Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Kitoks Ritos Miliūtės įvaizdis

 
2013 01 19 5:52
Išskirtinis atvejis: "Lietuvos žinios" publikuoja nuotrauką, kurioje šypsosi geležinė TV ledi R.Miliūtė. /Romo Jurgaičio nuotraukos
Išskirtinis atvejis: "Lietuvos žinios" publikuoja nuotrauką, kurioje šypsosi geležinė TV ledi R.Miliūtė. /Romo Jurgaičio nuotraukos

Gyvenime R.Miliūtė visiškai kitokia nei matote LRT televizijos diskusijų laidoje 'Teisė žinoti'. Ji šiltai bendrauja, juokauja ir šypsosi.

- Kalbamės gyvai, nors šį interviu norėjote duoti raštu. Kodėl iš pradžių nenorėjote kalbėti akis į akį?

- Nes turiu "durnos" patirties. Yra buvę, kad straipsniuose perskaitydavau citatų, kurių ne tik nesakiau, bet ir kurių nežinojau apie save. Visiškas nesąmones žurnalistai parašė porą kartų, bet nedidelių netikslumų pasitaiko labai dažnai. Deja, dažniausiai į interviu žiniasklaidos atstovai ateina nepasiruošę.

- Vadinasi, esame tinginiai?

- Be abejo. Visame pasaulyje žurnalistai - tinginiai (šypsosi.) Tik vieni prisiverčia nugalėti tinginį, kiti - ne. Aš irgi esu tinginė. Neatrodau į tokią panaši, nes moku tai paslėpti (juokiasi.) Mano tingumas pasireiškia kartais atidėliojant darbus. Nesu iš tų žmonių, kurie pirmiausiai sutvarko nepatinkančius reikalus, kad daugiau apie juos nereikėtų galvoti. Matyt, šis mano bruožas susijęs su tingėjimu.

- Spaudoje senokai skaičiau interviu su jumis. Kodėl taip retai pasirodo straipsniai?

- Reikėtų to klausti interviu darytojų. Bet viena priežasčių yra ta, kad mane dažniausiai nori klausinėti apie tai, ką valgau, kokius filmus žiūriu, ką mėgstu ir ko ne. O aš sakau, kad noriu kalbėti apie darbą, nes netrykštu noru dalytis asmeniniu gyvenimu. Turiu savo erdvę, į kurią neįsileidžiu žurnalistų. Nelabai suprantu, kodėl turėčiau elgtis priešingai. Juk į savo namus irgi neįsileidi kiekvieno.

- Ką manote apie lietuviškus žvaigždūnus, kurie dėl reklamos viešai skalbia apatinius baltinius?

- Vargšiukai. (Juokiasi.) Man jų gaila, nes tokie žmonės nesupranta, kaip apgailėtinai kartais atrodo. Su kokiu džiaugsmu jie pasakoja apie tai, kur jie perka ir ką jie rengiasi... Bet be šito ar esi ką nors padaręs gyvenime?.. Jeigu žmonės taip elgiasi, matyt, jiems tai smagu - patinka dalytis savo šventėmis, džiaugsmais, vaikų gimtadieniais ir skyrybomis. Viešinama netgi tai, kas yra visiškas asmeniškumas. Kokio velnio reikia rodyti savo vaikiukų žaidimus? Tam, kad pasigirtų? Negaliu to suprasti. Antra vertus, tai yra jų pasirinkimas ir jų reikalas. Ne man dėl to smerkti arba girti.

- Jūsų vedama "Teisė žinoti" gyvuoja jau penktą sezoną. Per tiek metų nekilo pagundų pereiti į komercinį kanalą?

- Niekada nekilo. Vienintelis kitas kanalas, kuriame matyčiau vietą tokio formato laidai, yra "Lietuvos ryto" televizija. Bet tai nėra nieko blogo - tiesiog kitos komercinės televizijos tokios, kokios yra. Buvau sulaukusi siūlymo iš "Lietuvos ryto" televizijos, bet kol kas geriausiai jaučiuosi LRT televizijoje. Tikiuosi, kad taip jausiuosi ir toliau. Darbe labai svarbu jaustis komfortabiliai. Čia man nereikia sakyti: "Noriu pasikviesti tą žmogų. Ar galiu? Ar jis iš mūsų kanalo neatims reklamos?.." Nemanau, kad komercinėms televizijoms reikia manęs. Formatų skirtumai.

- Galima sakyti, kad komerciniai transliuotojai "nupopsėję" ir subulvarėję?

- Galima, nes taip ir yra. Jie bulvarėja.

"Nemanau, kad komercinėms televizijoms reikia manęs. Formatų skirtumai", - sako R.Miliūtė.
"Nemanau, kad komercinėms televizijoms reikia manęs. Formatų skirtumai", - sako R.Miliūtė.

- Savo pašnekovus nuolat remiate prie sienos. Kaip jie su jumis bendrauja, kai išjungiamos kameros?

- Devyniasdešimt aštuoniais atvejais iš šimto nelieka jokios įtampos. Tiesa, du iš šimto supyksta ir tai parodo. Nežinau, kiek mano pašnekovų pyksta iš tikrųjų. Kai kurie neparodo, kad supyko. Aš elgiuosi lygiai taip pat. Kartais žiūriu į žmogų ir mąstau: "O, mulki, mulki..." Bet negaliu pasakyti to į akis, nes žmogus atsižvelgė į tavo prašymą ir vakare atėjo į laidą. Tačiau tokiais atvejais pokalbis dažniausiai ir nebūna aštrus - užtenka leisti jiems patiems kalbėti.

O štai trečiadienį pakankamai aštriai kalbėjome su ministru Vyteniu Andriukaičiu. Tai nebuvo pirmas toks pokalbis su juo. Bet po laidos mes visada mandagiai atsisveikiname.

- "Teisė žinoti" labai retai pakliūna į žiūrimiausių laidų dvidešimtuką. Gal tai reiškia, kad projektas prastas?

- Gal. Bet laidoje man nereikia intrigos ir emocijų - man reikia informacijos. Kol LRT televizijai informacija svarbiau už intrigą, tol viskas gerai. Jei man sakys, kad turiu pasiekti gerokai aukštesnius reitingus, aš atsakysiu, kad negaliu to padaryti.

- Citata iš "LRT.lt" tinklapyje esančio jūsų laidos aprašymo: "Jokiu būdu nesiruošiame pulti politikų ar kaltinti valdžios dėl priimamų sprendimų - tai nėra mūsų siekis. Tiesiog kiekvienas pilietis turi teisę žinoti, kas, kodėl ir kaip vyksta mūsų valstybėje - šią teisę ir stengsimės įgyvendinti", - sako laidos kūrėjai." Ar tautiečiai pilietiški?

- Kai kurie pilietiški, bet pilietiškumas ir bendruomeniškumas mūsų krašte nėra gajūs. Kiekvienas sau. Dalis žmonių pilietiškėja ir daugiau laiko skiria visuomeninei veiklai, dalis lenda į požemį. Tikiuosi, kad kada nors tai pasikeis. Ko gero, tai nutiks, kai ateis nauja karta.

- Mūsų visuomenė brandi?

- Manau, kad brandi. Ji nėra infantili. Negaliu sakyti, kad visi žmonės vienodi. Vieni brandesni, kiti - mažiau brandūs.

- Esate geležinė TV ledi. Tai - televizijos kuriama iliuzija ar realybė?

- Gerai, kad atrodau geležinė. (Juokiasi.) Specialiai nekūriau tokio savo įvaizdžio, bet negaliu sakyti, kad man jis visiškai nepatinka. Tegul taip būna. Per vėlu keisti netgi jeigu to norėčiau. Mano įvaizdis man netrukdo.

- Žiniasklaidos publikuotose nuotraukose jūs beveik niekada nesišypsote. Kodėl?

- Neatrenku nuotraukų, kurias deda į spaudos puslapius ir interneto portalus. Kodėl neįdeda nuotraukų, kuriose aš šypsausi? Ką aš žinau... Publikuodami fotografiją, kurioje šypsausi, sugriausite geležinį mano įvaizdį. (Juokiasi.)

- Kaip sutariate su LRT televizijos direktoriumi Rimvydu Paleckiu?

- Gerai. Pažįstu jį nuo 1990-ųjų. Kartu esame suvalgę tiek druskos, kad nesvarstome, kuris yra viršininkas, o kuris - pavaldinys. Kalbėdami žiūrime vienas į kitą kaip į kolegą, o ne rūpinamės dėl pavaldumo. Prieš gerus dešimt metų aš buvau LRT televizijos, tuometinės LTV, direktorė, o jis - pokalbių šou "Prašau žodžio!" vedėjas. Šiandien situacija pasikeitusi, bet mūsų santykiams tai nedaro jokios įtakos. Nejaučiu jokio diskomforto. Dirbti žurnaliste maloniau nei dirbti administracinį darbą.

Dažnai su R.Paleckiu ginčijamės - turbūt kas antrą kartą, kai kalbamės. Tai yra gerai. Konstruktyvus ginčas gali reikšti gerą rezultatą. Tikiuosi, kad mūsų ginčai, o jei tiksliau - diskusijos, konstruktyvios. Priešingu atveju nebūtų prasmės diskutuoti. Diskutuojame darbiniais klausimais, tarkime, dėl mano pasirinktų temų arba dėl laidos dekoracijų, kurios baigia savo gyvenimą ir gali subyrėti į šipuliukus. Mūsų diskusijos neperauga į konfliktus, nes Rimvydas - labai kantrus žmogus. Aš nesu tokia kantri.

- 1999-aisiais kilo skandalas, kai LNK "Žiniose" buvo parodytas jūsų reportažas apie LRT televizijos Naujienų direkcijai vyriausybės skirtus pinigus. Jei iki šiol dirbtumėte LNK, ar būtumėte kritiškai nusiteikusi dėl visuomeninio transliuotojo?

- Pinigai buvo skirti Briuselio biurui įkurti ar technikai šiam biurui, tačiau buvo išmokėti kaip kalėdiniai priedai. Jei situacija pasikartotų, elgčiausi taip pat.

- Kas yra prasčiausias Lietuvos žurnalistas?

- Nenorėčiau sakyti. Tai - tik mano nuomonė. Jei būčiau šimtu procentu įsitikinusi jos teisingumu, galbūt ir pasakyčiau. Nebūtina reikšti savo nuomonę ir taip gadinti žmogui gyvenimą.

Negalėčiau įvardyti ir profesionaliausio žurnalisto - kiekvienas turi pliusų ir minusų. Galų gale, ne kiekvienas žiniasklaidos atstovas turi visiems patikti. Jei tave visi mėgsta arba kritikuoja, tai nebūtinai ką nors reiškia. Ne.

Mėgstu nubrėžti ribą tarp pokalbių laidos vedėjo ir žurnalisto. Man nepriimtina painioti veiklas. Vieną dieną sukiesi ant parketo su kokiu nors politiku, kitą dieną neva kritiškai jo klausinėji. Taip nebūna. Tie, kurie taip elgiasi, apsunkina savo gyvenimą. Pasirink vieną veiklos sritį ir joje stenkis būti profesionalas. Negali būti kelių sričių genijus ir negali bandyti to siekti.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"