Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Makalius: jaunas verslininkas be kostiumo

 
2013 03 23 6:02
"Apie ką tik svajoju, viskas išsipildo, - tvirtino entuziastingas R.Širvinskas. - Dar norėčiau "pakelti lėktuvą" - surinkti turistus ir užsakomuoju reisu išsiųsti į savo organizuotą kelionę." / Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka
"Apie ką tik svajoju, viskas išsipildo, - tvirtino entuziastingas R.Širvinskas. - Dar norėčiau "pakelti lėktuvą" - surinkti turistus ir užsakomuoju reisu išsiųsti į savo organizuotą kelionę." / Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Makaliumi vadinamas Rimvydas Širvinskas paauglystės aistrą keliauti pavertė sėkmingu verslu - įkūrė kelionių agentūrą. Vaikiško veido verslininkas, nemėgstantis vilkėti kostiumo, kartais susiduria su skeptišku požiūriu į jį, bet norai įgyvendinti naujas idėjas nesenka.

Mėgstantiems keliauti kuklesnių pajamų žmonėms Makaliaus vardas yra žinomas. Anksčiau tai buvo slapyvardis internete apie keliones pasakojusio paauglio. Galiausiai tapo ir pravarde, ir verslo, kurio esmė - nebrangių kelionių siūlymai, ženklu. Rimvydas tapo bendrovės vadovu ir darbdaviu tada, kai daugelis bendraamžių žinojo tik apie karčias mokslo šaknis ir svarstė, kada įsitikins, ar vaisiai saldūs. Mokslai jaunam verslininkui taip pat svarbūs, todėl nepuolė visa galva vien į darbus - keliones bei veiklą derina su turizmo ir viešbučių administravimo studijomis Vilniaus kolegijoje. Jau dvejus metus jis gyvena atskirai nuo tėvų ir net yra jiems pavyzdys. Daug metų siuvėja dirbusi vaikino mama galiausiai taip pat ėmėsi nuosavo verslo. Kai tėvas nusprendė padirbėti užsienyje, nes iki tol nė karto nebuvo svetur išvykęs, Rimvydas padėjo jam pasirengti kelionei.

Cirko artistas

"Šiuo metu važinėju po Lietuvą ir pasakoju, kaip pomėgį galima paversti verslu, - LŽ pasakojo 22 metų R.Širvinskas. - Iš tiesų tai įmanoma padaryti. Juk man pavyko. Labai tuo džiaugiuosi ir tikiuosi, kad ši veikla man neatsibos." Jis teigė, kad pirmiausia derėtų dėkoti tėvams, kurie vaiko nelaikė pririšto prie skverno. Kokia yra Makaliaus istorija? Iš pradžių berniukas susidomėjo cirku. "Anksčiau apie tai viešai nepasakojau. Vaikystėje su močiute vaikščiodavau į cirką. Man labai patikdavo magai, žonglieriai, akrobatai. Būdamas maždaug 10 metų pradėjau lankyti cirko studiją. Mokė patyrę artistai. Vėliau jie pradėjo kviesti kartu koncertuoti, - kaip vos netapo cirko artistu, prisiminė R.Širvinskas. - Man patiko žongliruoti, rodyti magijos triukus." Berniukas su cirku važiuodavo gastrolių. Tuo metu manė, kad tai yra jo pašaukimas. Po truputį pradėjo suprasti, kad trukdo scenos baimė ir patiriamas stresas. Tačiau patinka keliauti su cirku. "Pajutau, kad mane traukia būtent kelionės", - kaip užvaldė kelionių magija, pasakojo vaikinas. Svajones tapti cirko artistu ar net direktoriumi jis nustūmė į šalį, atsirado noras būti gidu arba kelionių agentūros darbuotoju. Kad vadovaus nuosavai bendrovei "TravelDeals LT", Rimvydas nė neįsivaizdavo.

Savarankiškumo pamokos

"Mokykloje aiškindavo, kad ją baigus būtinai reikia stoti į universitetą, ne į kolegiją, o gavus aukštojo mokslo diplomą - eiti kur nors dirbti. Tik vėliau galima pradėti mąstyti ir apie nuosavą verslą, nes tai - ne žaidimas", - pasakojo Rimvydas. Tačiau vaikinas nepasirinko šio tradicinio kelio. Jis anksti tapo savarankiškas ir pats spręsdavo, kaip nori gyventi. "Kai man buvo 16 metų, mama leido vienam važiuoti į užsienį, ji manimi pasitikėjo, - prisiminė Rimvydas. - Sakoma, kad keliaudamas bręsti, tobulėji. Išmoksti būti savarankiškas." Vaikinas supranta, kad toks gyvenimo būdas jį labai daug ko išmokė.

Jau nuo paauglystės kelionėms jis ruošdavosi atsakingai - daug laiko praleisdamas prie kompiuterio, naršydamas po internetą. Pats viską išsiaiškindavo, susirinkdavo reikiamos informacijos, apgalvodavo kiekvieną smulkmeną. "Drąsos keliauti po svetimus kraštus įgydavau, o baimę pasiklysti numalšindavau, naktimis "sėdėdamas" internete, - teigė Makalius. - Dabar virtualioje erdvėje galima viską sužinoti, pamatyti, kokie orientyrai, kaip atrodo vietos."

R.Širvinskas tvirtino, kad pasirengti prieš kelionę reikia investuoti daug laiko. Vaikinas įsitikinęs, kad savarankiškai važiuoti nepalyginti smagiau negu tada, kai perkamas poilsinis paketas, ir viskas numatyta iš anksto. Galima patirti netikėtų įspūdžių, smagių nuotykių. O ir kelionė pigesnė, kai ją planuoji, bilietus perki ir gyvenamąją vietą pats rezervuoji.

Kuriozai

Panašiai dirba ir R.Širvinsko vadovaujama kelionių agentūra. "Makalius" laikosi tradicijos siūlyti pigiausias keliones, - tvirtino vaikinas. - O kai žmonės moka mažai, jie neturėtų daug tikėtis, derėtų nusiteikti nebrangių paslaugų kelionei." Jis patikino, kad dėl kokybės priekaištų nėra sulaukęs. Vis dėlto būna kuriozinių situacijų, nepriklausančių nuo pastangų padėti keliautojams. Tarkime, "Makaliuje" rašoma, kad į kelionės kainą įskaičiuotas skrydis ir apgyvendinimas. Skambina žmogus ir klausia: "Kaip mums rezervuoti viešbutį, jei pirkome jūsų siūlomą kelionę?" Didesnis nesusipratimas, kai supainiojami kurortai. Ispanijos Gran Kanarijos saloje yra miestas Las Palmas, o Maljorkoje - Palma. Žmogus lėktuvo bilietus nusipirko į vieną kurortą, o viešbutį rezervavo kitame - panašaus pavadinimo. Tada pareiškė pretenzijas, kodėl kelionių agentūra neinformavo, kad yra miestų, kurių pavadinimai panašūs.

Rūpesčių Rimvydas turėjo ir su garbaus amžiaus pora. Sužinojusi, kad ilgamečių bičiulių šeima įsigijo pigios ir patogios kelionės bilietus, panoro važiuoti kartu. Tačiau jau buvo praėjęs geras mėnuo, per tą laiką kelionė pabrango. Sutuoktiniai to nenorėjo suprasti ir piktinosi, Rimvydą net aferistu išvadino. Aiškino, kad dėl šios situacijos sutriko sveikata, pakilo spaudimas, prasidėjo nemiga. Jie nenorėjo už kelionę mokėti daugiau, negu anksčiau ją nusipirkę bičiuliai. Galiausiai R.Širvinskui pavyko sužinoti, kad viešbutis kaip tik tuo metu atpigo, todėl buvo galima organizuoti atostogas už tokią pačią kainą. Kai paskambino apie tai pranešti garbaus amžiaus klientams, šie pasakė: "Mes jau vakar nusprendėme, kad nesate aferistas, nes pamatėme jus per televizorių." Nuo šių žodžių vaikinas neteko amo. "Labai daug žmonių manimi pasitiki, net duoda savo banko kortelės duomenis, kai patys nemoka internetu nusipirkti kelionės", - sakė Rimvydas.

Už šokolado plytelę

Makaliaus verslas prasidėjo būtent nuo patarimų ir pagalbos keliaujantiesiems. "Prieš trejus metus prašymų labai padaugėjo, - pasakojo vai

kinas. - Tada nusprendžiau įkurti įmonę ir padėti žmonėms." O pradžių pradžia buvo tiesiog noras aprašyti kelionių įspūdžius. Makalius jais dalijosi vienoje populiarioje interneto svetainėje, vėliau - kitoje. Už savo kelionių aprašymus iš eilės laimėjo net penkis konkursus, kurių prizai - lėktuvo bilietai. Tad dar ir smagiai paskraidė. Vaikinas yra išvažinėjęs turbūt visą Europą. Po kurio laiko draugo patartas jis pradėjo rašyti asmeninį tinklaraštį ir pasakoti ne tik apie tai, ką pats pamatė ir sužinojo, bet ir patarimus dėti. "Nemaniau, kad tai taps verslu. Tiesiog rašiau tinklaraštį, - tvirtino R.Širvinskas. - Supratau, kad man įdomu ir ieškoti pigių bilietų. Parodyti kitiems, kad jie pamatytų ir nusipirktų."

Tuo metu į Makalių ir pradėjo kreiptis žmonės su prašymais padėti kelionės reikalais. R.Širvinskas prisiminė, kad padėka būdavo šokolado plytelė. Praėjus kuriam laikui, pagalba norintiesiems keliauti tapo galimybe kukliai užsidirbti. Už tuos pinigus vaikinas pats išsiruošdavo į keliones. "Kai tinklaraščio lankytojų vis daugėjo, supratau, kad galiu pradėti siūlyti čia dėti reklamą. Išsiaiškinau, kad tokiems dalykams reikia verslo liudijimo", - R.Širvinskas pasakojo, kaip po truputį aistra keliauti virto verslu.  Galiausiai 18 metų vaikinas tapo bendrovės savininku ir vadovu.

Požiūris pasikeitė

Iš pradžių į jauną verslininką ne visi rimtai žiūrėjo. Kai kurie norėjo itin pigiai reklamuotis daug skaitytojų turinčioje Makaliaus svetainėje. Vaikinas buvo naivus, nepatyręs, tuo bandyta naudotis. Banke jo neaptarnaudavo, versdavo ilgai laukti. "Atseit, vaikeli, su tavimi vėliau pažaisime", - apie nepagarbų požiūrį sakė R.Širvinskas. Apskritai ne visi tikėdavo, kad vaikiško veido jaunuolis yra verslininkas. O dar ir kostiumo nevilkintis. Tokios oficialios aprangos jis tiesiog nemėgsta. Turi tik švarką, kurį įsigijo viena ypatinga proga.

Nesusipratimai, apie kuriuos pasakojo kelionių verslą turintis R.Širvinskas, - tik akmenukai ir grumstai, kurių pasitaiko kelyje. O pakeliui daug nuveikta, horizonte - naujos idėjos. Apie Makaliaus keliones buvo rengiama televizijos laida. Pernai išleista knyga "Makaliaus pigių kelionių vadovas". Praėjusiais metais pasirodė žurnalas "Makalius", vasarį išleistas antras numeris. Bendrovės, kurioje dirba keturi žmonės, veikla sėkminga ir pelninga. Kelionių agentūra gerai žinoma, interneto svetainė populiari. "Apie ką tik svajoju, viskas išsipildo, - tvirtino entuziastingas vaikinas. - Dar norėčiau "pakelti lėktuvą" - surinkti turistus ir užsakomuoju reisu išsiųsti į savo organizuotą kelionę."

Gyvenimo būdo Rimvydas iš esmės nekeičia. Vaikinas sakė, kad per šį laikotarpį tik požiūris į keliones pasidarė kiek kitoks. Sau nebeieško pačių pigiausių variantų, galvoja ir apie patogumą. Tačiau ypatingo komforto jam ir dabar nereikia. Po kelių dienų R.Širvinskas su bičiulių kompanija išvyksta į smagią kelionę - poilsiaus Seišeliuose. Patyręs keliauninkas kaip visada surado, kaip važiuoti neišlaidaujant. "Noriu įrodyti, kad galima pigiai keliauti ne tik po Europą, bet ir po visą pasaulį", - teigė Makalius.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"