Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

J.Deppui įsijausti į vaidmenį padeda grimas

 
2013 08 02 6:00
J.Deppas keliauja po pasaulį, pristatydamas naujausią filmą "Vienišas klajūnas".
J.Deppas keliauja po pasaulį, pristatydamas naujausią filmą "Vienišas klajūnas". AFP/Scanpix nuotraukos

Vasaros pradžioje populiariajam Johnny Deppui sukako 50 metų. Tačiau iš veido neatrodo, kad pragyventa jau pusė amžiaus. Aktorius kaip visada žavus ir jaunatviškas. Interviu jis kalba apie savo amžių, senus pomėgius ir naujus sumanymus.

Naujausias J.Deppo vaidmuo - vesterne "Vienišas klajūnas". Jis vaidina indėną Tontą. Pusnuogis, karo spalvomis dažytu veidu ir su varno iškamša ant galvos jis atrodo gąsdinamai. Aktorius apskritai renkasi keistuolių, ekscentrikų ir paslaptingų personažų vaidmenis. J.Deppas neslepia, kad ir pats kiek panašus į tuos herojus.

Grimo nenusivalydavo

- Ar kada nors norėjote užsidėti kaukę kaip filme "Vienišas klajūnas", kad viešumoje jūsų niekas nepažintų?

- Be abejo. Ir dariau tai daug kartų. Priklijuota nosis, barzda kaip grupės "ZZ Top" narių - ir štai esu panašesnis į seną rokerį negu į save. Aišku, ne Holivude, kur kiekvieną mano žingsnį seka paparacai, bet kituose miestuose ir kraštuose. Iš tiesų man labai pasisekė: galiu likti žaidime, tai yra kino industrijoje, bet nežaisti pernelyg dažnai. Būti savimi ir nesislėpti.

- Ar sunku buvo vaidinti su indėno grimu?

- Grimuodavo kasdien, ir net po kelias valandas. Tai labai vargino. Tad kartą nutariau grįžti namo nenusivalęs grimo, kad kitą rytą sutaupyčiau laiko. Tačiau buvo nepatogu, o ir atrodžiau juokingai. Vis dėlto, manau, vertėjo taip daryti.

Grimas... Viskas vyksta iš tiesų. Kai baigiama grimuoti, prasideda persikūnijimo stebuklas - ypač indėno Tonto atveju. Per grimą supranti, ką tam žmogui teko išgyventi ir patirti.

- Esate prisipažinęs, kad Džeko vaidmeniui įkvėpimo sėmėtės iš grupės "The Rolling Stones" nario Keitho Richardso. O kas padėjo vaidinti Tontą?

- Pamačiau paveikslą, kuriame pavaizduotas indėnas dažytu veidu. Spalvos ir piešinys šiek tiek skyrėsi nuo mano personažo Tonto, bet taip pat buvo keturios vertikalios juostos. Paveiksle matyti pro indėną skrendantis varnas - taip arti, kad atrodo, lyg sėdėtų ant galvos. Taip kilo varno iškamšos ant galvos idėja filme.

Bene labiausiai J.Deppą išgarsino vaidmuo filme "Karibų jūros piratai".
Bene labiausiai J.Deppą išgarsino vaidmuo filme "Karibų jūros piratai".

...

Indėnai įvertino gerai

- Jūsų Tontas labai skiriasi nuo personažo iš 1949 metų serialo, pagal kurį sukurtas filmas "Vienišas klajūnas".

- Anksčiau Holivudas indėnus vaizduodavo vienpusiškai ir subjektyviai - kaip laukinius. O aš norėjau, kad Tontas būtų ne vienišo klajūno tarnas, kuriam galima pasakyti: "Eik ir atnešk man gazuoto vandens", bet savarankiškas personažas, karys, išdidus ir orus žmogus. Šiuo vaidmeniu stengiuosi ištaisyti praeities klaidas, kurias tikrųjų Amerikos gyventojų atžvilgiu darė Holivudo režisieriai.

- Kalbama, kad navahų genties indėnams labai patiko jūsų personažas Tontas, todėl jie net palaimino filmavimo grupę.

- Ir navahai, ir komančiai gerai įvertino mūsų pastangas. Tie nuostabūs, dosnūs žmonės mus labai gerai priėmė, kai nuvykome vizito į rezervatą. Vėliau paskambino viena komančių aktyvistė ir pasakė, kad man suteiks genties garbės nario nario vardą. Tai didžiausias pripažinimas, kokio kada nors esu sulaukęs, - tapti dalimi tokios didelės šeimos. Juk mano giminėje taip pat buvo indėnų, bet nesu gerai ištyrinėjęs genealoginio medžio. Jeigu esi, kaip ir nemaža dalis amerikiečių, 1/16 dalimi indėnas, nereiškia, kad priklausai šiai tautai. Greičiausiai tai atsiradę dėl kada nors giminėje būto prievartavimo. Turiu galvoje gyvenimą, o ne holivudinę istoriją.

Žavus aktorius turi daug gerbėjų, norinčių prisiminimui turėti jo nuotraukų.
Žavus aktorius turi daug gerbėjų, norinčių prisiminimui turėti jo nuotraukų.

...

Kaip kaskadininkas

- Ar tiesa, kad jūsų herojaus indėno Tonto vardas verčiamas kaip "kvailas, nedidelio proto"?

- Taip, visiškai teisingai. (Juokiasi.)

- O jūsų pavardė Vokietijoje, kiek žinau, reiškia...

- "Idiotas". (Juokiasi.) Abiem atvejais - arti tiesos. (Juokiasi.)

- Vis dėlto esate puikus aktorius. O dar ir kaskadininkas, kaip matyti iš naujausio filmo "Vienišas klajūnas" - triukus su arkliais atliekate pats.

- Taip, ir vos netapau invalidu, kai per filmavimą nukritau nuo arklio. Nesu tikras, kad tai buvo nelaimingas atsitikimas, greičiausiai arklys ant manęs griežė dantį. (Juokiasi.) Su reindžerio vaidmens atlikėju Armie Hammeriu jojome lenktyniaudami, paskui nusprendėme sumažinti tempą, kad būtume arčiau filmavimo kameros. Tačiau arklys manęs nepaklausė - toliau lėkė. Aš neišsilaikiau ir kritau. Viskas vyko labai greitai. Nespėjau pajusti nei baimės, nei adrenalino pliūpsnio. Pamenu tik pavojingai greitai judančias priekines arklio kanopas ir tai, kaip skrendu iš balno. Kaip idiotas įsikibau į karčius, bandydamas užsiropšti atgal. Tą akimirką svarsčiau: kristi pačiam ar laukti, kol arklys numes ir sutraiškys man galvą. Pasirinkau pirmą variantą.

- Važiavote į ligoninę?

- Ne, ne. Taigi iškart pakilau. Turbūt skaudėti pradėjo gerokai vėliau.

Savo filmų nežiūri

- Per šį filmą dirbote su ta pačia komanda kaip ir "Karibų jūros piratuose". Ar buvo sudėtinga po vieno vaidmens persikūnyti į kitą?

- Tai viena problemų - Džekas iki šiol yra čia ir niekur nedingsta. (Kalba Džeko balsu - red.) Personažai, į kuriuos teko įsijausti ir gyventi jų gyvenimą mėnesį ar daugiau, niekada nebepalieka. Tačiau dėl to nesijaudinu.

- Ar žiūrite filmus, kuriuose vaidinote?

- Prieš daugelį metų nusprendžiau nežiūrėti kino juostų, kuriose nusifilmavau. Mat jaučiau, kad tai gali man pakenkti. Kai baigi vaidinti personažą, tolesnis jo likimas - nebe tavo reikalas. Šį rūpestį palikite režisieriui ir žiūrovams. Tiesa, kartą man parodė reklaminį vaizdo klipą iš filmų, kuriuose esu vaidinęs, - tokį savotišką popuri. Buvau tiesiog pritrenktas, kad iki šiol vis dar gaunu darbo kine. Mane ištiko šokas!

Muzika

- Be darbo jūs tikrai neliksite. Galiausiai galite būti muzikantu, dainuoti, pritardamas sau gitara.

- Taip, muzika yra mano pirmoji meilė. Muzikuoju nuo vaikystės. Tačiau niekada nebandžiau to paversti antra profesija. Kartą buvau paprašytas su kai kuo eiti į sceną, o tada kažkas pasakė: "Nieko sau - jis gali skambinti gitara!" Ir man pradėjo siųsti kvietimus koncertuoti. Taip įgijau muzikinės patirties. Kartą mudu su dukra Lily Rose sukūrėme dainą. Sėdėjome namie, aš brązginau gitarą, dukrą tai pagavo, ir ji sugalvojo melodiją. Radosi muzikos kūrinys.

- O kaip režisūra? Esate sakęs, kad pats norėtumėte kurti filmus.

- Pastaruosius ketverius metus iš tiesų dirbu prie vieno projekto. Tai dokumentinis filmas apie K.Richardsą. Jis labai įdomus ir paslaptingas žmogus. Filmo idėja - pokalbis su Keithu. Sėdžiu priešais kamerą ir užduodu jam įvairius klausimus. Tikiuosi, šis filmas padės žiūrovams perimti Keitho gyvenimo filosofiją, patirtį ir išmintį. Juk jam likimo tiek daug visko duota.

- Jūs taip pat daug patyrėte. Neseniai jums sukako 50 metų.

- Na, būtų blogiau, jei nesueitų, tiesa? (Juokiasi.) Tada tikrai būtų kiaulystė.

Atrodžiusi tvirta dainininkės V.Paradis ir aktoriaus J.Deppo santuoka vis dėlto iširo.
Atrodžiusi tvirta dainininkės V.Paradis ir aktoriaus J.Deppo santuoka vis dėlto iširo.

...

Kita moteris

Kine J.Deppą lydi sėkmė, o štai asmeninis gyvenimas - dramatiškas. Aktorius paliko dainininkę Vanessą Paradis, kadaise ištraukusią jį iš alkoholio, narkotikų ir begalinių vakarėlių prarajos. "Buvau tarsi paniręs į slogų rūką, kuris išsisklaidė, kai sukūriau šeimą, - yra prisipažinęs J.Deppas. - Vanessa ir vaikai yra mano vienintelė realybė." Santykiai atrodė harmoningi. Griūtis prasidėjo prieš trejus metus filmuojant "Romo dienoraštį", kuriame aktorius vaidino žurnalistą Polą Kempą, o mylimosios Šenou vaidmuo teko Amber Heard. Gana dažna Holivudo istorija, kai meilės ryšys iš kino persikelia į gyvenimą. Skirtumas tas, kad J.Deppas Amber siekė apie trejus metus. Jam teko vilioti moterį, kuri buvo paskelbusi apie savo netradicinę orientaciją. Aktorius buvo atkaklus, ir savo pasiekė. Dabar J.Deppas ir A.Heard yra kartu. Nors pora susilaiko nuo komentarų, kalbama, kad jiedu labai panašūs savo pasaulėjauta. Taigi 50 metų jubiliejų J.Deppas pasitiko ne su ilgamete gyvenimo drauge V.Paradis, bet nauja aistra A.Heard.

Pagal užsienio spaudą parengė RASA PAKALKIENĖ

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"