Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Ligoninėje autografų nedalija

 
2008 06 14 0:00
Santūrusis dainuojantis medikas. <br>Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"
Santūrusis dainuojantis medikas.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Anesteziologas Vygantas Kazlauskas su Janina Miščiukaite duetu dainavo per Lietuvos televizijos šou 'Iššūkis žvaigždėms'. Kai estrados žvaigždės gyvybė netikėtai užgeso, jis pasitraukė iš projekto. Tačiau į koncertų salių sceną gydytojas pakyla; dainuoja pritardamas gitara. Ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Maždaug prieš tris savaites Vygantas keliavo koncertuoti į Ukrainos miestą Vinicą. Pirmiausia iš Vilniaus reikėjo nuskristi į Kijevą. "Kai lėktuvas išvažiavo į pakilimo taką, staiga variklyje kažkas sprogo. Pradėjo veržtis balti, po to juodi dūmai. Lėktuvą sustabdė, keleivius evakavo. Laimė, niekas nenukentėjo. Gerai, kad lėktuvas nespėjo pakilti", - nelemtą įvykį prisiminė Vygantas. Po keturių valandų į Ukrainos sostinę žmonės buvo nuskraidinti kitu lėktuvu.

Galiausiai Vygantas su muzikantais Tomu Varnagiriu, Audriumi Pyragiu ir Nerijumi Bakula nusigavo iki vietos, kurioje turėjo pasirodyti. Čia apniko kitoks nerimas - dėl atidėto skrydžio lietuviai valandą vėlavo pradėti koncertą, tačiau pilna žiūrovų salė kantriai laukė. "Buvo baisu, nes nežinojau, ar mano lietuviškai atliekamos dainos patiks ukrainiečiams", - neslėpė pašnekovas. Kolektyvas pasirodė sėkmingai, pasibaigus koncertui keturis ar penkis kartus buvo kviečiami bisui. Vygantas pardavė visas nusivežtas autorines kompaktines plokšteles. Didžiausias būrys žiūrovų prašė autografų.

Medicina ir režisūra

Vygantas apie per nervus krestelėjusį įvykį pasakojo ramiai. Pašnekovo balso tembras melodingas, didelių akių žvilgsnis malonus ir nuoširdus. Kadangi susitikome redakcijoje, ir Vygantas nevilkėjo balto chalato, buvo sunku tikėti, kad kalbuosi su gydytoju. Tačiau pašnekesį pradėję nuo muzikos, galiausiai įklimpome į gydymo temas.

V.Kazlauskas - Vilniaus miesto universitetinės ligoninės Angiochirurgijos anesteziologijos-reanimacijos skyriaus vedėjas. Medikas pagarsėjo ir kaip dainininkas bei renginių režisierius. "Mes pacientus migdome arba gaiviname. Tokios būsenos pacientai paprastai autografų neprašo", - šypsojosi jis klausiamas, ar dainuojančio gydytojo ligoniai neprašo pasirašyti.

Vygantas - gydytojų šeimos atžala, nuo mažens domėjosi teatru. Mama baigė Kauno dramos teatro studiją ir tik vėliau pasirinko medikės profesiją. Tais metais, kai jis baigė vidurinę mokyklą, Lietuvos muzikos ir teatro akademija nerinko režisierių kurso ir Vygantas įstojo į mediciną. Studijuodamas šoko dainų ir šokių ansamblyje, kurį laiką vaidino Vilniaus universiteto Kiemo teatre.

Dainos iš sakyklos

Vygantas tikino, kad potraukį muzikai įtraukė su motinos pienu. Pirmieji pasirodymai buvo bažnyčioje, bet ne su religines giesmes atliekančiu choru. Vaikystėje jis su kiemo draugais įsmukdavo į Šv. Jokūbo bažnyčią, kurioje anuomet buvo Operos ir baleto teatro dekoracijų saugykla. "Pro cokolinio aukšto langų grotas prasisprausdavome kaip tarakonai ir šokdavome į rūsį. Ten buvo žmonių kaulų, - prisiminimus, kaip kokio vaiduokliško filmo siužetą, pasakojo gydytojas. - Tada nukeldavome lentas ir patekdavome į apleistą bažnyčią. Būdavo labai smagu dainuoti, nes dėl geros akustikos iš sakyklos balsas skambėdavo puikiai. Laiptais pakildavome iki bažnyčios skliautų ir žiūrėdavome į apačią."

Kad Vygantas mažiau lakstytų su draugais, tėvai jam nupirko gitarą. Nuo tada berniukas pradėjo ne tik dainuoti, bet ir skambinti.

Klausytojai - vairuotojai

Dainavimą Vygantas prisiminė jau baigęs universitetą, kai stažavosi Prancūzijoje. Kolegos, sužinoję, kad jis ir gitara skambina, įkalbėjo pasirodyti prieš publiką. Vygantas nustebo, kai per vieną festivalį dainavęs lietuviškai, sulaukė prancūzų žiūrovų ovacijų.

Lietuvis yra turėjęs ir neįprastų klausytojų. Vygantas norėjo pakeliauti po Prancūziją. Kadangi pinigų neturėjo, važiuodavo sunkvežimiais. Vairuotojai mielai klausydavosi jaunojo keleivio dainų.

Paliko projektą

Grįžęs į Lietuvą gydytojas nesiliovė dainuoti. "Skambinti gitara mokiausi savarankiškai. Dainuoti mokė įvairūs pedagogai, tarp jų - ir J.Miščiukaitė", - sakė V.Kazlauskas. Populiarioji dainininkė buvo jo partnerė Lietuvos televizijos šou "Iššūkis žvaigždėms. Lietuvos dainų dešimtukas".

"Džiaugiuosi, kad dalyvavau. Artimiau susipažinau su daugeliu įdomių asmenybių; taip pat ir su J.Miščiukaite bei muzikantų grupe. "Iššūkį žvaigždėms" vertinu kaip labai įdomų ir svarbų savo gyvenimo epizodą", - sakė gydytojas. Tačiau nutiko skaudus dalykas - netikėtai, praėjus kelioms dienoms po operacijos, užgeso estrados žvaigždės J.Miščiukaitės gyvybė. Scenos partneris nesvarstydamas paliko projektą, nes buvo pažadėjęs laukti, kol J.Miščiukaitė pasveiks. "Laukiu", - liūdnai pasakė LŽ pašnekovas.

"Po puodu"

Netikėtai mūsų kalba pasisuko apie anapusinį pasaulį. Gydytojas teigė, kad pomirtiniu gyvenimu netiki. Klinikinę mirtį patyrę ligoniai, su kuriais jam yra tekę bendrauti, atsipeikėję nieko neprisimindavo. Jokio menamo tunelio ir šviesos jo gale. "Vieną pacientą klinikinė mirtis ištiko ant operacinio stalo. Mes jį atgaivinome. Reanimacijoje paklausiau, ką atsimena. Pasakė: "Pakišote mane po šituo puodu",- ir parodė į operacinę lempą. "Po to atsibudau čia, reanimacijoje", - daugiau jis nieko neprisiminė. Vėliau paprašė iš spintelės atnešti į laikraštį suvyniotus jo apatinius baltinius, nes norįs eiti namo", - istoriją papasakojo anesteziologas. Smalsauju, kaip po darbo dienos užvėręs ligoninės duris jaučiasi gydytojas - gal susidaro įspūdis, kad gatvėmis vaikšto potencialūs ligoniai? "Priešingai. Kai visi tokie gražūs, galvoji - iš kur tiek pacientų ligoninėje?" - tikino pašnekovas.

Savų negydo

Pasak Vyganto, jei medicinos pagalbos reikia artimiesiems, gydytojai kreipiasi į kolegas. "Jeigu operuojamas šeimos narys ar giminaitis, stengiesi nedalyvauti, nes tokiais atvejais patirtum didesnį sukrėtimą. Geriau, kad artimuosius gydytų kolegos, kuriais pasitiki, bet ne pats, - aiškino pašnekovas. - Be to, pacientas kitam, nepažįstamam medikui gali papasakoti daugiau negu artimajam. Yra daug niuansų, dėl kurių stengiuosi tokių gydymo procesų išvengti."

Baltų chalatų baimė

V.Kazlauskas prisipažino, kad pats vengia baltų chalatų. "Nuoširdžiai sakau: bijau visokių procedūrų. Nepatinka, kai mane bado, ima kraujo tyrimams, bando pjaustyti", - vardijo pašnekovas. Kai Vygantas buvo šešerių, susipjaustė koją - žiemą nepastebėjo į ledą įšalusios stiklo šukės. Berniuką perpjauta blauzda nuvežė į ligoninę. "Koją reikėjo susiūti, - pasakojo Vygantas. - Kol mane operavo vienas garbus profesorius, išklojau visus man žinomus keiksmažodžius ir negražius žodžius. Tuo metu mama maitino mane batonu, kad tik nutilčiau. Po to man buvo labai gėda. Keletą metų, kai pamatydavau tą profesorių (jis gyveno mūsų name), stengdavausi jį apeiti." Kitą kartą tėvas Vygantą vežė skiepyti. Berniukas iš vidaus užsirakino automobilyje, kad išvengtų nemalonios procedūros.

Pastarąjį kartą Vygantas į medikus kreipėsi šiais metais, kai susilaužė raktikaulį. Vilkėdamas baltą chalatą vaikščiojo po polikliniką, tyrėsi ir kantriai tvarkė nedarbingumo dokumentus. Nors eilėse jam stovėti nereikėjo, užtruko kelias valandas. "Jei nori sirgti, privalai turėti arklišką sveikatą, - iš vargo dėl biurokratijos šaipėsi Vygantas. - Kitaip sakant, reikia daug laiko ir jėgų."

Pagalba ore

Nuo pasakojimo apie skrydį lėktuvu prasidėjęs pokalbis baigėsi prisiminimu apie kitą oro kelionę. "Teko padėti penkiems amerikiečiams, skridusiems iš Frankfurto į Niujorką. Jie buvo taip stipriai apsinuodiję, kad ilgam užėmė lėktuvo tualetus. Susidarė spūstis. Palydovė paklausė, ar yra kas nors, kas sugebėtų suteikti medicinos pagalbą. Su pediatre iš Vokietijos atlikome jiems skysčių infuzijas, davėme vaistų", - kaip atsiliepė ir pagelbėjo pasakojo V.Kazlauskas. Jis tvirtino, jog buvo labai smagu, kai šie tamsiaodžiai ir baltaodžiai keleiviai, lėktuvui nusileidus, atsidėkodami spaudė gydytojams rankas.

Trumpai

* Profesionalus medikas turi per 20 metų ir kitokio darbo patirties: rašė scenarijus, buvo meno vadovas ir režisavo apie pusę šimto įvairių renginių. Vieni įdomiausių - Pasaulio lietuvių sporto žaidynių atidarymo koncertas, Baltijos šalių sporto žaidynių atidarymas ir uždarymas, Europos karšto oro balionų čempionato atidarymas ir uždarymas, Vilniaus moksleivių menų šventės koncertas, Vilniaus televizijos bokšto kalėdinių šviesų įžiebimo koncertai, Moksleivių dainų šventė, Lietuvos dainų šventės Dainų diena, Pasaulio suaugusiųjų Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionatas.

* Su žmona Elona užaugino tris vaikus, dabar jau studentus Tomą ir dvynes Agnę bei Juliją. Sūnus skambina gitara, dukros - pianinu.

* V.Kazlauskas neseniai gavo šiluminio aerostato piloto mokinio licenciją.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"