Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Ištekėjusios už futbolo

 
2010 07 10 0:00
R.Žutautienė apie futbolą žino šiek tiek daugiau negu dauguma moterų. <br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
R.Žutautienė apie futbolą žino šiek tiek daugiau negu dauguma moterų.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Visą mėnesį milijonai vyrų visame pasaulyje buvo gyvi tik futbolu. Tuo žaidimu kvėpavo, su juo miegojo. Jie - ne pamišėliai, o tiesiog beprotiškai mėgstantys šią sporto šaką. Pasidomėjome, kaip per pasaulio futbolo čempionatą jautėsi antrosios pusės tų vyrų, kuriems futbolas - ne tik pramoga, bet ir duona. Ar jos, kalbant sporto terminais, nebuvo atsidūrusios nuošalėje?

Teko girdėti, kad kelias pastarąsias savaites grožio salonai buvo tiesiog sausakimši moterų. Ypač vakarais. Klientės juokaudavo, jog futbolo varžybų ritmu gyvenantys vyrai kartais nė nepastebėdavo, kaip plonėja jų piniginės. Šiems kur kas svarbiau buvo tai, kad jų brangiausiosios, prasidėjus rungtynėms, nezirstų ir nieko neprašytų, o geriausia, jei visai išeitų iš namų. Priežastis rimta - vyrai su užsidegimu stebėjo pasaulio futbolo čempionatą, kuris po olimpinių žaidynių yra svarbiausias sporto renginys planetoje.

Ar visoms moterims futbolas jau toks ir neįdomus, nelimpantis prie širdies, išprovokuojantis kivirčus su antrąja puse? Galbūt kai kurių šio žaidimo aistruolių žmonos ilgainiui ir pačios susiviliojo odinio kamuolio viražais ant žalios vejos? Pakalbinome buvusio futbolininko, Lietuvos futbolo rinktinės trenerio Raimondo Žutauto žmoną Romą, buvusio žaidėjo, arbitro, Sekmadienio futbolo lygos prezidento Pauliaus Malžinsko sutuoktinę Astą ir LNK sporto žinių redaktoriaus bei sporto komentatoriaus Tomo Langvinio žmoną Eriką.

Kvailas žaidimas?

Roma Žutautienė šypteli, kad pastarąjį mėnesį dėmesio turėjo stigti ne tik profesionalių futbolininkų žmonoms, mylimosioms, bet ir kitų vyrų antrosioms pusėms - juk pasaulio čempionatas daugelį stipriosios lyties atstovų tiesiogine žodžio prasme prikaustė prie televizorių. "Man asmeniškai ši vyro aistra nekelia jokių sunkumų, dėl jos nesipykstame. Tiek daug metų esame kartu, tad futbolas man - savaime suprantamas dalykas. Žinau, kad Raimondui jis be galo svarbus. Tai buvo aišku nuo pat pažinties pradžios, - pasakoja moteris. - Jau seniai rungtynes žiūrime visa šeima. Kartu su sūnumis, draugais spėliojame, kas laimės." R.Žutautienė neslepia, jog futbolas, kuris dabar yra tapęs tam tikru gyvenimo būdu, kadaise jos visai nežavėjo ir atrodė vienas kvailiausių žaidimų pasaulyje. "Jeigu man kas nors tada būtų pasakęs, kad pradėsiu juo domėtis, kad ištekėsiu už futbolininko - būčiau nepatikėjusi, - kvatoja ji. - Tačiau likimas viską sutvarkė kitaip." Iš pradžių Roma, žiūrėdama rungtynes, sirgdavo tik už Raimondą, jo komandą. Ilgainiui, šiek tiek daugiau sužinojusi apie žaidimą, pradėjo nerimauti dėl galimų traumų, laikydavo sukryžiavusi pirštus, kad varžybos baigtųsi laimingai. Jei tik turėdavo galimybių, lydėdavo vyrą į visas rungtynes. Kartą net iš Varšuvos į Rumuniją taksi lėkė. Pašnekovė pasidžiaugia, kad kol sutuoktinis žaidė, jam šypsojosi sėkmė - rungtyniavo pirmaujančiose komandose. Dėl to teigiamų emocijų būdavo kur kas daugiau negu neigiamų. Roma priduria, kad po varžybų kartais vyrą ir pakritikuodavo, jei manydavo, jog reikia. "Geriausiai Raimondas žaisdavo, kai būdavo stiprūs varžovai. Tada atsiskleisdavo visas jo talentas", - tikina moteris.

Paklausta, ar gyvendama su futbolininku yra perpratusi šios sporto šakos taisykles, R.Žutautienė nedaugžodžiauja. "Kas yra nuošalė - man iki šiol nesuprantamas dalykas, - nusijuokia ji. - Kitus žaidimo niuansus daugiau ar mažiau suvokiu. Manau, kad žinau šiek tiek daugiau nei dauguma moterų. O su vyru, kuris futbolu domisi tik truputėlį, galėčiau net diskutuoti."

Ar Roma stebėjo šių metų pasaulio futbolo čempionatą. "Taip, - linksi galva. - Tik ne taip nuosekliai kaip Raimondas. Ar mūsų favoritai sutampa? Na, vyras serga už ispanus. Pasak jo, rudenį mūsų rinktinei teks su jais susikauti dėl kelialapio į 2012 metų Europos čempionatą. Tai yra ne tik didelė atsakomybė, bet ir garbė. Aš, kaip kipšiukas, visada esu už tą komandą, kuri pralaimi. Jei atvirai, iš visų čempionato rinktinių didžiausią simpatiją jaučiau Vokietijos žaidėjams. Man vokiečiai įdomūs tuo, kad jų treneris nepabūgo rizikuoti ir į komandą priėmė jaunų sportininkų."

Taisykles paaiškina sūnus

Į klausimą, ką reiškia būti ištekėjusiai už futbolą, kaip sakoma, įsimylėjusio vyro, Asta Malžinskienė atsako šypsena. "Mudu su Pauliumi susituokę jau 16 metų. Per tiek laiko susigyvenau su šia jo aistra, pripratau. Net pati pradėjau gyventi panašiu ritmu - nuo varžybų iki varžybų, - porina moteris. - Kokie minusai ir pliusai dalijantis tuo pačiu stogu su žmogumi, kuris į sportą žiūri profesionaliai? Nežinau, ar minusu galima vadinti tai, kad Paulius nuolat "paskendęs" rungtynėse. Tokia jo profesija. Be to, daug varžybų žiūrime kartu, visa šeima, nes sūnus, kaip ir tėtis, yra nepaprastai didelis futbolo mėgėjas, jau ketverius metus profesionaliai sportuoja. Įdomiausia būna, kai sergame už skirtingas komandas. Sukyla tiek emocijų!" Pašnekovės teigimu, vyro atsidavimas sportui ją erzindavo nebent draugystės pradžioje, pirmaisiais santuokos metais. "Tada buvo iš tiesų sunku. Kol jis žaidė, teko net skirtinguose miestuose gyventi, - tvirtina Asta. - Man futbolas iš pradžių buvo visiškai svetimas ir nesuprantamas, o Paulius juo gyveno, kvėpavo. Turėjo praeiti nemažai laiko, kol abu apsišlifavome, kol supratau, kad nieko nepakeisiu." Moteris priduria, jog kibirkščių konfliktams įsižiebti anuomet kildavo daugiau dar ir dėl to, kad abu buvo jaunesni, azartiškesni, didesni karštakošiai.

Ar A.Malžinskienė domisi šių metų pasaulio futbolo čempionatu? "Na, visų varžybų tikrai nežiūrėjau. Ir rimtų favoritų neturėjau, - prisipažįsta ji. - Patiko kelios komandos. Ypač įdomu buvo stebėti ketvirtfinalio rungtynes, kai žaidė Gana ir Urugvajus. "Užsikabinau" spontaniškai ir su didžiausiu nekantrumu laukiau rezultatų." Ar Asta išmano futbolo taisykles, ar galėtų pasakyti, kas yra nuošalė, kuo skiriasi laisvas smūgis nuo baudos smūgio, už ką žaidėjams parodomos geltonosios arba raudonosios kortelės? "Deja... - nusijuokia ji. - Nors vyras - futbolininkas, šio žaidimo taisyklių per tiek bendro gyvenimo metų dar nesu perkandusi, nuolat klausinėju, kas ir kaip. Dažniausiai viską paaiškina sūnus. Vyras tai daryti tingi, be to, jis rungtynes paprastai žiūri labai susikaupęs. Būna, kad net negirdi, kas ir kodėl jį kalbina, atsako iš kokio trečio karto."

Išgirdusi teiginį, jog dėl sporto pamišę vyrai savo mylimosioms, kai vyksta rungtynės, yra linkę leisti ir atleisti daugiau negu paprastai, kad tik šios netrukdytų, Asta nesutrinka. "Kartais iš tiesų galima pasinaudoti situacija. Ar pati dažnai tai darau? Kad man nereikia dangstytis futbolu, jei noriu ką nors gauti ar pasielgti taip, kaip nusprendžiau. Su Pauliumi visada randame kompromisą. Kita vertus, jeigu to paties būtumėte paklaususi prieš kokius 10 metų, gal būčiau atsakiusi ir kitaip", - nusišypso ji.

Ką Asta patartų kitoms moterims, kurių sutuoktiniai prasidėjus čempionatui lipte prilimpa prie televizoriaus, kad namie nekiltų ginčų? "Turbūt tą patį, apie ką visai neseniai kalbėjome: jei reikia, naudotis situacija savo naudai ir daryti tai, ko norisi. Tada ir vienas, ir kitas bus patenkintas. Kol vyras pradingęs sporte, labai patogu susitikti su draugėmis, vaikščioti po parduotuves ir panašiai", - paaiškina futbolininko žmona.

Reti pasimatymai

Erika Langvinienė tikina per keliolika santuokos metų jau susitaikiusi su tuo, jog didžiąją dalį savo laiko vyras atiduoda sportui. "Iš pradžių gal ir buvo pykčio dėl to, kad aš ir vaikai sulaukiame mažai dėmesio, bet bėgant metams su tuo susitaikiau, - ramiai dėsto ji. - Žinau, kad Tomas gyvenimo prioritetų lentelėje pirmuoju numeriu vis dėlto yra įrašęs ne krepšinį, ne futbolą ar kokią kitą sporto šaką, o mus, savo šeimą. Tačiau turiu pripažinti ir tai, jog sūnums tėčio dėmesio kartais tikrai trūksta. Kad ir kaip būtų, manau, svarbiausia - ne dėmesio kiekybė, bet kokybė."

Pasak pašnekovės, šis pasaulio futbolo čempionatas kasdienybės radikaliai nepakeitė. "Galbūt tik dar rečiau su vaikais matome tėtį, - atsidūsta moteris. - Kalbant apie buitį, dauguma namų ruošos darbų paprastai tenka man. Tačiau stengiuosi vyrui dėl to nepriekaištauti. Tomas labai daug dirba, todėl elementaru, kad tvarkyti namus jam nelieka laiko. Bet kai tik būna laisvesnis, jis visada mus palepina skaniais pietumis. Turiu pripažinti, kad Tomo iškepta višta - gardesnė negu mano." Erika tvirtina, jog dabar jai būtų net sunku įsivaizduoti gyvenimą su vyru, kuris dirba nuo aštuntos valandos ryto iki penktos vakaro. "Gal tada nespėtume vienas kito pasiilgti, greitai įkyrėtume? - svarsto ji. - Manau, nuolat laukti susitikimo - didelis pliusas dviejų žmonių gyvenime."

Pasisukus kalbai apie tai, ar kada nors jai yra tekę pasinaudoti sportu, kad gautų iš vyro, ko nori, Erika nusijuokia. "Tikiu, jog kiekviena moteris žino mažų gudrybių, kaip pasiekti savo tikslą. Nesu išimtis, bet nėra buvę taip, kad dangstyčiausi rungtynėmis. Na, nebent naudojimusi situacija pavadintume Tomo pažadus, kad kitą kartą, jei jis su draugais varžybas žiūrėjo bare, eisime ten kartu", - pasakoja moteris. Paklausta, ar kyla namie ginčų dėl sporto, pašnekovė atvirai atsako: "Dėl sporto pykstamės tik tais atvejais, kai Tomas, atidirbęs savaitę televizijoje, sekmadienio vakarą dar lekia žaisti futbolo. Suprantu, kad bėgiodamas po aikštę jis atsipalaiduoja, išsikrauna, tačiau baisiai nervinuosi ir baruosi, kai grįžęs namo pradeda dejuoti, jog viską skauda. Tada kaip greitoji pagalba turiu čiupti "Fastum" gelį ir tepti skaudamas kojas ar nugarą. Nesuprantu, koks gali būti malonumas žaisti, kai žinai, kad paskui bus ne pyragai?"

Erika nevadina savęs sporto aistruole, bet tikina, jog elementarių žinių apie pagrindines sporto šakas turi. "Lyg ir būdų gėda nežinoti, kiek krepšinio ar futbolo aikštelėje bėgioja žaidėjų, kai gyveni su sportininku, - šypteli ji. - Labiausiai man patinka lengvoji atletika ir žiemos sporto šakos. Todėl kai tik vyksta didesnio masto varžybos ar žaidynės, turėdama laiko mielai prisėdu prie televizoriaus ekrano. Šiuo atsakymu tikriausiai nustebinsiu Tomą."

Ar moteris pastarąjį mėnesį aktyviai žiūrėjo futbolo rungtynes? "Tik įdomesnes, - teigia Erika. - Favoritų neturiu, bet simpatizuoju Ispanijos ir Olandijos rinktinėms. Beje, Tomas šiame futbolo čempionate taip pat neturi vienos mėgstamiausios komandos. Jo favoritai švedai, deja, šį kartą nerungtyniauja."

Paprašyta patarti kitoms moterims, kaip elgtis, kai vyrai "apsigyvena" sporte ir su sportu, E.Langvinienė nedaugžodžiauja: "Kiekvienas atvejis - individualus. Protingiausia būtų nesinervinti ir tą laiką, kai vyras paskendęs varžybose, skirti sau. Visos žinome, kaip galime save palepinti."

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"