Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

G.Talmantienė dirba svajonių darbą

 
2012 08 17 10:56
16 metų LNK "Nuo... Iki..." vedė Rūta Mikelkevičiūtė (kairėje). Nuo naujojo sezono ją keičia G.Talmantienė./LNK archyvo nuotrauka
16 metų LNK "Nuo... Iki..." vedė Rūta Mikelkevičiūtė (kairėje). Nuo naujojo sezono ją keičia G.Talmantienė./LNK archyvo nuotrauka

16 metų LNK 'Nuo... Iki...' vedusią Rūtą Mikelkevičiūtę keičia tiek pat metų laidoje dirbanti žurnalistė Giedrė Talmantienė. Jūsų skaitomas interviu ne tik apie šį pokytį.

G.Talmantienei smagu žiūrėti 1995-aisiais su Marijumi Gradausku vestų LNK "Holivudo žinių" įrašus. Ji negali patikėti, kad galėjo "taip atrodyti, kalbėti tokiu plonu balsu ir taip jaudintis". Pašnekovė sako, kad keisti "Nuo... Iki..." vedėją rizikinga, nes žiūrovai pripratę prie R.Mikelkevičiūtės. Moteris juokauja, kad "labiausiai televizijos nežiūri tie, kurie geriausiai viską išmano apie visas visų televizijų laidas, jų vedėjus ir dalyvius". "Juos pliekia ir peikia interneto komentaruose, tačiau neišjungia televizoriaus", - ironizuoja interviu herojė.

- Karjerą televizijoje pradėjai 1995-aisiais su Marijumi Gradausku vesdama LNK "Holivudo žinias", kurios pasakojo apie Holivudo naujienas. Kaip tau šiandien atrodo ši laida?

- Labai smagu pažiūrėti senus įrašus ir sau pasakyti, kad negali patikėti, jog galėjai taip atrodyti, kalbėti tokiu plonu balsu ir taip jaudintis. Bet tuomet, kai mes patekome į televiziją, komerciniai kanalai tik kūrėsi, buvome dar studentai, kuriems tiesiog nusišypsojo sėkmė. Mums leido pabandyti. Mūsų nemuštravo jokie prodiuseriai. Tai ir gerai, ir blogai, nes, tiesą sakant, nežinojome, ką daryti. Tačiau tuomet žiūrovai mums buvo gerokai atlaidesni.

- "Nuo... Iki..." Rūta Mikelkevičiūtė vedė 16 metų. Kam į galvą šovė mintis į laidos vedėjos kėdutę pasodinti tave?

- Tikrai niekam nešovė į galvą tokia mintis tiesiog šiaip sau, nes tokie sprendimai televizijoje daromi gerai viską pasvėrus. Ypač jei kalbame apie populiarią, žiūrovų mėgstamą laidą - tokią, kokia yra "Nuo... Iki..." Žiūrovai pripratę ekrane matyti Rūtą, kuri yra išties puiki vedėja, tad galėčiau sakyti, jog rizikinga ją keisti. Tačiau mano kolegė, naujame LNK sezone tapsianti ir projekto "Kviečiu šokti. Pažadinta aistra" vedėja, juokavo, jog apsigyventi televizijos ekrane ne tik nepadoru, bet ir nesveika, ir ji nenori pradėti žiūrovams vaidentis. Džiaugiuosi, kad Rūta pasiūlė man užimti jos vietą, nes "Nuo... Iki...", kurioje dirbu 16 metų, man labai brangi. Tas garsus posakis "Susirask mėgstamą darbą, ir tau nebereikės dirbti nė vienos dienos gyvenime" man labai tinka, ypač jei kalbame apie "Nuo... Iki..."

- Ar septynioliktą sezoną pradėsianti "Nuo... Iki..." sulauks dvidešimtmečio?

- Ką dar galėčiau atsakyti į šį klausimą?.. Žinoma, "Nuo... Iki..." sulauks dvidešimtmečio. Galų gale kiek čia beliko. Bet jeigu rimtai, manau, kad ilgo gyvavimo eteryje paslaptis paprasta, ir, beje, ją žino kiekvienas savo srityje sėkmingai dirbantis žmogus. Tam, ką darai, reikia atiduoti daug jėgų, proto ir užsidegimo, kartais aukoti laisvalaikį, nemiegoti naktimis. Be to, mūsų laidos sėkmė - tai žmonės, kurie joje dalyvauja. Džiaugiuosi, kai pokalbiai su itin žinomomis asmenybėmis būna atviri, kai dingsta tas prakeiktas lietuvių drovumas, kuklumas ir nuolatinis galvojimas, ką aplinkiniai pasakys. Žaviuosi tais pašnekovais, kurie moka džiaugtis gyvenimu, turi įdomių idėjų ir kuriuos kalbindama kaskart manau, kad kažkada puikiai pasirinkau savo profesiją, nes kitaip vargu ar su jais susitikčiau.

- LNK dirbi 17 metų. Tik nesakyk, kad per tiek metų nebuvo kilusi mintis ką nors keisti...

- Žinoma, pokyčių reikia nuolat. Bet jau ne kartą sakiau, kad turiu savo svajonių darbą, ir jis kol kas susijęs su televizija. Esu dariusi čia ne vieną projektą, kuris skyrėsi nuo mano darbo "Nuo... Iki...", tačiau viskas vis tiek susiję su ja.

- Kuo "Nuo... Iki..." geriau už knygą arba vakarą su draugais?

- Nesakyčiau, kad ši laida yra geriau už knygą arba vakarą su draugais. Tai toks pats neblogas pasirinkimas. Televizija ar internetas tikrai nieko neužgožia patys savaime. Juk tai - kiekvieno

pasirinkimas.

- Madinga sakyti: "Aš nežiūriu televizoriaus." Gali būti, kad taip sakantys iš tiesų jį žiūri?

- Su kolegomis visada juokaujame, kad labiausiai televizijos nežiūri tie, kurie geriausiai viską išmano apie visas visų televizijų laidas, jų vedėjus ir dalyvius. Interneto komentaruose juos pliekia ir peikia, tačiau neišjungia televizoriaus. Deja, taip jau yra - ne viena televizija programų turiniu besipiktinantiems žiūrovams vis bandydavo pasiūlyti tai, ko jie sakydavo pasiilgę - kultūros ar kelionių laidų, tačiau viskas baigdavosi tuo, kad po kelių mėnesių beveik niekieno nežiūrimos laidos išnykdavo. Tai anaiptol manęs nedžiugina, nes pati kažkada mėgau Ryčio Zemkausko kurtą LNK laidą "Lankos". Vargu ar ji kada nors grįš į komercinės televizijos eterį.

- 2010-aisiais su Ksenija Koženkova susukote dokumentinių filmų ciklą "Misija - lietuvis" apie lietuvių sėkmės istorijas užsienyje. Ką pasakytum 20 metų žmogui, kuris mąsto apie emigraciją, nes čia nemato jokių galimybių?

- Kartu su Ksenija mes filmavome tose Europos šalyse, kur lietuvių emigrantų daugiausia: Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Ispanijoje ir Belgijoje. Kalbėjomės su labai skirtingų socialinių sluoksnių žmonėmis - ir su bankininkais, ir su statybininkais. Klausėme ne tik apie tai, kaip jie gyvena svetimose šalyse, bet ir apie tai, ar jiems svarbu išlaikyti lietuviškas tradicijas, mokyti vaikus lietuvių kalbos, galų gale ar jie ketina kada nors sugrįžti ir kodėl išvažiavo. Kone visi tvirtino tą patį - svetimose šalyse jie gyvena kur kas geriau, daugiau uždirba, vaikai turi daugiau galimybių. Tačiau visi emigrantai ilgisi savo namų, draugų ar giminių, likusių Lietuvoje. Tiesą sakant, svetimoje šalyje nesi visavertis jų visuomenės narys. Taip, gali būti trokštamas samdomas darbuotojas, bet niekada nesijausi taip, kaip ten gimę ir augę. Visiems, kurie svarsto, ar emigruoti, pasakyčiau paprastą dalyką - jei norite ko nors pasiekti, sunkiai dirbti teks bet kur.

- 2006-aisiais LNK eteryje vedei ir rengei kelionių dokumentikos projektą "Pakeleiviai", kur su laidos herojais keliaudavai po įvairias šalis. Šis projektas gali atgimti?

- Nežinau, ar "Pakeleiviai" gali atgimti - televizijai juk nuolat reikia pokyčių. Manau, greičiau jau sugalvotume ką nors naujo, nei atgaivintume seną projektą.

- Ar teko susidurti su arogantiškais pašnekovais?

- Dabar net neprisimenu. Manau, neteko. Net ir žvaigždės, su kuriomis teko bendrauti, tikrai mandagios ir puikiai žino, kad kamera nepaslėps jų arogancijos.

- Ką manai apie tokius bulvarinius tirli pirli šou kaip LNK "Karamelinės naujienos" ar TV3 "Be komentarų", kurie rodo tas nesibaigiančias nesąmones apie lietuviškus žvaigždukus?

- Jeigu paklaustumėte šias laidas kuriančių prodiuserių, jie atsakytų labai paprastai: "Jei šios laidos žiūrovams būtų neįdomios, mes jų nekurtume." Televizija taip pat yra verslas, joje parduodama ta bandelė, kuri yra perkama.

- Jei galėtum įsteigti savo TV kanalą, kokių laidų jame nebūtų?

- Tikrai nebūtų kriminalinių laidų. Žinau, kad jos žiūrimos, tačiau tai - ne man.

- Televizijoje daug streso. Kaip su juo susidoroji?

- Dažnai einu pasivaikščioti, o kai galiu, stengiuosi ilgiau pamiegoti. Be to, žinau, kaip apskritai išvengti streso - reikia tik gerai suplanuoti visus darbus ir iš anksto nebijoti, kad kas nors nepavyks.

- Ar turi siužetų herojų, virtusių draugais?

- Turiu daug gerų pažįstamų, ir mano telefonas per Kalėdas ar gimtadienį lūžta nuo žinučių. Tačiau artimiausi mano draugai tie, kuriuos pažįstu jau labai seniai.

- Tavęs nėra "Facebook". Kodėl?

- Aš gal irgi ten būčiau, bet žiauriai neturiu laiko. Kartais šiek tiek dėl to gailiuosi, nes mielai pabendraučiau su tais savo bičiuliais, kurių negaliu pamatyti, nes jie gyvena ne Lietuvoje. Bet

jeigu reikia rinktis - leisti laiką "Facebook" arba su savo šeima ar draugais, nesvarstau ką rinktis.

- Ar ši tavo vasara darbinga?

- Labai džiaugiuosi, kad nedarbinga. Buvo puikios atostogos, nors dabar įsikinkiusi į darbus jau spėjau jas pamiršti.

- Turi tradiciją pirmąjį liepos savaitgalį su draugais važiuoti į Papę Latvijoje. Palanga - netinkama vieta atostogoms?

- Man Palanga nėra gera vieta atostogoms. Ten per daug žmonių, o Latvijos pajūris puikus, jame tuščia ir tylu. Mes važiuojame ten su gerų draugų kompanija, būtent šių atostogų aš labiausiai laukiu. Kai toks darbo tempas, mes visi kartu ne taip jau dažnai matomės, todėl tos atostogos Latvijoje būna ypatingos. Nors namų, kuriuose apsistojame, šeimininkė latvė niekaip nesupranta, ko mes čia važiuojame, kai, kaip ji sako, turime tokią Palangą, kurioje kur kas linksmiau nei Papėje.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"