Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Jude'as Law: "Plevėsos įvaizdis - praeityje"

 
2013 02 09 7:50
Aktorius teigia, kad prieš jį atsiveria kiti horizontai. / Reuters/Scanpix nuotrauka
Aktorius teigia, kad prieš jį atsiveria kiti horizontai. / Reuters/Scanpix nuotrauka

Filme 'Ana Karenina' vaidinęs aktorius J.Law neslėpė, kad storos knygos, pagal kurią susukta kino juosta, taip ir neperskaitė. Jis tikino, kad turi panašių bruožų kaip ir filmo herojus Aleksejus Kareninas. 'Esu daug rimtesnis, negu manote', - per interviu tvirtino garsenybė.

"Keturi dešimtmečiai man yra naujų iššūkių metas, - spaudai sakė aktorius, kuriam gruodžio pabaigoje sukako 40. - Seniai jaučiuosi suaugusiu žmogumi. Tikriausiai todėl, kad gana anksti tapau tėvu, gyvenimui tai suteikė svorio. Jaunystėje man, kaip aktoriui, atsivėrė neįtikimai daug galimybių - vaidmenys buvo įvairūs ir įdomūs. Dabar prieš mane - kiti horizontai. Sekso simbolio, žavaus jaunuolio ir plevėsos įvaizdis liko praeityje. Ir ačiū Dievui. Visada norėjau, kad mane vertintų ne pagal išvaizdą, o už aktorinius gebėjimus. Asmeniniame gyvenime turbūt taip pat bus pokyčių."

J.Law turi keturis vaikus: tris su buvusia sutuoktine aktore Sadie Frost ir vieną - su modeliu Samantha Burk. Aktorius stengiasi jiems skirti kuo daugiau dėmesio. Naujuosius metus J.Law sutiko Havajuose su savo ir S.Frost 10 metų sūnumi Rudy. Tėvas su berniuku maudėsi, plaukiojo banglentėmis ir nardė. Tokios atostogos J.Law buvo būtinos. Šiais, 2013, metais jau suplanuota, kad jis filmuosis trijose kino juostose. Tad prasideda įtemptas kūrybinis laikotarpis. O dabar pasaulio žiūrovai gali pamatyti Joe Wrighto režisuotą filmą "Ana Karenina", sukurtą pagal rusų rašytojo Levo Tolstojaus to paties pavadinimo romaną. Kino juostoje J.Law vaidina Anos Kareninos vyrą Aleksejų.

Knygos neskaitė

- Gyvenime atrodote nepalyginti geriau, negu vaidindamas A.Kareniną.

- Neseniai grįžau iš atostogų.

- Smalsu paklausti apie kino juostą "Ana Karenina", kurioje filmavotės. Ar simpatizavote savo vaidinamam herojui A.Kareninui, kuris Aną išveja iš namų?

- Taip, nes suprantu jį kaip žmogų. A.Karenino tragedija, kad jis negali suvokti širdies kalbos, kuria šneka žmona. Jis nuoširdžiai stengiasi sutvarkyti jųdviejų santykius, bet kartkartėmis atsitrenkia į sieną. Jam derėtų suvienyti jausmus ir protą. Mane jaudina, kaip Aleksejus siekia taikos ir harmonijos.

- Stebina, kad jums pavyko įveikti tokią storą knygą - L.Tolstojaus "Aną Kareniną".

- (Šnabžda.) Aš jos taip ir neperskaičiau. Mane išgąsdino knygos dydis. (Juokiasi.) Ačiū Dievui, buvo parašytas geras scenarijus. Nustebau, kad jis trumpas, bet labai tikslus...

- Kaip reagavo draugai, sužinoję, kad vaidinsite ne Aleksejų Vronskį?

- Jie buvo šokiruoti. Tačiau patys pamąstykite: kaip atrodytų herojus - jaunas dabita, kurį užvaldė liepsnojanti meilė, vaidinamas gerokai vyresnio aktoriaus? Nemaloniai. A.Kareninas man artimesnis. Daugelis mano, kad jis yra šaltas, ir meilė jam - svetimas dalykas. Tačiau A.Karenino ištikimybės jausmas labai stiprus.

- Knygoje jis, galima sakyti, pateikiamas kaip piktadarys.

- Nesutinku. A.Kareninas nėra blogas, jis tiesiog negali Anai suteikti to, ko jai reikia. Jam sunku jai atleisti. A.Kareninas įsitikinęs, kad santuokiniai ryšiai yra pakylėti, tolimi nuo realaus gyvenimo. Jis stengiasi suprasti tą dvasinį ir fizinį ryšį. Tačiau A.Kareninas - taip pat auka, ir galiausiai jis pasikeičia, priglobia Anos nuo A.Vronskio pagimdytą dukrą.

- Todėl, kad vis dėlto jis - garbingas žmogus?

- Taip, turintis šeimos ir atsakomybės už artimuosius jausmą. Tarkime, aš gyvenu atskirai nuo savo vaikų, bet nė akimirkos nepamirštu apie jų egzistavimą.

J.Law filme vaidino Aleksejų Kareniną, o K.Knightley - Aną Kareniną. / Užsienio spaudos nuotrauka
J.Law filme vaidino Aleksejų Kareniną, o K.Knightley - Aną Kareniną. / Užsienio spaudos nuotrauka

Emocingas švaruolis

- Prisipažinkite - gyvenime turbūt esate šio filmo herojaus priešingybė?

- Jis turi mano bruožų. Tarkime, esu daug rimtesnis, negu manote.

- Na, gerai. A.Kareninas yra labai pedantiškas, atrodo, lyg į jį būtų įtaisytas laikrodis.

- O aš, pavyzdžiui, esu beprotiškas švaruolis. Tai patiria bandantieji kartu gyventi. Namie turi būti ideali tvarka, visi daiktai - savo vietose. Tai yra mano minčių atspindys. Jeigu namuose tvarka, tai ji yra ir galvoje.

- Vis dėlto nuo herojaus kažkuo skiriatės?

- Pirmiausia esu aktorius, todėl jausmingesnis, didesnis romantikas ir labiau atsipalaidavęs negu A.Kareninas. Visi mūsų šeimos nariai dosnūs emocijų: mes visada apsikabiname, bučiuojamės...

- Įdomu, nes pagal įvaizdį žiniasklaidoje atrodote santūresnis.

- Ką jūs, netiesa! Taip, mano tėvai yra britai, bet neturi nieko bendro su stereotipais. Jie visai nemanieringi. Net persikėlė gyventi į Prancūziją.

- Į prabangią pietinę Prancūziją?

- Ne, į Luarą, nes tėvas nusprendė, kad pietinė dalis per daug sausa sodininkystei. Tik šiuo požiūriu jis yra tipiškas britas - mėgsta krapštytis sode.

- Negalima nepastebėti, kad filmas buvo kuriamas Londone su anglų aktoriais ir režisieriumi. Kaip manote, ar jis nepasidarė kiek dirbtinis?

- Kinas iš esmės yra dirbtinis ir falsifikuotas. Todėl, tarkime, Rusijoje sukurta nemažai filmų pagal Williamą Shakespeare'ą.

- Filmas "Ana Karenina" - apie meilę. Kaip, bėgant metams, keitėsi jūsų požiūris į šį jausmą?

- Velnias, na, ir klausimas! (Susimąsto.) Apgailestauju, bet šiuo metu negaliu į jį atsakyti visiškai sąžiningai. Pats tiksliai nežinau. Taip, mama su tėčiu kartu jau 50 metų, todėl tikiu, kad ilgalaikiai santykiai įmanomi, ir realu juos išsaugoti. Tai man duoda vilčių. Matau teigiamų šio proceso dalykų. Tačiau jei santykiai pasuka kur nors ne ten, iš jų reikia išsiropšti. Tai nieko keisto.

Prieštaringas gyvenimas

- Kol kas nesate panašus į šeimos žmogų, labiau primenate bohemiško gyvenimo atstovą.

- Ar žinote, iš kur atsirado apibūdinimas "bohemiškas"? Romos imperijoje buvo persekiojami čigonai, Bohemija - vienintelė vieta, kur jiems leisdavo gyventi. Todėl ilgus plaukus, barzdą ir spalvingus drabužius pradėta vadinti bohemiškais. Negaliu spręsti, ar mano gyvenimo būdas bohemiškas, ar ne. Pasakysiu taip: mano gyvenime ne viskas paprasta ir dažnai būna prieštaringų dalykų.

- Na, barzdos negalite auginti, nes esate kompanijos "Dior" veidas.

- Taip, bet beveik neseku mada ir niekada nesu pirkęs nė vieno mados žurnalo. Man drabužiai - tarsi uniforma. Tiksliai žinau, kada ir ką apsivilkti. Tarkime, per atostogas su vaikais man reikia marškinėlių, šortų. Kai parvažiuoju į Londoną, ruošiuosi premjerai, svarstau, ką apsirengti, kokios spalvos ir prekės ženklų drabužius pasirinkti. Tai yra dalis vaidybos ir įvaizdžio. Man padeda asistentai, kitaip tai atimtų per daug laiko ir jėgų. Manau, kad jei labai ilgai būni vonios kambaryje ir drabužinėje, gyveni kažkaip ne taip.

- Tai tinka ir moterims?

- Mano nuomone, taip. Kartais žiūri į moterį ir galvoji - vonios kambaryje ji praleido 40 minučių.

- Kiek laiko trukdavo, kol jus grimuodavo, kai vaidinote filme "Ana Karenina"?

- Daugiausia laiko atimdavo perukas. Dalį mano plaukų tekdavo nuskusti, kad atrodytų lyg praplikusios vietos. Tada uždėdavo peruką, piešdavo raukšles ir patamsėjusius paakius. Aną vaidinusi Keira Knightley sakė, kad buvau vienintelis aktorius, kuris geriau atrodė ne su makiažu, o tada, kai jį nuvalydavo.

Filmo siužetas

XIX amžiaus Rusija. A.Karenina (aktorė K.Knightley) - jauna ištekėjusi moteris, priklausanti vienam aukščiausių visuomenės sluoksnių. Vykdama pas Maskvoje gyvenantį brolį (aktorius Matthew Macfadyenas), moteris tikisi sutaikyti jį su žmona (aktorė Kelly Macdonald), tačiau Anos likimą keičia netikėta pažintis su grafu A.Vronskiu (aktorius Aaronas Tayloras-Johnsonas). Nors tarp jos ir stotyje sutikto vyro įsiplieskia abipusė aistra, moteris grįžta į sūnaus ir nemylimo vyro (aktorius J.Law) glėbį. Tačiau gražuolę Aną nusižiūrėjęs A.Vronskis nė neketina lengvai paleisti moters ir ieško progos pasimatyti dar sykį. Pasidavusi vyro dėmesiui, santuokoje be meilės gyvenanti moteris bando rasti laimę A.Vronskio glėbyje, tačiau aistringas romanas tik dar labiau komplikuoja Anos gyvenimą. Įsimylėjėlių ryšys netrunka išlįsti į viešumą, pasiekia ne tik visuomenę, bet ir pažemintą Anos vyrą. Sudėtingas meilės trikampis, blaškymasis tarp jausmų ir pareigos, sąžinės priekaištai bei meilės poreikis užrakina Aną jausmų ir santuokos spąstuose, iš kurių, regis, nebėra išėjimo...

Parengė RASA PAKALKIENĖ

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"