija nuogumo R.Šilanskas.

Ką humoro karalius apskritai mano apie medikų ir pacientų flirtą? Jis sutinka, kad gerai, kai gydytojas ir sergantis žmogus vienas kitam jaučia simpatiją. Anot R.Šilansko, nieko tokio, jeigu jie ir paflirtuoja. Humoristas pateisina tokį žaismingą bendravimą? "Tai ne žaidimas. Gali būti toks gydymo būdas - flirtas", - sako jis.

"Gydymas yra menas"

Tačiau R.Šilansko žmona Aušra mano kitaip. Flirtui ji taria "ne". Į Birštono sanatoriją semtis sveikatos atvažiuoja daug vyrų. Pasak Aušros, ten galima sutikti ir Seimo narių, ir populiarių atlikėjų, tokių kaip dainininkas Rytis Cicinas. Kodėl būtent R.Šilanskas krito gydytojai į akį? "Sanatorijoje niekada nesidairiau į vyrus. O Raimondas negalėjo man kristi į akį, nes nėra gražuolis, - nuoširdžiai rėžia moteris. - Smigo kažkur giliau. Ir įstrigo ilgam. Sieloje ir aš - menininkė: esu baigusi muzikos mokyklą, mėgstu šokti, lipdyti iš molio. Manau, gydymas irgi yra menas. Visada turi jausti, kaip pacientą gydyti ir kokio rezultato tikiesi pasiekti."

Ar ji pritaria vyrui, kad flirtas gali būti vienas gydymo būdų? "Niekada netoleravau ir netoleruosiu mediko ir paciento santykių. Pati nebuvau Raimondo gydytoja. Jį gydė mano skyriaus vedėjas, - pasakoja Aušra. - O mudu susipažinome žaisdami stalo tenisą. Pajutau, kad jis yra stiprus varžovas." Artimiau bendrauti juodu pradėjo tada, kai R.Šilanskas jau nebebuvo sanatorijos pacientas. Humoristas gavo kvietimą į Aušros brolio rengtą vakarėlį. "Tai buvo po gero mėnesio", - prisimena gydytoja.

Dabar ji labai patenkinta: pora iki šiol nėra patyrusi jokių santuokos krizių, R.Šilanskas - šeimyniškas ir pareigingas vyras, rūpinasi namais, gamina valgyti. "Šilas susitvarko net gražiau negu aš, - šypsosi humoristo žmona. - Man gerai."

Angelas sargas

Nežinia, kas efektyviau prieš ketverius metus pagydė infarktą patyrusį legendinį kino ir teatro aktorių Antaną Šurną: specialūs vaistai ar Abromiškių reabilitacijos centre sutiktai gydytojai Birutei įsiplieskę romantiški jausmai. Šių žmonių meilės romanas rutuliojosi nepaprastai greitai, kaip filme, o baigėsi laimingai - vedybomis. A.Šurna tuomet negalėjo net susapnuoti, kad trečią žmoną sutiks gydymo įstaigoje, bandydamas ištrūkti iš mirties nagų, ką tik išgyvenęs skausmingas skyrybas su sutuoktine, Vilniaus jaunimo teatro aktore Irena Kriauzaite - ne meilės reikalai jam tada rūpėjo. "Matyt, reikėjo, kad sustreikuotų širdis ir patekčiau į ligoninę, kad apniktų neviltis ir depresija. Kitaip likimas nebūtų atsiuntęs man Birutės", - vienam Lietuvos dienraščiui praėjusį rudenį pasakojo vyras. A.Šurna 19 metų jaunesnę žmoną meiliai vadina savo angelu sargu. Juk ši moteris išgelbėjo jam gyvybę, gydė, rūpinosi, kad nieko netrūktų. Aktoriaus žodžiais, Birutė labai protinga. Juodu daug kalbasi apie meną, žiūri gerus filmus. Vyras kaip įmanydamas lepina mylimąją ir saugo, kad ši nepervargtų nei darbe, nei buityje.

Būtina nustatyti ribas

Medicinos mokslų daktarės, endokrinologės, andrologės Birutės Žilaitienės teiraujuosi, ar įmanomas flirtas gydytojo kabinete? "Tokių dalykų neturėtų būti, juk pas mediką einama konsultuotis, spręsti sveikatos problemų, o ne megzti romantiškų santykių, - santūriai šypteli moteris. - Aš asmeniškai, bendraudama su pacientais, esu nubrėžusi itin griežtas ribas, kurios neleidžia pokalbiui peraugti į atvirą flirtą. Ar taip gali nutikti? Žinoma, nes žmogus - emocionali, intuityvi būtybė: matanti ir vertinanti tą, kuris šalia, jaučianti jam simpatiją ar antipatiją. Natūralu, kad pacientas kartais bando komunikuoti su gydytoju ne kaip su specialistu, bet kaip su priešingos lyties atstovu." Pasak medikės, jei leisi emocijoms kibirkščiuoti, pritarsi familiaresniam bendravimui ir į jį atsakysi atitinkama kalbėsena, pašnekesys būtent toks ir bus - ne kaip gydytojo ir ligonio, bet kaip vyro ir moters.

"Ar pati atkreipiu dėmesį į kabineto duris pravėrusius pacientus? Na, kartais tiesiog neįmanoma nepastebėti vyriško žavesio. Turiu galvoje ne išvaizdą, o žmogaus savybes, kurias atspindi jo elgsena. Manau, itin galantiškas, pasitempęs, tvarkingas vyras padarys įspūdį kiekvienai moteriai, - neslepia ji. - Tačiau ko vertas būtų gydytojas, jei matytų tik išorinį ar vidinį paciento grožį ir imtųsi žmogų gydyti vien dėl to?" Prakalbus apie išvaizdą negaliu nepasiteirauti pašnekovės, ar tai, kaip atrodo medikas, kuo jis, pavyzdžiui, vilki, pacientui ką nors reiškia. "Manau, šiokios tokios reikšmės tikrai turi. Juk ne veltui sakoma, kad pagal drabužį sutinka, pagal žodį palydi, - nedaugžodžiauja gydytoja. - Konsultuodama pacientus paprastai vilkiu specialų baltos ar kitos spalvos chalatą, bet svarbu ir tai, kas po juo, nes šis drabužis nedengia kūno aklinai. Ypatingų reikalavimų savo aprangai nekeliu. Ji turi būti švari, tvarkinga, akių nerėžiančių spalvų. Mėgstu klasikinį stilių. Privalo būti sutvarkyti ir plaukai, nagai, makiažas - minimalus, papuošalų - nedaug. Juk esu darbe, o ne kokiame nors triukšmingame vakarėlyje."

Į klausimą, ar per savo darbo praktiką jai yra tekę iš pacientų vyrų sulaukti komplimentų, gėlių, kvietimų išgerti kavos, kitokių malonių staigmenų, Birutė atsako taip: "Komplimentų girdžiu tikrai nemažai, bet dauguma jų paprastai būna susiję su mano profesija - žmonės pagiria kaip gydytoją, žavisi sugebėjimais, dėkoja. Beje, kalbėdama apie (ne)įmanomą flirtą, komplimentus, gėles ir panašius dalykus, ko gero, turėčiau patikslinti, kokių pacientų - vyrų ar moterų - sulaukiu daugiau. Į mane, kaip į andrologę, be abejo, kreipiasi tik vyrai. Jie ateina konsultuotis dėl nevaisingumo, lydimi žmonų ar draugių, kartais vieni. Problemos, dėl kurių vyrai kreipiasi, - itin subtilios ir jautrios. Pabandykite įsivaizduoti flirtą tokiomis aplinkybėmis. Nelabai tinkamas fonas ar ne? Kaip endokrinologė sulaukiu ir moterų, ir vyrų. Tokie pacientai linkę bendrauti drąsiau, laisviau, nevengia pašmaikštauti. Kai kurių vyrų elgesys rodo, kad tikrai jiems patinku kaip moteris. Pavyzdžiui, vienas jų jau keliskart vasario 5-ąją, mano vardinių proga, atneša gėlių. Tačiau flirtuoti nemėgina, nes nesudarau tam sąlygų." Medikė neslepia, jog nors ir neleidžia sau, kad bendravimas su pacientais peraugtų į artimesnius santykius, kolegių gyvenime pasitaiko visko. Viena jų šeiminę laimę bandė kurti keliskart ir visi sutuoktiniai - buvę pacientai.

Šmaikštus pokalbis

Birutės nuomone, su ligoniu reikia iš dalies susidraugauti, kad jis pasitikėtų, atsivertų, išsipasakotų bėdas, kitaip tariant, nenuslėptų nieko, kas, tikėtina, galėtų padėti gydyti. Užuominą, jog vyrams apnuoginti sielą turėtų būti sunkiau negu moterims, juk šios iš prigimties kalbesnės, medikė atremia šypsena. "Žinote, būna įvairiai. Kai kurie vyrai kalba daugiau ir lengviau nei šnekiausia moteris. Man asmeniškai labiau patinka vyriškesni, mažakalbiai vyrai, iš kurių informaciją tenka tam tikru požiūriu ištraukti", - tvirtina gydytoja. Jos teigimu, kartais bendraujant su pacientais reikia į pagalbą pasitelkti humorą, švelnesnių, raminamų frazių. "Kodėl? Kad sumažintum kabinete tvyrančią įtampą, jaudulį. Juk žmogus į gydytoją kreipiasi baimindamasis dėl savo sveikatos, dažnai hiperbolizuoja bėdą, perdėtai nerimauja, - aiškina medikė. - Kaip jau minėjau, androloginės problemos - ypač subtilios. Apie jas įmantriai nepakalbėsi. Net kažin ar reikia. Tačiau kartais pašnekesys savaime rutuliojasi lengvai, su didesnėmis ar vos juntamomis šmaikštumo priemaišomis. Pavyzdžiui, ateina vyras. Vedęs, santuoka pirma, o vaikų vis nėra. Vis tiek pasiteirauju: "Ar turite vaikų?" Privalau paklausti. Žmogus tarsi ir sutrinka, bando pikčiau atsikirsti: "Juk sakiau - santuoka pirma." Tuomet gražiai užsimenu, kad gyvenime visaip būna, vyrams vaikų gimsta ne tik santuokoje. Išgirstu kikenimą. Žinoma, taip kalbėtis galima toli gražu ne su kiekvienu pacientu. Ką sakyti, pakužda intuicija, nes kiekvienas atvejis - kitoks."

Birutė neslepia, kad pasitaiko ir ypač linksmų pokalbių. "Kartą tas pats endokrinologinių sveikatos problemų turintis pacientas, kuris sveikina mane vardinių proga, nežinau, tyčia ar netyčia, leptelėjo: "Daktare, pas jus jau žilų plaukų atsirado." Ką jam atsakiau? Linktelėjau galva. "Taip, - pritariau, - atsirado. Ir dėl to kaltas jūs. Nesilaikote dietos - vienas žilas plaukas, padidėjo cukraus kiekis kraujyje - antras žilas plaukas. Jaudinuosi." Štai taip mudu ir bendraujame papokštaudami. Smagiai, paprastai, be jokios įtampos", - pasakoja medikė.

Nė vienas nepabėgo

Paklausta, ar vyrai noriai eina konsultuotis pas andrologę (andrologija - Lietuvoje gana nauja medicinos sritis, šios specializacijos gydytojų tėra vos keli ir B.Žilaitienė tarp jų - vienintelė moteris), ar būna, kad pacientas praveria kabineto duris, pamato gydytoją ir sprunka - nusprendžia kreiptis į mediką vyrą, Birutė šypsodamasi papurto galvą. "Kol kas nė vienas nuo manęs nepabėgo, - tikina ji. - Gyvename informacinių technologijų amžiuje - išsiaiškinti, koks specialistas tave gydys, visai nesunku, ir tai galima padaryti labai greitai. Daugelis pacientų iš anksto internete iššniukštinėja, kas ir kaip. Be abejo, pasitaiko, kad pirmą kartą vyrai pas mane eina ne taip drąsiai kaip antrą, trečią ir kitus kartus." Gydytoja priduria pastebėjusi, jog pastaruoju metu pamažu keičiasi ir žmonių mąstysena - ne visus vyrus pasikonsultuoti dėl nevaisingumo atitempia moterys, vis daugėja tokių, kurie ateina patys, nelydimi nei žmonų, nei draugių, nes nori viską išsiaiškinti tyliai, niekam nežinant. Anksčiau moterys kur kas dažniau girdėdavo iš sutuoktinių: "Tu išsitirk. Jei paaiškės, kad esi sveika, galėsiu ir aš nueiti." Iš tiesų moters tyrimas daug sudėtingesnis, prireikia ir invazinių metodų, o apie vyro vaisingumą jau daug galima pasakyti iš vieno spermos tyrimo.

Ar sunku vyrams gydytojos kabinete nusirengti ir juolab - nuo juosmens? "Kai kuriems tikrai taip, - linkteli galvą medikė. - Jie drovisi, rausta, kompleksuoja. Tačiau kiekvienas žmogus, kuris kreipiasi į gydytoją, žino, kad šiek tiek nusirengti teks. Kaip kitaip specialistas galės jį išsamiai apžiūrėti, atlikti tyrimus, nustatyti tikslią diagnozę?" Pasak Birutės, vyresnė medikų karta, kuriai iš dalies atstovauja ir ji, nebuvo mokoma, kaip bendrauti su pacientu. "Ką turiu galvoje? Iš patirties galiu pasakyti, kad daugelis žmonių gydytojo kabinete tikrąja ta žodžio prasme sutrinka, nebežino, kaip elgtis, kalbėti, kur laikyti rankas, - dėsto gydytoja. - Visada pacientui kuo smulkiau paaiškinu, ką ir kaip ketinu daryti. Pasakau, kur ir kaip jis turi atsistoti, atsisėsti ar atsigulti. Kai nelieka nežinomybės, sumažėja įtampa ir jaudulys."

Ar endokrinologė, andrologė gydo, gydytų, jei to prireiktų, šeimos narius, giminaičius, draugių vyrus? "Tikrai ne, - Birutės atsakymas trumpas ir aiškus. - Susirgus kam nors iš artimųjų, bičiuliui, stengiuosi jį nukreipti pas kitą specialistą. Kodėl? Savą žmogų per daug gerai pažįstu. Tokio galiu ir pagailėti, neatlikti kokio nors itin nemalonaus, skausmingo tyrimo. Galų gale ir pati jautriau reaguoju į artimojo bėdą. Nelieka objektyvumo."

Romantiškų ligonių - nedaug

Medicinos mokslų daktarės urologės Aušros Černiauskienės teigimu, gyvenime visko nutinka, vadinasi, linksmesnių pokalbių gydytojo kabinete tikrai pasitaiko, bet kažin ar tai dažnas reiškinys. Juk jei žmogus negaluoja, tuo metu jo galva ne romantiškų

santykių idėjomis būna pramušta. "Bendraudama su pacientais nevengiu pajuokauti, papokštauti, galbūt persimesti viena kita su sveikata nesusijusia mintimi, bet flirtuoti - niekada, - tikina medikė. - Jeigu jaučiu, kad pokalbis krypsta kita linkme, iš karto keičiu temą. Kita vertus, romantiškų ligonių ne tiek jau daug per savo ilgametę darbo praktiką teko sutikti." Aušra priduria, jog bendravimas su kiekvienu pacientu vis kitoks. Vienam reikia griežtesnio žodžio, viską išdėstyti trumpai ir aiškiai, kitas labai smulkmeniškas, smalsus, šnekus, su trečiu būtina kalbėti šmaikščiai. "Ar yra tekę girdėti komplimentų iš pacientų vyrų? Žinoma, tik kai buvau jauna, jų sulaukdavau kur kas dažniau. Sovietiniais laikais Kovo 8-osios proga tiek gaudavau gėlių, kad vos namo parnešdavau, - nusijuokia Aušra. - Žmonės - kalbu bendruoju požiūriu, nes gydau ir vyrus, ir moteris, - man kaip gydytojai dažnai dėkoja, pagiria. Kai kurie vyrai net į skruostą ar ranką pabučiuoja."

Paklausta, ar atkreipia dėmesį į pacientų išvaizdą, pašnekovė pritariamai linkteli galva. "Juk tai natūralu, nesu akla, - sako medikė. - Ateina visokių žmonių: jaunų ir senų, storų ir lieknų, valyvų ir nelabai. Be abejo, kur kas maloniau bendrauti su prisižiūrinčiu vyriškiu - švariu, tvarkingai apsirengusiu, išsikvepinusiu. Miesto žmonės beveik visi tokie, o priemiesčių, kaimų gyventojai, ypač vyresnio amžiaus, neturintys, kas jais pasirūpintų, kartais ir nusiprausti pamiršta. Retai, bet būna, kad pacientui išėjus iš kabineto tenka jį vėdinti." Kaip turi atrodyti gydytojas ar gydytoja, anot Aušros, griežto reglamento nėra. "Nešiojame specialią aprangą - chalatus, o jie gali būti įvairaus stiliaus: ilgomis ar trumpomis rankovėmis, aukščiau ar žemiau kelių, - aiškina medikė. - Esu chirurgė, vadinasi, ne tik konsultuoju žmones, bet ir operuoju, perrišu žaizdas, vizituoju. Aukštosios mados čia nepademonstruosi. Svarbu drabužio patogumas, audinys, iš kurio jis pasiūtas, nes operacinėje dažniausiai suprakaituoji. Darbe niekada nemūviu džinsų, ir labai nepatinka, kai juos nešioja jaunesni kolegos ar kolegės. Mano manymu, džinsai nedera prie chalato. Esu klasikinės aprangos šalininkė. Jokių didelių iškirpčių - tarp jaunučių gydytojų ir seselių tokių dalykų, kaip pastebėjau, tikrai pasitaiko, - tvarkingi plaukai, nagai, jokio arba pats minimaliausias makiažas. Kodėl? Ar galite įsivaizduoti ryškų makiažą operacinėje, kai tenka ryšėti kaukę, stovėti po įjungtomis lempomis? Juk viskas nuvarvės ir dar, neduok Dieve, į žaizdą. Papuošalų taip pat neturėtų būti labai daug. Pavyzdžiui, žiedai ant kiekvieno ar kas antro piršto gali trukdyti dirbti, atliekant perrišimą didina infekcijos tikimybę. Pagaliau gaila paties papuošalo: koks jis taps, juk po kiekvieno kontakto su ligoniu reikia plauti ir dezinfekuoti rankas."

Kompleksuoja jaunesni vyrai

Urologijos srityje dirbančias moteris galima suskaičiuoti ant pirštų. Ar vyrai drąsiai į jas kreipiasi? "Kadangi informacija šiais laikais plinta labai greitai ir daug ką galima išsiaiškinti net neišeinant iš namų, virtualiai, pacientai paprastai iš anksto žino, pas kokį specialistą eina, - tvirtina medikė. - Tačiau nedidelis procentas kompleksuojančiųjų dėl to, kad jų lytinius organus apžiūrės ne gydytojas, bet gydytoja, tikrai yra. Tai priklauso nuo kelių dalykų - nuo žmogaus įsitikinimų, galbūt auklėjimo, religinių niuansų. Per mano darbo praktiką keli ligoniai yra atsisakę apžiūros ir paprašę, kad nukreipčiau juos pas kolegą. Būna ir priešingai: problemų dėl inkstų ar šlapimo pūslės turinčios moterys, ypač netekėjusios, pagyvenusios damos, pageidauja, kad jas gydytų tik urologė, jokiu būdu ne urologas. Kaip į tai reaguoju? Ramiai. Kai buvau jaunesnė ir neturėjau tiek patirties, panašiems dalykams teikdavau daugiau reikšmės, pyktelėdavau ir dėl minėtos pacientų reakcijos. Beje, tuomet kartais ir pačiai būdavo kažin kaip nejauku apžiūrinėti vyrą." Gydytoja sako atkreipusi dėmesį, jog urologių labiau drovisi jaunesni vyrai, kuriems reikia atlikti varpos, sėklidžių, kitokias išorinių lytinių organų operacijas. "Kad pacientas išvengtų psichologinio diskomforto, rekomenduoju kolegos urologo konsultaciją. Kai kurie ir patys to paprašo. Vyresniems vyriškiams tokių nepatogumų nebekyla. Kodėl? Matyt, dėl gyvenimiškos patirties. Žmogus supranta, kad svarbiausia - ne gydytojo lytis, o jo profesionalumas", - pažymi medikė.

Ar Aušra konsultuoja savo šeimos narius, giminaičius, draugus? "Kodėl ne? Aišku, jei patys to nori, sutinka, kad apžiūrėčiau, gydyčiau, - teigia ji. - Tikrai nejaučiu jokio barjero. Gyvenimas jau seniai mane užgrūdino. Kitas dalykas, jei artimą žmogų reikia operuoti. Tarp chirurgų egzistuoja nerašyta taisyklė - jos tikrai nėra Hipokrato priesaikoje ar darbo sutartyje - artimųjų patys stengiamės neoperuoti. Paprašome kolegų."

Pasiteiravus, ar prie puodelio kavos, galbūt šiaip ištaikiusi laisvesnę akimirką pasidalija su kolegomis įdomesniais kurioziniais ligų atvejais, pacientų išminties "perlais", kvailais tikrąja ta žodžio prasme klausimais - juk kasdienybėje visko pasitaiko, Aušra nusišypso. "Žinoma, - linkteli galva. - Ir pasijuokiame, ir paanalizuojame, kodėl taip nutiko. Tačiau nepiktai, neužgauliodami, neminėdami pacientų pavardžių. Ir būtinai tik tarpusavyje, jokiu būdu nenutekindami informacijos į viešumą. Ką smagesnio galėčiau papasakoti spaudai? Na, pavyzdžiui, sakai žmogui gultis ant nugaros, o šis atsigula ant pilvo. Paprašai prigulti ant dešinio šono, o jis pasisuka ant kairiojo. Matyt, iš jaudulio susipainioja." Paraginta prisiminti kokią nors anekdotinę situaciją iš darbo praktikos, gydytoja nusijuokia: "Urologiniai anekdotai - rieboki. Nenorėčiau jų viešinti."

Anekdotai iš interneto

***

Apžiūrėjęs pacientę gydytojas susirūpinęs sako:

- Malonioji ponia, jūs man labai nepatinkate.

Įsižeidusi moteris atšauna:

- Tamsta irgi ne iš gražuolių.

***

Medicinos sesuo kreipiasi į gydytoją.

- Daktare, ką daryti? Kai pasilenkiu prie ligonio pataisyti pagalvės ar išimti termometro, jam padažnėja pulsas.

- Patariu jums užsisegti palaidinukę.

***

Pacientė guli ant operacinio stalo. Pamačiusi chirurgą, atėjusį su kauke ant veido, sako:

- Daktare, galite nusiimti kaukę, iškart jus pažinau.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"