Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Gyvenime meilė skaudesnė negu scenoje

 
2010 04 24 0:00
Smuikininkas, kamerinio orkestro "Camerata Klaipėda" vadovas V.Čepinskis ir jo žmona smuikininkė Indrė Čepinskienė vadinami viena charizmatiškiausių porų.<br>Asmeninio albumo nuotrauka
Smuikininkas, kamerinio orkestro "Camerata Klaipėda" vadovas V.Čepinskis ir jo žmona smuikininkė Indrė Čepinskienė vadinami viena charizmatiškiausių porų.
Asmeninio albumo nuotrauka

Kas nutinka, kad krizę išgyvena net monolitinėmis laikomos menininkų šeimos? Kodėl subyra santuokos, iki tol atrodžiusios tokios gražios ir tikros - be jokio fasadinio blizgesio? Gal kalta scena, kuri iš abiejų partnerių reikalauja tapti meilės aukomis, kai reikia suvaidinti viliones ir beprotišką aistrą, meilę ar neištikimybę?

Gal įsijautę į vaidmenį menininkai kartais nejučia ištrina ribą tarp kasdienybės ir scenos, panyra į vizijų pasaulį? O gal priešingai - iš gyvenimo nori pasisemti pražūtingos aistros, kad nepritrūktų jos teatro scenoje? Kai taip nutinka, nesidairoma atgal ir negalvojama, ką teks išgyventi apgautai antrajai pusei ir ne mažiau įskaudintiems vaikams. Gyvenime meilės paieškos yra skaudesnės negu scenoje.

Nubaudžia gerbėjai.

Pripažintos scenos garsenybės paprastai nesilanko vakarėliuose ir nemėgsta puikuotis savo atvaizdais įvairių leidinių puslapiuose. Žinomos poros vengia viešumos. Jos neatlapoja savo gyvenimo virtuvės ir juo labiau nekalba apie staiga užplūdusias meilės aistras. Bet, kad ir kaip stengtųsi dangstyti savo privatumą nuo svetimų žvilgsnių, paslydusieji jausmų labirinte neišvengia akistatos su viešuma. Teatre tai nebaido, ten tai tiesiog būtina. O gyvenime viešuma neretai palaužia net ir patį stipriausią žmogų. Tai patyrusieji nepaneigs, kad spėlionės, apkalbos ir šmeižtas - žudantis ginklas, išardęs ne vieną darnią šeimą.

Kodėl garsūs asmenys, nors ir žinodami, jog yra akylai stebimi, vis tiek laužo ištikimybės priesaikas, apgaudinėja ir taip patys suteikia galimybę savo nedraugams griauti jų likimus?

Žmonėms patinka garbinti scenos žvaigždes, net jas sudievinti. Tačiau scenos primarijai gyvenime yra paprasti mirtingieji - turi savo kaprizų, silpnybių ir vilčių. Tik galbūt menininkai aštriau jaučia meilės alkį. O kad jį pasotintų, neretai leidžiasi į ilgas ir klaidžias tos vienintelės išsvajotos gyvenimo dovanos paieškas.

Išyra perspektyvios poros

Visuomenė mėgsta sulipdyti garsias poras. Bet dar greičiau jas išskiria.

Kas sieja žinomą smuikininką, kamerinio orkestro "Camerata Klaipėda" vadovą Vilhelmą Čepinskį ir smuikininkę Viktoriją Kukauskaitę? Tikėtina, kad ne kas kita, o tik scena. Juk abu yra smuikininkai.

Šeimos žmogus V.Čepinskis visada griežia kaip solistas. Kodėl atsirado šis duetas? Kaip teigia šaltiniai, smuikininkus sieja ne tik scena, bet ir romantiška meilė.

Kas galėjo įsivaizduoti, kad Vilniaus mažojo teatro aktoriams sutuoktiniams Gintarei Latvėnaitei ir Ramūnui Cicėnui, kurie prieš kelerius metus vaidino režisieriaus Kęstučio Gudavičiaus trumpo metražo filme "Perspektyvi pora", teks patirti tai, ką išgyveno jų herojai, - skyrybas. Neseniai ši pora susilaukė antro vaikelio, jam dar nėra nė metukų. Tai R.Cicėno nesulaikė šeimoje. Ypač kai meilės strėles į kolegą pradėjo laidyti žinoma aktorė - vos ne dešimčia metų už jį vyresnė Rimantė Valiukaitė. Prieš žaviosios brunetės kerus sunku atsilaikyti.

Kodėl Mariui Jampolskiui prigijo ne tik širdžių ėdiko, bet ir plevėsos įvaizdis? Juk jis - aktorius, vaidinti jam įprasta.

Ar iš tiesų Marius pamilo "Triumfo arkos" nugalėtoją dainininkę Onutę Kolobovaitę? Kalbama, kad dabar aktorius myli jau kitą, iš "Žvaigždžių dueto", ir su ja aistringai scenoje bučiuojasi. O gal į įsimylėjėlio vaidmenį įsijautęs Marius taip rengia sau reklamos šou? O ir jo žmona Aistė pateisina vyro aistras scenoje.

Kokią gyvenimo dramą dabar išgyvena baleto primadona Eglė Špokaitė ir aktorius Povilas Budrys, kurie pasuko skirtingais keliais? Kas nutiko, jog po kelerių bendro gyvenimo metų vienas kitam turėjo pasakyti "sudiev"? Gal tai tik trumpas išsiskyrimas, kad po kurio laiko vėl būtų laimingi drauge? Taip norėtųsi tuo tikėti!

Bučiniai po kaimynų langais

Smuikininkas, kamerinio orkestro "Camerata Klaipėda" vadovas V.Čepinskis ir jo žmona smuikininkė Indrė Čepinskienė vadinami viena charizmatiškiausių porų. Juodu pažįsta vienas kitą nuo Kauno Juozo Naujalio gimnazijos laikų. Ilgai draugavo, kol abu suprato, kad turi būti drauge. Susituokė prieš aštuonerius metus, augina ketverių metukų sūnų Herbertą. Vilhelmas - pavyzdingas, stropus tėvas, Indrė - rūpestinga, darbšti mama. Scenoje jie - talentingi menininkai, o gyvenime - darni ir laiminga šeima.

Dažnai sakoma, kad žurnalistai mėgsta žiūrėti pro rakto skylutę ir kurti pikantiškas istorijas apie garsenybių gyvenimo detales. LŽ nė neketintų pilti žibalo į gražų šeimos židinį, jei ne smuikininko akibrokštas gerbėjams, o šie neatlaidūs savo dievaičiui.

LŽ paskambino vieno namo, esančio Kaune, Taikos prospekte (redakcijai adresas žinomas), gyventoja. Tai, ką moteris papasakojo visos laiptinės vardu, trenkė tarsi perkūnas iš giedro dangaus.

Paaiškėjo, kad tame name gyvena dabartinė smuikininko scenos partnerė V.Kukauskaitė. V.Čepinskis nuolat atvažiuodavo pas merginą, bet į jos butą neužsukdavo. Vietos gyventojai tai pastebėjo. Porelė dažnai užsisėdėdavo smuikininko automobilyje, šnekučiuodavosi. Galbūt kaimynams tai ir nebūtų užkliuvę, jei ne pikantiškas vaizdelis po jų langais, kai menininkai imdavo aistringai glėbesčiuotis ir bučiuotis.

"Mes tikrai nesikištume į privatų smuikininko gyvenimą, jeigu šis elgtųsi garbingai. To iš jo nesitikėjome. Vilhelmas niekuo nesiskiria nuo Zvonkų šeimynėlės. Jeigu jam reikalingas reklaminis triukas, turėtų rinktis sceną, o ne vietelę po mūsų langais", - kalbėjo pavydi kaunietė.

Kas čia bloga, kad du jauni žmonės pasibučiavo ir rodo vienas kitam gražius jausmus?!

Sėkmės pamokos

Aktoriai G.Latvėnaitė ir R.Cicėnas filmavosi juostoje "Perspektyvi pora" praėjus vos kelioms dienoms po jų vestuvių. Filmo pavadinimas buvo tarsi jų bendro gyvenimo ir kūrybos kodas. Visus tuos penkerius metus, kol gyveno drauge, juodu buvo laikomi perspektyvia aktorių pora. Daug kas kalbėjo, kad Gintarė ir Ramūnas ne tik atrado pašaukimą, bet ir vienas kitą. Abu nuolat kartu dvidešimt keturias valandas per parą - teatre ar kine, gastrolėse ar namie - ir taip nuo pat studijų laikų (jų kurso vadovas režisieriaus Rimantas Tuminas). Net dalijosi tais pačiais teatro apdovanojimais: 2004-aisiais už Mariaus Ivaškevičiaus spektaklyje "Madagaskaras" suvaidintus Salės ir Kazimiero Pokšto vaidmenis buvo nominuoti "Auksiniam scenos kryžiui". Tais pačiais metais G.Latvėnaitė pelnė apdovanojimą Rokiškio teatro festivalyje, o Lenkijos festivalyje buvo įvertinta už geriausią moters vaidmenį. Poros draugystė, kaip ir santuoka, truko beveik penkerius metus. Ją sutvirtino gimęs pirmagimis sūnus Kristupas. Jau tada jauni tėvai prasitarė, jog per tuos draugystės metus gyvenimas jiems buvo pateikęs ne vieną išbandymą.

Tuomet vienas teatralas lyg juodas pranašas garsiai įvardijo, kad du talentingi žmonės drauge ilgai neištvers. Esą jų darnius santykius gali pakirsti pavydas dėl vienas kito sėkmės ar talento. Tačiau pora tvirtai stovėjo tiesioje vėžėje ir daug kam rūpėjo sužinoti, kur slypi jų šeimos stabilumo paslaptis. Gintarė atkirsdavo, kad tekėjo ne už aktoriaus, o už vyro. Jai svarbu, koks Ramūnas žmogus, o ne ką dirba. Bet sakė dar ir kitaip: kol abu moka vienas kitą nustebinti, yra drauge.

Vis dėlto kartą Ramūnas atvirai prasitarė, kad buvo išgyvenęs vadinamąjį baltą pavydą - kai žmona gaudavo daugiau vaidmenų negu jis, kai Gintarės nuotraukos vis dažniau pasirodydavo spaudoje. Tačiau tada tyliai nurijo tą kirminą ir nepasidavė. R.Cicėnas nuėjo į televiziją, tapo renginių vedėju.

Viename interviu aktorius prasitarė, kad labai gerai supranta išsiskiriančias Holivudo poras, - juk jos ištisus mėnesius ir filmavimo aikštelėje, ir kitur būna su tais pačiais žmonėmis.

Gyvenime kitokia

Atrodo, R.Cicėnas irgi neišvengė holivudinio modelio. Tai nutiko, kai savo kelyje susidūrė su aktore R.Valiukaite. Ji taip pat daug filmuojasi televizijoje, veda renginius. TV3 žiūrovai matė aktorius R.Cicėną ir R.Valiukaitę kartu per Naujųjų metų vakarą - jie buvo renginio vedėjai.

R.Valiukaitė yra ne iš tų, kurios verkia paliktos vyrų. Ši moteris tvirta lyg uola ir savo gyvenimą rikiuoja taip, kaip jai patinka. Žinoma, ne visada viena. Daugeliui ji žinoma ir kaip buvusi aktoriaus Vytauto Šapranausko draugė. Su juo gyveno aštuonerius metus. Aktorė viena užaugino dukrą Mortą. Dabar jai 19 metų.

Seriale "Nekviesta meilė" R.Valiukaitė įkūnijo gudriąją Elvyrą - manekenių bosę, turėjusią romaną su vedusiu vyru (vaidino aktorius Rimantas Bagdzevičius), kurio vos ne kasdien klausdavo: kada paliks žmoną, kada užrašys jai akcijas... Po šio serialo Rimantei vis tekdavo blogiukių vaidmenys - vilioklių, aferisčių, senų bobų.

Spaudoje aktorė yra sakiusi, kad gyvenime niekada nepasielgtų taip, kaip jos herojė, kuri nuėjo į meilužio namus ir aiškinosi santykius su šio žmona. Kokia R.Valiukaitė yra iš tikrųjų, žino tik artimiausi žmonės. Teisintis ji niekam neketina.

Žinoma, aktorei net nereikėjo niekada šito daryti. R.Valiukaitė yra iš tų moterų, kurios pačios renkasi vyrus. Kai R.Cicėnas atėjo pas ją gyventi, tikėtina, Rimantė nebėgo aiškintis pas jo žmoną.

O ką žmonės pasakys apie aktorę? Ar jai tai nesvarbu? Žinoma, svarbu, Rimantei nepatinka erzinti žmonių. Bet savo asmeninio gyvenimo ji niekada neviešins ir nesiaiškins, kodėl dabar yra ne viena.

Po skyrybų su V.Šapranausku R.Valiukaitės gyvenimo kredo buvo tokia spaudoje pasakyta frazė: "Tikri draugai man kur kas svarbesni už vyrą. Jie išlieka visada, o mylimas vyras anksčiau ar vėliau vis tiek pradeda erzinti."

Įdomu, kiek laiko šį kartą aktorė ištvers su naujuoju draugu?

Susipažino scenoje

Balerinos E.Špokaitės aplinkos žmonės patvirtino, kad ji išsiskyrė su aktoriumi P.Budriu, tačiau jokių detalių neatskleidė. Ne paslaptis, jog žinoma pora kelerius metus gyveno drauge be antspaudo pase. Jų meilė visiems buvo tokia akivaizdi. Nei vienas, nei kitas to ir neslėpė, tik apie tai nekalbėjo. Būdavo, P.Budrys dažnai palydėdavo savo artimą draugę į repeticijas teatre, o išsiskirdamas meiliai pabučiuodavo.

Nežinia, kas turėtų atsitikti, kad balerina E.Špokaitė pati prabiltų apie savo asmeninį gyvenimą. Kas kita - jos įspūdinti vaidmenys. Šokis - visas Eglės gyvenimas. Tai ir Ana Karenina, ir Džuljeta, ir daugelis kitų garsių moterų. Scenoje jai ne kartą teko išgyventi skaudžią meilę.

Tačiau gyvenime meilė kartais būna daug skaudesnė. Tiesa, prieš kelerius metus duodama vieną interviu E.Špokaitė prasitarė, jog gyvenime yra praradusi kai ką svarbaus, ko jau nesusigrąžins. Sakė, kad ir pati nėra iš fėjų pasaulio. Gal turėjo omenyje tai, jog du kartus buvo ištekėjusi. Pirmasis Eglės vyras buvo ne menininkas, su juo gyveno labai trumpai. Paskui ištekėjo už žinomo baleto artisto Edvardo Smalakio. Jų santuoka truko beveik penkerius metus.

Netikėtumo nebuvo - E.Špokaitę ir P.Budrį suvedė ta pati scena.

Režisierius Eimuntas Nekrošius pakvietė baleriną vaidinti Dezdemoną spektaklyje "Otelas". Ji labai džiaugėsi, kad atsidūrė kitoje aplinkoje. Dramos teatro scenoje sutiko artimą žmogų - aktorių P.Budrį, kuris, kaip vėliau prisipažino, atvėrė jai visiškai kitokį, iki tol nepažintą pasaulį. E.Špokaitei tai buvo didžiausia likimo dovana. Gyvendami po vienu stogu jie dalijosi viskuo, ką turėjo - namais Užupyje, nemažai keliavo, daug laiko leido gamtoje.

Ne vien meile džiaugėsi abu artistai. P.Budrys buvo apdovanotas "Auksiniu scenos kryžiumi" už antraplanį Dievo ir Voltero vaidmenį spektaklyje "Faustas". Tą kartą į apdovanojimų ceremoniją aktorių palydėjo jo draugė E.Špokaitė. Abu tiesiog švytėjo.

Keistas sutapimas, jog pora išsiskyrė būtent tada, kai P.Budrys suvaidino kunigą režisieriaus Jono Jurašo spektaklyje "Dvejonės". Kad aktorius gali vaidinti šventuosius, nekyla jokių abejonių. Jo pirmasis monologas toks įtaigus, jog pabaigoje taip ir norisi ištarti lyg per Mišias bažnyčioje - "amen".

Ar P.Budrys yra toks pat šventasis ir gyvenime? Jei sekasi scenoje, ne visuomet taip būna ir už jos ribų. Kartą Povilas jau buvo išsiskyręs - jo gyvenimo draugė aktorė Virginija Kelmelytė šiuo metu gyvena Prancūzijoje.

Kitąsyk artistai, ištardami pranašiškus žodžius, nesąmoningai pakoreguoja savo likimus. Vieno gimtadienio proga E.Špokaitė pasakė, kad norėtų palinkėti sau drąsos ir išmokti laukti.

Laukimo metas atėjo.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"