Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Jos šokdina politikus

 
2010 09 25 0:00
"Mudu esame pasiskirstę vaidmenimis", - tvirtino su Ž.Šilgaliu šokių aikštelėje besisukanti K.Jeremian.<br>TV3 archyvo nuotrauka
"Mudu esame pasiskirstę vaidmenimis", - tvirtino su Ž.Šilgaliu šokių aikštelėje besisukanti K.Jeremian.
TV3 archyvo nuotrauka

Įprasta sakyti, kad politikai šokdina tautą. Tačiau yra merginų ir jaunų moterų, kurioms šokdinti politikus pastaruoju metu tapo kasdienybe. Mat jos yra profesionalios šokėjos, su kuriomis valdžios vyrai mokosi plastiškai judėti skambant muzikai.

Kokį įspūdį joms palieka politikai, kai jie nusimeta švarkus ir iš pradžių nedrąsiai mokosi šokių žingsnelių, o vėliau vis energingiau sukasi ant parketo?

Visuomenė ir Seimas verda diskusijų katile - svarstoma, ar laisvalaikio praleidimo būdas yra politikų asmeninis reikalas, ar vis dėlto jie neturėtų šokti, dainuoti, vertinti kitų dalyvių įvairiuose televizijos projektuose, vesti laidų. Garsiai piktinamasi ir klausiama: kas jiems rūpi labiau - šokiai ir dainos ar politinė veikla? Kaip valdžios vyrams sekasi derinti televizines pramogas ir darbą, LŽ nusprendė pasiaiškinti kitu būdu - pakalbinusios jų šokių partneres. Taigi prasmukime į užkulisius ir sužinokime šokančių politikų gyvenimo ypatumus. O mums padeda Seimo narius Andrių Šedžių ir Žilviną Šilgalį šokdinančios Beata Skaisgirytė bei Karina Jeremian ir prieš trejus metus politiką Stanislovą Buškevičių ant parketo sukusi Ieva Žukauskaitė.

Niekuo nesiskundžia

LNK šokių projekte "Kviečiu šokti" su Seimo nariu, svajonių jaunikiu tituluojamu milijonieriumi Andriumi Šedžiumi šokanti Beata Skaisgirytė prisipažino, kad prieš susitikdama su būsimu partneriu labai jaudinosi. "Galvojau - koks jis? Neturiu jokios bendravimo su politikais patirties. Nežinojau, kaip tas žmogus save vertina, buvo baisoka, kad nebūtų kokia "žvaigždė", su kuria nesusikalbėsi", - neslėpė Beata.

Po pirmo susitikimo su būsimu partneriu visos baimės išgaravo. B.Skaisgirytė patikino, kad A.Šedžius jai paliko malonaus žmogaus įspūdį. "Jis iškart susidomėjo šokiu, pasirodė neįtikimai iniciatyvus, pats mane ragino: susitinkame, šokame, repetuojame. Entuziazmas liejosi per kraštus, mačiau, kad jis labai užsidegęs ir nori dirbti", - juokėsi Seimo nario šokio partnerė.

Vis dėlto, pasak Beatos, pirmoji treniruotė jai sukėlė itin prieštaringus jausmus. "Jausmas tuo pačiu metu buvo ir geras, ir blogas. Kai pamačiau, kaip jis šoka, pamaniau - tragedija. Pilvas kabo, trukdo šokti. Tačiau jis be galo stengėsi. Susikaupęs mokėsi žingsnelių, dėjo daug pastangų viską kuo geriau išmokti", - pirmuosius A.Šedžiaus žingsnius šokių aikštelės link prisiminė partnerė.

Beata teigė, kad jai imponuoja A.Šedžiaus požiūris į darbą mokantis šokti. Jis nesiskųsdamas atlieka viską, ko iš jo reikalaujama. "Aišku, kartais būna, kad žmogus ateina į repeticiją be nuotaikos. Bet jis niekada neatsikalbinėja ir nesako: "Šito aš nepadarysiu, čia man per sunku." Daro viską, kas liepiama, ir labai stengiasi padaryti kuo geriau. Todėl ir mūsų santykiai yra kuo geriausi. Matau, kad žmogus be galo stengiasi siekdamas rezultato", - teigė pašnekovė.

Į repeticiją - kostiumuotas

Pradėjusi repetuoti su seimūnu, Beata stebėjosi, kad į repeticijas jis atvykdavo vilkėdamas kostiumą. "Andrius atvažiuodavo kostiumuotas, pasikabindavo švarką ir šokdavo mūvėdamas kostiumines kelnes, vilkėdamas marškinius ir ryšėdamas kaklaraištį. Kai vieną dieną atvažiavo mūvėdamas džinsus, jo net nepažinau", - kvatojosi Beata. Dabar A.Šedžius jau turi specialius šokių treniruočių drabužius, bet iki tol kurį laiką tenkinosi Seimo "darbine" apranga - kostiumu. Pirmąsias dvi repeticijų savaites Beatos partneris neturėjo ir specialių šokiams skirtų batų. "Šoko avėdamas "gatvinius" batus ir nesiskundė. Jis apskritai dėl nieko nesiskundžia", - tvirtino mergina.

Vienintelė problema mokant seimūną šokio, pasak Beatos, buvo lyderiavimas poroje. Net ir ne itin išprusę šokėjai žino, kad šokant poroje - veda vyras. "Iš pradžių norėjau Andrių to išmokyti. Tačiau po kurio laiko supratau, kad tai - neįmanoma. Taigi teko pačiai išmokti vesti partnerį. Nors esu pripratusi, kad šokant poroje veda vyras, o aš tik jo klausau, dabar yra priešingai. Gal tai - visai naudinga patirtis", - svarstė šokėja.

Draugės erzino svajonių jaunikiu

B.Skaisgirytė prisipažino, kad A.Šedžiui klijuojama svajonių jaunikio etiketė tik pradėjus repetuoti kėlė jos draugių ir universiteto moksladraugių kuždesius. "Buvo kalbų - aha, gavai svajonių jaunikį, ką tavo širdies draugas pasakys? Merginos švelniai traukė mane per dantį, bet greit priprato ir kalbos baigėsi. Dabar apie tai nebeužsimena. Ir draugas jokių pretenzijų nereiškia. Supranta, kad toks mano darbas, nėra jokios širdingos draugystės, kurios keltų pavojų mūsų santykiams", - tvirtino B.Skaisgirytė.

Nors Beata beveik kasdien bendrauja su Seimo nariu, pati domėtis politika sakė nepradėjusi. "Gal dabar tiesiog žinau daugiau politikų pavardžių negu anksčiau. Andrius pasakodamas vis pamini vieną kitą pavardę, todėl jas įsiminiau. Tačiau politika man tikrai nerūpi", - tikino šokėja.

Nedarė išankstinių išvadų

TV3 šokių projekte "Šok su manim" kartu su kitais dalyviais kojas ant parketo raito politikas Žilvinas Šilgalis. Jo partnerė Karina Jeremian tikino, kad jai nėra jokio skirtumo, ką mokyti šokti. "Politikai - tokie patys žmonės kaip ir visi. Šokis yra šokis, o profesija - savo ruožtu", - tvirtino mergina. Ji teigė, kad gyvenime stereotipais nesivadovauja. "Pirmiausia stengiuosi su žmogumi susipažinti, o tik tada daryti išvadas", - sakė šokėja. Savo partnerį ji apibūdino taip: "Žilvinas yra labai progresyvus, subalansuotas ir adekvatus žmogus. Su juo lengva ir malonu dirbti."

Pasak Karinos, kadangi šokių repeticijas pora derina prie įtempto Ž.Šilgalio darbo grafiko, jis ne visada spėja parvažiuoti namo persirengti, todėl retkarčiais į repeticijas atvyksta vilkėdamas "darbinį" kostiumą. Kitaip negu kolegei iš LNK šokių projekto, K.Jeremian pavyko išmokyti seimūną vesti šokyje, todėl pačiai aikštelėje netenka apsimesti vyru ir vedžioti neišmanantį partnerį. "Kai šokame poroje - veda Žilvinas. Kai yra soliniai intarpai, atliekame juos atskirai. Mudu esame pasiskirstę vaidmenimis", - tikino Karina.

Kadangi merginos šokių partneris - Seimo narys, ji teigė politika pradėjusi domėtis kiek daugiau nei iki tol. "Kol kas nelabai turiu tam laiko, tačiau vėliau, manau, labiau pasigilinsiu, nes juk įdomu. Žilvinas nėra vienintelis mano pažįstamas politikas. Kai kurių mano draugų tėvai Rusijoje užsiiminėjo politika, todėl negaliu sakyti, kad iki šiol nepažinojau nė vieno žmogaus iš politinių sluoksnių", - sakė K.Jeremian.

Žmona - "dublerė"

Karina pasakojo, kad ji su Ž.Šilgalio žmona Lina palaiko draugiškus ir šiltus santykius. "Graži šeima, puikūs vaikai. Lina turi labai gerą įgimtą šokio pajautimą, nors pati nėra šokėja. Todėl kai tik Žilvino žmona turi laiko, visada prašau, kad ji atvažiuotų į repeticijas pasižiūrėti, ką nors patarti iš šalies. Tai praverčia", - pasakojo Karina. Kartais, kai pritrūksta laiko repeticijoje, Karina sako užduodanti Žilvinui "namų darbų" - namie papildomai parepetuoti su "dublere" Lina.

Nors Ž.Šilgalio fizinis pasiruošimas, pasak K.Jeremian, yra geras, jam kartais kyla problemų šokant derinti fizinį ir kūrybinį darbą. "Šokant reikia dirbti ne tik raumenimis, bet ir galva. Reikia įsiminti žingsnelius, pozas, posūkius ir viską daryti sinchroniškai. Nepratusiam žmogui tai būna sunku", - aiškino Karina.

Klausydavo partnerės

Prieš kurį laiką šokių aikštelės parketo slidumą LNK šokių projekte "Šok su žvaigžde" išbandė ir Kauno vicemeras Stanislovas Buškevičius. Tuometė jo šokių partnerė Ieva Žukauskaitė prisiminė, kad sužinojusi, su kuo teks šokti, kiek sutriko. "Buvau girdėjusi tokią pavardę, bet visiškai neįsivaizdavau, koks tas Stanislovas yra gyvenime. Galvojau: jis - vidutinio amžiaus vyras, įdomu, kaip seksis šokti?"

Ievai patiko S.Buškevičiaus imlumas naujovėms. "Kai pradėjome repetuoti šokius, šiek tiek baiminausi. Kaip politikui liepsi ką nors daryti? Juk jis, žinoma, turi savo nuomonę, o gal yra užsispyręs ir manęs neklausys. Bet greitai supratau, kad jis manęs klauso!" - juokėsi pašnekovė.

I.Žukauskaitė prisipažino, kad repeticijų metu ne ji nuvarydavo nuo kojų savo mokinį iš politinių sluoksnių, o priešingai - jis ją. "Toks aktyvus žmogus, tiesiog nenuilstantis. Tokio dar reikia paieškoti", - tvirtino ji. S.Buškevičius ne tik šokdavo per repeticijas ir televizinius pasirodymus, bet dar papildomai su Ieva bėgdavo krosą, dirbdavo treniruoklių salėje. "Matydavau, kad per treniruotes jis pavargsta, nes šokant dirba kiti raumenys nei tiesiog sportuojant, bet jo entuziazmas vis vien trykšdavo per kraštus", - šypsojosi šokėja.

Į repeticijas Stanislovas atvykdavo apsirengęs "politiškai korektiškai", vilkėdamas kostiumą, taip pirmąsias repeticijų savaites ir šoko. "Tik vėliau pamatė, kad per repeticijas niekas taip nesirengia, tada nusipirko specialius šokių batus, kelnes ir marškinėlius", - pasakojo mergina. Ieva sakė, kad su politiku partneriu buvo susitarę - ji rūpinasi jųdviejų įvaizdžiu, parenka kostiumus pasirodymams publikai, o S.Buškevičius - muziką repetuojamiems šokiams. "Svarbiausia, kad jis manęs visą laiką klausė. Pasiūlymų, žinoma, buvo tiesiog kupinas, bet visada sutikdavo su mano nuomone", - buvo patenkinta politiko šokių partnerė.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"