Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

E.Daniūtės vyras nepritaria jos sprendimui

 
2009 05 23 0:00
Edita į profesionalųjį sportą grįžta po dvejų metų pertraukos.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
Edita į profesionalųjį sportą grįžta po dvejų metų pertraukos.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Daugkartinei Europos ir pasaulio sportinių šokių čempionei Editai Daniūtei kita savaitė bus ne iš lengvųjų. Žymioji šokėja, prieš porą metų ne savo noru palikusi šokių pasaulį ir kone palaidojusi viltį kada nors ten sugrįžti, su naujuoju partneriu italu Angelo Madonia dalyvaus garsiajame Blekpulo sportinių šokių festivalyje.

Prestižiškiausias iš visų atvirų nacionalinių pirmenybių Blekpulo sportinių šokių festivalis prasideda jau antradienį. Šis renginys laikomas išskirtiniu metų įvykiu, nes į jį atvyksta kone visi sportinių šokių autoritetai: žymiausi treneriai ir šokėjai. Pasmalsavome, kokiomis nuotaikomis pastaruosius kelis mėnesius gyvena Edita, kaip jai sekasi užglaistyti namie kylančius nesusipratimus - moters sutuoktinis Mindaugas ne itin patenkintas žmonos sprendimu vėl šokti. Sužinosime, ką apie savo naująją partnerę lietuvę mano italas Angelo.

Elektroninis laiškas.

Edita suskaičiuoja, kad šios Blekpulo varžybos jai bus jau dvyliktos. Pastarąjį kartą šokėja jose dalyvavo 2007-aisiais kartu su tuometiniu partneriu Arūnu Bižoku. Festivalį pora laimėjo, nors moteris buvo... penktą mėnesį nėščia. "Nuo anų varžybų praėjo lygiai dveji metai, pertrauka tarp treniruočių - keliais mėnesiais trumpesnė. Juk tada po pergalės dar kurį laiką treniravausi, nemaniau, jog Arūnas nelauks, kol pagimdysiu, ir paliks mane, - pasakoja Edita. - Visą tą laiką beprotiškai ilgėjausi šokių, skaudėjo širdį, kad įvykiai susiklostė būtent taip. Abejojau, ar atsiras tinkamas partneris ir grįšiu ant parketo. Anksčiau turėjau keletą variantų, su kuo šokti, bet nė vienas man netiko dėl amžiaus. Kaip atsirado Angelo? Na, jis pats pasisiūlė - parašė elektroninį laišką." Iš pradžių Edita sako šiek tiek nerimavusi, kad vaikinas jai taip pat per jaunas, skeptiškai žiūrėjo į galimą bendradarbiavimą. Tačiau pasidomėjusi šokėju sužinojo, jog jis labai perspektyvus, talentingas, yra ne vieno mėgėjų čempionato nugalėtojas. Teigiamų atsiliepimų apie Angelo moteris sulaukė ir iš savo trenerio, kitų šio sporto žinovų.

Nusprendė rizikuoti

Ilgai svarstyti visus "už" ir "prieš" nebuvo kada. "Nuo tos akimirkos, kai sulaukiau pasiūlymo iš Angelo, iki mano kelionės į Italiją, pas jį, praėjo maždaug dvi savaitės. Ten sušokome savo pirmąjį šokį. Visi, kas mus stebėjo, sakė, kad labai gražiai atrodome, atitinkame visas proporcijas: ūgio, svorio, - tvirtina šokėja. - Tomis dienomis kaip tik vyko registracija į Blekpulo varžybas. Turėjome spėti ir spėjome."

Galimybę sugrįžti šokti ir dar kartelį visiems įrodyti, ką gali, Edita vertina kaip tam tikrą iššūkį. "Juk tai darau po pertraukos", - šypteli šokėja. O iššūkių, jei kalbėtume apie juos, moters gyvenime būta ne vieno ir išties skirtingų. Pavyzdžiui, darbas televizijoje - būdama paskutinius mėnesius nėščia Edita vedė LNK šokių projektą "Šok su žvaigžde", - pozavimas vilkint gundančius apatinius "Vakaro žinių" kalendoriui, savo verslo, tai yra privačių šokių mokyklų Kaune ir Vilniuje, įkūrimas. Beje, šiuo metu žymioji šokėja svarsto, ar priimti dar vieną televizijos jai mestą iššūkį. Naujam sezonui, kuris prasidės rudenį, TV3 rengia šokių projektą - E.Daniūtė pakviesta būti teisėja. "Galutinio atsakymo dar nedaviau, bet teisėjauti visai norėčiau. Negaliu gyventi be adrenalino", - šypteli ji.

Už Lietuvą!

Blekpule E.Daniūtė ir A.Madonia atstovaus Lietuvai. Jei sėkmė nuo poros nenusisuks, ateityje per kitas varžybas ir čempionatus jie taip pat garsins mūsų šalį. "Ar tarp mudviejų su Angelo vyko derybos, už ką šoksime? Be abejo, - linkteli galvą Edita. - Mano argumentai buvo labai paprasti: kad Angelo galėtų atstovauti savo šaliai čempionatuose, iš pradžių jam tektų kovoti dėl teisės tai daryti. Lietuvoje mudu neturime su kuo konkuruoti, nėra stiprių klasikinių šokių porų."

Kaip Edita apibūdintų partnerį? "Na, mes dar labai mažai pažįstami, kad galėčiau daug papasakoti apie Angelo kaip apie žmogų, - šypteli ji. - Jaučiu, mudviejų charakteriai panašūs - abiejų nelengvi. Jam netrūksta pasitikėjimo savimi, kita vertus, sportininkui ši savybė būtina. Angelo labai charizmatiškas žmogus, be galo ekspresyvus, emocionalus. Nebūtų pietietis - žino, kaip užvaldyti publiką. Iš jo sklinda gera energija. Aišku, ateityje gali būti visko. Kai kasdien bendrauji po 6-7 valandas, nori nenori ilgainiui atsiranda trintis, kyla nesusipratimų."

Garbanota tėvelio kopija

Moteris patikina, kad derėtis su Angelo teko ne tik dėl šalies, kuriai - Lietuvai ar Italijai - atstovaus jų pora, bet ir dėl treniruočių vietos: "Ir vienas, ir kitas savo gimtinėje esame įkūrę šokių mokyklas, bet aš esu reikalinga ne tik mokiniams, dar ir Evitai. Beprotiškai jos pasiilgstu, nes dabar su dukra praleidžiu kur kas mažiau laiko nei anksčiau."

Rudenį Editos dukrelei Evitai sukaks dveji. Mažylė, anot mamos, labai drąsi, smalsi, bet klusni mergaitė. Ar norėtų, kad užaugusi dukra, kaip ir ji, būtų šokėja? "Neslėpsiu, man patiktų, jei Evita šoktų, tačiau tikrai neversiu to daryti, jei matysiu, kad vaikui tai nemiela, "nelimpa" prie širdies, - tvirtina Edita. - Dauguma tėvų linkę pernelyg daug reikšmės teikti savo darbui, garsiai visiems kartoti: "Oi, aš labai sunkiai dirbu, nelinkėčiau vaikui tokios pat dalios. Užaugęs jis būtinai rinksis kitą profesiją." Taip teigti kvaila. Ne veltui sakoma, kad gerai visur, kur mūsų nėra. Kaip Evita norės, taip ir bus. Jeigu ji turės šokėjos talentą, tikrai šoks." Pasakodama apie dukrą Edita tiesiog švyti. "Evita - miniatiūrinė tėvelio kopija, tik plaukus iš manęs paveldėjo, - nusijuokia moteris. - Mažajai labai patinka muzika - ją išgirdusi iš karto pradeda maivytis. O kosmetiką kaip mėgsta, jokių lėlių nereikia! Jei kas leistų, turbūt kiaurą dieną kraustytų mano kosmetinę ir neatsibostų. Kartais ji vaidina, kad dažosi."

Ultimatumas nepaskelbtas

Kol šokėja treniruojasi ir rengiasi varžyboms, Evitą daugiausia prižiūri močiutė, Editos mama. "Mama labai mane palaiko ir džiaugiasi, kad vėl pradėjau šokti. Nori, jog siekčiau pergalių", - teigia ji. O vyras Mindaugas? "Na, jis tikrai nešokinėja iš džiaugsmo, tikina, kad nežiūrės vaiko tol, kol užsiiminėsiu šitomis nesąmonėmis, - pasakoja Edita. - Mindaugas žino, jog Angelo turi draugę, su ja kartu gyvena, tad pavydėti tikrai nėra ko. Vyrui iš principo nepatinka, kad sumaniau grįžti į profesionalųjį sportą. Šiam mano sprendimui jis nepritaria. Tačiau ultimatumo taip pat nekelia. Labai tikiuosi, jog įveiksime visus nesutarimus. Juk taip karštai vienas kitą mylime."

Bandau provokuoti pašnekovę, kad Evita, mamai vėl pradėjus šokti, sesutės ir broliuko artimiausiu metu, ko gero, nesulauks. "Kol kas tikrai neplanuojame turėti daugiau vaikų. Auginsime vienturtę, - dėsto ji. - Neįsivaizduoju, kaip mamos užaugina pametinukus. Nejaučiu jokio poreikio turėti pulką vaikų. Ne jų kiekis suteikia laimės ir gyvenimo pilnumo."

Angelo apie Editą

Naujasis E.Daniūtės partneris A.Madonia - italas, sicilietis. 24-erių vaikinas šoka nuo mažumės. Prieš pasinerdamas į sportinių šokių pasaulį iš pradžių net septynerius metus lankė baletą. Angelo prisipažįsta, kad Editai į poras pasisiūlė pats. "Girdėjau, jog Edita norėtų grįžti į šokių aikštelę, bet neturi partnerio. Nusprendžiau nusiųsti jai elektroninį laišką, ir sulaukiau atsakymo. Štai taip ir susipažinome, taip prasidėjo mūsų šokių istorija. Edita - tikra profesionalė, nepaprastai graži moteris. Ji atkakli, darbšti, užsispyrusi, pasitikinti savimi, puikiai žino, ko nori. Kasdien treniruojamės po 6-7 valandas. Svarbiausia, manau, kad mudu suprantame vienas kitą. Jei tarp šokėjų nėra susiklausymo, sėkmę gali pamiršti. Su Edita turime ir šį tą bendra, ne tik šokėjų karjerą. Prieš porą metų abu dalyvavome televizijos projektuose "Šok su žvaigžde". Šokių virusas apkrėtęs visą Europą. Skirtumas tik tas, kad Edita buvo šou vedėja. Tiesa, ji nėra mano pirmoji partnerė užsienietė. Prieš tai porą metų šokau su latve Jelena Samuilova. Galima sakyti, užsilikau Baltijos regione (nusijuokia).

Su Editos vyru Mindaugu dar nespėjau susipažinti, tik su dukrele. Evita - labai miela, šauni, graži mergaitė. Džiaugiuosi šeimine Editos laime, kartu puikiai suprantu, kad jai dabar išties nelengva. Juk dėl treniruočių, rengimosi varžyboms ir nuolatinių kelionių patiems artimiausiems žmonėms ji negali skirti tiek laiko, kiek norėtų. Kita vertus, kai labai trokšti, viską įmanoma suderinti. Mano draugė - sportinių šokių šokėja, kaip ir aš. Alessia Betti - Europos ir pasaulio čempionė. Kodėl nešokame kartu? Nežinau, kaip tai tinkamai paaiškinti angliškai (pokalbis su Angelo vyko anglų kalba - aut.). Gal bijome, kad siekdami karjeros drauge sugadinsime tarpusavio santykius?.. Mudu kartu gyvename. Be abejo, norėtume kuo daugiau laiko praleisti drauge, bet kol kas tai nelabai įmanoma, abu esame be galo užimti. Šokiai - visas mano gyvenimas. Neįsivaizduoju, ką dar galėčiau daryti.

Lietuvoje lankausi antrą kartą. Dar nespėjau apžiūrėti Vilniaus, nes visą laiką su Edita skiriame repeticijoms. Tačiau pirmas įspūdis - neblogas. Lietuva man labai primena Latviją: panašūs orai, kraštovaizdis, žmonės."

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"