Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

J.Anusauskienė mėgaujasi gyvenimu

 
2011 11 12 5:45

'Tik neklauskite, ar aukojuosi dėl Evelinos ir ar jaučiuosi savęs neatskleidusi', - nusijuokė talentingos atlikėjos mama ir vadybininkė Jurga Anusauskienė. Iš tiesų kalbėjomės gerokai plačiau, nes norėjosi daugiau sužinoti apie moterį, užauginusią sėkmingai muzikos greitkeliu skriejančią dukrą. 

Susitikus su J.Anusauskiene, pagalvoji - simpatiška, atrodo, net trapi moteris. Pokalbiui įsibėgėjus, pradedi stebėtis, iš kur ji turi tiek stiprybės, tvirtybės, entuziazmo. Galiausiai, jau atsisveikinant, supranti, kad ji - tiesiog harmoninga asmenybė, kuriai dera viskas: trys vaikai ir jaunatviška figūra, kulinarinės gudrybės namie stovint prie viryklės ir rizikingos kelionės į tolimus egzotiškus kraštus, ji gali artistiškai pasirodyti scenoje, kai mato tūkstančiai televizijos žiūrovų, ir laukinėje gamtoje šliaužti per kemsynus, tikėdamasi padaryti gerą nuotrauką.

"Geriausias pelėdžiukas"

Praėjusios savaitės dienos J.Anusauskienei buvo nepaprastos - ir įtemptos, ir džiaugsmingos. Dukra Evelina dalyvavo tarptautinio konkurso "Avon Voices" finale Niujorke ir laimėjo. Kokios emocijos užplūdo tomis dienomis? "Po visko tris dienas negalėjau prakalbėti", - apie užkimusį balsą pasakė atlikėjos mama.

Anusauskų namuose buvo susirinkęs didžiulis "fanų" klubas. Visi triukšmingai palaikė Eveliną, žinią apie laimėjimą sutiko šūksniais. Tada pasipylė telefono skambučiai ir žinutės. J.Anusauskienė vos spėjo reaguoti. Bičiuliai sveikino, žurnalistai kalbino, muzikinių projektų rengėjai teikė siūlymus, renginių organizatoriai - kvietimus. "Pasiūlymų buvo turbūt daugiau negu per 22-ejus Evelinos gyvenimo metus", - nusijuokė J.Anusauskienė. Taigi visuotinis dėmesys buvo didžiulis.

Ar mama tikėjosi tokios įsimintinos muzikinės pergalės? "Taip, bet tikėjau ne todėl, kad kiekvienai pelėdai savas pelėdžiukas yra pats geriausias, - šypsojosi moteris. - Dažniau būnu kritiška negu pridedanti pliusų. Tačiau per konkursą mačiau visumą."

J.Anusauskienės akimis, dukra turi viską, ko reikia tokiai sėkmei, - ne tik puikų balsą, bet ir gerą išvaizdą, patirties, moka susikaupti, dirbti su muzikantais bei įrašų studijoje, geba bendrauti su žiniasklaida. O visa tai turėjo įtakos sprendžiant, kam atiteks šio tarptautinio konkurso laurai - vien gerai pasirodyti scenoje nebūtų užtekę.

Moteris pasakojo, kad konkurso "Avon Voices" organizatoriai ir vertinimo komisijos nariai susitikinėjo su dalyvėmis, ilgai ir išsamiai kalbėjosi, domėjosi ne tik merginų vokaliniais sugebėjimais, bet ir požiūriais, prioritetais bei panašiai. Jauna lietuvių atlikėja tam buvo pasirengusi. "Namų darbus ji buvo gerai paruošusi", - sakė J.Anusauskienė.

Kavamalės burzgimas

Evelina turi daug entuziazmo, žino, ko siekia. J.Anusauskienė teigė, kad dukra, kad ir kiek veiklos turėtų, nepervargsta. "Muzika yra jos gyvenimas. Tai nėra darbas. Dainuodama Evelina neišsikrauna, bet pasikrauna, - sakė pašnekovė. - Kadangi nuo mažų dienų teko derinti dukros mokslus ir kitą jos veiklą, įgūdžių turime. Balansuojame: būtina gerai maitintis, reikia laiko poilsiui, būtina dirbti taip, kad neišsieikvotum."

Taip pokalbis nuklydo į Evelinos vaikystės metus. Įdomu, kada tėvai - Ričardas ir Jurga Anusauskai, abu esantys iš muzikalių šeimų, - pastebėjo, kad dukra taip pat turi tokių gabumų. "Kad Evelinos klausa absoliuti, pastebėjome anksčiau, negu ji pradėjo kalbėti, - pasakojo dainininkės mama. - Kartą maliau kavos pupeles. Evelina priėjusi tobulai atkartojo burzgiančios kavamalės garsą. Man pasidarė įdomu. Tada su vyru nuėjome prie pianino ir patikrinome mergaitės klausą. Ji tiksliai viską atkartojo."

Kitas patikrinimas buvo rimtas. J.Anusauskienė, pati 1988 metais tapusi konkurso "Gražioji vilnietė" vicemis, į panašų renginį, skirtą mergaitėms, nusprendė nuvesti jau ūgtelėjusią 10 metų dukrelę.

"Viena "Mini Mis" konkurso užduočių buvo parodyti kokį nors savo talentą, - pasakojo moteris. - Evelina pati nusprendė, kad nori dainuoti Celine Dion dainą iš kino filmo "Titanikas". Susirado angliškus dainos žodžius ir juos išmoko. Per konkursą vertinimo komisija tik per trečią posmelį suprato, kad skamba ne įrašas, bet pati mergaitė dainuoja. O mudu su vyru suvokėme, kad turime vaiką, su kuriuo reikia dirbti ne mėgėjiškai, bet profesionaliai."

Tada mokyti Eveliną ėmėsi žymioji vokalo mokytoja Nijolė Maceikaitė. Vėliau mergaitė lankė Balio Dvariono muzikos mokyklą, dirbo su įvairiais puikiais muzikos pedagogais. "Mokytojai buvo labai įvairūs, skirtingos patirties, kiekvienas į tą skrynelę įdėjo po savo brangakmenį", - vaizdingai sakė J.Anusauskienė. O Evelina viską darė su dideliu noru, be mažiausių vaikiškų ar paaugliškų kaprizų. Galiausiai pradėjo dažnai rodytis muzikinėje ir televizijos scenoje, dirbti įrašų studijoje. Todėl pergalę tarptautiniame konkurse "Avon Voices" galima vadinti dėsninga.

Per tomis dienomis tvyrojusią euforiją, kai Evelinos pergale džiaugėsi ne tik artimieji, bet ir bičiuliai, pažįstami, žurnalistai, apskritai tūkstančiai gerbėjų, nuskambėjo dainininkės žodžiai, kad po Naujųjų metų ji išvažiuos iš Lietuvos. Ne visi tai suprato teisingai. Net pasklido kalbų, kad talentinga atlikėja ketina emigruoti. Todėl Evelinos mama paaiškino: "Noriu patikslinti - dukra neemigruoja, ji važiuoja garsinti Lietuvos. Jei kurį laiką ji viešės JAV, dar nereiškia, kad niekada negrįš. Bus pasirašyta sutartis, pagal kurią bus dirbama, įrašinėjamas ir platinamas albumas."

Didelė šeima

Regis, Evelinai tėvai skiria labai daug dėmesio, mama yra ir jos vadybininkė. Tačiau mergina nėra vienturtė. Šeimoje stiebiasi trys atžalos. 22 metų Evelina turi du brolius - 20-metį Mindaugą ir aštuonerių Haroldą. "Man visi vaikai be galo brangūs ir svarbūs, - tvirtino J.Anusauskienė. - Jie patys sprendžia, kuo domėtis ir ką veikti. O mano uždavinys jiems padėti, skatinti užsiimti tuo, kuo jie nori."

Jaunėlis taip pat pradėjo mokytis dainavimo pas pedagogę N.Maceikaitę, dar jis lanko šokių pamokas. Kada nors paaiškės, ar Haroldas nori eiti sesės keliu - muzikiniu. Vyresnėlis yra vaidinęs televizijos seriale "Neskubėk gyventi", šiuo metu darbuojasi viename pramogų parke instruktoriumi. Turi pomėgį - fotografiją. "Mindaugas yra nepaprastai talentingas, vadinu jį uždelsto veikimo bomba", - sakė pašnekovė.

Mandarininė antelė

"Fotografija - tai mudviejų su vyru paskutinė liga, rimta ir progresuojanti", - šypsojosi J.Anusauskienė. Abu - Jurga ir Ričardas - yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariai. Juos galima pavadinti ir aistringais keliautojais, nes yra apkeliavę daugiau kaip 160 šalių. Šiuos du pomėgius sudėjus kartu, išeina įdomių dalykų. Tai fotografijos knygos. Viena jų - "Toli iš Arti", į kurią sudėta per 300 nuotraukų iš įvairių kelionių po pasaulį. Netrukus visuomenei bus pristatytas naujas įdomus leidinys "Mandarininė antelė".

"Muzika mane išmokė ne tik klausyti, bet ir girdėti, fotografija - ne tik žiūrėti, bet ir matyti, - sakė J.Anusauskienė. - Mudu su vyru sutarėme, kad mūsų nuotraukos turi būti gražios. Lietuvos kultūroje ilgai dominavo samprata - jei nėra kančios, nėra meno. Mes norime šiek tiek tam paprieštarauti ir parodyti, kad gali būti kitaip. Šiandienos situacija žmonėms ir taip yra sudėtinga, nėra gerai užkrauti jiems hamletišką klausimą "būti ar nebūti". Tad antroji knyga "Mandarininė antelė", kurioje yra ir tekstų, ir nuotraukų, pripildyta filosofijos, psichologijos ir gamtos grožio. Norime parodyti žmonėms, kad ne tik užsienio šalys, bet ir Lietuva labai graži. Todėl ji skirta mūsų kraštui."

Nusprendė auginti bulves

Papasakojusi, kiek daug turi kūrybinės veiklos, J.Anusauskienė sakė: "Tokie žurnalistų klausimai, kaip - ar aukojuosi dėl Evelinos ir ar jaučiuosi savęs neatskleidusi - man visada kelia šypseną, nors atsakau į visus." Ji spėja viską - rūpintis šeima, namais, gaminti įvairius patiekalus, bendrauti su bičiuliais, keliauti į tolimus kraštus... "Jei moki planuoti savo laiką, jei tikrai nori, gali viską suspėti ir suderinti", - įsitikinusi moteris.

Tai dar ne viskas. Šiais metais J.Anusauskienė nusprendė kieme išmūryti židinį, nors niekada to nedarė, o darže auginti bulves. Moteris susimąsto ir apie gyvenimo prasmę: "Noriu, kad mano vaikai jaustųsi laimingi. Tačiau laimė yra slidi sąvoka. Daug keliavau po pasaulį ir mačiau skirtingų dalykų, kurie žmones daro laimingus. Vienam reikia naujausio mersedeso, kitam - būti gamtoje. Pirmiausia žmogus turi mokėti džiaugtis ir neužmiršti, dėl ko gyvena. Dažnai tai primenu ir sau, ir kitiems. Reikia mėgautis. Nėra prasmės ką nors daryti, jei pats nejauti džiaugsmo ir nesidaliji juo su kitais. Gyvenime būna sunkumų, bet juos įveikę stipriau pajuntame laimę."

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"