Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

H.Ledgeris: "Palikite mane vieną!"

 
2008 03 01 0:00
H.Ledgeris su žmona M.Williams (dešinėje) per 2006 metų "Oskarų" teikimo ceremoniją.<br>AFP/Scanpix nuotrauka
H.Ledgeris su žmona M.Williams (dešinėje) per 2006 metų "Oskarų" teikimo ceremoniją.
AFP/Scanpix nuotrauka

Aktorius Heathas Ledgeris paliko viską: įspūdingą karjerą, mylimiausią dukterį, ištikimus draugus. Šių metų sausio 22-ąją nutrūko šviesiausios Holivudo žvaigždės gyvenimas. Oficialiai teigiama, kad 28 metų vyras mirė netyčia perdozavęs receptinių vaistų.

Pas tatuiruočių meistrą.

Matilda. Šis vardas Heathui Ledgeriui buvo pats brangiausias. Kazanovos vaidmens atlikėjas net apsilankė pas gerai pažįstamą tatuiruočių meistrą Josephą Ari Aloi'ų, kad šis jam ant pilvo padarytų tatuiruotę "Matilda". Pasak Bruklino menininko, taip H.Ledgeris norėjo išreikšti meilę dvejų metukų dukrai.

J.A.Aloi'us prisimena: "Mes visada džiaugdavomės, kai užsukdavo Heathas. Tai buvo pats šilčiausias ir paprasčiausias bičiulis." Tą lemtingąją sausio 22-ąją J.A.Aloi'us planavo susitikti su aktoriumi. Tačiau netikėtai tatuiruočių meistrą pasiekė kraupi žinia: jo 28 metų draugužis Heathas rastas negyvas bute, kurį nuomojosi Manhatano rajone. "Išgirdęs naujieną pasijutau giliai įskaudintas, sukrėstas, nes maniau, kad tai yra visiška netiesa", - prisipažino J.A.Aloi'us. Vėliau jis ant savo paties blauzdos užsirašė: "Mano broliui Heathui RIP 1/22/08".

Skaudi tiesa

Sielvartas netrukus užliejo ir kitą pasaulio kampelį - H.Ledgerio gimtąją Australiją, kurioje gyvena aktoriaus šeima. Skaudžiausia, kad apie artimojo netektį giminės sužinojo tik iš spaudos. "Apie Heatho mirtį sužinojau perskaitęs laikraštį, paskui paskambinau jo motinai ir paklausiau, kas vyksta, bet netgi ji nieko nežinojo," - skundėsi Kalifornijoje gyvenantis H.Ledgerio dėdė Neilas Bellas. Patylėjęs jis pridūrė: "Heatho tėvas apie sūnaus mirtį taip pat sužinojo iš spaudos. Tai bene skaudžiausias būdas sužinoti tiesą."

Kimas Ledgeris sūnaus mirtį pavadino labai tragišku, pirmalaikiu ir atsitiktiniu įvykiu. Jaunojo H.Ledgerio netektis - skaudus smūgis ne tik artimiesiems, bet ir jo gerbėjams, visiems, kurie jį bent kiek pažinojo.

Spauda rašė, kad sausio 22-osios popietę pas H.Ledgerį turėjo ateiti masažo terapeutas. Namų šeimininkė įleido svečią į aktoriaus butą. Pamatęs be sąmonės gulintį H.Ledgerį, terapeutas tuoj pat paskambino pagalbos numeriu 911. Atvykę medikai mėgino jį atgaivinti, bet buvo jau per vėlu.

Policijos šaltinis patvirtino, kad prie aktoriaus kūno buvo aptikti du pakeliai receptinių vaistų, tarp jų - ir migdomųjų tablečių, panašių į "Ambien", kurias vartojo H.Ledgeris. Pasak jo artimųjų, šie vaistai galėjo būti nuodingi. To paties šaltinio duomenimis, aktorius prieš mirtį sirgo plaučių uždegimu.

Aktorė Michelle Williams, Matildos mama, kuri gyveno su H.Ledgeriu daugiau nei dvejus metus, tuo metu filmavosi Švedijoje. Nors partneriai buvo išsiskyrę, liudininkai sakė, kad Matildą auginančią M.Williams palaužė įvykusi tragedija.

Įsijautė į vaidmenį

Nenuilstantis, energingas, laukinis ir kartu jautrus vyras labai mėgo šėlti per vakarėlius. Tačiau pastaruoju metu jį kankino nemiga. Galbūt todėl, kad bandė pernelyg įsijausti į Džiokerio vaidmenį Chriso Nolano kuriamoje epopėjoje "Tamsos riteris" ("The Dark Knight"). H.Ledgeris praleido didžiąją 2007-ųjų dalį filmuodamasis Čikagoje ir Londone. Kolegos pastebėjo, kad jis labai giliai nugrimzdo į savo personažo jausmus. Aktorius dažnai kalbėdavo apie savo herojų: "Džiokeris - tai psichopatas, žudantis žmones, šizofreniškas juokdarys, visiškai abejingas kitų žmonių skausmui."

Pasakojama, kad H.Ledgeris valandų valandas šnekėjosi su vienu heroino mėgėju, rengdamasis vaidinti beviltišką narkomaną 2006 metų filme "Kendė" ("Candy").

Lapkritį H.Ledgeris pasiskundė "Times" žurnalistui, kad "Ambien" jam beveik nepadeda užmigti: "Praėjusią savaitę miegojau vidutiniškai po dvi valandas per parą. Mano galvoje visą laiką sukosi kažkokios mintys. Kūnas buvo išvargęs, bet protas negalėjo išsijungti."

Vakarėlių liūtas

Kiti šaltiniai teigia, kad H.Ledgeris taip ir neatsigavo po skyrybų su M.Williams, kurią įsimylėjo, kai buvo filmuojama kultinė juosta "Kuprotas kalnas" ("Brokeback Mountain"). Išsiskyręs su mylimąja, H.Ledgeris ėmė nuolat lankytis Niujorko vakarėliuose. Jis dažnai linksminosi naktiniuose klubuose ir restoranuose. Pasak liudininkų, aktorius vartojo per daug narkotikų ir alkoholio. Vienas jo draugas prisimena: "Heathas per daug šėlo vakarėliuose. Jis iš tikrųjų niekada nenustojo linksminęsis. Naktį aktorius tik pradėdavo šėlti. Tačiau jis atrodė taip, tarsi būtų labai laimingas. Visi žinojo, kad Heathas vartojo per daug narkotikų, tačiau jis visada kontroliavo padėtį." Kiti jo pažįstami tvirtina, kad H.Ledgerio vakarėliai buvo vienas lemiamų veiksnių, kurie ir paskatino jį išsiskirti su M.Williams.

Tačiau prieš mirtį aktorius iš visų jėgų stengėsi pažaboti aistrą vakarėliams. Kai Londone ir Čikagoje buvo filmuojamas "Tamsos riteris", jis, atrodo, mėgino nevartoti alkoholio. Vienas H.Ledgerio artimas draugas tvirtina: "Žinau, kad jis mėgino padaryti viską, kas tik įmanoma. Jis norėjo gyventi sveiką gyvenimą. Heathas buvo nuostabus vaikinas. Jis iš visų jėgų stengėsi, bet kartais peržengdavo leistiną ribą."

Po skyrybų su M.Williams H.Ledgeris dažnai atrodė paniuręs ir pasileidęs. Tiesa, kartą jis buvo pastebėtas su modeliu Helena Christensen, nors patikimi šaltiniai teigia, kad jiedu buvo tik draugai, o Niujorko vakarėlių siela neskubėjo pereiti prie rimtesnių santykių.

Slėgė šlovė

Su H.Ledgeriu dirbusi režisierė Catherine Hardwicke pareiškė: "Heathas mėgino perprasti savo gyvenimą. Kartą jis prisipažino norįs persikelti gyventi į Nyderlandus ir kiaurus metus važinėti dviračiu, kad ištrūktų iš šios beprotystės." Matyt, jam nusibodo nuolatinis dėmesys ir šlovė.

Vienas draugas, kuris matė H.Ledgerį savaitę prieš tragediją, patikino, kad aktorius nebuvo panašus į save. Jis atrodė taip, tarsi išgyventų labai sunkų laikotarpį. Buvo matyti, kad visos kelionės, filmavimasis, išsiskyrimas su Michelle ir mylima dukrele tikrai draskė jo sielą. Anot vieno stebėtojo, sausio 21-ąją jis atrodė taip, lyg būtų norėjęs sušukti: "Palikite mane vieną!" Aktorius neatrodė pavargęs ar išsekęs, bet buvo matyti, kad jam buvo tikrai nelengva.

"Ponas mama"

H.Ledgerio požiūris į vaidybą buvo prieštaringas. Nors ir būdamas labai talentingas bei atsidavęs savo vaidmenims, jis niekada nenorėjo būti aktorius. Tačiau ir nežinojo, ką iš tikrųjų norėtų gyvenime veikti. Vienas jo buvusių sugėrovų pastebėjo: "Jis ruošėsi mesti vaidybą ir palikti Holivudą. Heathui čia nepatiko. Jis tikrai nebuvo laimingas. Buvo savarankiškas, jo nuotaika dažnai svyravo. Aplink save buvo pasistatęs aukštą sieną."

H.Ledgeris buvo puikus aktorius. Bene didžiausią populiarumą jam pelnė kontraversiškas filmas "Kuprotas kalnas" apie pražūtingą dviejų kaubojų aistrų sūkurį. Nors H.Ledgeriui šis vaidmuo nelabai patiko, jis buvo nominuotas Oskarui kaip geriausias aktorius, sugebėjęs puikiai perteikti kenčiančią ir vienišą kaubojaus sielą.

Pagal "Kuproto kalno" scenarijų, H.Ledgerio personažas Enis turėjo vesti žmoną, kurią suvaidino Michelle Williams. Jiems turėjo gimti dukra. "Aš esu ponas mama!" - džiaugsmingai sušuko H.Ledgeris. Šiuos žodžius jis dar ne kartą kartojo, kai iš tikrųjų pradėjo gyventi su M.Williams ir auginti Matildą.

Vienas geras H.Ledgerio pažįstamas teigia: "Jis labai rūpinosi vaiku. Buvo nuostabus tėvas. Tačiau turėjo ir trūkumų. Jis mylėjo gyvenimą ir buvo linkęs į kraštutinumus."

Be namų negerai

Per Kalėdų atostogas H.Ledgerio nuotaiką kiek praskaidrino kelionė į gimtąjį Perto (Perth) miestelį. "Patyriau nuostabiausių akimirkų... Pamačiau visus savo draugus ir šeimą. Vėl pasijutau tarsi berniukas... Jaučiuosi taip, kaip dar niekada nesijaučiau", - dar šių metų sausio pradžioje prisipažino jis vienam Australijos dienraščiui.

H.Ledgeris buvo auklėjamas Perte. Jo tėvas Kimas modeliavo lenktyninius automobilius, o motina Sally dirbo prancūzų kalbos mokytoja. Vis dėlto jis pasekė savo vyresnės sesers pėdomis ir tapo aktoriumi. Būdamas penkiolikos jis ėmė filmuotis australų seriale "Prakaitas" ("Sweat"). Beje, vaidino ir lietuvių žiūrovų pamėgtame seriale "Be namų negerai". Tačiau po kurio laiko H.Ledgeris nusprendė, kad paauglių filmukai - ne jam. Aktorius primygtinai reikalavo vaidmens revoliuciniame Melo Gibsono filme "Patriotas" ("The Patriot"). Ir jam tai pavyko.

H.Ledgeriui buvo be galo artimi ir Bruklino namai, kuriuose jis kadaise gyveno su M.Williams. Tačiau dabar prie šių namų artimieji ir pažįstami merkia gėles. Tiesa, priėjus arčiau matyti mažų pėdų atspaudai ir cemente įrašytas vardas - Matilda.

Parengta pagal užsienio spaudą

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"