Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Jaunesnis vyras - saldesnis gyvenimas

 
2010 02 27 0:00
V.Budraitytė jaučiasi laiminga su ketveriais metais jaunesniu sutuoktiniu G.Naujoku.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
V.Budraitytė jaučiasi laiminga su ketveriais metais jaunesniu sutuoktiniu G.Naujoku.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Jau bemaž nieko nestebina senstelėjusio vyriškio ir jaunutės merginos partnerystė. Tačiau kai moteris už sutuoktinį vyresnė nors ir keleriais metais, pasigirsta įvairių paskalų ir pasmerkimo. Spėliojama, ar toks ryšys ilgai truks. Kelios Lietuvoje žinomos ir jaunesnius vyrus turinčios moterys sutiko pasidalyti asmeninio gyvenimo potyriais.

Penkiasdešimtmetė būrėja Vaiva Budraitytė prieš porą metų ryžosi antrajai santuokai su ketveriais metais jaunesniu Gaudentu Naujoku, lietuviškuose serialuose išpopuliarėjusi aktorė Inga Norkutė jau ketvirti metai gyvena su vienuolika metų jaunesniu, dvidešimt šešerių kolega Aurimu Žviniu. Jauniausia pašnekovė, buvusi manekenė, o dabar sveikos mitybos konsultantė, dvidešimt devynerių Aistė Jasaitytė, pernai rugpjūtį sukūrė šeimą su dvidešimt vienerių šokėju Romanu Čeburiaku ir prieš porą mėnesių susilaukė dukrelės Elzės.

Su jaunu vyru smagiau

Būrėjos V.Budraitytės ir jos sutuoktinio G.Naujoko amžiaus skirtumas tikrai nedidelis, tačiau moteris neslepia, kad ji jaučia gyvenanti su jaunatvišku vyru. "Jis išsilavinęs, aktyvus, protingas. Tiesa, nežinau, kaip viskas atrodytų, jei jis būtų vyresnis kokiais penkeriais metais. Gaudentas neturi žalingų įpročių, jau vien todėl jis aktyvesnis, judresnis. Man sunku spręsti, ar jis toks dėl savo amžiaus, ar dėl savo prigimties. Juk jo tėčiui jau per septyniasdešimt, bet jis intelektualas, judruolis, dirbantis", - svarsto V.Budraitytė. Jos įsitikinimu, daug lemia ne amžius, bet žmogaus požiūris į gyvenimą. Tačiau apie savo bendraamžius nėra itin geros nuomonės: "Kai pagalvoju: jei su kokiu vyresniu vyru reiktų sėdėti prie televizoriaus ir degraduoti, aš turbūt nusižudyčiau. Man su jaunu vyru daug smagiau."

Vienmečiai kelmai

Pasak V.Budraitytės, jau senovės Kinijoje buvo vertinama už vyrą vyresnė moteris. Tačiau tada, kai moters išnaudojimas pasiekė epogėjų, ir trisdešimtmetė jau laikyta sena, tėvai norėdavo ištekinti kuo jaunesnes dukras už vyresnių vyrų - tada pora atrodydavo geriau. Būrėja prisimena, kad ir jos jaunystėje buvo labai pabrėžiamas moters amžius. Net jei žmona vyresnė už vyrą metais ar pusmečiu, aplinkiniams tai kliūdavo. Dabar, kai moterys savo jaunystę gali įvairiais būdais gerokai pailginti, yra išsilavinusios, aktyvios, natūralu, kad jos nenori senų, tingių, gulinčių prie televizoriaus vyrų. "Jie nešvelnūs, nerodo dėmesio. Kai matai savo vienmetį kelmą, kurio vienintelis interesas vakarais taurė brendžio, tegul ir labai brangaus, televizorius ir patogi sofa, tai moteriai fantazija irgi atšoka", - sako V.Budraitytė. Ji pabrėžia, kad labai skiriasi motyvai moterų, kai jos teka pirmą kartą jaunystėje ir kai brandesnio amžiaus kuria antrąją šeimą. "Kai tuokiasi jauni, įsimylėję, jų akyse spindi žiburėliai. Jaunas studentas, kuris neturi už ką brendžio pirkti, stengiasi merginai rodyti dėmesį, ir abu jaučiasi laimingi. Vėliau kažkas tiems vyrams atsitinka, ir tada jau moteris renkasi vyrą pagal visai kitus kriterijus", - aiškina V.Budraitytė.

Seksas, komfortas ir pinigai

Tai kuo pakeri vieni kitus - vyresnės damos ir jaunesni vyrukai? V.Budraitytė daug negražbyliaudama sako: "Seksualinis ryšys." Nors ne tik jis. "Geriausias pavyzdys - pasaulinio garso žvaigždės. Jos aktyvios, seksualios, ką jos galėtų veikti lovoje su bendraamžiu sukriošėliu, kuris kartą ar du per mėnesį ką nors išspaudžia ir apsimeta, kad kažką sugeba. Joms tai neįdomu", - dėsto žinoma būrėja. Ji pasakoja iš savo klienčių žinanti: jei moteris uždirbanti, aktyvi, savimi pasitikinti, užsiimti seksu ji nori mažiausiai kartą per savaitę, o ir daugiau. "Ir jei seneliokas du kartus per metus parodo dėmesį, kažin ar moteris jausis gerai", - nusišypso V.Budraitytė. Pasak jos, jauni vyrai kartais pavargsta nuo kaprizingų merginų, kurios reikalauja ir dėmesio, ir dovanų, ir kad jas suprastų. Su vyresne moterimi viskas daug paprasčiau. Tuo labiau kad beveik kiekvieną moterį nauji santykiai, nesvarbu, su jaunu ar vyresniu vyru, skatina geriau atrodyti, labiau savimi rūpintis. Kitos ir plastinėmis operacijomis gražinasi. "Ir viskas ten gerai", - sako būrėja. Tačiau ji įsitikinusi, kad amžiaus skirtumas turėtų būti "protingas" - moteris neturėtų būti vyresnė daugiau nei 5-8 metais. "Žinoma, jaunystėje taip negalvojau, nemaniau, kad dvidešimtmetė galėtų įsižiūrėti dvylikametį", - nusijuokia pašnekovė. V.Budraitytė pasakoja pažįstanti moterų, turinčių dvylika ar net keturiolika metų jaunesnius vyrus. Jos įsitikinimu, toks amžiaus skirtumas jau per didelis. "Išimčių gali būti, ir labai gražiai amžių nugyvena tokios poros. Tačiau išimtys tik patvirtina taisykles. Jei tave mergina tavo vaiko amžiaus vaikinas, susimąstyk, ko jam reikia - ryšių, pinigų, komfortiškos buities. Kaip ir mergaitė, kuri bando poruotis su senioku, nori visko - globos, pinigų, ir nereikia čia gudrauti", - nusijuokia žinoma būrėja.

Vyrai barakudos

V.Budraitytė sako, kad už gražių žodžių apie amžiui nepavaldžią meilę slepiasi labai kasdieniški dalykai: "Niekas nenori pripažinti, kad jau yra ir vyrų barakudų, už automobilį, stilingus batus, sotų gyvenimą pasirengusių tuoktis tegul ir su daug vyresne moterimi. "Būrėja pasakoja iš savo klienčių žinanti, kad tokie vyrai nesibodi reikalauti sau palankių vedybų sutarčių. "Kaip ir mes, moteriškės, š... malame su vyresniais vyrais, taip ir bernai tą patį daro su vyresnėmis moterimis", - šmaikštauja pašnekovė. Ir pasidalija savo patirtimi: "Buvau ką tik išsiskyrusi su pirmuoju vyru. Kartą paskambino telefonu nepažįstamas jaunuolis iš vieno Lietuvos rajono ir sako: "Aš norėčiau pas jus gyventi." Netekau amo. Klausiu: "Atsiprašau, kas jūs toks ir kokiu pagrindu?" Jis ima aiškinti, kad, be manęs, daugiau nieko Vilniuje nepažįsta. Tada ėmiau klausinėti: gal jis koks tolimas giminaitis ar kokio pusbrolio sūnus - paprašiau prisistatyti. O jis be jokių užuolankų išklojo: "Man 23 metai, aš jums labai tikčiau, būčiau geras ir meilus." Sakau, vaikeli, ar suvoki, kiek man metų, nesvarbu, kad aš Budraitytė. "Man neturi reikšmės, nekreipiu į tai dėmesio. Tai ar paimsite mane gyventi?" - nesiliovė nepažįstamasis, o vėliau pribloškė atsakymu, kad būrėją pažįsta "iš spaudos". "Pasiūliau paskambinti prezidentui, juk jį taip pat iš spaudos pažįsta", - nusijuokia V.Budraitytė.

Moteris visada gali

V.Budraitytė sako suprantanti moteris, kurios, jaunystėje nepatyrusios tikros meilės ar ja nusivylusios, bando šildytis jaunučių vyrų glėbyje. Tačiau ji norėtų perspėti, kad sūnaus amžiaus mylimasis ilgainiui ims ir elgtis kaip sūnus: "Tu jam duosi pinigų, kitokių "saldainių" ir laikui bėgant jis įsijaus ne į vyro, bet į vaiko vaidmenį. O juk ateina laikas, kai sūnūs pramogaudami nuvaro mašinas ir "užsimiršę" išlekia į pasimatymus su vienmetėmis." Tiesa, būrėja nusijuokia, kad jauno vyro ryšys su vyresne moterimi paprastai būna stipresnis nei jaunutės merginos su senstelėjusiu vyru. "Seksualiniu atžvilgiu moteris visada viską gali, jai nebūna erekcijos sutrikimų. Vyresnis vyras su jaunesne moterimi po kokių 5-6 metelių išsieikvoja. Juk reikia jaunai mergaitei "parodyti klasę", - šypsosi V.Budraitytė. Ji teigia, kad jaunų merginų motyvacija aiški - pinigai, statusas. Vyresnė moteris tokių užmačių neturi, ji palepina vyrą, emociškai su ja gera. "Vyresni vyrai su jaunomis mergaitėmis dažniausiai gyvena ne ilgiau kaip dešimt metų. Jei keturiasdešimt penkerių vyras veda kokią dvidešimtmetę, tai po dešimtmečio jam ir amen, ir kapai", - konstatuoja būrėja.

Vyruką pagrobė ragana

Aktorė Inga Norkutė jau ketverius metus gyvena su vienuolika metų jaunesniu kolega Aurimu Žviniu ir šiam amžiaus skirtumui pernelyg reikšmės neteikia: "Nei iš mano ar Aurimo giminaičių, draugų ar teatro kolegų nebuvo jokių neigiamų pastabų. Kai tampi žinomesnis, išeini į viešumą, ar tu būtum jaunesnis ar vyresnis, žmonės vis tiek suranda kaip tave apkalbėti, išpučia savotišką burbulą, apie tai ir šneka. "Pasak aktorės, ypač ją juokina internetiniai komentarai, kad sena kalė suviliojo jauną vaikiną. Aurimas iš tokių pikčiurnų taip pat juokiasi. Jis net perfrazuoja: "Ėjau aš iš darželio, toks mažas, varganas dvidešimt šešerių metų berniukas ir man sena, trisdešimt septynerių metų, ragana maišą ant galvos užmovė ir pavogė." I.Norkutė sako net nežinanti, kaip komentuoti tokias visai nepažįstamų žmonių nuostatas. "Keisti žmonės, gal moterys tiesiog pavydi, pyksta, kad aš galiu turėti, o jos negali", - nusijuokia aktorė ir priduria norinti tokiems žmonėms palinkėti laimės ir sveikatos, tegul gyvena sau. Tik piktumu ir su tokiu požiūriu į gyvenimą vargu ar antrąją pusę susirasti įmanoma. "Nei jaunesnio, nei vyresnio vyro negausi, jei iš tavęs sklinda neigiamos nuostatos", - sako moteris.

Iš pradžių amžius trikdė

Tiesa, I.Norkutė prisipažįsta, kad tik susipažinus su būsimu vyru ją pačią amžiaus skirtumas stabdė, ir pirmą žingsnį žengė Aurimas. "Prisimenu, iš pradžių nekreipėme dėmesio vienas į kitą, paskui buvo bendras darbas. Tada irgi vienas apie kitą negalvojome. Jausmai įsižiebė pamažu, - pasakoja I.Norkutė. - Du mėnesius ieškojome priežasčių tiesiog pabūti šalia." Tačiau I.Norkutė ir A.Žvinys oficialiai nesusituokę. Ar tai nėra tam tikra baimė įsipareigoti? "Nebuvau ištekėjusi. Man nėra tai svarbu, neprivalau ištekėti, kad pasijusčiau visaverte žmona. Ir nors esu tikinti, tačiau manau, kad Dievas yra visur, ir nebūtina bažnyčioje prisiekti. Niekada to nereikalausiu ir netempsiu vyro už ausų prie altoriaus. Nežinau, kaip Aurimui, niekada jo neklausiau", - sako I.Norkutė. Ji nesiima svarstyti, kas būtų, jei būtų, nors puse lūpų užsimena, kad vyras jai yra pasipiršęs. "Gal šis momentas ateis, kai būsime seneliukai. Galėsime pasakyti: "Va, nugyvenome amželį, buvome vienas kitam geri, garbingi, vienas kitą parėmėme, dabar galime susituokti ir lengvai numirti", - nusišypso aktorė ir patikina, kad toks variantas yra geresnis, nei prisiekti ištikimybę ir meilę, bet po poros metų išsiskirti.

Profesija sieja

Ar kasdieniame gyvenime nekyla nesusipratimų, kad ir dėl skirtingo kartų požiūrio į tam tikrus dalykus? "Žinoma, kiekvienai kartai kiti iššūkiai. Aš užaugau matydama vienus, sovietinius filmus ir animaciją, jis jau kitokius matė. Bet tai neturi mūsų santykiams jokios reikšmės. Nei aš tą šleifą senų laikų peršu jam dūsaudama "buvo laikai", nei jis man ką perša", - prisipažįsta pašnekovė. Juos abu sieja ta pati profesija. "Būna, kad tenka vienam kito emocijas atlaikyti, paguosti. Laviruoji, jauti vienas kitą. Kuriam būna daugiau darbo teatre, tas jaučiasi ir labiau išsekęs, pavargęs. Natūralu, kad kitas tada labiau pasirūpina buitimi. Palaikome vienas kitą, esame dviese", - pasakoja I.Norkutė ir teigia žvelgianti į ateitį, bet gyvenanti šia diena. Ir visai nesistengia dirbtinai jaunintis ar pernelyg puoštis. "Jeigu tai būtų meilužis, gal ir būčiau įpareigota, bet tai yra vyras, kuris myli mane tokią, kokia esu", - sako moteris.

Jauni - nesugadinti

Buvusi manekenė Aistė Jasaitytė pasakoja, kad daugelis jos pažįstamų merginų, moterų draugauja su jaunesniais. Tačiau tai atsitinka neplanuotai. "Man atrodo, kad patinka žmogus, o ne jo amžius. Pirmiausia juk vertini interesus, vertybes", - įsitikinusi pašnekovė. Pasak jos, jei žmonės sutaria, atranda daug bendrumų, sutampa jų požiūris į gyvenimą, žavi pati asmenybė, tai amžius tikrai nėra svarbu. "Kai kurie seneliai sako, kad jaučiasi, lyg jiems širdy būtų dvidešimt, o būna ir labai pasenusių jaunuolių ar vaikiškų suaugusiųjų", - sako Aistė. Ji tikina nesanti iš tų moterų, kurios turi jaunesnį vyrą, bet nesupranta jo juokelių. Kadangi pati daug keliavusi, mačiusi skirtingų kultūrų ir skirtingų žmonių, gyvenime turėdavusi prisitaikyti prie aplinkos, gyvenimo sąlygų, tai ir bendrauti jai gana paprasta. "Esu jauna. Man patinka jaunesni vyrai, nes jie nesugadinti gyvenimo ir senų pažiūrų. Jie turi idėjų, nori veikti, dar nenusivylę, ne tokie ciniški, jie energingesni, mąstymas lankstesnis", - vardija jaunų vyrų pranašumus A.Jasaitytė.

Asistavo vyresni

Aistė neslepia, kad jai anksčiau atkakliai asistavo ir vyresni, daug pasiekę vyrai, galintys pasiūlyti materialiai aprūpintą ateitį. A.Jasaitytė mano, kad gali būti, jog retsykiais meilė įsižiebia ir tarp tokių porų, tačiau dažniausiai tos merginos, kurios renkasi gerokai vyresnius, tiesiog siekia užsitikrinti materialų saugumą. "Aš esu jauna ir žaviuosi jaunu žmogumi. Manau, kad gerovę turi gebėti susikurti kiekvienas pats sau, o ne laukti, kol už tave tai padarys kitas", - įsitikinusi graži moteris. Ir sako, kad jai svarbiausia jaustis laimingai su savo gyvenimo žmogumi, o ne būti su juo dėl ko nors. "Nejaučiu, kad Romanas būtų jaunesnis, jis anksti subrendo, yra pareigingas, jis nori būti su šeima, o ne kažkur šėlti", - apie sutuoktinį kalba A.Jasaitytė.


Užsienyje

* 64 metų amerikiečių aktorė Susan Sarandon pernai išsiskyrė su 12 metų jaunesniu režisieriumi Timu Robbinsu. Pora kartu gyveno 23 metus, susilaukė dviejų sūnų.

* Holivudo aktorė 47 metų Demi Moore ir 31-erių Ashtonas Kutcheris susipažino 2003-iaisiais, po poros metų susituokė ir iki šiol laimingai gyvena kartu.

* Aktorius Johnas Travolta būdamas 22 metų susitikinėjo su 18 metų vyresne moterimi Diana Hyland. Ji mirė nuo krūties vėžio, netrukus vyras neteko ir motinos. Po šių išgyvenimų jis bene dešimtmetį paniro į depresiją.

* 42 metų Halle Berry su 34 metų modeliu Gabrieliu Aubry susilaukė dukters, kuriai dabar metai. Tačiau pora nesusituokė ir kalbama, kad jų santykiai nutrūko.

* 51 metų dainininkė Madonna jau antrus metus turi berniuką žaisliuką, brazilų modelį Jesusą Luzą. Apie poros santykius sklando įvairūs gandai.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"