Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Katažina viliasi pasukusi teisingu keliu

 
"Pati nesu tobula ir dažnai sau pasakau, kad nemoku dainuoti, - prisipažįsta K.Nemycko. - Susitvarkyk pati, o tada kritikuok kitus."
"Pati nesu tobula ir dažnai sau pasakau, kad nemoku dainuoti, - prisipažįsta K.Nemycko. - Susitvarkyk pati, o tada kritikuok kitus." Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotraukos

LNK „Lietuvos balso“ mokytoja, merginų grupės „Pop Ladies“ narė Katažina Nemycko populiarumo frontą stengiasi atlaikyti šaltu, racionaliu mąstymu ir ramia širdimi. Draugai ją vadina spirgučiu, nes, kaip pati prisipažįsta, yra nuolat strakaliojanti ir gyva.

- Aš žinau, kas yra K.Nemycko, bet prieš ruošdamasis interviu nežinojau nė vienos tavo dainos. Ką tai galėtų reikšti?

- Tai reiškia, kad nesi mano gerbėjas, bet nereiškia, jog manęs nemėgsti. Nesidomėjai mano muzika, ir tiek. Dar ne vėlu... Turbūt ateis laikas, ir žinosi mano dainas. (Juokiasi.) Kiekvienas atlikėjas turi savo auditoriją. Jei kaskart ji didėja, vadinasi, eini teisinga linkme. Visada svajojau, kad žmonės žinos mano repertuarą ir išgirdę dainą atpažins, jog dainuoja Katažina.

- Kas nors klausysis tavo dainų po dešimties metų?

- Nedrįsiu spėlioti, nes neaišku, kas bus ateityje. Aišku, labai to norėčiau. Šiandien mažai kas žino, ką ir kaip dainuoju. Viskas priklausys nuo manęs – nuo to, kiek įdėsiu darbo ir pastangų.

- Tavo karjera įsivažiavo, kai sutikai „popso“ prodiuserį, praeityje kultinės vaikinų grupės „B’Avarija“ narį Deivydą Zvonkų ir apie tave pradėjo trimituoti visa pramoginė žiniasklaida. Būtum išpopuliarėjusi be D.Zvonkaus pagalbos?

- Manau, kad taip. Esu labai užsispyręs ir darbštus žmogus, siekiantis savo tikslų. Tai nereiškia, kad lipu kitiems per galvas. Visą gyvenimą atkakliai ėjau muzikiniu keliu. Žinojau, kad anksčiau ar vėliau padarysiu tai, ko noriu.

Pirmąjį savo albumą „Star*t“, prisidengusi Katerinos pseudonimu, įrašiau ir 2010 metais išleidau be Deivydo. Kai jis prekyboje pamatė mano kompaktinę plokštelę, pasakė: „Ne kiekviena žvaigždė Lietuvoje gali sau leisti išleisti albumą.“ Tuo metu buvome tiesiog pažįstami iš matymo. Vilniaus teatro arenoje surengiau „Star*t“ pristatymą. Susirinko pusantro tūkstančio žiūrovų.

Suprantama, kai susipažinome artimiau, Deivydas man labai padėjo – ir paaiškino, kaip elgtis tam tikrose situacijose, ir mokė lietuvių kalbos. (Šypsosi.) Šiuo metu pristabdžiau savo solo karjerą, nes esu visa galva pasinėrusi į projektus, kuriuose dalyvauju.

- Esi LNK „Lietuvos balso“ mokytoja. Projekto kūrėjai ELITAZ akcentuoja, kad jame svarbiausia ne tai, kaip atrodo dalyvis, o tai, ką gali jo balsas. Kas svarbiau scenoje – balsas ar vaizdas?

- Reikalinga visuma – negali tik gerai atrodyti arba tik gerai dainuoti. Scenoje svarbu turėti savąjį „aš“, būti charizmatiškam. Kartais per „Lietuvos balso“ akląsias perklausas spausdavau mygtuką ir atsisukdavau į sceną, nors dalyvis šiek tiek nusidainuodavo. Niekas nesame tobuli – visi kartais nepataikome. Savo mokiniams aiškinu, kad tai tėra šou, tik žaidimas. Priimk tai kaip dovaną, kaip puikią gyvenimo pamoką. Aiškinu, kad nereikia nieko mėgdžioti – svarbu būti savimi. Kai kurie žmonės „Lietuvos balse“ dainuoja, ir aš girdžiu, kieno balsą jie bando atkartoti.

Beje, niekada nesimokiau dainuoti, todėl lankau Rositos Čivilytės vokalo pamokas. Fantastiška, be galo nuoširdi, muzikali ir labai protinga moteris – žmogus, kuris nori ne gauti savo pinigus, o iš tiesų siekia tau padėti. Man tai – svarbiausia.

"Šou pasaulis sudėtingas – jame turi mokėti suktis, reikia turėti daug jėgų, privalai atlaikyti daug kritikos ir bemiegių naktų", - teigia K.Nemycko.
"Šou pasaulis sudėtingas – jame turi mokėti suktis, reikia turėti daug jėgų, privalai atlaikyti daug kritikos ir bemiegių naktų", - teigia K.Nemycko.

- R.Čivilytė TV ekrane atrodo griežta ir šalta, nors gyvenime yra be galo šilta ir gera moteris…

- Aš irgi jos paniškai bijojau. Labai gerai prisimenu atranką į nacionalinę „Euroviziją“, kurioje dalyvavau užpernai. Einu į sceną ir žinau, kad komisijoje sėdi Rosita. Ji – tikra dainavimo „profė“. Padainavau ir laukiau jos komentaro. Jaučiau baimę ir maniau: „Dabar ji tikrai mane suvarys… Aleliuja! Tuoj mane čia palaidos.“ O ji pasakė, kad daina galbūt nėra „eurovizinė“, bet aš puikiai padainavau ir iš kūrinio išspaudžiau viską, ką galėjau. Negalėjau tuo patikėti. Man tai buvo didžiausias įvertinimas. Taip pasakė pati R.Čivilytė!

- Šiemet dalyvausi atrankoje į „Euroviziją“?

- Galbūt – dar nesu įsitikinusi, kad vokalu esu tiek stipri. Reikėtų daugiau vokalo pamokų. Be to, neturiu kūrinio, su kuriuo tikrai galiu eiti į „Euroviziją“. Kartais tokie sprendimai, kaip ir dainos, atsiranda spontaniškai. Pirmą kartą į nacionalinę atranką ėjau norėdama išbandyti save ir pažiūrėti, kas joje vyksta, kaip viskas atrodo gyvai, koks jausmas būti tokio lygio konkurse. Šį kartą reikėtų pateikti stiprų, gerą produktą – ne tik pasirodyti. Nenoriu dalyvauti vien todėl, kad dalyvaučiau.

- Lietuvoje vyko galybė muzikinių talentų šou – pradedant LNK „Keliu į žvaigždes“ ir baigiant TV3 „X faktoriumi“. Tačiau muzikos rinkoje išliko tik keletas jų išsuktų atlikėjų. Kodėl?

- Galbūt jiems pritrūko pasitikėjimo savimi, galbūt atsibodo, galbūt žmonės pavargo. Jeigu nori ko nors pasiekti, tiesiog negali nuleisti rankų. Reikia ir nemažai investicijų. Tie, kurie po projektų nenuėjo toliau, buvo tiesiog per silpni.

Aš stengiuosi ir kiek galiu tobulėju, kad įsitvirtinčiau, kad galėčiau dalyvauti dar didesniuose projektuose. Labai džiaugiuosi, kad šou versle esu dabar, kad nepatekau į jį prieš dešimt metų. Populiarumo frontą stengiuosi atlaikyti šaltu, racionaliu mąstymu ir ramia širdimi. Jaunimas įsivaizduoja, kad „faina“, kai tave atpažįsta gatvėje. Taip, tai – labai šaunu ir malonu, bet tai – paviršutiniška. Šou pasaulis sudėtingas – jame turi mokėti suktis, reikia turėti daug jėgų, privalai atlaikyti daug kritikos ir bemiegių naktų. Tikrai sunku, todėl kai kurie jauni žmonės į tai spjauna ir nuleidžia rankas. Ačiū Dievui, kad šalia manęs yra Deivydas, palaikantis už rankos ir pasakantis padrąsinantį žodį.

- Su Liepa Mondeikaite, Baiba Skurstene, Monika Šedžiuviene, Oksana Pikul ir Natalija Bunke priklausai merginų popgrupei „Pop Ladies“. Kuri iš jų dainuoja prasčiausiai?

- Puikiai suprantu, kur lenki. Bet aš niekada nedrįsau komentuoti kitų atlikėjų – kiekvienas turi savo stilių, stipriąsias ir silpnąsias vietas. Pati nesu tobula ir dažnai sau pasakau, kad nemoku dainuoti. Susitvarkyk pati, o tada kritikuok kitus.

- Atrodai teigiama ir geranoriška energijos bomba. Kokia esi iš tiesų?

- Įvairi. Kartais verkiu ir kremtuosi. Tai – moteriškas bruožas. Draugai vadina mane spirgučiu, nes esu strakaliojanti ir gyva. Toks mano būdas ir temperamentas – ačiū už tai mano tėvams. Nenoriu savęs keisti, bet nesu savimi visiškai patenkinta, nes aš – savikritiškas žmogus. Visada randu prie ko prikibti – pradedant išvaizda ir baigiant repertuaru. Antra vertus, nepasakyčiau, kad esu labai prasta ir nieko nesugebanti.

- Turi bent vieną dainą, kuri tau atrodo tobula?

- Neturiu. Galiu prikibti prie kiekvieno savo įrašo. Jokia mano daina man neatrodo tobula. Tobulumui nėra ribų. Visą gyvenimą perdainuodavau rusų, lenkų ir lietuvių atlikėjų kūrinius. Kai pagaliau atsistojau prie mikrofono ir reikėjo dainuoti savo balsu, o ne ką nors kopijuojant, teko pasistengti. Kaip dainuoti?.. Šiandien populiaru perdainuoti užsienio muzikos grandų įrašus. Tai – ir gerai, ir blogai. Pamėgdžioti paprasčiau, nes tokiu būdu neieškai savęs. Aš ieškodama užtrukau keletą metų. Dabar jau kur kas lengviau dainuoti savo, o ne kito balsu.

- Esi lenkaitė. Lietuviai tolerantiški tautinėms mažumoms?

- Dėl visokių politinių reikalų kai kurie žmonės apie lenkus susidarę neigiamą nuomonę. Prieš porą metų man dėl mano tautybės kliuvo daug purvo. Buvo keista ir apmaudu. Žinojau ir tai, kad dėl Deivydo bus daug kalbų apie karjerą... per lovą. Tačiau viskas pasikeitė – žmonės tikrai pakeitė nuomonę apie mane. Taigi einu teisingu keliu. Dėl to labai džiaugiuosi. Antra vertus, niekada nejaučiau, kad su manimi nebendrauja dėl to, kad esu lenkė.

- Labai noriu tapti „popso“ žvaigžde, nes tokiu atveju galėčiau „nukabinti“ daugiau mažulių. Nuo ko man pradėti?

- (Juokiasi.) Labai nori išgarsėti?.. Nusirenk ir perbėk pusę miesto – patikėk, „nukabinsi“ nemažai mažulių. Jeigu rimtai, nemanau, kad populiarumas ateina atlikus kokį nors žygį. Populiarumą reikia užsitarnauti, reikia nuolat tobulėti.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"