Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

K.Krysko sesuo išgyvena sunkų laikotarpį

 
2009 01 24 0:00
Eva teigia, kad burtais rimčiau susidomėjo prieš keletą metų, kai antrą kartą tapo mama.<br>Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"
Eva teigia, kad burtais rimčiau susidomėjo prieš keletą metų, kai antrą kartą tapo mama.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Apie emociškai itin žeidžiančius įvykius - skyrybas su mylimu žmogumi ir gyvenimą atskirai nuo vaikų populiarios dainininkės Karinos Krysko sesuo tarologė Eva Ghaoui kalba nedaug, atsargiai rinkdama žodžius: 'Dabar man labai sunku, bet aš stipri. Nepalūšiu, neraudosiu, jog gyvenimas baigėsi. Baigėsi tik vienas jo etapas...'

"Nepaliauju stebėtis, kai žurnalistai manęs teiraujasi, kaip jaučiuosi turėdama garsią seserį, ar jai nepavydžiu, ar nenoriu būti į ją panaši? Anaiptol! Taip jaustis būtų kvaila. Aš esu aš, o Karina yra Karina. Be galo didžiuojuosi, kad mano jaunesnioji sesutė tokia šauni", - šypteli tarologė, UAB "KristiAna" administratorė E.Ghaoui.

Pirma buvo Eva.

Šiandien turbūt mažai kas prisimena, kad pirmiau nei choreografė, populiarios grupės "69 danguje" dainininkė K.Krysko į žurnalų puslapius ir televizijos laidas pateko jos sesuo Eva. 1996 metais jauna moteris laimėjo gražiausios Lietuvos lenkaitės titulą. Po metų ji dalyvavo konkurse "Mis Lietuva" ir pasipuošė pirmosios vicemis karūna. "Iš pradžių buvo kalbama apie mano titulus, kai susidomėjau kortomis, antraštės skambėdavo maždaug taip: "Gražuolė paniro į magiją". Dabar straipsniuose pabrėžiama, kieno sesuo esu. Tarsi pati to nežinočiau", - kvatoja pašnekovė. Matydama mūsų straipsnio pavadinimą, Eva turbūt šypsosis, nes ir mes neišvengėme šablono, pavadindami ją K.Krysko seserimi.

Meniškų sielų

Seserys Eva ir Karina skiriasi savo išvaizda. Viena - kaip tikra lietuvaitė: šviesiaplaukė, mėlynų akių, kita - egzotiškų bruožų, rudaakė, tamsiaplaukė. Tačiau spėju, kad jų charakteriai kur kas panašesni. "Ir taip, ir ne. Abi nemėgstame prisileisti žmonių pernelyg arti, - tikina pašnekovė. - Gimėme po Jaučio ženklu, esame meniškų sielų: Karina šoka ir dainuoja, man patinka tapyti, kadaise net dailės mokyklą lankiau, vėliau Giedrės Fledžinskienės menų koledže studijavau interjero dizainą. Tiesa, studijų nebaigiau, nes vienas po kito gimė vaikai, o paskaitos vykdavo dieną - visko nebespėjau. Tačiau tikiu, kad šiuos mokslus ateityje būtinai tęsiu. Beje, dabartinė mano veikla irgi susijusi su menu: dirbu su kosmetika, kuriu makiažus draugėms. Kuo mudvi skiriamės? Aš - emocinga, karšta, greičiau užsiplieskiu. Karina - rami, apmąstanti veiksmus, diplomatiška, niekada nedaranti skubotų išvadų, mokanti puikiai planuoti laiką. Kita vertus, situacija situacijai nelygi. Pastebėjau, kad pastaruoju metu kai kuriais būdo bruožais mudvi tarsi apsikeitėme: Karina vis dažniau elgiasi ryžtingai, o mane pasiglemžė filosofiniai apmąstymai, aprimau. Aplinkybės privertė - išgyvenu nelengvą laikotarpį."

Pasuko skirtingais keliais

"Kai mergina rengiasi tekėti, nuoširdžiai tiki, kad viskas klostysis kuo geriausiai. Tačiau ne visų porų vedybinis gyvenimas primena pasaką su pabaiga ilgai ir laimingai... - atsargiai dėliodama žodžius apie vieną emociškai labiausiai sukrečiančių įvykių - skyrybas su mylimu žmogumi - pradeda pasakoti E.Ghaoui. - Maniškės santuokos pabaiga tikrai ne tokia. Ištekėjau labai jauna, vos devyniolikos. Su būsimu vyru susipažinau šokiuose. Jis buvo dešimt metų vyresnis, užsienietis, gerai žinojo, ko nori iš gyvenimo. Susižavėjau, įsimylėjau. Jis - taip pat."

Jauna moteris tvirtina, kad jei interviu būtų vykęs prieš kelis mėnesius, kažin ar būtų kalbėjusi šia tema. Dabar, kai skyrybų procesas jau prasidėjęs, paties fakto nebenuslėpsi. Tačiau viešinti visų smulkmenų ji taip pat neketina. "Tai yra tik mūsų abiejų reikalas, kodėl apie tai turėčiau trimituoti visai Lietuvai? Be to, taip elgtis būtų negarbinga sutuoktinio atžvilgiu, - nukerta ji. - Save laikau pakankamai stipria, tad tikrai nesėdėsiu ir neraudosiu, kokia aš nelaiminga, palūžusi, kad mano gyvenimas baigėsi. Baigtas tik vienas jo etapas, esu jauna, daugybė dalykų man - dar prieš akis."

Priežastis palūžti ir neatsitiesti yra: Evos aštuonerių metų dukra Jasmina ir penkiametis sūnus Elijus šiuo metu gyvena ne su ja, o su vyru, šio tėvynėje Libane. "Neslėpsiu - dabar man be galo sunku. Deja... yra kaip yra. Kol kas nieko negaliu padaryti", - prisipažįsta Eva.

Pašnekovė susituokusi pragyveno devynerius metus. "Buvo visko: ir gražių dalykų, ir nelabai, bet nenorėčiau apie tai kalbėti, - paprašo. - Apmaudu, kad vyras nenori suprasti, nesusitaiko su mintimi, kad viskas baigta. Dar apmaudžiau, kad mudviem kol kas niekaip nepavyksta susitarti dėl vaikų."

Ar negaila šeimai paaukotų pačių gražiausių jaunystės metų? "Ne. Juk gimė Jasmina ir Elijus, juos nepaprastai myliu. Be to, manau, kad iš šių santykių labai daug ko išmokau. Pavyzdžiui, tapau be galo kantri", - tikina moteris. O ką apie šią situaciją byloja kortos, juk Eva turi ypatingą gebėjimą nuspėti, kas bus? Ar būrė sau? "Būriau. Kortos sako, kad viskas priklauso tik nuo manęs, - šypteli. - Žinau viena: nieko nebedarysiu prieš savo valią. Nors nuskambės žiauriai, bet vaikai man, kaip ir kitoms motinoms, į visa tai žiūrint filosofiškai, nepriklauso. Nepriklauso ir tėvams. Kodėl? Nes vaikai priklauso patys sau. Mums tik suteikta garbė išugdyti juos dorais žmonėmis. Užaugę jie palieka namus, gyvena savo gyvenimus. Nereikia į vaikus žiūrėti kaip į nuosavybę. Nesiruošiu manipuliuoti dukra ir sūnumi, linkiu jiems tik pačių geriausių dalykų. Viliuosi, kad dėl to su vyru kaip nors susitarsime."

Džiaugiasi, jei gali padėti

Ne iš vieno žmogaus sulaukusi padėkos už tiksliai išpranašautą ateitį, Eva sako, kad rimčiau burtais susidomėjusi palyginti neseniai - prieš keletą metų, kai antrą kartą tapo mama. Tačiau mistiniai dalykai jai buvę įdomūs nuo mažumės. "Po sūnaus gimimo pajutau, kad sustiprėjo intuicija, - pasakoja. - Negaliu sakyti, kad aš rinkausi kortas, greičiau jos - mane. Pastebėjau, kad pradedu gauti be galo daug informacijos apie būrimus. Tokios temos tarsi pačios pas mane atplaukdavo, specialiai neieškant."

Pašnekovė buria Taro, madam Lenorman (moteris, ateitį pranašavusi Napoleonui - aut.) kortomis, geba skaityti runų ženklus. Yra baigusi Taro akademiją, lankėsi įvairiuose seminaruose. "Man svarbu kokybė, nenoriu pasikliauti vien savo jutimais", - tvirtina. Kitiems buriantis asmuo, anot Evos, privalo gerai išmanyti numerologiją, astrologiją, etikos taisykles, turėti užtektinai psichologijos žinių. Juk ne viską galima žmogui sakyti. Bendraujant su jautresniu, dvasiškai nestabiliu asmeniu, reikia itin atsakingai rinkti žodžius, kad dar labiau nesutrikdytum. "Džiaugiuosi, jei žmogui galiu kuo nors padėti, jei jis iš mano namų išeina nusiteikęs pozityviai, - tikina. - Visus, kurie kreipiasi, priimu geranoriškai, nors žmonių tenka sutikti įvairių. Kai kurie tikrąja to žodžio prasme išsunkia emociškai. Iš kur semiuosi energijos? Labai teigiamai veikia muzika, įdomus pokalbis. Kartais užtenka pakeisti aplinką, kad ir kelioms dienoms. Dar be galo patinka vandens procedūros, būti gamtoje."

Sesuo Karina prašo žvilgtelėti, ką jai pranašauja kortos. "Anksčiau dažniau šiuo klausimu kreipdavosi, - šypteli Eva. - Kas labiausiai domina jaunėlę? Kaip ir visas moteris - meilės reikalai, supantys žmonės, sveikata, darbas."

Vaikystę prisiminus

Kalbai natūraliai pasisukus apie Kariną, negaliu nepasmalsauti, kokia atlikėja buvo vaikystėje. "Nepaprastai savarankiška. Drovi, nedrąsi, daugiau klausydavo, nei kalbėdavo", - išgirstu atsakymą. Kai buvo mažos, seserys dažnai pešėsi ir taikėsi, dalijosi rašomuoju stalu, televizoriumi, paslaptimis ir žaislais, įsisukdavo į mamos kosmetiką, krėsdamos išdaigas tapdavo pačiomis ištikimiausiomis suokalbininkėmis. "Kariną buvo galima lengvai papirkti saldumynais. Siūlydavausi išplauti už ją indus, kai būdavo jos eilė, - pasakoja. - Nors tarp mūsų - tik dvejų metų skirtumas, vaikystėje jis atrodė didžiulis. Turėjau savo draugių, Kariną laikiau maže, kuri nieko nesupranta, kišasi, kur nereikia. Ji, aišku, dėl to labai liūdėjo. Seseriai dar nepatiko, kad jai atitekdavo daug mano išaugtų drabužių." Ar dabar drabužiais nesikeičia? Juk abi yra lieknos, panašaus ūgio. "Visko pasitaiko, - nusišypso Eva. - Visai neseniai nusipirkau baltą, minkštą, pūkuotą šaliką. Karinai dabar kaip tik prasidėjo šios spalvos drabužių sezonas - vilki tik baltai. Spėkit, kuri iš mūsų nešioja šį šaliką? Dažnai nutinka: ieškai kokio nors drabužio, knisiesi po spintas ir nerandi. Tada skambini ir klausi: tu paėmei? Paėmiau - išgirsti. Kuo nesikeičiame - tai batais. Karinos koja mažesnė."

Pasak pašnekovės, abi yra geriausios viena kitos patarėjos. "Neseniai seseriai pasiūlė dalyvauti viename projekte. Ji kaip tik ketino vykti atostogų į šiltuosius kraštus. Skambino man ir klausė, ką daryti, pati negalėjo apsispręsti. Patariau imtis projekto, nes pakeliauti visada spės, - pasakoja ir iš karto pateikia pavyzdį apie save. - Prieš kurį laiką sulaukiau kvietimo filmuotis laidoje "Kakadu". Laidos rengėjai tikino, kad pakvies į montavimą, nerodys nieko, ko nenorėsiu. Tačiau pasitarusios su Karina nusprendėme, kad laidos formatas neatitinka mano kuriamo įvaizdžio. Atsisakiau. Skirtingai nei man, filmuotis, duoti interviu - viena jaunėlės pareigų. Juk ji - viešas žmogus."

Karina turi dar vieną vyresnę seserį iš tėčio pusės. Eva su ja pažįstama, tačiau bendrauja retokai. "Nelabai yra progų susitikti, o mirus Karinos tėčiui jų dar sumažėjo", - neslepia.

Tai, kad seserų biologinis tėtis ne tas pats, jauna moteris sako sužinojusi būdama kokių septynerių ar aštuonerių. "Tėtis papasakojo istoriją, kaip kartais šeimose nutinka. Baigdamas pridūrė, kad panašiai nutiko ir jiems. Nepatyriau jokios traumos, nes viskas buvo pasakyta labai gražiai, - prisimena praeitį. - Mylimos buvome abi. Man kartais gal net daugiau to dėmesio tekdavo. Jei ką nors iškrėsdavau, tėtis su manimi daug kalbėdavosi. Kartais tie pokalbiai trukdavo net kelias valandas. Dažniausiai sėdėdavau ir klausydavausi, galbūt ne su viskuo sutikdavau, bet neprieštaraudavau, nesiginčydavau." Ar pašnekovė bendrauja su tikruoju tėčiu? "Nebendrauju, nors jis gyvena Lietuvoje ir labai to norėtų. Niekaip neprisiruošiu, gal dar nesu tam pasirengusi psichologiškai, - svarsto. - Kadangi tėtis buvo kelis kartus vedęs, žinau, kad turiu labai daug giminių: brolių, sesių, pusbrolių ir pusseserių, dėdžių, tetų."

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"