Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Eglė ir Andrius: meilės šokių pabaiga

 
2008 02 02 0:00
Savo pasirodymais Kandelių pora žavėjo viso pasaulio Lotynų Amerikos sportinių šokių gerbėjus. <br>Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"
Savo pasirodymais Kandelių pora žavėjo viso pasaulio Lotynų Amerikos sportinių šokių gerbėjus.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Vienas sėkmingiausių Lietuvos šokėjų duetų, viena mylimiausių įžymybių porų, vienos stilingiausių 2004 metų vestuvių. Dabar paprasčiausios skyrybos. Andrių Kandelį ir Eglę Visockaitę siejęs sunkus darbas ir akinanti aistra baigėsi.

Raudonas šviesoforo signalas privertė Eglės koją spustelti stabdžius. Sankryžoje prie Spaudos rūmų retai pataikysi pralėkti per žalią šviesą. Šalia sėdintis Anatolijus Granovskis pasviro į priekį. Visai netikęs šokių partneris. Taip skiriasi nuo Andriaus. Bet Eglei, tuomet 26 metų šokėjai, taip norėjosi šokti, po išsiskyrimo su Andriumi mėnesio pertrauka atrodė kaip metai.

Eglė žvilgterėjo į šalia stovintį ir žalios šviesos laukiantį automobilį. "Andrius", - mintyse sušuko. Koks likimo pokštas - tas pats raudonas signalas prie tos pačios sankryžos sustabdė ir buvusį jos šokių partnerį, buvusį širdies draugą. Andrius nusišypsojo, abiejų vairuotojų rankos mostai rodė, kad už sankryžos reikia sustoti ir pasikalbėti.

"Labas. O aš maniau, kad tu Lenkijoje", - Eglė nuoširdžiai stebėjosi - jau gerą mėnesį Andrius treniravosi Varšuvoje su šokėja Marta Sztobryn. Ten jau buvo ir įsikūręs, nusipirkęs automobilį. Jauni karštakošiai šokėjai tą 2003 metų gruodžio dieną sutarė susitikti naktiniame klube.

Kol mirtis mus išskirs

Muzika, jausmai, alkoholis - jiedu pasijuto kaip antrą kartą įsimylėję. Tuoj po 2004 metų sutikimo nakties Eglė atsisveikino su savo partneriu Anatolijumi. "Gal tau ne visi namie?" - Eglės klausė jis. "Važiuok, važiuok, viskas gerai, - tvirtai apsisprendė Eglė ir LŽ paaiškino: - Tada sau jau nieko negalėjau padaryti." O Andrius trumpam grįžo į Lenkiją - tik pasakyti Martai ir savo namuose jį apgyvendinusiems merginos tėvams, kad šokių poros iš jų nebus.

E.Visockaitė ir A.Kandelis 2004 metų pradžioje po poros mėnesių pertraukos vėl kartu treniravosi, ruošėsi konkursams, skraidė po Europą ir pasaulį, žavėjo varžybų žiūrovus, profesionalius teisėjus.

Praėjo pusmetis, ir įsimylėjėlių pora iškilmingai ir grakščiai, šokėjų pamergių ir pabrolių lydimi, įžengė į Vilniaus šv.Jonų bažnyčią. Liepos 17 dieną vienas kitam duotas pažadas mylėti kad ir kas nutiktų atrodė truks iki gyvenimo pabaigos. Taip kaip Eglės tėvams Aušrelei ir Virginijui Visockams, buvusiems šokėjams, dabar treneriams, užauginusiems dvi dukras - jie iki šiol kartu gyvena ir dirba. Kiti įkvepiantys pavyzdžiai - Jūratė ir Česlovas Norvaišos, jų buvę nuolatiniai konkurentai šokių aikštelėje Dalia ir Vidas Kamaičiai.

Nesikišo

Tais metais Kandelių vestuvės buvo vienos stilingiausių. Nors užkulisiuose pažįstami ir mažai pažįstami kalbėjo, kad sąjunga ilgai netruks. Ir buvusi šokėja, gera Eglės draugė, Edita Daniūtė numatė jų skyrybas. Ji nieko nesakė, nesikišo - pora buvo įsimylėjusi iki ausų. Eglės mama prisipažino mačiusi, kokie skirtingi tuoktis ketinantys šokėjai. Bandysi ką nors aiškinti, manys, kad primeti nuomonę. Pati Eglė patarė niekam į jos asmeninius santykius nesikišti.

"Neklausiau, nemanau, kad dviejų žmonių santykius gali reguliuoti kiti. Bet jie iš šalies viską matė geriau, akivaizdu", - dabar supranta mergina.

Veidrodėli, veidrodėli

Juodi kaip anglis plaukai, rusva, įdegusi oda, tobulai sudėti, ištreniruoti kūnai. Nors internetiniai komentarai labiau liaupsina Andrių, o Eglės išvaizdą peikia, gyvai abu jie atrodo nepriekaištingai atitinkantys šiandieninius grožio standartus.

Kai šokėjai dalyvaudavo konkursuose, kas savaitę visas kūnas gaudavo dozę savaiminio įdegio kremo. Eglė nuolat keisdavo juos, kad nekiltų alergija. Dabar jau svarsto, kam atiduos brangiai kainuojančias priemones. Visuomet priauginti ilgi merginos nagai, per kiekvienas varžybas klijuojamos dirbtinės blakstienos. Kaskart prieš pasirodymą į "šalmą" sulipdyti plaukai, galiausiai saujomis slenkantys nuo galvos.

Šokėjų pora dirbo kaip jaučiai. Diena prasidėdavo nuo aerobikos pratimų, apšilimo. Tada dieninė treniruotė, kuomet šokėjai stebint treneriams šlifuodavo judesius, analizuodavo judesių techniką. Prieš pietus matuodavosi kostiumus, popiet treniruodavo kitas poras. Apie pusę aštuntos prasidėdavo vakarinė treniruotė, po kurios dar trejetą valandų sunku užmigti - kūnas pilnas energijos.

Užtat rytais norėdavosi kaukti. "Nežinai, nuo kurios pusės save surinkti, skauda absoliučiai visur", - pasakoja Eglė. Mergina nori normaliai gyventi, kad nereikėtų naktimis sapnuoti rezultatų ir vis klausinėti: ar būsiu toje reitingo vietoje, ar ne. "Noriu atsipalaiduoti, noriu dirbti trenerės darbą, noriu vaikų", - viršų ima motinos instinktas ir troškimas gyventi "normaliai".

Nori aukso

Tobulo sportininko charakterį turintis 26 metų A.Kandelis nori šokti toliau, svajoja tapti Pasaulio Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionu. Jam ir Eglei galbūt tai būtų pavykę. Kandelių pora daug kartų tapo Lietuvos čempionais, 2005 metais Europos čempionate laimėjo ketvirtąją vietą. O vos prieš pora mėnesių, gruodžio 8-ąją, Pasaulio čempionate užėmė šeštąją. Pagal Lotynų Amerikos sportinių šokių porų reitingų lentelę, kurioje dėl aukštesnių pozicijų kovoja trys tūkstančiai porų, sausio viduryje jie buvo aštunti. Tai - dangų siekiančios sportinės aukštumos. Kad išliktų šioje pozicijoje, pora turėtų kas savaitgalį šokti varžybose, rinkti balus.

"Jei baigti karjerą, reikia baigti abiem ir pasinerti į gyvenimą: treniruoti kitas poras, auginti vaikus, galvoti apie šeimą, - įsitikinęs A.Kandelis. - Noriu šeimos, noriu vaikų, klausimų čia nėra. Jei turėsiu vaiką, su juo praleisiu labai daug laiko. Vaikas yra šventa. Bet šiuo metu noriu šokti."

Nesutarimų metai

Praėjusių metų pabaigoje pora kvatodama davė interviu vienam žurnalui. Tuo metu atrodė, kad skyrybomis nekvepia, nors kalbos apie vaikus, Andriaus svajonę vaidinti Holivude, buitinius rūpestėlius išsiskyrė. Dabar jiedu pripažįsta, kad skyrybų debesys pradėjo kauptis jau senokai. Visi pastarieji metai, kiek Eglė prisimena, buvo karstelėję.

"Artėjo riba, kai nebebuvo įmanoma gyventi ir šokti kartu", - sako Andrius. Jis teigia, kad sutuoktiniai pastaruoju metu buvo pradėję neapkęsti vienas kito. Jie buvo kartu dėl Pasaulio Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionato, kuriam įnirtingai ruošėsi.

Jau prieš jį pora svarstė: šoks toliau ar nešoks. Vos pagalvojusi apie tai, kad pasirodymas čempionate bus paskutinis Eglės konkursas, ji apsiašarodavo. "Būčiau nesušokusi, jei suvokčiau, kad šoku paskutinį kartą", - įsitikinusi mergina. Tada jiedu susitarė atidėti šitą klausimą, visą dėmesį ir jėgas sutelkti į darbą, treniruotes. Todėl nebuvo atsisveikinimų, oficialių "pabaigtuvių", Eglė negalėtų jų pakęsti.

Po žaibuojančio pasirodymo čempionate, Lotynų Amerikos šokių žingsneliu sutuoktiniai dar sukosi "Siemens" arenoje, pramoginių šokių žvaigždžių koncerte, naująją programą demonstravo Ukrainoje. Šypsenos jų veiduose buvo aktoriniai triukai. Netrukus po gruodžio 8-osios laimėjimo pora nusprendė nebegyventi kartu, Andrius išsikraustė iš Eglės buto. Netrukus baigėsi ir bendri pasirodymai.

Čia kažkas ne taip

Kaip 2003-ųjų pabaigoje, taip ir dabar Eglė ir Andrius pykosi dėl tų pačių dalykų - pernelyg dažnai skyrėsi jų nuomonės, norai, būdas. "Prieš tuokdamiesi neturėjome laiko pastebėti skirtumų. Neturėjome asmeninio gyvenimo, viskas buvo nukreipta į karjerą ir tik į karjerą. Paskui pamatėme - čia kažkas ne taip. Viskas kaupėsi ir galiausiai - puch", - apie santuokos sprogimą pasakoja Andrius. Eglė sako mačiusi skirtumus, bet tikėjusi, kad būdami labai skirtingi, jie papildys vienas kitą.

Gyvenimas kartu 24 valandas per parą parodė, kad išblėsus aistrai būtina turėti panašius pomėgius, siekti bendrų tikslų ne tik darbe. Sutuoktiniai gyveno vienuose namuose, kartu treniravosi, dirbo tame pačiame Vilniaus sportinių šokių klube "Ratuto", savaitgaliais skrisdavo į varžybas.

Kaip susitarę, nors kalbinti atskirai, abu prisimena skrydžius ir laukimą oro uostuose. Vikrus ir vietoje nenustygstantis Andrius, (mokykloje jis stebindavo visus, kai iš vietos padarydavo salto) nesupranta, kaip Eglė lėktuve gali kelias valandas ramiai sėdėti ir skaityti knygą. Mergina tikrai labai mėgsta knygas, nuolat turėdama laiko atsiverčia kokią. "Kai skaitydavau, jam būdavo nuobodu. Paskui sugalvojome, kad jis per nešiojamąjį kompiuterį žiūrės filmus arba žais žaidimus, kol skrendame", - šypsodamasi pasakoja Eglė. Ji pastebėjo - kas jai būdavo sunku, sukeldavo stresą, tas Andriui patikdavo, suteikdavo adrenalino, energijos.

"Pavargome"

Po beveik ketverių metų santuokos nuspręsti skirtis šokėjams nebuvo lengva. Iki paskutinės minutės jie bandė santuoką išgelbėti. "Girdėjau per radiją, kad daug skyrybų įvyksta po Naujųjų metų, nes žmonės nesąmoningai naujus metus tapatina su nauja pradžia, - Eglė bando paaiškinti, kodėl jiedu būtent dabar nusprendė skirtis. - Susėdome, mums abiem atėjo į galvą, kad kaip tik dabar reikia pasukti savais keliais. Pavargome nuo neapsisprendimo."

Pykčio į viešumą nešti nenori nei vienas, nei kitas - nemalonu žiniasklaidoje skaityti kitų išsiskyrusių porų burnojimą.

"Tuoktis nereikėjo, - su apmaudu reziumuoja A.Kandelis. - Buvo per anksti, nebuvo laiko apsitrinti, geriau pažinti vienas kitą. Reikėjo pirma pabaigti šokių karjerą." Ant Andriaus kaklo pro palaidinės apykaklę matyti rožinio karoliukai. Antrą kartą tuoktis bažnyčioje negalima. Dėl to vaikinas tik gūžteli pečiais - toks gyvenimas.

Skirtingos svajonės

Po skyrybų ir pabaigto bendro darbo abu optimistiškai žiūri į ateitį. Andrius šį mėnesį susitiks bent su viena iš trijų kandidačių, kurios norėtų stoti su juo į porą. Visos merginos - ne lietuvės, todėl kol kas neaišku, ar A.Kandelio pora atstovaus Lietuvai. Pavardžių ir tautybės nesako, išsirinkti neskubės, kad vėl nesuklystų, kaip su lenke M.Sztobryn prieš ketverius metus.

Vaikinas taip pat svajoja tapti Holivudo aktoriumi, nors kol kas konkrečių planų, kaip tai pasiekti, neturi. "Jei pasitaikys geras pasiūlymas, aktorystė galėtų būti ta priežastis, dėl kurios mesčiau sportinius šokius", - sako A.Kandelis.

Po skyrybų E.Visockaitė perėmė "Ratuto" klube Andriaus treniruotas poras, toliau treniruoja savąsias ir kitų klubų poras, užsienio šokėjus. Eglė daug dirba, galbūt jos auklėtiniai bus šiųmečiai Lietuvos sportinių šokių čempionai. "Maniau, kad bus labai sunku, truks užsiėmimo po įtempto sportinio gyvenimo. Bet jaučiuosi gerai, - patikino 10 metų trenerės patirtį turinti E.Visockaitė. - Viską, ką sukaupiau, atiduodu šokančioms poroms. Iš jų gaunu labai daug teigiamų emocijų." Namie jai trūksta su kuo nors pasikalbėti, todėl daug skambina ir laukia didelių telefono sąskaitų. Mergina be užuolankų sako, kad kai tik suras "tėtį", iš karto norės šeimos ir vaikų.

Po didžiosios aistros

Andrius ateityje žada būti atsargesnis, nepulti į emocijas. "Jei norėčiau vėl tuoktis, turėčiau geriau pažinti žmogų. Kai įsitikini, kad pažįsti, žinai apie jį viską, tik tada reikia pirštis", - mąsto A.Kandelis.

"Kad būtų apie ką pasikalbėti, kai praeis didžioji aistra. Svarbiausia neskubėti. Turi būti daugiau bendrumo. Dabar jau nebemanyčiau, kad jei žmonės labai skirtingi, tai yra didelis pliusas", - sako Eglė. Su būsimuoju vyru mergina tikrai kalbės apie vaikus.

Liko kolegomis

A.Kandelis ir E.Visockaitė išsiskyrė ir gyvenime, ir darbe. Tačiau yra atvejų, kai poros nors ir nutraukia bendrą gyvenimą, darbuose lieka kolegomis.

Aktoriams Arūnui Storpirščiui ir Daliai Storyk po skyrybų teko kartu būti scenoje ne viename spektaklyje. "Kartu vaidinti pavyko puikiai. Žmogus pažįstamas, negali nustebinti, - sako A.Storpirštis. - Aktoriai skiriasi kaip eiliniai žmonės. Gal kvailesni, mažiau gyvenimui pritaikyti. Abu susitarėme, kad reikia skirtis. Moteriai aktorei reikia mažiausiai šešių meilužių." Surimtėjęs paaiškina - meilužiai nebuvo skyrybų priežastis.

"Išsiskirti ir laikyti kardus užantyje yra kvailas dalykas", - įsitikinusi Rosita Čivilytė, prieš beveik 15 metų išsiskyrusi su Česlovu Gabaliu, bet iki šiol retkarčiais su juo koncertuojanti.

Ji tvirtina, jog svarbiausia atleisti, o laikui bėgant atsiranda normalūs santykiai. Gal nelabai draugiški, ne labai artimi, bet negadinantys gyvenimo.

"Kai išyra šeima, tai yra skausminga. Jei nutrūksta darbas, kuris tęsėsi ilgai ir buvo vertinamas, tai yra dvigubas praradimas. Sudėtinga kalbėti, kai yra aistros, pykčiai, nesusikalbėjimas. Dažniausiai tai ir yra problema. Pyktis apima žmonės iki pat plauko šaknies. Tada negali daryti normalių išvadų", - patirtimi dalijasi dainininkė.

Dabar kalbėdama apie Č.Gabalį, ji sako turinti gyvenime draugą, kurio nemato dažnai, bet žino, kad jis yra, susitinka jį scenoje, padainuoja.

Nuo skyrybų praėjo metai ar du, kai R.Čivilytė ir Č.Gabalis vėl pradėjo kartu koncertuoti. "Tai optimalus laikas, kai susitaikai su netektimi ir gali gyventi toliau, - paaiškina atlikėja. - Santykiai su Česlovu yra normalūs ir geri, be jokio skausmo ir pykčio. Gryna draugystė, neapvyniota nesusipratimų vata. Dabar yra geriau nei buvo šeimoje, nes tuomet gyvenome su tėvais, be buto, kamavo įvairios problemos. Dabar įsipareigojimas glūdi tik mumyse."

Ji pastebi, kaip smarkiai pasikeitė laikas: "Žmones apėmė visa, kas vadinama bevertiškumu. Labai daug materialaus pasaulio. Nė viena diena nepraeina be politikos, žudynių, kuo toliau, tuo baisiau darosi pasaulyje. Žmonių skyrybos yra dar vienas padarinys pasaulietiškos griūties, vertybių griūties. Vertybės nyksta. Darosi nebeįdomu ir sunku gyventi santuokoje. Santuoka nebe vertybė."

Dėl savo santuokos griūties nesigraužė - visa tai reikėjo išgyventi tam, kad "pasakytų tai, ką dabar kalba". Dabar, būdama 40-ties, moteris jaučiasi stipri ir galinti spręsti apie gyvenimą.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"