Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Joninės pagal Joną Nainį

 
"Man svarbios tradicijos, man daug ką reiškia šeima. Domiuosi savo giminės istorija", - teigia Jonas Nainys.
"Man svarbios tradicijos, man daug ką reiškia šeima. Domiuosi savo giminės istorija", - teigia Jonas Nainys. Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Šiandien žinomiausias jaunosios kartos Jonas – „Zip FM“ chuliganų „Radistai“ balsas ir didžėjus J. Nainys-Jovani – mėgaujasi populiarumu. Tačiau jis žino, ką reiškia svetur plauti tualetus. Jonui, regis, nekils problemų išrinkti sūnui vardą, o dėl dukrelės teks pasiderėti su žmona Simona.

- Esi ketvirtos kartos Jonas. Ko gero, nesuksi galvos kokį vardą duoti sūnui.

- Tikrai nesuksiu, nes esu įpareigotas – Jonų dinastija turi tęstis. Man svarbios tradicijos, man daug ką reiškia šeima. Domiuosi savo giminės istorija. Mano tėtis – bitininkas, senelis buvo siuvėjas, bitininkas ir didis medžiotojas, o prosenelis – ūkininkas.

Šiaip Jonas – labai gražus vardas. Džiaugiuosi, kad mano tėtis, senelis ir prosenelis yra Jonai.

- O jeigu gimtų dukra?

- Galėtų būti Jonė arba Janina. Juokauju – mano Simai (žmonai Simonai Nainei - aut.) nepatinka šie vardai. Labai noriu dukters. Planuoju turėti tris atžalas, bet kartais planuoji, o Dievas juokiasi.

- Kaip šventi Jonines?

- Man tai – dviguba šventė, nes gimiau per Jonines. Nuo pat mažens atsimenu kabinamus vainikus, šokinėjimą per laužą ir panašius dalykus. Kai laimėjau TV šou „Ideali pora“, radau daug naujų draugų. Sumaniau, kad reikia švęsti Jonines tėvų sodyboje. Suvažiavo šimtas žmonių, ir toks vakarėlis tapo tradicija. Jis vis didėjo – atvažiuodavo televizijos žmonių, dainininkų ir kitų šou verslo atstovų. Teko samdyti apsaugą, nes gandas sklido iš lūpų į lūpas ir mane aplankyti norėdavo Pasvalio jaunimas. Paskui kilo idėja per Jonines daryti „Radistų“ vakarėlius, taip mažas vietinis susibūrimas virto festivaliu „Radistai Village“.

"Joninės - man dviguba šventė, mat tądien gimiau. Nuo pat mažens atsimenu kabinamus vainikus, šokinėjimą per laužą ir panašius dalykus."
"Joninės - man dviguba šventė, mat tądien gimiau. Nuo pat mažens atsimenu kabinamus vainikus, šokinėjimą per laužą ir panašius dalykus."

- O kada baigsi „Zip FM“ „Radistų“ chuliganizmą ir tapsi rimtu vyru?

- (Juokiasi.) Tikiuosi, kad niekada. „Radistai“ – ne tik darbas ir pajamų šaltinis. Tai – gyvenimo būdas. Norėjau veiklos, kuria užsiimu. Visur lindau, daug dariau, klydau ir pasimokiau. „Zip FM“ projektas tapo reiškiniu – „Radistai“ yra ir muzika, ir renginiai klubuose, ir festivaliai. Nėra priežasties pristabdyti šį reikalą. Gyvenu ir džiaugiuosi tuo, ką darau.

- Ar nepažįstamiems žmonėms skambinėjantys „Radistai“ neskatina telefoninio chuliganizmo?

- Gali būti. Galima sakyti, kad kiekvienas pokštas yra teigiamas ar neigiamas. Nesiekiame sukčiauti ir pasipelnyti apgavę žmones. „Radistų“ skambučiai yra juokas ir gerai praleistas laikas. Tam tikra prasme apgaudinėjame pašnekovus, bet pokalbių pabaigoje prisistatome.

„Zip FM“ laida transliuojama septintus metus. Buvo bene aštuoni tūkstančiai skambučių. Kartą beveik sustabdėme traukinį. Esame išskyrę dvidešimt porų, kurios ruošėsi vesti, ir pridarę kitų dalykų. Tiesa, viena porelė vadina mus piršliais, nes surado vienas kitą klausydamiesi mūsų radijo.

- Mane erzina komercinių radijo stočių vedėjai, kurie kalba daug, bet nieko nepasako. Ką tai sako apie mane?

- Nemanau, kad esi per rimtas. Gali būti, kad tau patinka ne masinė kultūra, o rimtesni ir nepaviršutiniški dalykai. Pats kartais susimąstau, jog viskas paviršutiniška, kalbame tik tam, kad kalbėtume, ir nieko nepasakome. Pasitaiko, kad pilstome iš tuščio į kiaurą – kalbame apie nieką. Tai normalu. „Zip FM“ yra jaunimo radijo stotis, masinis eterio ir renginių produktas. Kuriame daugumai ir dalijame gerą nuotaiką. Dirbame dėl žmonių, ir man tai labai patinka.

- Pernai „Radistai“ išleido dvylikos dainų albumą „On Air“. „Kompakte“ yra kūrinių, kurie tau nepatinka?

- Nėra. Rengdamas albumą perklausai jį tūkstantį kartų ir jau nesupranti, ar tai – geras produktas. Todėl labai gerai, kai ką nors įrašai ir nusiunti paklausyti savo kolegoms prodiuseriams, didžėjams bei draugams. Pagal dešimtbalę sistemą „On Air“ jų buvo įvertintas aštuonetu. Vadinasi, viskas gerai.

Kompaktinės plokštelės muzikos spektras labai platus – bandėme sukurti rinkinį visiems skoniams. Čia yra ir repo, ir dabstepo, ir trance.

- Muzikinis tavo alter ego yra Jovani – didžėjus, gerai žinomas klubinėtojams. Klubuose būna muštynių. Tau kada nors teko į jas įsivelti?

- Į muštynes? Vieną sykį Kaune teko susistumdyti. Buvo kuriozinė situacija. Su kitu „radistu“ Rolandu Mackevičiumi po vakarėlių einame valgyti. Idealiausias variantas – į kebabinę. Laikinosios sostinės vienoje kebabinių pilna žmonių, daug jaunimo – visi mus atpažįsta ir sveikinasi. Gale sėdėjo prilakę baisiai atrodantys penkiasdešimtmečiai vyrukai, tikrai tupėję kalėjime. Jie pamatė, kad visi su mumis kalbasi, ir atkreipė į tai dėmesį. Pasisveikinome, o tie veikėjai tokie pikti pikti… Rolas vienam jų mestelėjo: „Gal vakar tavęs nepamylėjo tavo moteris, kad sėdi toks piktas?“ Tada ir prasidėjo… Vyras atsistojo, priėjo ir pastūmė mane. Rolandas pastūmė jį ir t. t. (Juokiasi.) Apsistumdėme, bet rimtų muštynių, ačiū Dievui, nebuvo.

- Galėtum trinktelėti?

- Jei reikėtų, galėčiau. Kiekvienas vyras turi apsiginti ir apginti savo moterį. Užaugau Pasvalyje tarp „maroziukų“ ir kaimiečių, kurie nuolat mušasi. Laviruodavau kalba. Nusileisdavau iki jų lygio – kalbėdavau kaip jie. Muštynės yra labai žemas lygis. Tai – nesąmonė.

- 2006-aisiais laimėjai LNK realybės šou „Ideali pora“ ieškantiems antrosios pusės. Tau neatrodo kvaila ieškoti meilės televizijoje?

- Aišku, kad tai kvaila ir absurdiška. Bet kai esi iš Pasvalio ir svajoji kuo nors tapti, televizija užburia. Atrodo, kad ji – aukso rūmai. Pats tuo susirgau ir norėjau pasinaudoti. Tai – žmogiška.

Šou „Ideali pora“ praleidau tris mėnesius ir laimėjau nieko nedarydamas. Gavau daug dėmesio ir „Fiat Grande Punto“. Maniau esantis pasaulio bamba. Klaupkitės prieš mane, nes aš – Jonas iš LNK šou! Ačiū Dievui, susipratau, kad tai – labai lėkšta. Man neteikė džiaugsmo tai, kad mane pradėjo atpažinti. Jei būtum susipažinęs su manimi prieš dešimt metų, būtum pamatęs mane visiškai kitokį.

- Prieš porą metų su šokėja Justina Žemaityte dalyvavai kultiniame TV3 šokių projekte „Šok su manimi“. Žaidei viešųjų ryšių žaidimėlius?

- Ne. Esu gana žinomas, man daugiau nereikia. Kai gavau pasiūlymą šokti TV3 eteryje, pirmoji mintis buvo tokia: „Baikit, aš tikrai nenoriu.“ Bet visas „Zip FM“ kolektyvas buvo Palangoje, ir aš papasakojau apie tai, ką man pasiūlė. Kolegos sakė: „Pabandyk. Turime jauną auditoriją. Tai bus nauja - joks didžėjus nėra dalyvavęs šokių projekte. Pažiūrėkim, kaip žmonės reaguos.“ Ir viskas.

Kai pradėjau šokti, nemaniau, kad man taip patiks. Patyriau daug naujų emocijų. Tai buvo tam tikras iššūkis. Be to, man visada patiko suktis ant parketo, nes mokyklos laikais šešerius metus šokau pramoginius šokius. Pamaniau, kad reikia vėl pamėginti.

„Ideali pora“ buvo beprasmiškas projektas, o „Šok su manimi“ man labai daug davė.

- 2004 metais JAV, Filadelfijoje, pusmetį tvarkei turčių namų aplinką, plovei indus ir tualetus. Koks jausmas apima dirbant tokius prastus darbus?

- Niekada to nesigėdijau. Valiau kakučius (pašnekovas mesteli šiurkštesnį žodelį - aut.) – žinau, ką tai reiškia. (Juokiasi.) Buvo labai sunkus metas – reikėjo susikaupti ir ištverti, nes tada nieko neturėjau. Tėvai man neduodavo pinigų, nes patys jų turėjo mažai. Gyvenome sunkiai, o kai jauti, kad į nugarą kvėpuoja sunki dalia, nemąstai apie poilsį. Dirbdavau tiek, kiek reikia. Ši patirtis man - pati geriausia. Norėčiau, kad mano vaikas irgi tai patirtų. Kai įveikti tokius laiptelius, daug ką supranti ir įvertini. Sunkus darbas užgrūdina.

- Tavo žmona – nepaprastai graži „Pinup Girls“ narė Simona Nainė. Išleidi ją su draugėmis palakstyti po klubus?

- Visada išleidžiu ir netgi siūlau. Mes pasitikime vienas kitu. Sima sugeba mane taip nuraminti, kad niekada nesijaudinu išleidęs ją su draugėmis. Mano žmona sugeba viską sutvarkyti, grįžti laiku ir pabūti su manimi. Ji – ideali. Aš visiškai ramus.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"