Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

E.Visockaitės pavasaris žiemą

 
2008 12 13 0:00
Šokių salės parketą palikusi E.Visockaitė teigia, kad adrenalino jai netrūksta.<br>Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"
Šokių salės parketą palikusi E.Visockaitė teigia, kad adrenalino jai netrūksta.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Vienos žinomiausių Lietuvos šokėjų Eglės Visockaitės gyvenime - ramus, įsimylėjimu dvelkiantis laikotarpis.

Kai išsiskyrė su šokių ir gyvenimo partneriu Andriumi Kandeliu, Eglė įniko į darbą. Po poros mėnesių jos padangėje atsirado odontologas Marius Damaševičius.

Tinkamas laikas, tinkama vieta.

"Po skyrybų su Andriumi visi sakė, kad turėsiu begalę gerbėjų, - sako E.Visockaitė. - Aišku, jei būčiau vaikščiojusi į vakarėlius, būčiau susipažinusi su daugeliu žmonių, galbūt tada būtų atsiradęs ne vienas pretendentas į draugus." Tačiau moteris į vakarėlius nevaikščiojo ir pažinčių neieškojo. Priešingai, kadangi pasikeitimas nebuvo itin malonus, kurį laiką visa atsidavė darbui. Ji tikėjo - viskas turėtų susitvarkyti savaime, nieko nereikia ieškoti. Ir susitvarkė. Tereikėjo nueiti pas odontologą. "Susipažinau su Mariumi visų pirma kaip su gydytoju, o ne kaip su draugu", - šypteli šokėja. Paskui jis atėjo į šokių klubą "Ratuto", kuriame dirba Eglė, ir pasakė, kad nori šokti. Tuo metu grupės jau buvo sudarytos, tad Marius užsirašė į individualias pamokas. Mokyti šokti, žinoma, apsiėmė E.Visockaitė. Galiausiai jie tapo pora. "Tuo metu abu kaip tik buvome vieni. Tiesą pasakius, neįsivaizduoju, kad toks vyras kaip jis gali būti vienas", - švelniai kalba Mariaus šokių mokytoja.

Ir medikas, ir draugas

Tai, kad M.Damaševičius yra ne šokėjas, nei Eglei, nei jos mamai Aušrelei Visockienei ne kliūtis. "Mano mama laikosi tokios pat nuomonės kaip ir aš - nebūtina užsidaryti vien šokėjų aplinkoje, reikia gyventi visavertį gyvenimą ir bendrauti su įvairiais žmonėmis, žinoti, kas vyksta pasaulyje", - įsitikinusi pašnekovė. Ji vadina teigiamu dalyku tai, kad su artimu draugu yra iš skirtingų sričių. Per daugiau kaip pusmetį draugystės Marius supažindino Eglę su savo aplinka, žmonėmis, su kuriais bendrauja. "Man patinka, nes pamačiau, kad daugelis ir mąsto, ir laisvalaikį leidžia kitaip", - džiaugiasi E.Visockaitė.

Tai, jog dukra ir gydytojas tapo pora, A.Visockienei buvo netikėta. Eglė pasakoja, kad viename leidinyje perskaitė, neva mama surado dukrai jaunikį. "Tai ją labai papiktino. Juk mama ieškojo gydytojo - jį ir rado. Neduok Dieve, pradėtų man ko nors ieškoti - iš principo nesikalbėčiau su surastu jaunikiu", - juokiasi šokėja.

Eglės mamai Marius paliko puikų įspūdį - moteris juo žavisi kaip asmenybe. "Kai kurie žmonės sėdėdami odontologo kėdėje jaučia baimę, tad jiems svarbu, kaip gydytojas nuteikia savo pacientus", - tvirtina šokėja.

Vyras - ne plastilinas

Paklausta, ar yra susikūrusi vyro įvaizdį, E.Visockaitė pasipažįsta, kad kiekviena moteris, jos manymu, tokį turi. "Bet likimas iškrečia pokštą ir atsiranda kitoks draugas, nei įsivaizduoji", - sako ji. Dėl šios priežasties Eglė nekreipia dėmesio į mintyse susikurtą įvaizdį. Kai susipažino su Mariumi, jai patiko būti su juo. Buvo smagu bendrauti - moteris atsipalaiduodavo,

negalvodavo, ką pasakyti ar veikti. Viskas vykdavo savaime. Be to, Eglei imponavo savitas Mariaus humoro jausmas ir žinojimas, ko nori. "Man patinka vyrai, kurie yra asmenybės ir kuriais negalima manipuliuoti ar lipdyti juos kaip plastiliną pagal savo įgeidžius", - kalba šokėja. Ji džiaugiasi, kad Marius žino, ko trokšta, ir atkakliai to siekia. "Su tokiu vyru gali jaustis moterimi ir būti tikra, jog jis tavimi pasirūpins, suteiks saugumo jausmą", - aiškina pašnekovė. Eglė ir pati gana stipri, nors, kaip šelmiškai prisipažįsta, kartais gali apsimesti, kad yra silpnesnė. Anot jos, toks žaidimas - įdomus.

Kokios draugo ydos verčia Eglę nervintis? "Dabar esu tokios būsenos, kad nematau Mariaus trūkumų", - juokiasi ji. Tokia būsena vadinama įsimylėjimu.

Per daug sąsajų

E.Visockaitė aštuonerius metus šoko su A.Kandeliu. Trejus jiedu gyveno kaip šeima. Kyla klausimas, ar kartais nesinori lyginti buvusio vyro su dabartiniu draugu. Eglė tvirtina: "Kiekvienas žmogus yra skirtingas, tad stengiuosi jų nelyginti. Tokius bandymus reikia rauti iš savo minčių su šaknimis." Pasak šokėjos, visi turi teigiamų ir neigiamų charakterio savybių, nereikia ieškoti, kuo kitas žmogus geresnis ar blogesnis. Eglei taip pat nepatiktų, jei Marius ją lygintų su buvusia žmona, su kuria išsiskyrė prieš ketverius metus. Pora vaikų nesusilaukė.

Eglė ir Andrius, išsiskyrę beveik prieš metus, pasisveikina susitikę gatvėje, pasiteirauja vienas kito, kaip sekasi. "Spaudoje paskaitau, kaip Andrius gyvena", - juokiasi buvusi gyvenimo draugė.

Ar jie galėjo likti kartu, išsiskyrę kaip šokių pora? "Nemačiau tokios galimybės. Karjeroje viskas taip susieta, kad jei būtume tai išdraskę, neaišku, kas būtų likę realiame gyvenime. Mus vienijo bendras tikslas, darbas, kelionės. Visos kalbos sukosi vien apie tai", - atsako Eglė. Negana to, Andrius norėjo šokti dar kokius penkerius metus. "Man tiek jau būtų buvę per daug, - prisipažįsta ji. - Tad anksčiau ar vėliau būtume pasukę skirtingais keliais."

Trūksta šokio

Didelių pokyčių banga E.Visockaitės gyvenime pamažu slūgsta. Eglė pasakoja, kad iš audringos ir įtampos kupinos kasdienybės ji pereina į ramų etapą. "Džiaugiuosi tuo, nes pati norėjau ir laukiau meto, kada galėsiu atsipalaiduoti. Man šie pokyčiai tik į gera", - švyti laime Eglės akys. Vienas jos gyvenimo etapas buvo aktyvus, kitam, kaip sako, ruošėsi iš anksto: natūralu, kad toks ateina - nori to ar nenori. Tik galbūt vienam anksčiau, kitam - vėliau.

Šokių salės parketą palikusi E.Visockaitė tikina, jog adrenalino jai nestinga. Trūksta paties šokio. "Pasiilgstu, kai į visumą susilieja muzika ir šokis - tada jauti, kaip sukiesi prieš žiūrovus", -

ilgesingai kalba Eglė. Daugiau kaip du dešimtmečius šokanti moteris atvirai prisipažįsta, jog šokiui atidavė visą save ir nebeliko rezervo, kad galėtų dar "draskytis aikštelėje". Be to, ji turi kitų planų. Šiuo metu profesionali šokėja visas jėgas atiduoda mokiniams ir, kaip pati teigia, jų rankomis bei kojomis stengiasi siekti savų tikslų.

Mokiniai šoka mokytojai

E.Visockaitė - lanksti mokytoja, stengiasi suprasti auklėtinius ir jiems padėti. "Su vienais reikia elgtis griežčiau, nes tik tada jie ko nors pasieks, kiti, priešingai, labiau užsidaro, jei jaučia spaudimą", - dėsto pašnekovė. Anot vadovės, šokiai yra ir sportas, ir menas. "Su sportininkais reikia elgtis griežčiau, paspausti juos, kad viršytų savo galimybes, su menininkais - atsargiau", - aiškina mokymo subtilybes E.Visockaitė.

Vyresni "Ratuto" klubo šokėjai jau yra tapę Lietuvos šokių čempionatų prizininkais. "Pastebiu, kad kai galiu daugiau laiko skirti darbui, iškart pagerėja rezultatai. Kai šokau, atiduodavau mokiniams tiek energijos, kiek likdavo nuo treniruočių", - prisimena ji. Dabar Eglė mato, kaip pasikeitęs šokėjų lygis. Sako, kad žiūrėdama į vaikus jaučiasi taip, lyg pati suktųsi ant parketo. Kartą varžybas stebėjo su draugu. Po kurio laiko jis netikėtai tarė: "Toks jausmas, kad mokiniai šoka tau." "Kai šokdami prasisuka pro šalį, jų akys tarsi klausia: "Ar viską darau gerai?" Arba džiaugiasi: "Man pavyko!" Mintis skaitai tiesiog iš veido", - šypsodamasi pasakoja vadovė.

Šiuo metu E.Visockaitės auklėtiniai rengiasi Lietuvos čempionatui. Jų tikslas - pelnyti kuo daugiau medalių. O Eglės užduotis - ne tik puikiai parengti savo mokinius, bet ir sukurti sceninius kostiumus. Kiekvienas jų turi būti pats gražiausias.

Trumpai

* Pirmasis E.Visockaitės šokių partneris - Marijus Germanavičius. Kartu pradėjo šokti, kai Eglė buvo 11 metų. Didžioji sėkmė aplankė 1992-aisiais, kai jie pradėjo dalyvauti užsienio šalių čempionatuose. Eglė ir Marijus tapo atvirųjų Prancūzijos standartinių, Lotynų Amerikos (LA), Vokietijos (LA) šokių čempionatų grupių iki 16 metų laimėtojais.

* Nuo 2000-ųjų Eglė šoko su penkeriais metais jaunesniu "Ratuto" klubo nariu Andriumi Kandeliu. Aštuonerius metus buvusi pora šokių aikštelėje trejus buvo pora ir gyvenime. Su A.Kandeliu Eglė tapo daugkartine Lietuvos suaugusiųjų Lotynų Amerikos, Europos Sąjungos šalių Lotynų Amerikos šokių čempione ir pasaulio Lotynų Amerikos šokių taurės laimėtoja.

* Šių metų pradžioje viena žinomiausių Lietuvos šokėjų porų išsiskyrė.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"