Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

M.Petruškevičius nemėgsta vienatvės

 

'Visada būnu tarp žmonių. Bendrauti niekada nepavargstu', - sako stilistas Mantas Petruškevičius. Tačiau jis teigia, kad yra dalykų, kurie teikia didesnį pasitenkinimą negu dalyvavimas kokiame nors šou.

Bendraudama su stilistu jaukioje kamerinėje aplinkoje, o ne viešame renginyje ar prieš televizijos kameras, supranti, kad tiesmukas, kandus M.Petruškevičius gali būti ir lyriškas, filosofuojantis, svarstantis apie vertybes, turintis slaptų dvasios kertelių, į kurias bet ko neįsileidžia.

Kartą M.Petruškevičius yra prisipažinęs, kad jis viešame gyvenime, kitaip negu privačiame, yra santūrus, uždaras žmogus. "Taip, - per pokalbį su LŽ žurnaliste patvirtina žinomas stilistas. - Anksčiau buvau atviresnis. Maniau, man nereikia privataus gyvenimo. Laikui bėgant požiūris keitėsi." Mantas nepamiršta vienos geros draugės žodžių, kuri pasakė, kad nuo kokių 25 metų jis viską pradėsiąs vertinti kitaip. "Dabar suprantu - vertybės keičiasi", - sako stilistas, kuriam šiuo metu 27-eri.

Apie pakilimus ir nuolydžius

Žinia, gyvenime būna ir spalvingesnių, ir pilkesnių laikotarpių. Įdomu, ar Mantui patys ryškiausi buvo šie metai, nes rudenį Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje buvo švenčiamas televizijos laidos "Mados reidas" penkerių metų gimtadienis, kuriame dalyvavo ir kolekciją pristatė Rusijos mados garsenybė Valentinas Judaškinas? "Mano gyvenime būta svarbesnių įvykių", - atsakydamas nustebina stilistas. Jis teigia, jog kai kurie asmeniniai nutikimai turėjo didesnę reikšmę negu mados pasaulio įvykiai, nors ir labai ryškūs. Pasak Manto, toks gyvenimo laikotarpis truko dvejus-trejus metus. "Yra dalykų, kurie suteikia didesnį pasitenkinimą negu dalyvavimas kokiame nors šou", - patikina pašnekovas, kurį esame pripratę matyti įvairiuose renginiuose. Reikšmingiausius įvykius stilistas sieja su jam svarbiais žmonėmis.

"Būdamas gal 20-21 metų maniau, kad gyvenimo kelyje jokių duobių nėra, vien kylama aukštyn, - prisimindamas šypsosi Mantas. - Tačiau jei jis visada tiesus, gali atsirasti monotonijos, nuobodumo, rutinos." Taigi M.Petruškevičiui labiau patinka įvykių ir emocijų bangos nei rami kasdienybė. Jis mano, kad gyvenimo kreivė pirmiausia priklauso nuo paties žmogaus, o ne nuo aplinkybių ar mistinio likimo. Neseniai Mantas skaitė publikaciją apie legendinę aktorę Gretą Garbo. Stilistui įsiminė garsi žvaigždės frazė: "Gyvenimas nuostabus tada, kai žinai, ką su juo daryti." Jam artimas toks požiūris.

Apie vienatvę

Nors Mantas atrodo lengvai bendraujantis, asmeninių išgyvenimų jis nelinkęs viešinti. Apie pasitaikančius sunkumus stilistas nepuola visiems pasakoti, nesiguodžia net artimiausiems žmonėms. Jaunas vyras turi savitą požiūrį į problemas - stengiasi jas nustumti ir apie tai negalvoti. Jei nutinka kas nors negražaus ar negero, Mantas jau kitą dieną meta sunkias mintis iš galvos. Jis mano, kad ir aplinkiniai turėtų panašiai daryti. "Kartais žmones skaudina toks mano požiūris", - neslepia pašnekovas. Kai kas nors, susitikęs su Mantu, pradeda pasakoti apie nesėkmes, jis nenori klausytis ir guosti. "Tokios kalbos mane erzina", - atvirauja stilistas.

Tikriausiai M.Petruškevičius pats nelabai turi kuo skųstis. Į pramogų ir pasaulį įsiveržęs vaikinas, kuris iki tol buvo niekam nepažįstamas, greitai tapo populiarus. Regis, jam viskas klojasi gerai ir lengvai pasiekiama. Tačiau žinomo stilisto balse girdėti skeptiškos gaidelės: "Mūsų pramogų pasaulis lyginamas su šlamštu, tad nežinia, kur aš įsiveržiau. Be to, šis pasaulis man nėra vertybė. Tiesiog čia smagu leisti laiką."

Mantas prisipažįsta, kad negali būti vienas ir nemėgsta sėdėti namie. Dažniausiai jis grįžta vėlai, o rytą vėl kur nors išskuba. "Vienatvės vengiu, - pabrėžia stilistas. - Todėl visada būnu tarp žmonių. Bendrauti niekada nepavargstu." Namie jis pailsi sekmadieniais. Tada nesuka galvos, ką apsivilkti, svarbu, kad jaustųsi laisvai ir patogiai.

Pasak Manto, savimi rūpintis būtina, bet reikia atrodyti estetiškai. Todėl jo paties kasdienis aprangos stilius santūrus. Stilistas teigia, jog mados pasaulį tam tikru požiūriu galima lyginti su teatru. "Aktorius gatvėje atrodo paprastas ir kasdieniškas, o scenoje atsiskleidžia visomis spalvomis", - sako pašnekovas.

Mantas tikina, kad jam rūpi ne tik pramogos, bet ir kiti dalykai: pamatyti gerą spektaklį, pabendrauti su mėgstamu aktoriumi. Savo mūza jis vadina aktorę Aureliją Tamulytę. "Tomis retomis progomis, kai ją matau ir galiu bendrauti kokias keturias valandas, jaučiuosi nepaprastai gerai", - prisipažįsta stilistas.

Apie stuobrius

Prieš keletą metų M.Petruškevičius rėžė: "Dauguma vyrų yra stuobriai." Esą jie per mažai dėmesio rodo moterims, nelinkę sakyti komplimentų. Gal per šį laiką Manto nuomonė pasikeitė? "Sakyti moterims komplimentus - mano gyvenimo būdas, nors kai kas galbūt mano, kad tai veidmainystė. Esu pripratęs prieiti, pasisveikinti, pasibučiuoti, tarti keletą gerų žodžių. Kitiems vyrams tai atrodo keista. Tačiau toks požiūris senamadiškas. Neva, jei esi tikras vyras, dažnai moterims sakyti komplimentų nedera - sutuoktinė yra namų šeimininkė, turi skusti bulves, o atnešti jai gėlių, pasakyti malonių žodžių nebūtina. Ar šitaip mąstančių vyrų daug? Manau, taip, - kalba Mantas ir prasitaria: - Būna, žurnalų puslapiuose matome puikiai atrodančias moteris, bet nė nepatikėtume, kad jų vyrai - stuobriai, nesugebantys sakyti komplimentų."

Tokie žodžiai nestebina, nes jis dažnai moterims pataria kaip stilistas. Ar Mantas, kuris mėgsta drąsiai rėžti, ką mano, bendraudamas su dailiosios lyties atstovėmis būna tiesmukas, ar vis dėlto diplomatiškas? "Svarbu, su kuo bendrauji. Reikia moterį jausti, suvokti, ką ji mąsto, nutuokti, koks jos stilius. Negali sau leisti peržengti ribų. Nuo tokios veiklos psichologija neatsiejama", - paaiškina pašnekovas.

Apie muses ir dramblius

M.Petruškevičius turi draugų, begalę pažįstamų, yra ir tokių žmonių, kurie jam nepalankūs. Ar stilistas jautriai reaguoja į aplinkinių nemalonias pastabas, piktas replikas? "Ne. Laikau tai šou pasaulio dalimi, - sako jis. - Kadangi sukuosi tame gyvatyne, suprantu, kad įgėlimų neišvengsiu. Tačiau manęs tai nebeveikia."

Šį mėnesį pradėtas rodyti "Kitokio teatro" spektaklis "Tik kūdikiai gimsta dori", kuriam kostiumus parinko M.Petruškevičius. Jam toks darbas įdomus, nes visada viliojo teatro erdvė.

Neseniai dizaineris Juozas Statkevičius ironiškai įvertino šią M.Petruškevičiaus veiklą. "Džiaugiuosi dėl jo ir mielai eisiu pasižiūrėti tų trijų suknelių. Bet kviečiu jį pasižiūrėti šešiasdešimčiai spektaklių sukurtų kostiumų, kurių yra daugiau kaip penkiolika tūkstančių, - taigi galime pasilyginti. Ir jūs dar klausiate tokių dalykų, lyginate dramblį su musyte..." - vienam pramogų portalui neseniai dėstė J.Statkevičius.

Mantas į tokius žodžius reaguoja ramiai. LŽ jis sako: "Priklauso nuo to, kaip ką vertinsime... Mano akimis, "drambliai" yra Tomas Fordas, Jeanas Paulas Gaultier, Yves'as Saint Laurent'as... O Lietuva, mano nuomone, musyčių irštva."

Prisiminimų kostiumas

"V.Judaškiną taip pat laikau "drambliu", - šypsosi Mantas. Būtent jis šį garsų Rusijos aukštosios mados meistrą pakvietė atvykti į Lietuvą. M.Petruškevičiaus vedamos televizijos laidos "Mados reidas" penkerių metų gimtadienio šventė buvo surengta Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Joje dalyvavo ir savo kolekciją pristatė Rusijos garsenybė V.Judaškinas. Per įsimintiną renginį M.Petruškevičius vilkėjo mados namų "Cantas" sukurtą kostiumą. Kaip jautėsi ir elgėsi apie madą gerai nutuokiantis stilistas, kai jo drabužiais rūpinosi dizaineris Egidijus Sidaras? "Man buvo įdomu ir smagu tai išmėginti", - tvirtina Mantas. Ir priduria, kad mados namai "Cantas" jam nepaprastai patinka. "Man buvo labai miela bendradarbiauti, - tikina stilistas. - Pasakiau, ką manau, savo ranką pridėjo dizaineris ir viskas išėjo puikiai. Mados namai "Cantas" garsėja tuo, kad puikiai siuva vyriškus kostiumus. Man tai buvo svarbu. Be to, ten dirba profesionalus dizaineris E.Sidaras, kuriuo pasitikiu."

Mados namų "Cantas" sukurtą kostiumą M.Petruškevičius vadina istoriniu. Po 10 ar 20 metų pasižiūrėjęs į šį drabužį prisimins, kokia proga buvo jis buvo pasiūtas. Vidinėje švarko pusėje yra išsiuvinėti stilisto vardas, pavardė ir mados namų pavadinimas. "Kostiumas man primins šių metų įvykį, kels sentimentų", - mano Mantas.

Bus tęsinys

Mados namų "Cantas" sukurtas kostiumas dabar pakabintas į spintą, bet laida "Mados reidas" neatsidūrė "ant lentynos". Neseniai patvirtinta, kad ji bus rodoma ir šeštą sezoną - po Naujųjų metų. Mantas teigia, jog "Mados reidas" keičiasi. Juokais galima sakyti, kad bėgant metams laida darosi solidesnė. Nebelikę gatvės mados reportažų, kai stilistas kalbindavo ne visada palankiai nusiteikusius praeivius. Bus naujovių, apie kurias laidos vedėjas dabar mąsto. Mantas nori pasvarstyti, kokia "Mados reido" nauda ir ką jis duoda pačiam vedėjui. "Esu žmogus, linkęs materialius dalykus nustumti į antrą vietą", - pabrėžia žinomas stilistas. M.Petruškevičius sako negalįs pabėgti nuo savo įvaizdžio, bet iš tiesų dvasinės vertybės jam svarbesnės negu materialinė gerovė. O žmogaus stilius, įvaizdis tėra visumos dalis.

Populiarus Lietuvos stilistas M.Petruškevičius ir Rusijos mados guru V.Judaškinas per laidos "Mados reidas" penkerių metų gimtadienio šventę.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"