Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Gaudentas kurs dainą pagal mylimosios žodžius

 
2011 08 20 0:00
Dainininko draugė Inga (dešinėje) yra kukli ir viešumo nemėgsta.<br>Vytenio Kriščiūno (Panelė.lt) nuotrauka
Dainininko draugė Inga (dešinėje) yra kukli ir viešumo nemėgsta.
Vytenio Kriščiūno (Panelė.lt) nuotrauka

Koks iš tikrųjų yra keistuoliu vadinamas dainininkas? Skyrybų su žmona drama, atsitiktinai sutikta prieš kelis dešimtmečius blykstelėjusi meilė, vingiuotas profesinis kelias - turbūt dar niekada 45 metų Gaudentas Janušas nebuvo toks atviras, kaip kalbėdamas su LŽ žurnaliste.

Dainų autorius ir atlikėjas G.Janušas, pernai per "Eurovizijos" nacionalinę atranką atlikęs nuotaikingą kūrinį "Man nieko nereikia" ir netikėtai išgarsėjęs, yra nuoširdus, kartais rimtas, kartais pokštaujantis žmogus, nepykstantis, jeigu iš jo kas nors pasišaipo. "Visada galiu pasijuokti iš savęs ar aplinkybių", - patikino vyras. Paklaustas, ar neįsižeidžia, kad žiniasklaidoje vadinamas keistuoliu, Gaudentas teigė nekreipiąs į tai dėmesio. "Juk yra net Keistuolių teatras", - apie populiarių aktorių buveinę priminė pašnekovas.

G.Janušas dainuoja ir muziką kuria seniai, bet tapo žinomas, kai pasirodė lietuviškoje "Eurovizijos" scenoje. Daugeliui žiūrovų kūrinys "Man nieko nereikia" atrodė humoristinio atspalvio. Tačiau kalbėdamas su LŽ Gaudentas teigė, kad pačiam daina juoko nekėlė. Vyrui apskritai patinka lyriški kūriniai. O šiuo metu jis nori sukurti dainą pagal mylimos moters Ingos parašytą tekstą. Vadinasi, ketveriais metais jaunesnę verslo vadybininkę taip pat patraukė žodžių ir garsų kūryba.

Daugiau kaip po 20 metų

Dainininkas jau persikėlė gyventi pas mylimąją ir jai pasipiršo. Inga yra simpatiška ir kukli. Abu patyrė, ką reiškia skyrybos, turi vaikų iš buvusių santuokų. Ingos dukrai dabar jau 21 metai.

Jis yra iš Jurbarko, ji - iš Radviliškio. Susipažino vienoje kavinėje, kur Inga dirbo, o jis, būdamas studentas, lankydavosi. Nors Gaudentas merginai meilinosi, anuomet ji vaikinu nesusižavėjo. Praėjo daugiau kaip 20 metų ir jiedu netyčia susitiko. Vienas kitą iškart pažino. Pasikalbėjo ir nuėjo kas sau. Vėliau vis susitikdavo - taip pat atsitiktinai. Gaudentas suprato, kad tai panašu į lemtį. Jiedu pasikeitė telefono numeriais, kad galėtų susisiekti ir matytis. Galiausiai - šios vasaros pradžioje - nusprendė gyventi kartu.

Kokia yra moteris, antrą kartą pavergusi Gaudento širdį? "Inga santūri, jai viešumo nereikia, niekam nenori lįsti į akis ir mane auklėja, kad būčiau ramesnis, o aš juk - artistas, - su šypsena kalbėjo dainininkas. - Ji nuostabiai gamina valgyti, labai tvarkinga. Be to, turi gerą humoro jausmą, moka taip per dantį patraukti, kad maža nepasirodys. Su ja niekada nebūna nuobodu." Gaudentas teigė, kad Inga jį labai traukia. Tačiau neslėpė, kad būna emocinių bangų, mat abu - karšto būdo. Apie tokias situacijas Inga turi savo nuomonę. "Esu moteris, todėl emocionali. Tu turi valdyti situaciją kaip kapitonas laivą", - mylimosios žodžius citavo pašnekovas.

Avarija - dėl meilės

Praėjusį rudenį nuskambėjo žinia apie eismo įvykį. Buvo pranešta, kad vieną spalio vakarą G.Janušo vairuojamas automobilis sustojo prie šviesoforo ir dėl neaiškių priežasčių ėmė riedėti atgal, kol atsitrenkė į kitą mašiną. Taigi buvo apgadinti abiejų automobilių buferiai. Į avarijos vietą netrukus atvyko policijos pareigūnai, o kilus įtarimų, kad G.Janušas yra neblaivus, buvo iškviestas ir patrulis su alkoholio matuokliu. Praėjus beveik valandai po eismo įvykio dainininkas pripūtė net 2,19 promilės alkoholio. Tada G.Janušas žurnalistams aiškino: "Buvau įsimylėjęs, bet susipykęs su mergina, todėl mano mintys buvo tik apie mylimąją." Prisimindamas šią istoriją, dainininkas LŽ apgailestavo, kad tądien jam nereikėjo sėsti prie vairo. "Nuėjau į svečius, ten buvo švenčiamas jubiliejus, - prisiminė pašnekovas. - Mane įkalbėjo pakelti taurelę. Tada buvo antra, trečia..." Kadangi su mylimąja, kaip teigė vyras, buvo "apsikandžioję", jis nusprendė nuvažiuoti susitaikyti. Skubėdamas, galvodamas apie brangiąją, Gaudentas ir padarė avariją.

Šią pamoką dainininkas išmoko. "Vairuotojo pažymėjimo netekau, bet merginą susigrąžinau", - šypsojosi Gaudentas. Dabar svarbiais reikalais dažniausiai jį nuveža mylimoji. Anot dainininko, šiuo metu meilės atmosfera gera, jųdviejų gyvenimo būdas dera, todėl jis su šia moterimi mielai tuoktųsi.

Skyrybų kartėlis

Gaudentui kartą jau teko nuryti karčią skyrybų piliulę. Vyras turėjo šeimą, auga du vaikai - 18 metų sūnus ir aštuonerių dukra. Jis pasakojo, kad maždaug dešimt metų santuoka buvo lyg ir darni, vėliau prasidėjo nesutarimai - tas, anas, dar kažkas negerai. Pradėjo ryškėti, kad Gaudento ir menininkės žmonos požiūriai labai skiriasi pradedant tuo, kiek dėmesio reikėtų skirti sutuoktiniui, baigiant tvarka namie, kurios jis norėjo. Pradėjusi skilinėti santuoka galiausiai visai suiro, jiedu išsiskyrė, ir Gaudentas tapo vienišiumi. Nors ir buvo skaudu likti be šeimos, vyras galėjo daugiau galvoti apie muziką ir skirti jai laiko.

Staiga - daug dėmesio

G.Janušo išsilavinimas - muzikinis. Iš pradžių buvo birbynė, vėliau - kompozicijos ir dainavimo mokslai. Gaudentas baigė Jurbarko muzikos mokyklą, studijavo tuometėje Vilniaus J.Tallat-Kelpšos aukštesniojoje muzikos mokykloje, Lietuvos konservatorijoje, vėliau tobulinosi Italijoje. Tačiau negalima pasakyti, kad scena buvo jo gyvenimas. "Koncertuodavau, kas nors pakviesdavo į vakarėlį, renginį. Esu dainavęs per vestuves, paruošiau programą neapolietiškų dainų, o ne kažkokių bumčik-dumčik", - pasakojo atlikėjas.

Italijoje G.Janušas praleido pusantrų metų ir grįžo 2009-aisiais. Tačiau Lietuvoje buvo sunku rasti veiklos pagal profesiją. Norėjo įsidarbinti pedagogu, bet, kaip pats sako, laimės neturėjo. Tarkime, susitarė dėl darbo, bet greit sužinojo, kad jau priimtas kitas žmogus.

Kartą Gaudentas savo sukurtą priedainį paniūniavo bičiuliui, o tas nusistebėjo: "Kodėl nedalyvauji "Eurovizijoje"? Eik ir pabandyk. Šis muzikinis motyvas tiesiog įsmigo atmintin." Atlikėjas kurį laiką pasvarstė, perdarė kūrinį ir atliko per nacionalinę atranką. "Kai uždainavau, publika pradėjo ploti, juoktis, - ir dabar dar stebisi Gaudentas. - Tai galėjo išmušti mane iš vėžių. Todėl mintyse sau sakiau: nesiblaškyk, dainuok rimtai. Nė neįsivaizdavau, kad taip gali būti." Po atrankos G.Janušo populiarumas pradėjo augti kaip ant mielių. Žiniasklaidoje vienas po kito atsirasdavo straipsnių ir interviu su atlikėju.

Populiarumas nieko nekeičia

Kaip jautėsi netikėtai ir greitai išgarsėjęs Gaudentas? "Dėl tokio dėmesio man pasidarė nejauku, nes buvau pripratęs gyventi ramiai, - nuoširdžiai patikino jis. - Stebėdavausi: ko iš manęs norima? Kur nors nueini ir girdi prašymus padainuoti." Atlikėjas atsisakydavo linksminti nepažįstamus žmones, kurie tapdavo įkyriais gerbėjais todėl, kad buvo matę jį per televizorių.

Gaudentas tvirtino, kad jis - toks pats, koks buvo, iki išgarsėjo. Taip, jis žinomas ir atpažįstamas. Pastebi dėmesingus aplinkinių žvilgsnius. Žmonės gatvėje ir kitose viešose vietose jį kalbina, kai kurie net siūlosi į kompaniją. "Manau, kad buvo išpūstas burbulas", - tikino dainininkas.

Galiausiai jis apsiprato su aplinkinių dėmesiu. Elgiasi lyg niekur nieko. Nei slapstosi, nei ko nors vengia, nei nori šlovės. Kuria muziką, dainuoja ir apskritai daro tai, kas labiausiai patinka. G.Janušas prisiminė pavasarinį pasivaikščiojimą per Kaziuko mugę. Prekeiviai jį atpažindavo, siūlydavo pasivaišinti, prašydavo nusifotografuoti. Atlikėjas nebuvo "mandras", su visais maloniai bendravo. Na, tiesiog lyg savas vaikinas.

Gaudento klausiau: ar pagalvoja, kad sulaukti populiarumo galėjo gerokai anksčiau. "Taip, apie tai pasvarstau, - prisipažino atlikėjas. - Tačiau anksčiau domėjausi rimtąja muzika. Nors man patinka įvairi: klasikinė, džiazas, folkloras..." Jis tvirtino, jog lengvo žanro dainų - ir lyriškų, ir ironiškų - turi sukūręs tiek, kad galėtų išleisti bent porą kompaktinių plokštelių. Tiesiog reikėtų rasti muzikos leidėją, kuris susidomėtų jo kūryba. Kol kas G.Janušas laiką skiria mokiniams, kurių balsus lavina. Pašnekovas tvirtino, kad bent jam iš muzikos pragyventi sunku. "Reikėtų "prakišinėti" dainas. Tačiau nesu toks geras vadybininkas, kad siūlyčiausi: "Koks gabus ir puikus, paimkite", - šaipėsi dainininkas. - Nenoriu "prastuminėti" savo kūrybos. Ji patinka arba ne."

O idėjų Gaudentas turi daug. Jis tvirtino, kad nori kurti lyrišką muziką. Yra išleidęs meilės dainų albumą. Dabar laukia bene didžiausias malonumas - sukurti muziką pagal mylimos moters parašytus žodžius. Jis turi minčių vėl dalyvauti "Eurovizijos" nacionalinėje atrankoje. Ši kartą daina galbūt vadinsis "Man visko reikia".

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"