Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

J.Jurkutei svarbu turėti bendraminčių

 
2009 07 18 0:00
Asmeninio albumo nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka

'Pastaruoju metu labai pasikeičiau, - šią frazę 'Mis Lietuva 2007' Jurgita Jurkutė nejučia pakartoja kelis kartus. - Iš artimųjų, draugų, aplinkinių reakcijos matau, kad kažkas yra ne taip. Nebesusikalbame.' Tačiau tuoj pat patikina, jog tas žmogus, kuris jai brangiausias, palaiko visu 100 procentų.

Neseniai nuvilnijo žinia, kad per naująjį serialo "Moterys meluoja geriau" sezoną žiūrovai nebeišvys naiviosios Jolantos, atvykusios iš provincijos į sostinę ieškoti laimės. Anot šią heroję įkūnijusios J.Jurkutės, ji nori daugiau laiko skirti mokslams. Nors kai kurie šneka kitaip: neva gražuolė plungiškė nusprendė nebevaidinti todėl, kad nebegalėjo ištverti kurso draugų pašaipų ir kreivų dėstytojų žvilgsnių, kai tekdavo atsiprašyti iš paskaitų dėl įtempto filmavimo grafiko. Mergina į šias kalbas moja ranka. Pasak jos, protingi žmonės patys atsirinks, kur tiesa, o kvailiams gali aiškinti kiek nori - jų nuomonės vis tiek nepakeisi. Panašiai Jurgita elgėsi ir prieš porą metų, kai tapo žinoma, kad pradėjo draugauti su verslininku Ryčiu Širvaičiu. Mergina nekomentavo jokių jųdviejų draugystę apraizgiusių gandų, net ir pačių pikčiausių, kaltinusių ją šeimos išardymu, lipdžiusių turtingo vyro išlaikytinės etiketę.

Grįžo į ankstesnes studijas

- Dėl interviu tarėmės senokai, bet pokalbį vis prašei atidėti. Kodėl?

- Buvau pasinėrusi į mokslus: praėjusį rugsėjį pradėjau studijuoti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA), o šį pavasarį grįžau ir prie ankstesnių socialinio darbo studijų Vilniaus universitete, Filosofijos fakultete. Laimė, egzaminų sesija nesutapo, nes į pastarąsias grįžau kaip neakivaizdininkė.

- O gal sąmoningai vengi viešumo? Pastaruoju metu niekam nedavei interviu, tave buvo galima pamatyti nebent kokiame nors renginyje.

- Esu ne iš tų žmonių, kurie kalbėtų bet kada ir apie bet ką. Tiesą pasakius, prieš eidama susitikti su tavimi svarsčiau, ar turėsiu ką pasakyti, klausiau savęs, kodėl sutikau... Atsakymo nėra, tik supratimas, jog žinomumo šleifas, kuris buvo apgaubęs mane prieš dvejus metus, kai laimėjau konkurso "Mis Lietuva" karūną, paskui - pradėjus vaidinti seriale "Moterys meluoja geriau", niekur nedings, kad dar ilgai negalėsiu visiškai nuo to atsiriboti. Ilgainiui aplinkiniai, tikiuosi, ir žurnalistai domėsis manimi mažiau, rečiau. Nors tai negarantuoja, kad niekas niekada nebeprisimins.

- Klausiama apie asmeninį gyvenimą nedaugžodžiauji. Taip elgiesi nuo tada, kai tapai žinoma, kai pradėjai draugauti su Ryčiu.

- Kartais susidaro įspūdis, kad šiandien tiesiog madinga kuo daugiau pasakoti apie asmeninį gyvenimą: santykius, vestuves, skyrybas, vaikus, ligas... Tai kiekvieno žmogaus pasirinkimas, ir aš jį gerbiu. Tačiau nemanau, jog dėl to, kad esu žinoma, privalau juodu ant balto išguldyti visas savo privataus gyvenimo detales. Tikiu, kad nieko gyvenime nevyksta šiaip sau, be priežasties. Dėl tam tikrų įvykių ar situacijų atsiduriame ten ir šalia tų žmonių, kur esame šiandien, iš jų ko nors išmokstame. Kodėl ne visi sugebame susidoroti su išbandymais, pavyzdžiui, viešumu? Todėl, kad esame skirtingi: vieni stiprūs, kiti silpni.

Nebesusikalba su draugais

- Į kokį žurnalisto klausimą niekada neatsakytum?

- Į daugybę klausimų, nes juos gali užduoti tik man artimi žmonės.

- Vis dėlto bandysiu laimę. Kiek laiko judu su Ryčiu kartu? Koks jis? Už ką jį myli?

- (Nusišypso.) Manau, kur kas prasmingiau skaičiuoti ne kartu nugyventas dienas, bet džiaugtis, kad sutikai tokį žmogų, kuris panašiai mąsto, siekia tų pačių dalykų. Klausti, kodėl ką nors mylime, apskritai banalu. Argi tai įvardijama? Mano draugas - geras žmogus. O gero žmogaus juk negalima nemylėti. Tuo viskas ir pasakyta.

- Ar labai pasikeitei nuo tada, kai susipažinote?

- Kai vyras ir moteris nusprendžia būti kartu, pokyčių neišvengia nė vienas. Mano gyvenime tuo pačiu metu atsirado ir artimas žmogus, ir serialas, ir aktorystės studijos. Manyčiau, LMTA mane pakeitė labiausiai.

- Kaip? Nebesusikalbi su draugais, artimaisiais?

- Sunkiau susikalbu (juokiasi). Džiaugiuosi tik dėl vieno dalyko - tas žmogus, kuris man brangiausias, vienintelis mane supranta ir palaiko visu 100 procentų. Galbūt todėl, kad jo mama kadaise taip pat mokėsi tuometinėje Lietuvos konservatorijoje, tik ne aktorystės, o dainavimo. Galbūt dėl to, kad tėvai Rytį nuo mažens mokė mylėti ir vertinti meną, vedėsi į labai daug spektaklių. Ne kiekvienas supranta tai, kokį dabar gyvenu gyvenimą, bet gal ne kiekvienam tokio ir reikia... Svarbu, kad turiu 18 beprotiškai fantastiškų bendraminčių - tai mano kurso draugai.

Kodėl Rytis neduoda interviu

- Judu su Ryčiu nesate bendraamžiai. Šiandien gausu porų, kurias skiria nemažas metų skirtumas. Kaip manai, ar tai turi įtakos bendravimui?

- Niekaip negaliu suprasti, kodėl draugaujant, gyvenant su kuo nors nuolat pabrėžiami metai. Žmonės labai skirtingi. Kai kurie devyniolikmečiai būna labiau subrendę nei keturiasdešimtmečiai. Apskritai man visada labiau patiko bendrauti su vyresniais - tiek vyrais, tiek moterimis. Kodėl? Iš jų galėjau pasisemti patirties, išminties, visada jaučiau, kad būsiu suprasta ir pati pajėgsiu suprasti. Dauguma mano draugų, bičiulių nėra bendraamžiai.

- Gal esi girdėjusi tai, jog bendraudamas su vyresniais už save ir pats tampi vyresnis, tam tikru požiūriu net ne pagal metus pasenęs?

- Pataisysiu tave: ne vyresnis, bet brandesnis. Galbūt mane vyresni žmonės traukia todėl, kad labai jauna palikau tėvų namus ir savarankiškai pelniausi duoną. Nežinau.

- Apie judviejų su Ryčiu draugystę teiraujamasi tik tavęs. Kodėl jis atsisako bendrauti su žiniasklaida?

- Paskambink ir pasiteirauk, kodėl nekalba, ir apskritai, ar jo dažnai prašoma ką nors pakomentuoti. Mano draugas - didelis žmogus. Beveik dviejų metrų. Matyt, žurnalistai tai žino ir bijo (nusijuokia).

Vaidinti tapo sunkiau

- Neseniai buvo išplatintas pranešimas spaudai, kad per naująjį serialo "Moterys meluoja geriau" sezoną žiūrovai nebeišvys Jolantos. Teigta, jog vaidinti atsisakei dėl to, kad daugiau laiko nori skirti mokslams.

- Tiesa.

- O kaip vertini kalbas, neva nebevaidinsi dėl to, jog nebegali ištverti kurso draugų pašaipų ir kreivų dėstytojų žvilgsnių, kurių sulaukdavai, kai atsiprašinėdavai iš paskaitų dėl įtempto filmavimo grafiko? Taip rašė vienas interneto portalas. Ten pat buvo tvirtinama, "kad akademinė bendruomenė nesupranta jaunų aktoriukų, kurie nuo pirmo kurso pradeda vaidinti serialuose".

- Seniausiai visi žinome, koks šio portalo rašymo stilius. Apskritai ne viskas yra tiesa, ką pateikia Lietuvos žiniasklaida. Kartais pakanka pasakyti vieną žodį, o iš jo jau sukurpiamas A4 formato apimties tekstas. Ir, aišku, pamirštamas kontekstas, kuriame tas žodis buvo ištartas. Ar mane tai žeidžia? Ne. Dėstytojai, kurso draugai - suaugę, protingi žmonės, jiems nieko nereikia aiškinti, patys geba atsirinkti, kur yra tiesa. O kvailiems aiškink neaiškinęs, jiems to nereikia.

- Kad ir kaip būtų, vaidindama seriale įgijai patirties.

- Taip, bet aš - dar tik pirmo kurso studentė. Vaidinti man buvo lengviau tada, kai apie vaidybą nieko nežinojau. Tuomet rėmiausi režisieriaus pastabomis, intuicija, ką ir kaip turėčiau daryti. Kai pradėjau studijuoti LMTA, šis procesas tapo sudėtingesnis. Ką darau, noriu daryti gerai, dėl to jaučiu, kad man dar reikia labai daug mokytis, tobulėti. Vaidinti ir filmuotis suspėsiu.

- Manai, jog nepakankamai įtikimai vaidinai?

- Taip nesakiau. Iš pradžių serialą žiūrėjau, stebėjau savo darbą. Vėliau nebeliko tam laiko. Esu savikritiška ir man save vertinti nepaprastai sunku. Be to, nenoriu būti neobjektyvi. Žinau, kad jei nebūtų buvę serialo "Moterys meluoja geriau", šiandien kažin ar mokyčiausi LMTA. Vaidmuo jame privertė susimąstyti apie tai, jog galėčiau studijuoti aktorystę. Filmuodamasi supratau - noriu tobulėti.

- Ką tau davė serialas?

- Per filmavimus sutikau labai daug gerų, įdomių žmonių. Ir ne tik aktorių. Iki šiol artimai bendrauju su daugeliu kūrybinės grupės narių. O Jolantos tikrai nepasiilgsiu, nes šiuo metu norėčiau kurti šiek tiek kitokius vaidmenis.

- Prieš kelis mėnesius žurnalas "Cosmopolitan" savo organizuojamuose rinkimuose "Jauna, žavi, veikli 2008" tave išrinko Metų aktore. Kaip vertini šią nominaciją?

- Paradoksalu: Metų aktore išrinkta net ne aktorė! Šis laimėjimas man labai mielas, nes jį skyrę paprasti žmonės galbūt pastebi ne visas tavo klaidas, atlaidžiau vertina, bet tai anaiptol nereiškia, kad jie nieko nesupranta. Žiūrovai atsirenka, kas tikra ir šilta. Tu jiems arba patinki, arba ne.

Nesu vienintelė ne aktorė, vaidinanti šiandien kuriamuose serialuose. Vaidmenų pasiūloma dainininkams, televizijos laidų vedėjams, realybės šou dalyviams. Nežinau, ar tai gerai, ar blogai. Apskritai daug ko pastaruoju metu nebežinau. Labai pasikeičiau...

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"