Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Kodėl garsenybės pavasarį alkanos?

 
2012 04 21 6:02

Lietuvos garsenybes šiuo metu persekioja badas. Per sočią žiemą prisiaugintus papildomus kūno kilogramus mūsų pramogų pasaulio žvaigždės pavasarį mėgina tirpdyti drastiškomis dietomis.

Bene kiekvieną pavasarį Lietuvos garsenybės sprendžia dilemą: kaip atsikratyti per žiemą priaugto svorio ir vasarą pasitikti geriausios formos? Aplink liemenį, ant pilvo ar šlaunų po sočios žiemos susikaupusius riebaliukus tenka deginti intensyviai. Vieniems nepageidaujamo svorio atsikratyti pakanka tik apribojus maisto porcijų dydį, kiti imasi kardinalių badavimo maratonų.

Dietologų sergėjimai, kad staigiai numestas svoris taip pat greitai atauga ir net dar padidėja, dažnai mūsų eterio ar scenos žvaigždei nė motais. Grožis reikalauja aukų ir ant šio aukuro negailestingai deginami nereikalingi kilogramai.

Visiškas badas

Lietuvos estrados princu pakrikštytas Rytis Cicinas - tikras vadinamųjų jo-jo dietų (kai svoris periodiškai metamas, o paskui vėl atauga) ekspertas. Dainininko apimčių pokyčiais po "dietinimosi" stebisi net jo ištikimiausi gerbėjai. Kartais Rytis ant scenos lipa liaunas lyg Narcizas, o kitais kartais jo drūtas stotas smarkiai kontrastuoja su vos prieš keletą mėnesių gerbėjas žavėjusia išvaizda.

Ir šį pavasarį R.Cicinas pasitiko alkanas. Dainininkas LŽ prisipažino, kad jau dvi savaites badauja siekdamas ištirpdyti per žiemą priaugtus kilogramus. "Taip, jau dvi savaites laikausi dietos, nes mano svoris labai linkęs svyruoti, todėl tenka "pasidaboti" su tuo maistu. Pavasarį ir vasarą, kai atšyla oras, papildomi kilogramai tampa visai nereikalingi, todėl ir pradedu svorio metimo maratoną", - entuziastingai pasakojo Rytis.

Dainininko dieta - itin drastiška. Jis ne apriboja suvartojamo maisto kiekį, o jo išvis atsisako, badauja. "Aš kitaip negaliu, - prisipažino populiarus dainininkas. - Niekaip nerandu aukso vidurio - jeigu valgau, tai jau valgau. O kai nutariu mesti svorį - badauju."

R.Cicino metodas mitybos specialistui sukeltų tikrą galvos skausmą. Savaitę jis nevalgo visiškai nieko, tik geria daug vandens. Po tokios iškrovos dainininkas leidžia sau kas keturias dienas suvalgyti po nedidelį gabalėlį virtos žuvies arba paukštienos. "Kartais užkremtu burokėlių salotų, tačiau tos maisto porcijos labai simboliškos. Žinoma, geriu daug skysčių", - pasakojo dainininkas.

 

Kitais kartais - stotinga figūra. /LŽ archyvo nuotraukos  

Du komplektai drabužių

R.Cicinas sakė, kad badaudamas akylai stebi savo savijautą. "Visada pasidarau tyrimus, apsilankau pas šeimos gydytoją. Tačiau turiu prisipažinti, medikai nepritaria tokiam mano elgesiui. Jų rekomendacijos visiškai kitokios. Tačiau man kitaip neišeina", - atsiduso jis. Pasak Ryčio, badauti sunku tik pirmąsias dešimt dienų, paskui organizmas pripranta prie tokio režimo ir pasidaro lengviau.

"Pradėjęs badauti stengiuosi turėti kuo mažiau kontaktų su maistu, kad nekiltų pagundos, - nusijuokė dainininkas, klausiamas, kaip atsispiria gardžiam maistui. - Po kokio mėnesio jau galiu ramiai sėdėti su draugais pobūvyje, kur stalai nukrauti valgiais, ir nesikankindamas žiūrėti, kaip jie valgo - nebesinori."

Kietos badavimo dietos R.Cicinas ketina laikytis dar bent mėnesį. "Mėginsiu ištraukti iki birželio pirmosios, jeigu pasiseks. Noras yra, bet nežinau, kaip pavyks", - nusijuokė. Dainininkas prisiminė, kad didžiausias jo svorio metimo laimėjimas buvo 22 kilogramai per du badavimo mėnesius. Šį kartą Rytis tokių rezultatų nesitiki, o ir poreikio numesti dvi dešimtis papildomų kilogramų sakėsi nejaučiantis.

Atsižvelgdamas į figūros pokyčius, R.Cicinas savo drabužių spintą padalijo į du atskirus skyrius - vieni drabužiai laukia, kol dainininkas taps lieknas ir vėl galės jais vilkėti, kiti poilsio išeina iki sotesnio gyvenimo etapo, kai prikaupti kilogramai prašosi didesnio dydžio pašvitų.

"Mano sceniniai kostiumai yra lieknojo periodo ir stambesniojo etapo, - juokdamasis pasakojo R.Cicinas. - Vieni laukia savo eilės, kol suplonėsiu, kiti - kol vėl įgausiu masės. Ir vienų, ir kitų poreikis patenkintas. Aišku, ta mano spinta vis pasipildo naujais drabužiais, bet yra specialių, "budinčių" kostiumų ekstra atvejams. Esu pasiruošęs visapusiškai."

Dieta iš "š" raidės

Nors radijo ir televizijos laidų vedėja Skaiva Jasevičiūtė gali pasigirti pavydėtina figūra, pavasariais ir ją apima lieknėjimo manija. "Taip, pavasarį man visada "užplaukia" liekninimosi laikas. Po žiemos pamatau, kad kūnas papilnėjęs, nusimetus storus drabužius, kurie per žiemą slėpė figūros pokyčius, norisi atrodyti gerai. Todėl pasistengiu tuos kelis nereikalingus kilogramus panaikinti", - prisipažino žavioji taksų mylėtoja.

Skaiva tikino, kad jokių dietų nesilaiko, tiesiog šiltuoju metų laiku mažiau valgo. Prieš porą metų ji laikėsi specialios penkių savaičių lieknėjimo programos, tada atsikratė septynių per žiemą priaugtų papildomų kilogramų.

"Didžiausias mano svorio metimo laimėjimas buvo prieš kelerius metus, kai per žiemą sukauptus net dešimt nereikalingų kilogramų iki vasaros sėkmingai numečiau", - prisipažino šviesiaplaukė. Juokais savo svorį ji skirsto į žieminį ir vasarinį. Per pavasarį Skaiva visada stengiasi nuo "žieminių" kūno formų greitai pereiti prie "vasarinių".

Nors merginos svoris pagal metų laiką linkęs svyruoti, ji patikino, kad dėvi tuos pačius drabužius. "Gal ir keista, bet visada įtelpu į savo drabužius, tiek svorio, kad jie taptų per maži, matyt, niekada nesu priaugusi", - nusijuokė Skaiva.

Jauna moteris ironiškai kalbėjo, kad paprastai rūpinasi savo mityba, bet kartais leidžia sau laikytis dietos iš "š" raidės. "Tada valgau patiekalus, kurie prasideda šia raide, - šaltibarščius, šnicelius ir greitąjį maistą, kurį vadinu š... Kai tokios dietos pasilaikai mėnesį, rezultatai irgi būna iš "š" raidės", - kvatojosi ji.

 

O vasarą pasitinka sulieknėjusi.  

"Jo-jo" čempionas

Absoliučiu svorio metimo ir jo ataugimo lyderiu, ko gero, būtų galima vadinti buvusį įvairių televizijos laidų vedėją, dabar nuosavo restorano Kaune savininką Gediminą Juodeiką. Jo lieknėjimo epopėją įamžino net televizijos laida "XXL". Tuomet G.Juodeika tapo besąlygišku nugalėtoju, per tris mėnesius, stebint tūkstantinėms žiūrovų minioms, numetęs 30 kilogramų antsvorio.

Vyras džiaugėsi pasiekęs jaunystės svorį ir laidos finalo filmavimo metu galėjęs apsivilkti savo vestuvinį smokingą. Juokėsi, kad žmonai smokingą teko net siaurinti, nes šis buvęs kiek didokas.

Tiesa, laidos rengėjų žadėto prizo - 1000 litų už kiekvieną numestą kilogramą, G.Juodeika negavo, nes medikų išvada skelbė, kad svorį vyras numetė pavojingai rizikuodamas sveikata.

Dingęs iš televizijos eterio, buvęs pramogų pasaulio šulas pasinėrė į nuosavo restorano kūrimo verpetus ir liesėjimo rezultatai taip pat labai greitai pradingo. Tapęs verslininku vyras juokais skundėsi, kad degustuodamas naujus jo vadovaujamos maitinimo įstaigos virėjų kuriamus patiekalus taip įsijautė, kad svoris gerokai perkopė grėsmingą 100 kg ribą.

 

Tačiau nuosavas restoranas G.Juodeikai tapo persivalgymo pagundų šaltiniu. / LNK archyvo nuotraukos  

Sunervino V.Cololo

Tačiau noras puikuotis ekranuose G.Juodeikai buvo geras stimulas vėl pradėti lieknėjimo programą. Prie ryžto atsikratyti sukauptų riebalų atsargų prisidėjo ir šmaikščiojo sunkiasvorio humoristo Vitalijaus Cololo vizitas į Gedimino vadovaujamą restoraną. G.Juodeika pasakojo, kad gavęs pasiūlymą vesti televizijos laidą tiesiog išsigando, jog "netilps į ekraną". Pasiektas 115 kg svoris įpareigojo skubiai imtis drastiškų dietų. 

Žibalo į ugnį dar kliūstelėjo jo bičiulis ir kolega V.Cololo, kuris tuo metu kaip tik sėkmingai lieknėjo. Drūtas vyras Gediminui aistringai pasakojo, kaip šis turėtų maitintis, kokius sporto pratimus atlikti, kad vėl susigrąžintų prarastą stuomenį.

G.Juodeika juokavo supratęs, jog juodu su bičiuliu V.Cololo tuoj susilygins svorio kategorijomis, tik šis lieknėdamas, o jis - vis pilnėdamas. Užsispyrimo, prisipažino buvęs šou pasaulio atstovas, jam niekada netrūko, todėl per tris mėnesius vėl atsikratė 25 kilogramų nereikalingo svorio.

Išbandė "kraujo dietą"

Šiemet penkiasdešimtmečio jubiliejų atšventęs vienas populiariausių Lietuvos dainininkų Gytis Paškevičius taip pat turi dietos laikymosi patirties. Nors jo svoris nelinkęs svyruoti didele amplitude, prieš keletą metų jis sėkmingai išbandė draugų jam dovanotą "kraujo dietos" receptą. Tam, kad pasiryžtų jos laikytis, Gyčiui kaupti valią teko net devynis mėnesius.

Tačiau atsisakęs "kraujo dietos" draudžiamų produktų ir pradėjęs maitintis tais, kurie jam pagal šią dietą tinkami, be didelio vargo ir bado kančių atsikratė net 18 kilogramų svorio.

Tuo metu kurį laiką G.Paškevičiaus nematę draugai negalėjo patikėti savo akimis - toks atjaunėjęs atrodė dainininkas. Kiti susirūpinę domėjosi, ar kartais vyro neužklupo kokia liga, mat taip akivaizdžiai krito jo svoris. Gytis visus ramino, kad ši dieta padarė jį sveikesnį ir kilogramai tirpo be jokio vargo. Net ir praėjus keletui metų populiarus dainininkas sunkiasvoriu vėl netapo. Palaikyti gerą formą sporto salėje ir subalansuotai maitintis jam jau įprasta.

Prireikė operacijos

Visą gyvenimą su antsvoriu kovojusi unikalaus balso dainininkė Birutė Dambrauskaitė taip pat gerai žino įvairių dietų jo-jo efektą. Tam, kad atsikratytų jokiomis dietomis nebeįveikiamų nereikalingų kilogramų, ji prieš keletą metų ryžosi skrandžio suveržimo specialiu žiedu operacijai. Jos rezultatai buvo stulbinami - moteris sulieknėjo perpus, sutirpo net 70 kilogramų antsvorio.

Tik 1,50 metro ūgio dainininkė prieš operaciją svėrė 120 kg, po jos - 50 kilogramų. Moteris niekada neslėpė, kad prieš ryždamasi chirurginei intervencijai išbandė viską: kreipėsi į trenerius, prakaitavo sporto salėje, skaičiavo kalorijas, derino maisto produktus, laikėsi baltymų dietos, šoko, gėrė skrandyje brinkstančius indiškus miltelius, turėjo rankų treniruoklius ir specialias masažuojančias šlepetes su dantukais, liemenį masažuojantį diržą, lankėsi net pas ekstrasensus ir valėsi žarnyną. Visų šių pastangų sulieknėti rezultatas visada buvo lygus nuliui.

Kurį laiką pasidžiaugusi "vaikišku" svoriu, B.Dambrauskaitė susidūrė su kita problema: taip kardinaliai sumažėjus kūno apimtims, išryškėjo nepageidaujamos veido raukšlės. Teko vėl atverti piniginę, tačiau šį kartą dainininkė apsiėjo be chirurgo skalpelio, jai buvo atlikta labai paveiki, tačiau brangi kosmetinė procedūra. Vis dėlto neilgai trukus balsingoji atlikėja nutarė, kad toks mažas svoris nėra gerai, ir leido sau kiek sustambėti.

Pasunkėjusi iki 80 kilogramų tikino besijaučianti puikiai - kiek subliuškusi oda vėl užsipildė vyresnio amžiaus moteriai pageidaujamais riebaliukais ir atrodo puikiai.

 

Svorį meta medžioklėje

Anekdotų karaliaus titulą pelniusiam jumoristui Raimondui Šilanskui kasmet svorio metimas taip pat nesvetimas. Tik užuot pradėjęs badauti ar lieti prakaitą sporto salėje, vyras turi savo lieknėjimo receptą. Visi žino, kad R.Šilanskas - užkietėjęs žvejys ir medžiotojas. Per ne sezono laiką priaugusius nereikalingus kilogramus jis sėkmingai sudegina atėjus metui žūklauti ir medžioti.

Pasišvaistyti spiningu, pabėgioti po mišką ieškant medžioklės grobio R.Šilanskui tenka per kiekvieną žūklės ir medžioklės sezoną, todėl ir jo svoris turi sezoninio svyravimo pobūdį. Vasaromis šis linksmų plaučių vyras numeta apie 8 kilogramus per ramybės periodą sukaupto nereikalingo svorio. Jis tiesiai šviesiai prisipažino, kad yra smaližius, o didžiausia silpnybė - rūkyti lašinukai.

Tačiau pastaruoju metu stengiasi maitintis sveikiau - atsisako miltinių patiekalų, bulvių. R.Šilanskas patikino, kad riboti suvalgomo maisto kiekį puikiai sekasi ir žvejojant - kai azartiškai traukia žuvis iš vandens telkinio, pamiršta net apie mylimos žmonos įdėtus sumuštinius. Jie taip ir parkeliauja namo kuprinėje nepaliesti.

Vietoj sporto salės treniruoklių anekdotų karaliui reikalingą kūno tonusui palaikyti fizinį krūvį teikia lydekų gaudymas spiningu. Kol įsigudrina pagauti geidžiamą aštriadantę žuvį, tenka iki 12 kilometrų pėsčiomis nukulniuoti upės pakrantėmis.

 

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"