Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Gundančio šokio susieti

 
2011 05 07 0:00
Seksualiais apatiniais apsirengusią Egliją Laimui tenka saugoti ir nuo paparacų.<br>LŽ archyvo nuotrauka
Seksualiais apatiniais apsirengusią Egliją Laimui tenka saugoti ir nuo paparacų.
LŽ archyvo nuotrauka

Vyriškis vengia žodžio 'meilė', bet viliojimo meną įkūnijančia burleska susidomėjo paskatintas jausmų erotiškai moteriai.

Metų pradžioje santūrių lietuvių dėmesį patraukė ir net šokiravo jausmingą šokį - burleską pristatę Laimas Fergizas ir jo draugė Eglija Vaitkevičė-Fergie. Viešai kalbėdami Laimas ir Eglija visaip stengiasi išsisukti nevartodami žodžio "meilė", bet akivaizdu, kad jausmingumo "dalykiškuose" poros santykiuose netrūksta. Ji pasirinko scenos pseudonimą, akivaizdžiai padarytą sutrumpinus partnerio pavardę. Jis ėmėsi erotiško šokio populiarinimo Lietuvoje ir jųdviejų įkurtos "Burleskos akademijos" administravimo rūpesčių. L.Fergizas LŽ prisipažino: "Stačia galva pasinerti į viliojimo meną įkūnijančio šokio viešinimą jį paskatino draugystė su Eglija."

Įspūdinga krūtinė

Laimas pasakojo, kad Egliją pamatė iš karto po konkurso "Kauno ponia", kuriame ši dalyvavo 2004 metais. Tuo metu ji dar turėjo pavardę Šukienė. Vieno "glamūrinio" žurnalo viršelyje buvo išspausdinta nuotrauka, kurią pamatęs L.Fergizas susižavėjo dailia moterimi. Leidinį vyras išsaugojo ir tebeturi savo archyve. "Eglija man labai patiko. Labai graži moteris. Ryškiai matyti įspūdinga krūtinė. Taigi tą žurnalą pasidėjau į archyvą ir pamaniau: ji yra tobula mano svajonių moteris", - romantiškai pasakojo L.Fergizas.

Pernai jis pastebėjo Egliją jau Vaitkevičės pavarde socialiniame tinklalapyje "Facebook". "Pakviečiau draugauti virtualioje erdvėje. Stebėjau jos būsenas. Prieš Kalėdas Eglija šiame tinklalapyje parašė, kad labai pasiilgo meilės, tad į kalėdinių norų dėžutę deda šią ilgesingą svajonę ir tikisi jos išsipildymo. Tada parašiau jai į privatų paštą ir mudu pradėjome susirašinėti", - pažinties su svajonių moterimi istoriją pasakojo vyras.

Kai Eglija iš Kauno atvažiavo į Vilnių, Laimas pakvietė ją išgerti kavos. "Nuo to pasimatymo tapome draugais", - šyptelėjo L.Fergizas. Metų pradžioje, tebešvenčiant užsitęsusias Naujųjų metų sutiktuves juodviem gimė idėja kurti "Burleskos akademiją". Laimas padrąsino jį sužavėjusią moterį ryžtis įgyvendinti svajonę šokti burleską.

Ir scenoje, ir miegamajame

"Kai susipažinau su Eglija, per privatų pokalbį sužinojau, kad burleska yra jos aistra, moteris net turi daugybę pasirodymams tinkančių seksualių drabužių, tačiau nedrįsta viešai demonstruoti šio erotiško šokio, nes baiminasi visuomenės nuomonės, kad bus palaikyta nerimta. Išklausęs Egliją, ėmiausi savotiško psichologo vaidmens ir puoliau ją drąsinti, kad nekreiptų dėmesio į piktavalių nuomonę, o koncentruotųsi į tai, kas tikrai patinka ir ką nori daryti", - pasakojo L.Fergizas.

Anot pašnekovo, burleskos atsiradimas Lietuvoje yra tik Eglijos nuopelnas - "Burleskos akademija" buvo kuriama specialiai jai. "Tai ne pastatas su iškaba, o idėja, vizija, ko mes norime pasiekti. Tačiau reikia nuoširdžiai pripažinti, kad viskas remiasi į Eglijos charizmą, jos siekius ir talentą. Kaip viskas bus toliau - sunku pasakyti. Aš ją skatinu ir drąsinu, jeigu ji norės tai daryti, padėsiu visomis išgalėmis", - patikino Laimas.

Kol kas dideliu darbo krūviu L.Fergizas ir E.Vaitkevičė-Fergie pasigirti negali. Anot Laimo, sušokti burleskos Eglija kartais kviečiama į kokį nors naktinį klubą, tačiau tokie pasirodymai retoki. Būna, kad jos paslaugų prireikia moterims ir merginoms, norinčioms išmokti gundymo meno. L.Fergizas juokdamasis prisiminė, kaip Eglija surengė burleskos mokymus verslininkių klube. "Paskaitėme paskaitą apie šio šokio ištakas, gundymo istoriją, tačiau per praktinę užsiėmimo dalį jaučiausi keistai - lietuvės tikrai yra labai drovios, jas reikia mokyti atsipalaiduoti ir leistis nešamoms aistrų", - apgailestavo vyras. Tokį mūsiškių drovumą ir susikaustymą, kai reikia atskleisti erotinius pojūčius, jis palygino su Talibano tradicija, kur moterims apskritai neleidžiama viešai rodytis.

"Merginas spaudžia viešoji nuomonė, kad jausmingumas yra tabu. Kažkokia lietuviška Talibano atmaina. Sakau: jei baiminatės burleską šokti viešai, darykite tai miegamajame, užsidariusios duris. Šokis skirtas vyrui vilioti, todėl tokia vieta puikiai tinka", - šyptelėjo Laimas.

Striptizo "močiutė"

L.Fergizas prisipažino, kad iki susipažindamas su E.Vaitkeviče-Fergie apie burleską buvo mažai ką girdėjęs. "Nesu šios srities specialistas, tiesiog mėgstu grožį, moterišką žavesį, meniškumą, kūrybiškumą su erotiniu atspalviu, man tai tikrai nėra svetima", - sakė vyras. Tačiau burleskos, kuri laikoma striptizo "močiute", iki Eglijos Laimas nežinojo. "Manau, kad ir man, ir daugeliui lietuvių burleska buvo naujiena. Tik po to, kai Eglija apie tai nemažai papasakojo, pradėjau šiuo šokiu labiau domėtis. Iš pradžių žodis "burleska" skambėjo kaip kokio žmogaus pavardė. Lietuvoje žinome tik striptizą, o apie jo ištakas mažai kas išmano", - patikino Laimas.

Klausiamas, ar Eglijos sceninis pseudonimas Fergie tiesiogiai susijęs su jo pavardės trumpiniu, L.Fergizas pradėjo kalbėti aptakiai. "Šių dalykų sieti ir eskaluoti nereikėtų. Mūsų dažnai klausia, ar gyvenime esame pora. Tokių dalykų nekomentuojame. Esame verslo partneriai ir dirbame dėl burleskos idėjos", - išsisuko nuo tiesaus atsakymo vyras.

Lietuvoje pamazgos, Amerikoje liaupsės

Vyriškis apgailestavo, kad palaikymo iš visuomenės dėl burleskos juodu sulaukia labai mažai. "Ypač žiaurūs interneto komentatoriai. Eglija dėl to sielojasi. Ją palaiko tik draugai, artimieji ir išsilavinę žmonės. Tačiau 80 proc. Lietuvos internautų išsijuosę pila pamazgas", - apmaudą liejo L.Fergizas. Jis prasitarė, kad Eglija net galvoja apie emigraciją. "Kovo mėnesį ji buvo nuvykusi į Belgiją, balandžio - į Las Vegasą Amerikoje. Ten lietuvė buvo labai šiltai priimta. Burleską nebūtina atlikti scenoje, užtenka ir širdingų pokalbių su šio šokio aistruoliais, klubų lankytojais. Tiesą sakant, po kelionės į Ameriką Eglija labai pasikeitė, tapo laisvesnė", - pasakojo "Burleskos akademijos" direktorius.

Jis patikino, kad pats skatino draugę keliauti, pasižiūrėti, kaip yra kitur, ir semtis stiprybės bei patirties. Las Vegaso klubų ir kazino lankytojai, sužinoję, kad Eglija yra burleskos šokėja, entuziastingai reiškė susižavėjimą ir palaikymą. "Nors pati Amerikoje nešoko, moralinė parama, kurios sulaukė, Eglijai pravertė stiprinant įsitikinimą, kad elgiasi teisingai. Lietuvoje moteris sulaukia patyčių ir smerkimo. Todėl dabar Eglija užsidegusi idėja išvykti šokti burleskos į užsienį", - pasakojo Laimas.

Žvaigždės įkvėpta

Pasak L.Fergizo, Eglijos idealas ir sektinas pavyzdys yra legendinė burleskos atlikėja Dita Von Teese. Ji net vizualiai panaši į šią populiarią šokėją - itin baltas veidas ir kūnas, ryškios raudonos lūpos ir makiažas dar labiau pabrėžia panašumus. "Dita kitaip sudėta, tačiau yra Eglijos mokytoja ir sektinas pavyzdys, - patikino moters draugas. - Mačiau senesnes Eglijos nuotraukas, kur ji pozuoja tokiomis pat pozomis kaip Dita. Panašumas stulbinamas, nors jos turi ir esminių skirtumų."

Kol kas Laimo ir Eglijos veikla labiau primena žaidimą, tačiau niekas negali nuginčyti, kad kurti intrigą juodu puikiai sugeba.

Erotiniai kadrai

Brandaus amžiaus moteris atkreipia į save dėmesį intriguojančiomis istorijomis. Metų pradžioje nemenką šurmulį tarp internautų sukėlė Eglijos socialiniame tinklapyje "Facebook" publikuotos pikantiškos brandžios moters nuotraukos. Jose Fergie pozuoja vilkėdama tik permatomą juodą palaidinukę, kuri beveik neslepia iškilios krūtinės. Gundančiomis pozomis, užmerktomis akimis, rankomis liečianti krūtis ir kitas intymias vietas, Eglija pozavo lovoje, tačiau neprasitarė, kas yra šių nuotraukų autorius.

Pasak moters, erotinės nuotraukos buvo skirtos tik draugų ratui, bet paplito viešai ir sulaukė nemažai komentarų. Vieni jas gyrė, kiti išsijuosę peikė, piktinosi, kad tai yra nepadoru. Tarp komentatorių radosi ir žinomų asmenybių. Drabužių dizainerė Julija Janulaitytė (buvusi Žilėnienė) Eglijos nuotraukas pavadino "neskaniomis", o viena buvusių "Kelio į žvaigždes" dalyvių iškėlė retorinį klausimą: "Ar sulaukus 40-ties moters galvoje kažkas pakinta?"

Tačiau pikantiškos nuotraukos sulaukė ir palaikančių komentarų. Daugelis Egliją drąsino ir tvirtino, kad erotinės nuotraukos yra puikios. Fregie tvirtino, kad nėra davatka ir pozuoti atviroms nuotraukoms jai ne naujiena.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"