Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Krepšininkų žmonos: "Fortūna, nenusigręžk"

 
2009 09 05 0:00
M.Lukauskio žmona Jurgita į čempionatą palaikyti vyro nevyks, nes pora neseniai susilaukė sūnaus.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
M.Lukauskio žmona Jurgita į čempionatą palaikyti vyro nevyks, nes pora neseniai susilaukė sūnaus.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Artimiausias dvi savaites tūkstančiai krepšinio aistruolių susivienys vieninteliam tikslui - palaikyti saviškius. Rinktinės vyrai stengsis pradžiuginti gerbėjus galingais dėjimais, tritaškių liūtimi, puikiais blokais ir iš visų jėgų bandys tapti geriausi Europoje. Pasmalsavome, kokiomis nuotaikomis gyvena krepšininkų žmonos. Juk jos už savo mylimuosius serga labiausiai - net jei rungtynes stebi per televizorių.

Pirmadienį prasideda vienas svarbiausių šių metų sporto įvykių - Europos vyrų krepšinio čempionatas. Prekiauti bilietais į varžybas pradėta ankstyvą pavasarį, tad daugelis mūsų jau seniausiai suplanavome, kur žiūrėsime rungtynes: "gyvai" Lenkijoje, su draugų kompanija bare ar kavinėje, o galbūt namie patogiai įsitaisę ant sofos priešais televizorių. Bet kur įspūdingas kovas stebės Lietuvos rinktinės narių žmonos? Pakalbinome Jurgitą Lukauskienę, Editą Lavrinovič, Mingailę Kalnietę ir Vilmą Javtokienę.

Reikalingesnė sūnui

Pasak krepšininko Mindaugo Lukauskio žmonos Jurgitos, į čempionatą palaikyti sutuoktinio ir kitų komandos narių ji nevažiuos, nors ir labai norėtų. "Šiuo metu esu reikalingesnė mūsų vos mėnesio ir kelių savaičių sūneliui Lukučiui. O jis tokiems renginiams dar per mažas, kad galėtume vykti drauge", - aiškino moteris. Su Jurgita kalbėjomės telefonu iki pirmenybių likus kelioms dienoms. Pašnekovė užsiminė nevažiavusi ir į praėjusį čempionatą, nors ketinusi. Pasak jos, taip jau susiklostė, kad tada irgi kai kas sutrukdė. Be abejo, šiųmetės aplinkybės pačios maloniausios, nes vaikelio jiedu su Mindaugu laukė ne vienus metus.

Moteris planuoja žiūrėti varžybas namie, per televizorių. Galbūt stebėti vienų ar kitų rungtynių ateis šeimos draugai, kitų krepšininkų žmonos su mažais vaikais. "Kai vyrai žaidžia ne Lietuvoje, tradiciškai visada taip ir darome - "komplektuojamės" į būrį. Ir šiemet bandysime", - tvirtino ji.

Aptaria visas rungtynes

Jurgita vadina save aistringa krepšinio sirgale. "Man jokia problema ir visa gerkle parėkti, ir paskanduoti kartu su kitais, ir vėliavomis pamojuoti, - pasakojo moteris. - Jei tik galiu, stengiuosi nueiti į visas rungtynes, kuriose žaidžia Mindaugas. Tik dabar, kai gimė Lukutis, tų galimybių kurį laiką bus gerokai mažiau." Ji planavo eiti žiūrėti draugiško Lietuvos ir Ispanijos rinktinių mačo (vyko ketvirtadienį), nes sūnų kelias valandas sutiko pagloboti seneliai.

Jei Mindaugo laukia svarbios rungtynės, tą dieną Jurgita stengiasi vyrui neįkyrėti, neblaškyti jo kalbomis, pašalinėmis problemomis. "Kartais net tyčia palieku namie vieną, išeinu susitikti su draugėmis, kad jis galėtų ramiai išsimiegoti, susikaupti. Jaučiu, kad Mindaugui to reikia, - dėstė krepšininko žmona. - Jeigu varžybos vyksta užsienyje, tą dieną būtinai pasišnekame telefonu, bet pokalbiui baigiantis niekada nelinkiu sėkmės, nes esu prietaringa. Po kovos taip pat susiskambiname."

Pokalbiai su sutuoktiniu iškovojus pergalę, spėju, kur kas lengvesni nei sportininkams pralaimėjus. Jurgita patikina, kad Mindaugas visas emocijas palieka krepšinio aikštelėje, namo neparsineša. Tačiau nesėkmės, be abejo, turi įtakos krepšininkų nuotaikai. "Mums,

žmonoms, ir kitiems šeimos nariams po pralaimėjimo būna taip pat nelengva ir liūdna, kaip ir vyrams, - prisipažino ji. - Po rungtynių, kad ir kaip šios būtų pasibaigusios, vakarieniaudami mudu su vyru jas aptariame. Mėgstame paanalizuoti, ramiai padiskutuoti, kas buvo ne taip, kokios pagrindinės jo ir kitų komandos narių klaidos, kur slypi stipriosios vietos. Visada pasakau savo nuomonę. Mindaugui ji svarbi."

Ar Jurgita ir kitos Lietuvoje likusios rinktinės narių žmonos ar draugės planuoja vyrų sutiktuves? "Viskas priklausys nuo to, kaip seksis žaisti, kokia bus jų nuotaika, - trumpai paaiškino moteris. - Dar per anksti apie tai kalbėti."

Kelionės smulkmenos tebederinamos

Į Europos vyrų krepšinio čempionatą, vykusį prieš dvejus metus Ispanijoje, Madride, Darjušo Lavrinovičiaus žmona Edita vykti negalėjo. Ir dėl labai svarbios priežasties - moteriai buvo likusios vos kelios dienos iki gimdymo. Antrasis Editos ir Darjušo sūnelis, tėčio garbei taip pat pavadintas Darjušu, į pasaulį pradėjo belstis tada, kai sportininkas ketvirtfinalyje žaidė su Kroatijos rinktine. Anuomet krepšininkai į Lietuvą parvežė bronzą ir kelialapį į Pekino olimpines žaidynes. Edita dėl susiklosčiusių aplinkybių stebėjo čempionatą per televizorių. Tačiau šiemet viskas bus kitaip: moteris visas rungtynes žiūrės Lenkijoje, toje pačioje arenoje, kurioje Lietuvos garbę gins jos sutuoktinis. "Dar nežinau, kada tiksliai, kaip, ar ilgam važiuosiu palaikyti Darjušo ir visos rinktinės, bet tikrai vyksiu - tai faktas", - tvirtino Edita, kai prieš kelias dienas paskambinome pasidomėti, kokiomis nuotaikomis ir planais artėjant čempionatui gyvena garsaus krepšininko žmona. Pašnekovė tikino galutinai neapsisprendusi, ar keliaus stebėti visų rungtynių, ar tik dalies. Kol kas neaišku ir tai, ar jai palaikys kompaniją kitų krepšininkų žmonos ir draugės bei Darjušo brolio Kšyštofo sutuoktinė Tatjana.

Viską išgyvena kartu

Paklausta, ar galėtų save pavadinti aistringa krepšinio sirgale, moteris šyptelėjo: "Ir taip, ir ne. Jei tik galiu, jei esu toje šalyje, einu į absoliučiai visas rungtynes, kuriose žaidžia mano vyras. Visada veduosi ir sūnus: žiemą ketverių sulauksiantį Titą ir netrukus antrąjį gimtadienį švęsianti Darjušėlį. Kitaip nė negalėtų būti. Tačiau nerėkauju kaip kiti sirgaliai."

Turbūt ne kartą teko girdėti, jog dažnas aktorius ar dainininkas prieš pasirodymą prašo artimųjų netrukdyti, nekalbinti, palikti vieną, kad galėtų susikaupti. O kaip prieš svarbias rungtynes elgiasi krepšininkai, konkrečiai - Editos vyras? Juk profesionaliems sportininkams, siekiantiems gerų rezultatų, būtinas ne tik stiprus fizinis pasirengimas, bet ir ypatingas psichologinis pasiruošimas. "Darjušui prieš svarbias dvikovas nereikia jokio išskirtinio bendravimo ar aplinkos, - patikino pašnekovė. - Namie gyvenimas teka įprasta vaga."

Pergalės proga Edita pasveikina sutuoktinį viena pirmųjų. Jei komanda pralaimi, irgi stengiasi būti šalia. Neslepia, kad tuomet kalbėtis su mylimu žmogumi būna šiek tiek sunkiau nei paprastai, bet žodžių rinkti, anot jos, tikrai nereikia. "Viską išgyvename kartu, - teigė ji. - Sportas toks: šiandien laimi, ryt pralaimi. Tačiau poryt vėl gali aplankyti sėkmė. Viliuosi, jog artimiausias porą savaičių fortūna nuo Lietuvos vyrų nenusigręš. Kuo nuoširdžiausiai linkiu jiems ištvermės, stiprybės ir, be abejo, namo grįžti pasipuošus medaliais."

Į Lenkiją skris kelios

Liepos pabaigoje už jauniausio Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjo Manto Kalniečio ištekėjusi Mingailė čempionato kovas ketina žiūrėti Lenkijoje. Į šią šalį ji vyks drauge su kitų krepšininkų antrosiomis pusėmis. "Planuojame skristi kelios: aš, D.Lavrinovičiaus žmona Edita, Tomo Delninkaičio žmona Lijana ir Jono Mačiulio draugė Agnė, - pasakojo Mingailė. - Bandysime kaip nors viską suderinti, nes vienos žada išskristi jau šį savaitgalį, kitos vyks prieš antrąjį etapą ir prie kompanijos prisidės vėliau."

Mingailė prisipažino iš visos širdies serganti už šalies rinktinę ir komandą, kurioje žaidžia vyras. "Krepšinį mėgau visada, o dabar - dar labiau. Nemoku jo žiūrėti ramiai. Nekompleksuoju dėl savo emocijų: galiu ir šaukti, ir rėkti, ir skanduoti. Mielai vilkiu Manto atstovaujamos komandos marškinėlius, - porino ji. - Stengiuosi nuvykti į visas rungtynes, vykstančias Lietuvoje."

Nebyli tradicija

Pasak pašnekovės, jiedu su sutuoktiniu turi tam tikrą nebylią tradiciją - jei laukia svarbi dvikova, dieną iki jos bendrauja labai nedaug. "Dabar, kai gyvename kartu, stengiuosi net namie būti kuo mažiau. Kol dar draugavome, tą dieną iki rungtynių apskritai nesusitikdavome, pasimatydavome šioms pasibaigus, - neslėpė Mingailė. - Mantas mėgsta prieš varžybas pabūti vienas: miega, žiūri televizorių, ilsisi. Net tėvai jam neskambina."

Paklausta, ar vyras būna labai nusiminęs, kai komanda patiria pralaimėjimą, ar labai išgyvena dėl nesėkmių, jauna moteris nedaugžodžiavo. "Kartais jautriau reaguoja, kartais nuo neigiamų emocijų atsiriboja, - pasakojo ji. - Liūdnesnis būna tuomet, jei per rungtynes mažai žaidžia." Ko M.Kalniečio žmona palinkėtų Lietuvos rinktinei poryt prasidėsiančiame čempionate? "Be abejo, viso to, kas padeda iškovoti medalius, - nusišypsojo Mingailė. - Kad vyrai namo ir į klubus, kuriuose rungtyniaus šį sezoną, grįžtų nepervargę, netraumuoti."

Varžybas žiūrės su tėvais

Prisiskambinti krepšininko Roberto Javtoko žmonai Vilmai buvo nelengva. Moteris ir jos sutuoktinis pastaruoju metu retai bendrauja su žurnalistais, nors anksčiau mielai dalydavo interviu. Pora prisipažino norinti pagaliau "išlipti" iš žurnalų puslapių, pageidaujanti uždaresnio gyvenimo, kad žmonės nežinotų visų smulkmenų, neanalizuotų, neapkalbinėtų. Vis dėlto į kelis klausimus apie nuotaikas prieš čempionatą garsaus sportininko žmona atsakė. Moteris visas varžybas ketina žiūrėti namie drauge su tėvais ir pustrečių metų dukrele Greta bei beveik pusės metukų sūneliu Simu. "Jei esu Lietuvoje ir negaliu stebėti rungtynių tiesiogiai, būdama salėje, visada jas žiūriu kartu su savo tėvais. Kartais prie mūsų prisideda Roberto draugas, - kalbėjo ji. - Ar esu aistringa krepšinio gerbėja? Turbūt taip. Žinokit, jau seniai užsikrėčiau šio sporto virusu. Jei galiu, einu į visas rungtynes, kuriose žaidžia Robertas. Dažnai per televizorių žiūriu net kitų komandų kovas. Įdomu. Juk dauguma Roberto draugų - taip pat krepšininkai. Smalsu, kaip jiems sekasi žaisti." Vilmos teigimu, sutuoktinis yra iš tų sportininkų, kurie nuovargį ir neigiamas emocijas palieka sporto salėje, krepšinio aikštelėje, tad jei komanda sužaidžia nesėkmingai, šeimai blogos nuotaika neperduoda. "Jeigu jis nori, apie pralaimėjimą pasikalbame, jei ne - tos temos neliečiame. Kai komanda laimi, situacija, be abejo, būna kitokia. Džiaugsmas yra džiaugsmas. Kaipgi juo nepasidalysi?" - kalbėjo pašnekovė.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"