Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Mamų paklauso, bet daro savaip

 
2010 04 24 0:00
Oksana pozuoti nesidrovi. <br>Raimundo Adžgausko nuotrauka
Oksana pozuoti nesidrovi.
Raimundo Adžgausko nuotrauka

Dailios merginos drąsiai pozuoja erotinėms fotosesijoms. Įdomu, ką apie tai mano jų mamos? Smalsu, kaip augino ir auklėjo dukras, kokie šiuo metu jų tarpusavio santykiai? Koks yra mamų gyvenimo būdas, kokios jos buvo jaunystėje, kai turėjo tiek metų, kiek dabar - jų žavios atžalos? Apie visa tai ir papasakosime.

Populiarių atlikėjų mamos dažnai lieka šešėlyje, bet jos yra nepamainomos patarėjos ir pagalbininkės. Žinoma, jos turi savo nuomonę, kuri ne visada sutampa su dukterų. Tarkime, ne visos pritaria jų erotinėms fotosesijoms. Apie populiariomis tapusias atžalas ir save LŽ pasakojo Oksanos Pikul mama Laima, Atlantos mama Ramunė Puidokienė. Neseniai pirmą kartą gyvenime intriguojančioje fotosesijoje dalyvavusios Irūnos Puzaraitės mama, kaip išsiaiškinome, su žurnalistais apskritai nebendrauja. Todėl paprašėme dainininkės Laimos Lapkauskaitės komentaro apie jos auklėtinę.

Turi dukros buto raktą.

Oksana Pikul išgarsėjo per projektą "Olialia pupytės". Dabar 26 metų mergina dar ir dainuoja, be to, studijuoja aukštojoje mokykloje. Ką tik pasirodė žinia, kad ji dalyvaus naujame LNK šokių projekte. "Ilgai svarsčiau, ar sutikti dalyvauti šiame projekte, kadangi su grupe "Olialia pupytės" turime daug veiklos, tad baiminuosi, kad galiu visur nesuspėti. Tačiau noras šokti nugalėjo. Susitikus su partneriu per pirmąją fotosesiją, apsisukus porą kartų šokio sūkuryje, supratau, kad vis dėlto negaliu atsisakyti tokios puikios galimybės", - kalbėjo ji.

Oksanos mama Laima Pikul, nors pastaruoju metu vis dažniau yra kalbinama žurnalistų, sakė vis dar nepripratusi prie viešumo. Ji nedažnai eina į renginius, kuriuose dalyvauja dukra. Tiesa, žiemą per vieną madų kolekcijos pristatymą ant podiumo pakilo abi - dukra ir mama.

L.Pikul LŽ pasakojo, kad su dukra telefonu kasdien kalba po porą kartų, kadangi gyvena netoliese, matosi dažnai. Net turi Oksanos buto raktą, kaip ir ji - mamos namų. Taigi gyvena atvirai ir paslapčių neturi. "Ji mažiau turi laiko. O aš nuolat einu į Oksanos namus - ko nors paimti, patvarkyti... Taip, visiškai pasitikime viena kita, - pasakojo mama. - Manau, ji su manimi atvirai išsikalba. Oksana yra savarankiška, bet mano nuomonės visada išklauso. Paskui savaip nusprendžia."

Klausiama, ar yra liberalių pažiūrų, Laima tai patvirtino. "Mes viską aptariame, išanalizuojame situaciją. Pasakau dukrai ką mananti, bet nemoralizuoju, - teigė moteris. - Tada Oksana daro taip, kaip jai reikia. Aš nesikišu."

Spektakliai namie

Ar nuo tada, kai buvo tiesiog simpatiška mergaitė, iki dabar, kai yra žinoma ir aplinkinių, Oskana labai pasikeitė? "Žinoma. Ji patobulėjo, - tikino mama. - Tapo protingesnė. Labai daug ko gyvenime išmoko."

Moteris pasakojo, kad Oksana nuo mažens buvo smalsi ir išradinga: mėgo šokti, vaidinti. Spektaklius rengdavo namie. Mama su draugėmis susėsdavo ant sofos ir žiūrėdavo tuos vaidinimus. Kieme mergaitė turėjo daug draugų, dažnai vyresnių už save. Vadovaudavo net berniukams. Pasak pašnekovės, mokykloje Oksana mokėsi gerai. Kadangi buvo energinga, viską suspėdavo.

"Mažytė ji buvo labai graži, žydrų akių. Pagalvodavau: būtų gerai, jei kas nors ją pafotografuotų. Tačiau žinote, kokie tada buvo laikai - tokių konkursų ar projektų, kaip dabar, nebuvo, - pasakojo pašnekovė. - Todėl nieko tokio neplanavome. Vis dėlto Oksana prasimušė. Pati tai padarė."

Nuotraukos patinka

"Olialia pupytė" dalyvavo ne vienoje erotinėje fotosesijoje. Kokia mamos nuomonė apie apsinuoginimą prieš fotoobjektyvą? "Aš žiūriu ramiai, - sakė L.Pikul. - Jei būčiau griežta, daužyčiau kumščiu stalą, vis tiek dukros nesulaikyčiau. Jai to reikia - judėjimo, veiklos. Dukra iš ryto išvažiuoja iš namų, o grįžta vėlai vakare. Net siūlau jai ko nors atsisakyti. Tačiau ji verčiasi per galvą: dalyvauja televizijos laidose, dalija interviu, eina į fotosesijas."

Oksanos mama sakė, kad jai gražios visos dukros nuotraukos. O kad dukra neslepia savo kūno ir fotografijos yra atviros, L.Pikul nesijaudina. "Nieko tokio. Man patinka. Aš dukra pasitikiu. Dabar kiti laikai, Oksana pažįsta žurnalistus ir fotografus. Paskaitau straipsnius, kuriuose rašoma apie dukrą, pažiūriu nuotraukas. Tačiau kuo toliau, tuo rečiau, - teigė L.Pikul. - Dažnai man ir skaityti nereikia, dukra papasakoja, kur buvo, ką veikė, apie ką kalbėjo. Net džiaugiuosi, kad Oksana yra būtent tokia. Man net draugių nereikia. Kartu su dukra gyvenu tame jos pasaulyje. Man jis įdomesnis, smagesnis. Jei to nebūtų, gal gyvenčiau kaip paprastas žmogelis."

Išmoko nekreipti dėmesio

Oksanos mama neslėpė, kad dukra siekė išgarsėti. "Ar aš skatinau? Taigi esu mama, auginu dukrą ir žinau, ko ji nori, - kalbėjo moteris. - Oksana yra fotogeniška. Todėl kai paaugo, siūliau pasiųsti nuotraukų į agentūras ir panašiai - kad išnaudotų galimybes. Galiausiai ji nusprendė dalyvauti "Olialia pupyčių" konkurse." Per atranką jaudinosi abi, bet Oksanai pasisekė.

Kai žmogus tampa žinomas, dar nereiškia, kad viskas yra gerai. Tamsioji populiarumo pusė - konkurencija, pyktis, pavydas, bjaurūs komentarai. Oksana visa tai yra patyrusi. "Sunku kuo nors pasitikėti, - liūdnai sakė jos mama. - Sakiau dukrai, kad saugotųsi, bet kam neatvirautų. Oksana yra gera ir nuoširdi. Ji ne kartą dėl draugių apdegė, manau, dabar ji jau išmoko tas pamokas, kad ne visais galima pasitikėti. "

Vienas žurnalas yra labai įskaudinęs Oksaną. Mama irgi išgyveno dėl to, kaip buvo rašoma apie dukrą. L.Pikul apskritai nesupranta, kodėl Oksana buvo juodinama. Turbūt pati bjauriausia istorija nutiko, kai internete pasirodė apsinuoginusios Oksanos nuotraukų, darytų labai seniai. Tada mergina dar neturėjo patirties, kaip bendradarbiauti su fotografais. "Todėl ir buvo toks rezultatas", - dukrą supranta mama.

Ji prisimena televizijos laidas, per kurias buvo priekaištaujama, kad Oksana jaunimui rodo blogą pavyzdį. Vis dėlto moteris teigia, kad tokius dalykus stengiasi kuo greičiau pamiršti. "Abi neimame į galvą, - tvirtino. - O iš internautų komentarų tik juokiuosi. Paskaitau iš smalsumo. Tačiau nesijaudinu dėl to, kas rašoma. Numoju ranka. Ant tokių žmonių negalima pykti. Juk jie rašo nesąmones."

Gatvėje atpažįsta

Oksanos mama tvirtino, kad dukrą visada palaiko, ir visu šimtu procentų. Oksana neslėpė, kad rengiasi plastinei krūtinės operacijai. Vėliau viešai pasakojo, kaip sekėsi pasididinti apvalumus. Nors į plastikos chirurgus kreipiasi daug merginų ir moterų, Lietuvoje vis dar neįprasta apie tai atvirauti. Tik viena kita popmuzikos ir mados pasaulio gražuolė prisipažįsta, kad tobulino kūno formas. L.Pikul toks viešumas neglumina. "Dukrai pasakiau: "Jeigu to nori, prašom." Nieko tokio. Kas nors turi apie tai pradėti kalbėti, kol toks atvirumas taps įprastas", - šypsojosi pašnekovė.

Pati L.Pikul viešumo nelabai mėgsta. Sakė, kad jai patinka gyventi ramiai. Tačiau nori nenori, tenka priprasti, kad yra žinomos dukters mama. "Kai kartu kur nors einame, visi atsisuka, šnabždasi, pirštais rodo. Vaikinai į dukrą net išsižioję žiūri, - kvatojo pašnekovė. - Kartą turguje mus pamačiusi moteris sakė: "Va - ir mama, ir dukra." Pasirodo, jau ir mane žino, pažįsta."

Sūnus kitoks

L.Pikul pasakojo apie save, kad visada labai mėgo šokti, sportuoti. Buvo judri, veikli. Tačiau sukūrė šeimą, vėliau gimė Oksana. Šokiams ir kitokioms pramogoms laiko nebeliko. "Po to, kai pagimdžiau Oksaną, netrukus likau viena. Tada rūpėjo, kaip išgyventi, uždirbti, namus išlaikyti, vaiką auginti", - pasakojo L.Pikul. - Gyvenome dviese su dukra. Man reikėjo dirbti. Todėl Oksana nuo mažens buvo labai savarankiška. Kai pareidavau mano, ji man blynų prikepdavo, dar ką nors pagamindavo. Prie jos niekada nereikėjo sėdėti ir žiūrėti, kad paruoštų pamokas. Padėti jai taip pat nereikėjo."

Moteris turi du vaikus - 26-erių Oksaną ir 15 metų Joną. Ji teigė, kad sūnus yra visiškai kitoks nei dukra. "Turbūt mergaitės būna savarankiškesnės", - svarstė L.Pikul.

Pataria, kai klausia

Kalbantis su 28 metų dainininkės Atlantos mama Ramune Puidokiene, susidarė įspūdis, kad ji yra griežtoka. Kai pašnekovei tai pasakiau, moteris patikino: "Ne tai, kad griežtoka. Tiesiog visada buvau priversta kovoti, gintis, būti pasirengusi atremti kažkokias atakas, gyvenimo negandas. Todėl susiformuoja toks charakteris - kaip kareivio."

Kadaise Elena Puidokaitė buvo tiesiog simpatiška mergaitė. Dabar Atlanta - žinoma dainininkė. Ar jos charakteris ir gyvenimo būdas labai keitėsi? "Kai iš paprastos mergaitės virto dainininke, keitėsi, dabar taip pat, tik į priešingą pusę, - teigė Atlantos mama. - Ar persirgo žvaigždžių liga? Be abejo. Argi 15-16 metų žmogus, pajutęs didesnį negu įprasta dėmesį, gali likti su "normaliu stogu"? Aišku, kad ne. Tuo metu atrodo, kad visada būsi jaunas, patrauklus, populiarus. Apie tolesnę ateitį negalvoji." R.Puidokienė tvirtino, kad Atlantos požiūris ir apskritai gyvenimas pasikeitė, kai pagimdė dukrelę Saulę. Tačiau tėvų patarimų ar bent samprotavimų dainininkė pradėjo klausyti jau anksčiau, kai išaugo iš paauglystės.

Ar Atlanta yra santūri ir su artimaisiais neskuba kalbėti apie labai asmeniškus dalykus, ar linkusi išsipasakoti? "Kai jai reikia, išsipasakoja. Tačiau jei pamėginsi paklausti tada, kai dukra nenori kalbėti, ji tik dar labiau užsisklęs, - sakė dainininkės mama. - Man Palmira (astrologė P.Kelertienė - red.) yra sakiusi: "Vienintelis dalykas, kurį tu gali padaryti, patarti, kai ji tavęs klausia. Tačiau įpiršti savo nuomonės niekada nepavyks."

Tada ir dabar

Kaip gyveno R.Puidokienė, būdama tokio amžiaus, kokio dabar yra dukra? "Gyvenome paprastai. Darbas, namai, rūpesčiai. Vaikas lopšelyje, vėliau darželyje. Elena dažnai sirgdavo, todėl tekdavo dažnai namie sėdėti. Tuščios parduotuvių lentynos, milžiniškos eilės. Kasdieniai tarybinės šeimos rūpesčiai. Todėl apie darnesnį arba "mandresnį" gyvenimą nebuvo kada galvoti, - prisiminė moteris. - Lyginant anuos deficito laikus ir dabartį, gyvenimas šiuo metu paprastesnis. Tačiau ir sudėtingesnis: konkurencija, kova už būvį, rinkos dėsniai."

Šiais laikais scenos žmonių asmeninis gyvenimas yra viešinamas. Ar Atlantos mama seka, kokie televizijos kanalai ką rodo apie dukrą, kokie straipsniai rašomi spaudoje, kokie komentarai pasipila internete? "Ne, nieko nežiūriu ir neskaitau. Nebent atsitiktinai pamatau, - sakė R.Puidokienė. - Kitos mamos renka straipsnius apie dukras? Aš taip dariau tik pačioje pradžioje, paskui suabejojau, ar verta. Vieną kitą žurnalą su gražesne nuotrauka turiu, bet straipsnių neiškerpu ir nerenku. Neteikiu tam didelės reikšmės. Kai Elena pradėjo dainuoti, linkėjau, kad to nedarytų. Norėjau, kad ji būtų paprastas, o ne viešas žmogus. Kad būtų kuo mažiau pažeidžiama. O dukra viską darė priešingai."

R.Puidokienei sakiau, kad jos dukros atsiradimas scenoje man suprantamas, nes mergaitė mokėsi B.Dvariono muzikos mokykloje vokalo, nuo mažens buvo daininga. "Na, taip. Ji turi absoliučią klausą. Žino muzikinę gramatiką. Tačiau viešas gyvenimas yra labai pavojingas ir skaudus. Patyriau tai savo kailiu, nors nenorėjau", - apie nemalonius išgyvenimus kalbėjo populiarios dainininkės mama.

Pašnekovė pabrėžė, kad sudėtingiausiais gyvenimo laikotarpiais visada palaiko dukrą. "Aš tik jai galiu pasakyti, kuo esu nepatenkinta, ko nenorėčiau, bet ne kitiems - ne, - tvirtino R.Puidokienė. - Taip, dukrai sakau pastabų. Ir tokių, kokių daugiau iš nieko ji negirdi." Moteris patikino, kad visa tai - iš meilės dukrai.

Mamos tai nežavi

Neseniai Atlanta dalyvavo ganėtinai atviroje fotosesijoje. Paskui dalydama interviu teigė, kad jaučiasi atsakinga už tas nuotraukas, o tokia fotosesija yra dalis jos darbo.

Kokia mamos nuomonė apie erotines nuotraukas? Ar dukra tarėsi su tėvais? "Niekas mūsų neklausė, - teigė R.Puidokienė. - Ar man patinka tokios nuotraukos? Ne. Mes buvome auklėjami kita dvasia - tarybine ir tuo pat metu katalikiška. Ten nebuvo vietos tokiems dalykams." Dainininkės mamos nuomone, tai yra tuštybė.

Tačiau R.Puidokienė teigė jau pripratusi prie dukters gyvenimo būdo, žino, kad ji tampa vis protingesnė, brandesnė, išmintingesnė. Todėl nebesistebi atviresnėmis fotografijomis. "Nemanau, kad dukra iškrėstų ką nors baisaus", - dainininke pasitiki jos mama. R.Puidokienė mano, kad Atlanta ribos neperžengs.

Anūkei linki kitokios ateities

Daugelis įpratę Atlantą kviesti šiuo sceniniu vardu, bet mama visada dukrą vadina Elena. "Toks yra jos tikrasis vardas, taip ji pakrikštyta", - sakė R.Puidokienė. Mama ir dukra daug bendrauja, kasdien susiskambina. Savaitgaliais anūkė Saulė - Atlantos dukra - dažnai būna pas senelius. "Mes labai jos pasiilgstame, jei neatvežtų anūkės, kelčiau aliarmą", - šypsojosi R.Puidokienė.

Pašnekovės teiravausi, ar norėtų, kad anūkė Saulė irgi būtų scenos žmogus. "Aišku, ne, - atvirai sakė R.Puidokienė. - Jei ji muzikali ir taps operos dainininke, būsiu laiminga. Tai iš tikrųjų yra vertybė ir iš to galima duoną valgyti. O estrada ir popmuzikos pasaulis yra skardinis. Kol esi jaunas, patraukus, nenusibodęs, viskas gerai. Tačiau vėliau tave išmeta kaip sudėvėtą skudurą."

R.Puidokienei apskritai svarbūs kitokie dalykai. Ji propaguoja sveiką gyvenimo būdą, bet, kaip pati sakė, ne fanatiškai. Moteris daug vaikšto pėsčiomis, kartą per savaitę lankosi pirtyje, namie daro mankštą, teisingai maitinasi.

Kadangi po savaitės bus švenčiama Motinos diena, R.Puidokienės klausiau, ar jų šeimą turi tokią tradiciją, ar sulaukia dukros sveikinimų. "Taip, visada. Tądien visada pasimatome. Gyvename šalia, o mano mama, Elenos močiutė, apskritai toje pačioje laiptinėje. Tad visos susirenkame. Vienos kitas pasveikiname. Elenos močiutė pagamina ką nors skanaus", - sakė R.Puidokienė.

"Viską reguliuoju aš"

Jaunos ir populiarios dainininkės Irūnos Puzaraitės, šiuo metu su aktoriumi Mariumi Jampolskiu dalyvaujančios LNK "Žvaigždžių duetuose", mama bendrauti su žurnalistais nenori. Tokios pozicijos ji laikėsi ir tebesilaiko. Todėl pakalbinome dainininkę ir pedagogę Laimą Lapkauskaitę, kurios akyse I.Puzaraitė užaugo.

"Ar žinojau, kad Irūna dalyvauja erotinėje fotosesijoje? Ji be mano žinios negali daryti nieko, kas, tikėtina, turėtų įtakos jos įvaizdžiui. Viską reguliuoju aš, - šypsodamasi tvirtino prodiuserė ir jaunimo muzikos grupių, kurių vienos narė yra I.Puzaraitė, vadovė L.Lapkauskaitė. - Be jokios abejonės, buvau apie tai informuota. Man paskambino žurnalo vyrams, kuris vėliau ir išspausdino nuotraukas, atstovai. Pasikalbėjome, paprašiau, kad fotografas atsiųstų savo darbų. Norėjau įsitikinti, kad bendradarbiauti teks su tikrais profesionalais. Atsiųstos nuotraukos man labai patiko, pasirodė subtilios, kultūringos, meniškos, tad neprieštaravau." Paklausta, ar mokinė papasakojo fotosesijos įspūdžius, galbūt pedagogė net stebėjo, kaip vyksta darbas, L.Lapkauskaitė buvo atvira. Ne, ji ten nebuvo. "Procese nedalyvavau, bet jis, kiek girdėjau, vyko labai sklandžiai, - teigė. - Irūną fotografavo moteris, niekas jos neprievartavo, nevertė, neįrodinėjo, kiek nusirengti. Atmosfera, kaip suprantu, buvo laisva. Jeigu mano mergaitę būtų fotografavęs vyrukas, gal drovumo nusimetant drabužius būtų buvę ir daugiau. Nors ne, nemanau, kad Irūna būtų labai sutrikusi, juk ji scenoje - nuo ketverių metų, kamerų ir fotoobjektyvų seniai nebebijo."

Paklausta, kokia buvo Irūnos tėvų, ypač mamos, reakcija dėl to, kad dukra fotografavosi apsinuoginusi - kai kuriuose spaudos leidiniuose buvo pasirodę žinučių, jog šitoks merginos poelgis šokiravo tėvus - pašnekovė nedaugžodžiavo: "Kiek žinau, mama sakė, kad jai nuotraukos labai gražios. O tai, kad ji atsisako kalbėtis su žurnalistais šia tema, nieko keisto - toks jos apsisprendimas. Kodėl Irūnos mama turėtų viešai dėstyti savo nuomonę. To daryti ji tikrai neprivalo. Viešą gyvenimą juk gyvena jos dukra, ne ji."

Kaip pedagogė vertina šiuolaikines tradicijas, kai žinomos merginos ir moterys apsinuogina fotografuojamos žurnalams, reklamai? "Tai joks nusikaltimas, - tvirtino L.Lapkauskaitė. - Taip, kai kurios tai daro, siekdamos populiarumo, bet galiu garantuoti, kad Irūna nusirengė tikrai ne dėl to. Populiarumo šiai mergaitei tikrai nebereikia, nes turi jį jau daugybę metų." Pašnekovė pridūrė, kad kalbant apie fotografavimąsi apsinuoginus, nereikėtų pamiršti, jog minėtų fotosesijų rezultatai gali būti labai skirtingi. "Nuotraukos gali būti meniškos, subtilios arba, priešingai, vulgarios, iššaukiančios, - teigė. - Jei mergina ar moteris turi gražų kūną, o fotografas - tikras menininkas ir viską atlieka kultūringai, kodėl gi ne?"

Į aplinkinių reiškiamą kritiką jai, kaip pedagogei, dėl savo auklėtinės moralės, L.Lapkauskaitė nekreipia jokio dėmesio. "Tiesą pasakius, man vienodai, kas ką kalba. Gyvenime turiu svarbesnių darbų ir užsiėmimų, nei klausytis žmonių šnekų. Beje, šiemet balandžio 1-ąją internete buvo paskleistas gandas, neva aš taip pat ryžčiausi erotinei fotosesijai. Juokinga! Tačiau dėl to nesuku sau galvos. Ar kitoms savo mokinėms taip pat leisčiau fotografuotis apsinuoginusioms? Taip, jei fotografai pereitų per mano cenzūrą."

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"