Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

G.Jautakaitės muzika - it skėtis per lietų

 
2009 03 21 0:00
Užsienyje ir Lietuvoje žinomos dainininkės G.Jautakaitės naujame albume skamba lietuvių kalba atliekamos dainos.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
Užsienyje ir Lietuvoje žinomos dainininkės G.Jautakaitės naujame albume skamba lietuvių kalba atliekamos dainos.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Lietuvoje vieši dainininkė Gintarė Jautakaitė. Daugiau kaip ketvirtį amžiaus užsienyje gyvenanti žinoma atlikėja nori, kad tėvynėje žmonės, klausydami jos dainų, galėtų atsipalaiduoti nuo krizės ir kitų dalykų sukeltų rūpesčių.

Su atvykusia iš JAV ir tėvynėje viešinčia G.Jautakaite susitikome Lietuvos radijo patalpose, kalbėjomės per pertrauką tarp dviejų laidų. Tačiau ir tuo metu vis skambėjo dainininkės telefonas: kas bandė tartis dėl interviu, kas tiesiog klausė, kada galės su ja pasimatyti. G.Jautakaitė šypsodamasi man sakė: "Taip, labai įtempta dienotvarkė." Per šią viešnagę ji net artimiesiems - tėvams ir seseriai - galės skirti ne tiek laiko, kiek norėtų. Lietuvoje suplanuoti penki koncertai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose, per kuriuos G.Jautakaitė pristatys ne tik naują albumą "Kol prašvis", bet ir savo poezijos bei grafikos knygą "Dobilo širdy".

Atvažiavo viena.

"Aišku, visada malonu atvažiavus pamatyti tėvus, tokios progos niekada nepraleisčiau, - šypsojosi dainininkė. - Tačiau ši kelionė į Lietuvą yra viena pirmųjų, kurią galima vadinti darbine." Kai atvažiavo, G.Jautakaitė turėjo dvi laisvas dienas, per kurias galėjo bendrauti su artimaisiais. Jai smagu buvo pamatyti krikštasūnį Gabrielį, sesers Salvinijos vaiką: "Mėlynakis, geltonplaukis garbanotas angeliukas."

G.Jautakaitės jauniausiai atžalai Elizabeth - beveik ketveri. Dainininkė nusprendė dukrelės į Lietuvą nesivežti būtent dėl įtempto viešnagės tvarkaraščio. "Norėjau ją pasiimti, bet sesuo paklausė: "O jei mergaitė čia susirgtų? Kasdien turėsi begalę darbų ir reikalų. Ką tada darytum - vaiką slaugytum ar važiuotum koncertuoti?" Pasvarsčiau, kas būtų, jei taip atsitiktų, pagalvojau, kad apvilčiau labai daug žmonių. Todėl sunkiai, bet teko kuriam laikui su dukrele išsiskirti", - kodėl atvyko viena, aiškina pašnekovė. Todėl G.Jautakaitės vyras Keithas McCurdy, kol sutuoktinė vieši Lietuvoje, su dukrele Elizabeth išvažiavo pas tėvus į Floridą.

Gėlės ir dukra

G.Jautakaitė gyvena JAV Meino valstijos miestelyje, labai gražioje vietoje, per 15 minučių kelio nuo vandenyno. Kai gimė Elizabeth, moteris kuriam laikui pasitraukė nuo muzikos. Kaip juokavo dainininkė, ji augino gėles ir dukrelę. "Tai buvo žaidimų karalystė, o mažylė - didžiausias džiaugsmas. Mielai ir toliau taip gyvenčiau, bet nebeišeis, - juokėsi pašnekovė. - Tai netrunka amžinai. Vėl teko grįžti prie muzikos." Sėkmingai grįžti - kurti muziką bei tekstus ir įrašinėti dainas - jai padėjo vienas puikus šalia gyvenantis žmogus.

Geras kaimynas

"Ten yra daug mažų miestelių, - apie JAV Meino valstiją, esančią prie Kanados, pasakojo pašnekovė. - Žiemą ten gera slidinėti, vasarą plaukioti ir valgyti uogas." Kai G.Jautakaitė su šeima prieš penkerius metus atsikėlė gyventi į nedidelį miestelį, pagal amerikiečių tradicijas rengė popietes ir kvietė kaimynus susipažinti. Šalia buvo įsikūrę Melissa ir Lincolnas Clappai. Šis kaimynas - pasaulyje garsus muzikos įrašų meistras, dirbęs su tokiomis žvaigždėmis kaip Aretha Franklin, Whitney Houston, "Bee Gees", "The Rolling Stones", Ericu Claptonu, Barbra Streisand ir kitais. "Su Clappų šeima daug bendravome, mes auginome mažylę, o jie turi dvi už ją vyresnes dukras. Mergaitėms patikdavo prižiūrėti Elizabeth", - pasakojo lietuvė.

Kartą L.Clappas per vieną Bostono radiją išgirdo G.Jautakaitės atliekamą dainą. Nustebo, atpažinęs kaimynę. "Tu dainuoji. O aš įrašinėju", - pasakė Gintarei. Ir pasiūlė dirbti kartu. Iš pradžių dainininkė pamanė, kad jis taip kalba iš mandagumo. Tačiau paaiškėjo, kad kvietimas bendradarbiauti ir išleisti albumą - rimtas. "Man net dainų, kurias rašyčiau, tekstai prieš akis sumirgėjo", - kūrybos džiaugsmą prisiminė moteris. Dainininkė buvo kiek sunerimusi, ar po pertraukos viską sugebės, ar balsas vis dar gerai skamba po tiek nemiegotų naktų, auginant mažylę. Net balso stygas pasitikrino pas gerą gydytoją. "Pasakė, kad stygos - lyg iš plieno pagamintos", - sakė dainininkė. Pradėjusi nedrąsiai, ji netrukus patikėjo savo jėgomis. Taip dėl palankiai susiklosčiusių aplinkybių galiausiai atsirado G.Jautakaitės kompaktinė plokštelė, kurią ji dabar pristato Lietuvoje.

Muzikuoja visa šeima

Lietuvės vyras Keithas - garsus kompiuterių specialistas. Sužinojęs, kad žmona vėl kurs ir įrašinės dainas, jis padėjo atnaujinti studiją, kur Gintarė galėtų dirbti. Vyrui pagelbėjus, ten atsirado naujos programinės įrangos.

Įdomu, kad Keithas, pasaulyje žinomas kompiuterių specialistas, pats mėgsta muzikuoti. Jis skambina bosine gitara. Muziką mėgsta ir G.Jautakaitės sūnūs iš pirmosios santuokos Jasonas ir Martynas. Tačiau vyresnėlis 23 metų Jasonas nori būti gydytojas, domisi nanotechnologijomis. Jis yra baigęs universitetines biologijos studijas. Jaunesnis sūnus, 22 metų Martynas, studijavęs antropologiją, šiuo metu dirba Holivude prie filmo "Šrekas 4". "Ten bando rasti savo profesiją, yra "įstrigęs" tarp aktorystės ir režisūros", - sakė G.Jautakaitė. Sūnūs mokėsi ir muzikos, groja fortepijonu, bosine ir soline gitaromis, jaunesnis - dar ir mušamaisiais instrumentais. Abu puikiai kalba lietuviškai, pagrandukė dukrelė jau moka per pusę šimto lietuviškų žodžių.

Susitiko bažnyčioje

Gintarė ir Keithas susituokė prieš penkerius metus. O susipažino lankydami tą pačią bažnyčią. "Buvau jau kurį laiką išsiskyrusi, vaikai paaugę. Nusprendžiau apsidairyti aplinkui. Niekas nenori gyvenimo leisti vienas, - pasakojo dainininkė. - Sūnums pasakiau, kad dabar kelias bus atviras pažintims."

Toli dairytis nereikėjo. Vyriškis ir moteris vienas kitą pastebėjo, būdami parapijiečiai. Gintare susidomėjęs Keithas per bičiulius išsiaiškino, kad ji yra laisva. Nuėjo į koncertą paklausyti, kaip dainuoja jam patinkanti moteris. Pradėję bendrauti, abu vienas kitam pajuto trauką. Tai buvo meilė. "Gilus, stiprus, rimtas žmogus, tvirto charakterio, - išrinktąjį apibūdino pašnekovė. - Po penkerių kartu praleistų metų galiu pasakyti, kad dar labiau vienas kitą mylime." Anot G.Jautakaitės, jiedu su vyru kaskart vis dar atranda vienas kitą, todėl apie šeimos rutiną ar nuobodulį negali būti nė kalbos.

Santuoka ir kūryba

Dainininkės manymu, žmogus yra tarsi vynas, laikui bėgant vis geresnis, įdomesnio skonio. Poros gyvenimas harmoningas. G.Jautakaitė gali kurti muziką ir koncertuoti nevaržoma, kada nori. Tačiau jai taip pat labai svarbi šeima. Dainininkė džiaugėsi, kad gali gyventi ir kūrybinį, ir santuokinį gyvenimą. Ji teigė nenorinti, kad muzika "ištaršytų" šeimos gyvenimą, todėl stengiasi visa tai derinti.

Buities darbai taip pat atima laiko. Sutuoktiniai vienas kitam pagelbėja. "Kambarius tvarkyti nėra malonu. Man nepatinka kloti lovų, bet tenka. Aš ir virti nemėgstu, tad mes su vyru susitariame, kada kuris gamina valgyti, - pasakojo dainininkė. - Jis daug laiko būna namie. Tačiau ir nemažai važinėja darbo reikalais."

Šlovė ir muzika

Svarbiausia yra tai, kad G.Jautakaitė jaučiasi labai gerai, turėdama šeimą ir galėdama būti muzikos kūrėja bei atlikėja. "Muzikos mano gyvenime yra tiek, kiek aš to noriu, - teigė pašnekovė. - Mano tvarkaraštis toks, kad lieka laiko parengti albumams, taip pat ir kitiems dalykams. Nenorėčiau karjeros, kad dėl jos būtų dirbama kasdien, kasdien, kasdien... Todėl aktyvų ryšį su "Emi" ir "Sony" nutraukiau be skausmo." Ji prisiminė laikus, kai buvo susijusi sutartimis su pasaulinio garso įrašų kompanijomis. G.Jautakaitei kildavo minčių apie tai, kaip pabėgti nuo muzikinio gyvenimo rutinos. Mat būdavo, kad dainininkė miegodavo po keturias valandas per parą. "Tuo metu man buvo 37-40 metų. Pagalvodavau: kokios reikia geležinės sveikatos, kad galima būtų visa tai atlaikyti", - kalbėjo G.Jautakaitė. Atlikėja tikino, kad šlovė niekada jai nebuvo susukusi galvos, rūpėjo tik pati muzika.

Kartais pavargusi ji svajodavo, kaip gera būtų išeiti į sodą, sėdėti tarp gėlių, kad niekas nerūpėtų; norėjosi paprastų džiaugsmų. Pagaliau G.Jautakaitė turi tokią galimybę.

Persišviečia dvasia

Dainininkei labai smagu, kad dabar jos dainų galės klausytis Lietuvos žmonės, nes naujasis albumas įrašytas lietuvių kalba. "Kai šlapdriba, sudėtingi finansiniai reikalai, keisti dalykai valdžioje, norėčiau, kad žmonės nepamirštų apie miškus, paukščius, jausmus... Kai dėl ko nors pikta, galima klausytis muzikos ir nors šiek tiek atsikvėpti, nustumti rūpesčius, nemigą ir kitus blogus dalykus, - kam skirta kompaktinė plokštelė "Kol prašvis", aiškino atlikėja. - Planavau, kad šis albumas galėtų būti kaip pastogė, vieta pasislėpti nuo visko, kas negera. It skėtis per lietų."

G.Jautakaitė Lietuvoje dėl ekonominės krizės nėra girdėjusi daug nusiskundimų. "Lietuviai nesiguodžia. Tačiau pati viską matau - kad yra kitaip negu pernai, - teigė ji. - Suprantu, ką jaučia žmonės, jų dvasia persišviečia, matyti, kas jiems rūpi. Man labai gaila. Tačiau tokia pati padėtis yra ir Amerikoje. Visi mes patiriame tą patį."

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"