Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

"InCulto" Osle parodys ne tik "triusikus"

 
2010 05 08 0:00
"Manau, kad važiuodama į Oslą taip pat pasisiūsiu panašius apatinius", - tikina blizgių trumpikių autorė.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
"Manau, kad važiuodama į Oslą taip pat pasisiūsiu panašius apatinius", - tikina blizgių trumpikių autorė.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

'Kodėl nors kartą 'Eurovizijos' scenoje nenusirengus vyrams? Juk pusnuogės dainininkės šiame konkurse jau tapo savotiška norma', - šypsodamasi teiraujasi blizgančių grupės 'InCulto' narių apatinių autorė Augusta Imbrasienė. Menininkė įsitikinusi, kad Osle vaikinai neliks nepastebėti, o per finalą pati žada vilkėti analogiškas kelnaites.

Su A.Imbrasiene susitikome jos kūrybinėse dirbtuvėse. Būtent čia naudojantis žirklėmis ir adata dienos šviesą išvydo blizgieji euroviziniai "triusikai".

Kablio ieško dauguma atlikėjų.

- Muzikos laidų prodiuseris ir Lietuvos "Eurovizijos" konkurso koordinatorius Jonas Vilimas blizgančias grupės "InCulto" kelnaites pavadino pasirodymo "vinimi". Ilgai ją kalei?

- Manau, kiekvienas pavykęs dalykas susideda iš tam tikro procento sėkmės ir labai daug darbo. Blizgančių trumpikių idėją svarstė daugybė žmonių - pirmiausia patys "InCulto" vyrukai. Jie išsakė, ko nori, akcentavo, kad medžiaga turi blizgėti, laužti šviesos spindulius. Po ilgų bandymų galiausiai radome labiausiai visiems patinkantį ir tinkantį variantą. Kiek ilgai "kalėme" pasirodymo "vinį"? Apie porą savaičių. Kol pavyko pasiūti būtent tokias kelnaites, kokias matėte per nacionalinės "Eurovizijos" atrankos finalą, buvo sukirptos ne vienos. Gamybos procesas neapsiėjo be mažyčių nesėkmių - tai žvyneliai dūrė, tai audinys persišvietė.

- Kam apskritai kilo idėja scenoje nusimauti kelnes?

- Mintis dainuojant nusirengti, kitaip tariant, pasirodymo režisūra priklauso grupei "InCulto". Mano užduotis buvo tą mintį apipavidalinti, paversti tuo, kas "kabintų" žiūrovą.

- Ką simbolizuoja blizgantys apatiniai? Drąsą? Įžūlumą? Autoironiją? Europa, žiūrėk, kokie mes atviri ir nuoširdūs, nebijome tau pasirodyti vien su apatiniais...

- Tiesą pasakius, labai didelės filosofijos čia nėra. Tiesiog vaikinai yra linksmi, energingi, su polėkiu, nesidrovintys. Visa tai jie nori perteikti ir aplinkiniams. Galbūt kita grupė sau neleistų to daryti viešai, tik ne "InCulto". Visi scenoje esame pripratę matyti pusnuoges moteris, tai kodėl nors kartą nenusirengus vyrams? Kodėl kelnaitės blizgančios? Nes tinka prie blizgios "Eurovizijos".

- Kaip manai, ar tokias trumpikes mūvintys vyrukai atrodo seksualūs?

- Kitiems - galbūt. Man jie atrodo linksmi, žaismingi. Galbūt dėl to, kad Jurgį ir kitus grupės narius pažįstu jau daug metų, ir mes visai kitaip bendraujame? Man sunku vertinti jų seksualumą.

- Ar neparadoksalu, kad apatiniais domimasi daugiau nei pačia daina?

- Sutik: "triusikai", kaip juos įvardijo tavo kolegos žurnalistai, iš tiesų kabina (juokiasi). Manau, kiekvieno atlikėjo pasirodymas, vaizdo ar muzikos įrašas privalo turėti kabliuką, kuris pritrauktų klausytoją, žiūrovą. Vėliau, be jokios abejonės, galima gilintis ir į dainos žodžius, muziką, aranžuotę, diskutuoti, kas gerai, o kas blogai. Džiaugiuosi, kad "InCulto" tą kabliuką atrado. Nuoširdžiai tikiu, kad jis Osle neleis likti nepastebėtiems. Beje, "kabliais, kabliukais, vinimis" - t. y. visu tuo, kas padeda prikaustyti publikos dėmesį, naudojasi dauguma dainininkų. Pavyzdžiui, Dima Bilanas Europą pirmiausia sužavėjo ne tiek savo daina, kiek pianinu ir iš jo išlendančia balerina, vėliau dailiojo čiuožimo meistru ir Stradivarijaus smuiku.

Devynios siūlės

- Turbūt girdėjai, kad "InCulto" dainą lydi kontroversiški komentarai. Vieni giria už originalumą, kiti šaiposi, neva tik be kelnių mums į Norvegiją ir važiuoti. Kokio tikėjaisi atgarsio?

- Iš anksto su vaikinais susėdę tikrai nesvarstėme ir nespėliojome, kaip mus įvertins žmonės. Jei atvirai, itin smarkiai ir nesidomėjau, kokių atsiliepimų būta daugiau. Neturiu tam laiko, be to, kad žmogus taip elgtumeisi, privalai būti truputėlį mazochistas. Galiu pasakyti, kad padarėme viską, ką galėjome, ir rezultatas išėjo visai neblogas. Niekada nebūsi geras absoliučiai visiems.

- Kaip, tavo nuomone, Europa įvertins tokią vaikinų aprangą? Nepasmerks? Juk iki jų šiame konkurse nedaug kas nusirenginėjo.

- Vyrai scenoje nebus nuogi (juokiasi). Taigi, kodėl juos reikėtų smerkti? Jei labai įsigilintume į "Eurovizijos" užkulisius, manau, rastume įvairių variantų. Praėjusiais metais konkurse Vokietijos atstovams talkino burleskos šokėja Dita von Teese, kuri per savo pasirodymus būna minimaliai apsirengusi. 2002-ųjų "Eurovizijos" nugalėtoja latvė Marija Naumova pergalę išplėšė nuo savęs plėšdama drabužius. O kiek dar įvairiausių bandymų nusirengti per daugiau nei 50 metų galėjo būti kitų šalių nacionalinėse atrankose, galime tik spėlioti.

Manau, šį kartą sena nusirenginėjimo scenoje istorija įgaus naują atspalvį, nes drabužius nuo savęs nusimes ne moterys, bet vyrai. Aišku, būtų labai juokinga, jei vaikinai taip siaustų atlikdami lyrinę dainą. Tačiau jie į Oslą veža tikrą energijos užtaisą. Kodėl tuomet scenoje nepašėliojus?

- Ar blizgančius apatinius Osle pamatysime tokius pačius, ar jų stilius kaip nors keisis?

- Iš esmės trumpikės neturėtų labai keistis. Tačiau niekada negali žinoti, kas bus rytoj, kai bendradarbiauji su tokiais žmonėmis, kaip "InCulto" vyrukai. Galbūt paskutinę naktį prieš pasirodymą kam nors šaus į galvą geniali idėja ir visi pulsime jos įgyvendinti. Taigi nepažadu, kad apatiniai išliks tokie patys.

- Ar numatyta dar kokių nors akibrokštų?

- Nesu įgaliota apie tai kalbėti (juokiasi).

- Neduok Dieve, bet jei trumpikių siūlė kuriam nors iš grupės narių per pasirodymą netikėtai prairtų...

- Tiesą pasakius, neįsivaizduoju, kaip tai galėtų nutikti. Neįmanoma! Pažadu prieš vaikinams lipant į sceną viską kuo skrupulingiausiai patikrinti ir jei kas nors bus atkibę, prairę, užsiūti devyniomis siūlėmis (juokiasi).

- Ar nebijai, kad nesėkmės Osle atveju tau ir "InCulto" vyrukams ilgai prikaišios "triusikus", kaip kadaise Aivarui Stepukoniui beretę?

- Tikrai ne. Pirmiausia dėl to, kad jei ką nors darai, tai tuo tiki. Manau, Aivaras ir jį rengusi stilistė taip pat tikėjo savo idėjomis. Tačiau nereikėtų pamiršti ir to, kad jo pasirodyme nebuvo nieko, išskyrus beretę. Todėl žmonės iki šiol ją ir prisimena. "InCulto" į Oslą veža ne tik blizgančias trumpikes, bet ir kai ką daugiau...

Nerami siela

- Kaip susipažinai su Jurgiu ir kitais vyrukais? Kiek žinau, anksčiau buvai grupės "InCulto" vadybininkė?

- Jurgį pažįstu nuo tada, kai jis atvyko į Lietuvą. Mudviejų keliai susikirto bendrų pažįstamų dėka. Kai susipažinome, grupė "InCulto" dar net nebuvo susikūrusi. Jurgis dalyvaudavo įvairiuose muzikiniuose projektuose. Susibūrus kolektyvui, vaikinai kurį laiką tvarkėsi patys. Jiems populiarėjant, ilgainiui šalia turėjo atsirasti žmogus, kuris koordinuotų visus administracinius reikalus: organizuotų, derintų ir panašiai. Juk jie buvo septyni bernai, vadinasi, grėsė "bardakas" (šypsosi). Grupės vadybininke dirbau maždaug trejus metus. Iki tada, kol atsirado minčių užsiimti kuo nors kitu.

- Menais?

- Taip, nors esu diplomuota ekonomistė. Šiuo metu pagrindinė mano veikla - darbas manufaktūroje "Mur mur mur". Tai savotiškos kūrybinės dirbtuvės, kurios užsiima sceninių, taip pat reklamai skirtų drabužių, rekvizitų gamyba, įvairiais netradiciniais sprendimais. Po tuo pačiu stogu glaudžiasi dar vienas projektas "Ekolaboratorija".

- Kaip, baigusi ekonomikos studijas, atsidūrei "menuose"?

- Nuo vaikystės buvau labai arti: patiko siūti, siuvinėti, megzti, piešti. Tačiau, matyt, neturėjau tiek "smarvės", kad išdrįsčiau stoti į Dailės akademiją - pabijojau, kad nepavyks. Nesigailiu pasirinkusi ekonomiką, šis mokslas gyvenime man labai praverčia.

Jei paklausi, iš kur aš, kokia mano šeima, galiu pasakyti, kad esu grynakraujė vilnietė, nes abu tėvai gimę ir užaugę Vilniuje. Baigiau S.Nėries mokyklą. Vaikystėje ir paauglystėje buvau maištingos, neramios sielos. Tėvams nuolat reikėjo mane tramdyti, kad ko nors neiškrėsčiau, bet pernelyg griežti jie man nebuvo, saviraiškai netrukdė. Tėtis inžinierius, mama - muzikos mokytoja. Turiu jaunesnę seserį. Ji šiuo metu studijuoja žurnalistiką, taip pat mokosi dainuoti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Taigi aš ne viena šeimoje "prie meno" (juokiasi).

- Ar pati galėtum viešumoje pasirodyti vilkėdama ką nors netradiciška? Kad ir analogiškas blizgančias kelnaites?

- Žinoma. Nebijau eksperimentuoti. Manau, kad važiuodama į Oslą taip pat pasisiūsiu panašius apatinius ir būtinai juos vilkėsiu per finalą. Man patinka tai, kas netradiciška, originalu. Kitaip būti ir negalėtų, juk būtent tokius dalykus siūlau kitiems.

- Kaip tavo idėjas vertina vyras?

- Saulius mano veiklą labai palaiko. Kartais net paprašo, kad ir jam sukurčiau ką nors originalaus. Jis dirba panašioje srityje - muzikos, vadybos.

Įdomu

Jau kitą savaitę vyks grupės "InCulto" išlydėtuvių į "Euroviziją" koncertai: gegužės 13 dieną Kaune, klube "Nautilus", gegužės 14 dieną Klaipėdoje, klube "Kiwi", ir gegužės 15 dieną Vilniuje, klube "Niujorkas". Koncertų metu visi norintieji turės galimybę įsigyti grupės atributikos.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"