Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Juozapaičių "mafija" plečiasi

 
2008 06 14 0:00
Juozapaičiai drauge daugiau kaip 20 metų, tačiau tik šiemet savo santuoką sutvirtino bažnyčioje.<br>Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"
Juozapaičiai drauge daugiau kaip 20 metų, tačiau tik šiemet savo santuoką sutvirtino bažnyčioje.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Pastaraisiais metais Vytauto ir Eglės Juozapaičių šeima - dėmesio centre. Operos solistas Vytautas karjerą pradėjo kone prieš du dešimtmečius. Tačiau didžiausio visuomenės dėmesio sulaukė, kai tapo televizijos laidos 'Žvaigždžių duetai' komisijos pirmininku. Žmonai Eglei taip pat pokyčių metas: žmonės ją atpažįsta jau ne tik kaip dainininko antrąją pusę, bet ir kaip laidos 'Kapitonų mūšis' vedėją. Šįkart sutuoktiniai sutiko pasidalyti šeimos sėkmės receptu ir papasakoti apie subyrėjusias pirmąsias santuokas, ištekintas dukras ir norą kartu pasenti.

Juozapaičiai, tiesioginiame darbe pasiekę profesinių aukštumų, tariamo populiarumo dėl pasirodymo televizijų eteryje nesureikšmina. Abiem tai yra tam tikra laisvalaikio forma, gyvenimo paįvairinimas. Kita vertus, patirti aplinkinių žmonių pavydą ir pyktį dabar tenka dažniau. "Labai geras lakmuso popierėlis yra internetiniai komentarai, iš kurių, be dėmesio nevertų lietuviškų pamazgų vien už tai, kad kvėpuoji, kartais atpažįsti kaimyną ar bendradarbį. Tačiau iš esmės gyvenimas kokybiškai nepasikeitė, gal tik laisvo laiko sumažėjo. Artimiausi bičiuliai liko ištikimi. Juk gyvenime svarbiausia - patirti artimiausių ir brangiausių žmonių dėmesį ir rūpestį. Visa kita - vienadienis šurmulys, kuris neveikia mūsų pasaulėžiūros. Žinoma, yra žmonių, kurie su tuo, kad žinomas aš, šiaip taip dar galėdavo susitaikyti, bet Eglės atėjimas į televiziją jiems tapo pernelyg skausmingas. Kiti linkę viską supaprastinti ir manyti: Eglei sekasi tik dėl vyro, o jam todėl, kad priklauso mafijai. Mane jau daug metų prie visokių mafijų "klijavo", bandė juodinti, bet niekaip galų nesuranda", - juokiasi Vytautas. Iš tiesų ne viskas buvo taip paprasta - į laimę vedė nelengvas kelias.

Sibiro antspaudas

V.Juozapaitis kilęs iš Radviliškio. Pernai jis tapo šio miesto garbės piliečiu. "Visada pabrėžiu, kad esu iš Radviliškio, kokios mano šaknys. Sugrįžti dar nebuvo minčių. Nebent pakviestų mane dirbti... muzikos mokytoju. Važiuotum kartu su manimi?" - klausia šalia sėdinčios žmonos Vytautas. "Ne, - juokiasi Eglė. - Žinoma, reikalui esant, visur važiuotume. Nežinai, kaip gyvenimas gali pasisukti. Gal ir iš Lietuvos išvažiuosime. Kartais ir apie tai pasvarstome." Tačiau abu patvirtina, kad yra tikri Lietuvos patriotai. "Mano tėvas Sibire išgyveno 17 metų. Senelio kaulai taip ir liko sovietiniame konclageryje. Jau šis faktas daug ką pasako apie mano šeimą. Nuoskauda ir neteisybės žinojimas visada buvo mūsų šeimoje. Tėvas dirbo matematikos mokytoju, buvo mokyklos direktoriaus pavaduotojas ir tik dėl tuometinių aplinkybių negalėjo kilti aukščiau", - pasakoja solistas. Nors Vytauto mamą tėtis atsivežė iš Rusijos, šeimoje visi bendrauja lietuviškai. Lietuvoje mama praleido jau daugiau kaip 50 metų, čia ji dirbo rusų kalbos mokytoja. Taip Vytautas ir užaugo apsuptas dviejų pedagogų. Tiesa, jie nespaudė rinktis mokytojo profesijos. Nors vyresnis brolis Viktoras pasirinko kūno kultūros mokytojo kelią. "Gyvenimas taip viską suklostė, kad aš vis viena tapau pedagogu. Likimas iš mūsų su žmona pasityčiojo. Tik skirtumas tas, kad dirbame su suaugusiais žmonėmis", - teigia Vytautas. Jis šiuo metu dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA), o žmona Eglė dirba Vilniaus kolegijoje.

Baigęs vidurinę mokyklą Vytautas norėjo studijuoti teisę. "Mandatinė komisija man pasakė: "Vaikine, ką tu sau manai? Tavo tėvas juk buvo Sibire!" Tuomet mano gyvenimas pasisuko visiškai kitaip", - prisimena dainininkas. Nenorėdamas grįžti į Radviliškį ir tarnauti rusų armijoje, Vytautas įstojo į profesinę mokyklą, kur įgijo staliaus specialybę. Tik vėliau baigė LMTA, kur jiedu su Egle buvo kurso draugai.

Senelio konsultacijos

Vytautas sako, kad turėti tėvus pedagogus nėra lengva. "Mokytojai ir namie yra mokytojai. Nors jie ir yra tėvai, bet nuo tokios profesijos nepabėgsi. Tėvus dažniausiai matydavau taisančius krūvas sąsiuvinių. O visus savo mokytojus vertinau būtent pagal juos", - sako Vytautas. Tėtis konsultuodavo sūnų matematikos klausimais. Be to, kai Vytautas nusprendė pakeisti mokyklą, kad galėtų groti ansamblyje, teko susidurti su tikru tėčio mokytojavimu. "Jis vakare arba rytą per pusryčius gerdamas arbatą klausdavo, ar pasiruošiau matematikos pamokai, ar viskas aišku. Mokykloje tada būtinai patį pirmą kviesdavo atsakinėti. Nepavykdavo išsisukti ir nuo dvejetų", - prisimena solistas.

Senelio pedagoginis talentas pravertė ir anūkėms. "Dukras gelbėdavo jo konsultacijos telefonu. Kai spręsdavo uždavinius, valandų valandas užguldavo telefoną. Koks buvo puikus pedagogas, pasako ir sutikti žmonės, kurie pas jį mokėsi. Gaila, kad tokius žmones išleidžia į pensiją", - žavisi Vytauto tėčiu Eglė.

Susižavėjęs žmonos tėvu

Vilnietės Eglės šeima - kitokia. Jos tėvai buvo išsiskyrę ir gyveno atskirai. "Abu ir po skyrybų išliko labai geri draugai. Be to, turiu ne tik puikią mamą ir tėtį, bet ir fantastišką brolį Taurą. Dabar kiek mažiau su juo bendraujame dėl laiko stokos, bet jis - pats geriausias mano draugas. Visais gyvenimo atvejais padėdavo. Senelis mane pastūmėjo meno, ypač klasikinės muzikos link. Keista, kad tuo laikotarpiu girdėjau itališką muziką", - prisimena Eglė. Moteris svajojo tapti dailininke, tačiau dėl itin didelio konkurso taip ir neišdrįso stoti į Dailės akademiją. "Vis tiek su menu turėjau daug bendra. Kurį laiką net gyvenome iš mano dailės darbų", - pasakoja Eglė.

Vytautas žmonos šeimai nėra abejingas, jį visada ypač žavėjo Eglės tėvas. "Jos tėvas buvo ir yra man autoritetas. Jis labai protingas, sąžiningas ir draugiškas žmogus. Visada jaunatviškas, tikras merginų numylėtinis. Ko tik gyvenime nedarė: dirbo ir kelių policijoje, buvo ir juvelyras, ir menininkas, ir automobilių specialistas, net lėktuvu skraidė. Tai žmogus enciklopedija, su kuriuo visada įdomu ir yra apie ką pasikalbėti. Eglės tėvo pavyzdys paskatino pažinti visai kitą pasaulį", - atvirai pasakoja operos solistas.

"Tiek tėtis, tiek brolis - tikri ekstremalai. Aš šio bruožo iš jų neperėmiau. Bet jei mums kas nors atsitinka, pirmiausia jiems skambiname, jie - mūsų "greitoji pagalba". Mano brolis - labai drąsus žmogus. Kadaise automobiliais keliavome į Krymą. Jis labai gerai orientuojasi, žino, kur geriausia pastatyti palapinę, kur laužą sukurti, mašina sugedo - jis ją čia pat suremontuoja. Visų galų meistras", - didžiuojasi savo šeimos vyrais Eglė. Pernai brolis Tauras tapo savo amžiaus grupės absoliučiu Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionu.

Pirmosios santuokos

"Pirmą kartą vedžiau 19 metų, buvau labai jaunas. Mes ilgai draugavome, tad beliko arba skirtis, arba tuoktis. Vėliau gyvenimas pakoregavo mūsų santykius - po kelerių metų teko išsiskirti, nors iki šiol gerai sutariame", - pasakoja Vytautas. Jis su pirmąja žmona susilaukė dukters Vaivos. "Nors ir negyvenome kartu, drauge auginome dukrą. Todėl ir liko mūsų ryšys, - sako dainininkas. - Eglė Vaivą priėmė lyg savo vaiką, tad drauge dalijomės džiaugsmais ir rūpesčiais."

Eglė taip pat ištekėjo labai jauna ir susilaukė Vaidos. "Apie šią santuoką neturiu ką pasakyti. Džiaugiuosi, kad tas laikotarpis negrįžtamai praėjo", - pasakoja moteris.

Nelengva pradžia drauge

Vytautas ir Eglė pradėjo gyventi kartu dar būdami studentai. "Mes labai ilgai abejojome ir dvejojome, bandėme būti ir atskirai... Balansavome ant tuometinės vertinimo sistemos ribos, nes dar būdami studentai ėmėme gyventi nesusituokę", - pasakoja Vytautas. Jam niekada nebuvo itin svarbu, ką žmonės pasakys ar pamanys, tai jam nedarė jokios įtakos. Tiesa, tėvai šiek tiek spaudė. Jei ši istorija pasikartotų dabar, kažin ar jiedu būtų taip greitai susituokę. Kita vertus, bažnyčioje pora susituokė tik šiemet, prabėgus daugiau kaip 20 bendro gyvenimo metų. "Aišku, jokiais būdais negali sakyti, jog būtinai reikia antro karto, kad viskas pavyktų, bet jei iš karto, neturėję pirmųjų santuokų, būtume susieję savo gyvenimus, galbūt būtume neįvertinę to, ką turime dabar", - svarsto moteris. Vytautas antrina žmonai ir patikina, kad jų santuoka iš tiesų nepaprasta - Dievo duota. "Kartu pragyventi 20 metų yra tokia didelė patirtis ir laimė, kad supranti, jog, ko gero, vertėjo pirmą kartą padaryti klaidą, kad paskui suvoktum, kas yra šeima, artimi žmonės. Aš besąlygiškai pasitikiu žmona, kiek ji tuo naudojasi, nežinau. Bet man gera žinoti, kad ja pasitikiu. Turiu slaptą svajonę - kartu su ja pasenti", - svajoja solistas.

Tėtis - svarbiausias

Prabėgus keleriems metams po civilinės santuokos Juozapaičių šeimoje atsirado trečioji duktė Ieva. Eglei ir Vytautui jau pirmųjų vaikų atsiradimas padarė įtaką, pakeitė požiūrį į gyvenimą. Tačiau abu tvirtina, kad vaikų vis dėlto nereikia gimdyti labai jauniems, kai subręsti, ir džiaugsmas būna visai kitoks. "Visada buvau vyresnis nei mano fiziologinis amžius. Todėl nebijojau atsakomybės. Kadangi labai jaunas tapau tėvu, dabar savęs be vaikų neįsivaizduoju. Kartais atrodo, kad tėvu jau gimiau", - šypsosi dainininkas.

Eglė patikina, kad vyras - vienas geriausių tėčių, koks tik gali būti, ir dukros su juo itin artimos. "Aš, pavyzdžiui, visada galėdavau intymiausias paslaptis pasakyti pirmiausia ne mamai, o tėčiui. Jam pasakydavau net ir apie moteriškas problemas. Taip ir Vytautas dukroms yra viskas. Mažos būdamos karstydavosi ant jo kaip kokios beždžioniukės", - pasakoja moteris. Vytautas prisipažįsta, kad dukroms jaučia kone motinišką rūpestį ir viską apie jas žino. Kaipgi nežinos, jei tikina turintis šunišką uoslę. "Dukros puikiausiai žino, kad kada nors vis viena viską sužinosiu. Jas įvairiausiais būdais pagaunu, kaip ir studentus. Aš iš akių matau. Užtenka vos kvapelio, kad kažkas ne taip. Tuomet metu meškerę ir gaudau. O jos visuomet išskysta ir papasakoja visą istoriją", - šypsosi solistas.

Vis dėlto Vytautas - griežtas tėtis, turintis paveldėtą rūstų žvilgsnį. "Auklėjimas nebuvo didaktinis. Tiesiog stengėmės, kad dukros gyventų taip, kaip mes gyvenome. Nedarėme iš savo gyvenimo muziejaus. Stengiamės, kad dukros mumyse matytų ir teigiamą, ir neigiamą pavyzdį, kad pačioms nereikėtų kartoti gyvenimo klaidų", - pasakoja Vytautas.

Žentai - Vytauto kopijos

Vaida namus paliko prieš ketverius metus. Apie savo planus tėvams ji pranešė, kai šie buvo išvykę į JAV. "Tiesa, dukra išėjo ne kažin kur - pas močiutę, nes pas ją buvo didelis laisvas plotas. Taip išbandė savo gyvenimą su draugu prieš vestuves. Močiutė juos prižiūrėjo, ir mes kartais žinojome daugiau negu reikia", - pasakoja Eglė. Prie jaunėlės dukros, po geros savaitės švęsiančios 16-ąjį gimtadienį, mama yra itin prisirišusi, bet jau bando po truputį pratinti prie savarankiško gyvenimo. Šiemet išleido į stovyklą. "Ieva ne pagal metus brandi, kartais net sau leidžiu paklausti jos patarimo. Visos dukros brandžios, tik Ieva daugiausia gavo gyvenimiškos patirties, nes nuolat bendravo su vyresniaisiais - su seserimis ir nuolat būdavo su mumis", - pasakoja mama.

Vyresniosios dukros Vaida ir Vaiva jau ištekėjusios. "Tuokdamasis renkiesi ne tik kūną, su kuriuo miegosi, o visą žmogaus pasaulį, aplinką, ir jei kažkas iš to žmogaus pasaulio tave erzina, natūraliai pradeda erzinti ir pats žmogus. Labai svarbu, kad artimo žmogaus pasaulis taptų tavo gyvenimo dalimi. Tikiuosi, kad naujiems šeimos nariams, žentams, prasideda naujas etapas. Gerąja prasme "mafija" plečiasi. "Mafija" - kaip šeima, kaip savų žmonių palaikymo komanda. Nes kas gali būti svarbiau už savų žmonių palaikymą? Kas gi mes esame be šeimos?" - kalba dainininkas.

Tėvai kol kas negaili pagyrų žentams ir pripažįsta, kad vyrus dukros pasirinko itin panašius į Vytautą. "Abu jie tam tikra prasme primena mane. Dažnas taip pasako, ypač kas jauną mane pažinojo. Jie ambicingi, bet ir supranta, kad rezultato nebūna per dieną. Džiaugiuosi turėdamas sąžiningus, atvirus ir atsakingus žentus, kuriems nesvetimos moralinės vertybės", - sako solistas.

Eglė taip pat pastebi nemažai Vytauto panašumų su žentais. "Jie - kaip Vytas jaunystėje. Tokie nekalbūs, mėgstantys stebėti viską iš šalies ir kartu žinantys savo vertę", - sako moteris.

Abu vyrukai yra tradiciškai tėčio perspėti, kad jei nuskriaus dukras, turės rimtų reikalų su juo.

Mergaičių meistrai

Šiandien Vytautas apsuptas moterų, nes praėjusį rudenį anūkę pagimdė Vaiva, šį rudenį gimdys Vaida. Juozapaičiai jau dabar yra įsitikinę, kad bus mergaitė. "Mes esame mergaičių meistrai. Kai laukiausi Ievos, garantavau, kad gims sūnus. Taip smarkiai spardėsi, jog sakiau, kad auga Petriukas, Joniukas... O atsirado Barborytė, nes kai tik gimė, skruostai buvo tokie pūsti: nuo vieno pagalvės krašto iki kito. Ir man išsprūdo: "Dieve, kokia Barbora!" - paaiškina antrojo dukters Ievos vardo kilmę mama.

"Man anūkai yra visiškai natūralu. Kiti kompleksuoja tapę seneliais, o jie manęs tikrai nesendina. Aš tyčia net barzdą užsiauginau, kad vyresnis atrodyčiau", - juokiasi ką tik "iškeptas" senelis.

Sėkmingos šeimos receptas

Vytautas: - Reikia žinoti, kad moteris yra savotiškas Dievo kūrinys.

Eglė: - Ne savotiškas, bet pats originaliausias, o vyrai kas... paprasčiausi (juokiasi).

Vytautas: - Dažniausiai moterys yra visų ginčų ir kivirčų provokatorės. Jos provokuoja ir valdo padėtį. Ir tu arba pasiduodi provokacijai, arba ne. Be abejo, būna situacijų, kai pasiduodi ir įsikarščiuoji, bet visada puikiai supranti, kad viskas vyko nenorint parodyti savo ego ar pripažinti kaltės. Eglė juk niekada gyvenime nepasakys, kad yra kalta.

Eglė: - Pasakau...

Vytautas: - Nežinau, kam tu sakai, gal savo tėvui... Man niekada per tiek metų nesi pasakiusi.

Eglė: - Nes aš nebūnu kalta.

Vytautas: - Per konfliktus išmokau: jei žmona yra kalta, reikia jos atsiprašyti.

Eglė: - Tiesiog aš visada būnu teisi, o tu - ne visada.

Vytautas: - Paskui, aišku, žmona viską supras ir jai bus gėda, bet to taip pat niekada ir nepasakys.

Eglė: - Man niekada nebūna gėda, nes visada būnu teisi: esu labai padori ir sąžininga.

Žurnalistė: - Svarbiausia su savimi sutarti.

Vytautas: - Man reikia ir su savimi sutarti, ir su ja.

Įdomu

Diplomas. Per savo 14-tą gimtadienį Ieva tėvams įteikė dovaną. Dar lovose gulėdami tėvai gavo ne tik paruoštus pusryčius, bet ir diplomą su žodžiais: "Tėveli ir mamyte, ačiū Jums, kad manęs laukėte!"

Mokytojų apsuptis. Vytauto - ne tik tėvai pedagogai, bet ir brolis su žmona, tėvo sesuo ir mamos brolis, gyvenantis Rusijoje.

Būgnai. Per "Žvaigždžių duetus" verslininkas R.Bubnelis būgnijo būgnais. Vytautas pasigyrė, kad jaunystėje juos taip pat mušė, teko po laidos viską pademonstruoti. "Deja, tas vakaras buvo lemtingas - prie būgnų prisėdęs po 25 metų pertraukos, nebesugebėjau atsitraukti", - apie netikėtą būgnų atsiradimą namie pasakoja Vytautas.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"