Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

E.Bžeskas jaučiasi tarsi nuogas

 
2009 03 14 0:00
E.Bžeskui sunku išvardyti, kelioms televizijų laidoms kūrė interjerą.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
E.Bžeskui sunku išvardyti, kelioms televizijų laidoms kūrė interjerą.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Nors 'visažinė' žiniasklaida po kaulelį išnarstė būtas ir nebūtas menininko, pramogų pasaulio atstovo Egmonto Bžesko meilės istorijas, yra mergina, apie kurią beveik niekas nežino.

"Atsimenu, kai atvažiavau į Vilnių, nepažinojau nė vieno žmogaus. Įsėdau į troleibusą ir nustebau išgirdęs, kad aplinkui visi kalba rusiškai", - pirmą dieną sostinėje prisimena E.Bžeskas. Šiandien šį vyrą pažįsta visa Lietuva.

Užslėpta vienatvė.

E.Bžeskas sako, kad gyvenime matė daug: sukdamasis meno pasaulyje turėjo sutarčių su užsienio galerijomis, jo paveikslai buvo paklausūs ir nesunkiai parduodami. Patekęs į pramogų verslą jis subūrė merginų grupes "69 danguje", "Šokoledas", vaikinų - "Mexicano", prodiusuoja kylantį atlikėją Milanno, kuria nacionalinio transliuotojo laidų interjerą. "Būtų sunku išvardyti visas laidas, prie kurių dirbu", - pasakoja E.Bžeskas. Nors aria kaip arklys, menininkas vis dar pavadinamas "lovelasu", o jo merginos - "projektais". "Kai manęs paklausia, kaip sekasi su "mergomis", net nežinau, ką atsakyti. Artimam žmogui sunku būti šalia. Pastarųjų mėnesių gyvenimo ritmas buvo beprotiškas, abejoju, ar normalus žmogus galėtų suprasti, kaip galima dirbti kiaurą parą", - vieną priežasčių, kodėl yra vienas, atskleidžia šviesiaplaukis prodiuseris.

Jis prisipažįsta, jog tokia begalinė veikla tarsi slepia vienatvę. Darbas padėjo išgyventi prieš pusmetį įvykusią tragediją, kai per autoavariją žuvo E.Bžesko bičiuliai, "Tipo grupės" nariai Egidijus Remeikis, Jevgenijus Snytkinas ir jų draugas Rytis Latvys.

Nelaimės nepamiršo

Egmontas sako jau atsigavęs po draugų netekties. Tačiau akys ir kūno kalba liudija - tragedija nepamiršta. Jo balso tonas, išgirdus klausimą, pakinta, iš linksmo ir guvaus virsta ramus, šiek tiek liūdnas, rankos pradeda sukti ant stalo patiestą servetėlę. "Buvo žiauriai skaudu, kai sužinojau, kas nutiko, - prisimena vyras. - Pažinojau Egį (E.Remeikis - aut.) ilgą laiką. Buvome geri draugai, jis niekada nebuvo manęs nuvylęs."

Po tragedijos E.Bžeskas negalėjo atsitokėti visą savaitę. "Kaip menininkas, atrodo, turėčiau suprasti mirtį filosofiškai, bet kai realiame gyvenime laidoji savo draugus, yra žiauru, - atsidūsta vyras. - Tačiau yra kaip yra. Žemėje žmonės žūsta kiekvieną dieną, o tu turi gyventi toliau."

Nelaimė įvyko praėjusių metų vasaros pabaigoje, kai po koncerto Šakiuose "Tipo grupė" važiavo į jos nario Ugniaus Kiguolio namus pernakvoti. Vaikinai vyko dviem automobiliais. Kai vieną mašinų sustabdė policija, kita nuvažiavo draugo namų link. Tačiau jų nepasiekė...

E.Bžeskas neslepia, jog tai - ne vienintelė jo draugų kelyje patirta rimta avarija. Dėl šios priežasties jis linkęs vairuoti atsargiau. "Bičiuliai iš manęs juokiasi, kai važiuoju labai lėtai, - šypteli vyras. - Galiu gauti baudą nebent už tai, kad pažeidžiu ženklus, kurie nurodo, kur galima statyti mašiną, o kur ne, už tamsintus stiklus, už tai, kad neprisisegu saugos diržo ar kalbuosi mobiliuoju telefonu. Tai didžiausios mano nuodėmės."

"A.Giržado replika gera"

Kiek smagesnė, bet iki kaulų jam įgrisusi tema - merginos. "Anksčiau labai nervindavausi dėl to, kad, regis, tiek dirbu, o spauda rašo, jog Bžeskas vėl turi naują "mergą", - šypsodamasis pasakoja vyras. "Kaip jums patiko Audriaus Giržado replika per "Dainų dainą": "O tu visas savo merginas projektais vadini?" - klausiu. "Matei, kaip už tą "bajerį" supykau? Paskui gavo jis velnių. Nors replika, prisipažinsiu, išties buvo gera", - skardžiai juokiasi Egmontas. Netrukus priduria - pats yra kaltas dėl "lovelaso" etiketės. "Gyvenau su Karinka (Karina Krysko - aut.). Per penkerius kartu praleistus metus buvom susipykę vos tris kartus. Buvome ištikimi, mylėjome vienas kitą, bet atėjo laikas, kai nebegalėjome gyventi kartu", - prisimena E.Bžeskas. Anot pašnekovo, jie praleisdavo itin daug laiko drauge, niekas nebeįsivaizduodavo jų vieno be kito. "Buvome per jauni, kai mus užklupo santykių krizė. Neištvėrėme", - priduria prodiuseris. Tuo metu Karina jau dainavo grupėje "69 danguje".

Vėliau Egmontas pamilo kitą jos narę - Nijolę Pareigytę. "Žiniasklaida nežinojo, kada nutrūko mūsų draugystė su Karina. O kai apsigyvenau su Nijole, visi sukruto: neva tai meilės trikampis", - sako E.Bžeskas. Kai prie grupės prisidėjo Goda Sabutytė, jis vėl buvo persekiojamas - juk atsirado dar viena nauja mergina. "Tie, kurie mane pažįsta, net nebeskaito straipsnių, kuriuose vėl esu poruojamas su kokia nors mergina. Jiems nebeįdomu, - tvirtina vyras. - Iš esmės, jei visi susimąstytų ir suskaičiuotų, kiek rimtų draugysčių esu turėjęs, nieko nauja ir neatrastų."

Dar E.Bžeskas buvo įtariamas turėjęs romantiškų ryšių su draugų žmonomis ar bendradarbėmis, kurias parveždavo namo. Jis prisimena: "Kartą Druskininkuose su Ugniaus (U.Kiguolis - aut.) žmona draugiškai suglaudę galvas šnekučiavomės, o jau kitą dieną sužinojau, kad buvau su blondine meiluže." Kai E.Bžeskas draugavo su Oksana Zlatkovaite, iš tokių dalykų jiedu tik skaniai pasijuokdavo.

"Susirasti merginą - problema, - guodžiasi prodiuseris. - Pirmiausia, man reikia protingos panos. Jei nėra apie ką pasikalbėti, visa kita atkrenta iš karto. Nesakysiu, kad man nepatinka gražios moterys. Tačiau jose ieškau nestandartinio kabliuko."

Egmontui baugu, nes nėra garantuotas dėl dailiosios lyties nuoširdumo. "Netikiu norinčių būti su manimi jaunų merginų jausmais. Gal kuri nors ir yra nuoširdi, bet renkuosi vienatvę. Bijau, kad kitam žmogui negalėčiau garantuoti ramaus asmeninio gyvenimo", - atvirauja pašnekovas. E.Bžeskas prisipažįsta, jog dažnai gatvėje jaučiasi it nuogas. O jam tai nepatinka.

Viltis nemirė

"Kadaise maniau, kad būdamas trisdešimties jau turėsiu šeimą", - kalba viengungis. Nors artimieji užuominų nelaido, pats spaudžia save kurti šeimą: "Žiauriai norisi turėti savo žmogų. Jau pabodo lakstyti. Kartais jaučiuosi vienišas. Mano gyvenimo būdas yra lyg miražas: esu nuolat apsuptas darbų ir žmonių, bet iš esmės - visiškai vienas. Ypač dvasiškai." Pasak Egmonto, ryškaus ir blizgančio gyvenimo perteklius atsispindi ir namie - kadangi viskas taip įkyrėjo, jo butas tapo juodas ir baltas.

E.Bžeskas prisipažįsta - jo buvusi mergina Oksana buvo tas žmogus, kurio jam reikia. Anot menininko, charakteriai sutapo, nors pykčių neišvengė, sutarė gerai. Tačiau po trejų metų draugystės išsiskyrė. "Gal ji neiškentė mano nuolatinio darbų maratono, - vėl svarsto vienišas vyras. - Moteriai reikia šilumos, priežiūros. Oksana - šeimai subrendusi moteris." Vis dėlto be jokių pykčių ir skandalų prieš metus abu nusprendė nebebūti kartu.

Nors ir išsiskyrė, jie išliko bičiuliai. "Galbūt dėl to ir buvo lengviau nuspręsti skirtis - žinojome, kad vienas kitą matysime gana dažnai, - spėja jis. - Saugumas ir ryšys su artimu žmogumi vis dar išlikęs. Gal kada ir sueisim..."

Paslaptingoji Asta

Nors vartant spaudą ar žiūrint televizijos laidas, kuriose pasirodo E.Bžeskas, susidaro įspūdis, kad jis nepastovus, tai nėra tiesa. Mat nežinoma viena meilės istorija. Dar studijuodamas Dailės akademijoje būsimasis pramogų verslo pasaulio atstovas net aštuonerius metus draugavo ir kartu gyveno su mergina, vardu Asta. Meno pasaulis šią porą pažinojo. Tačiau ji iširo, o Asta šiuo metu gyvena Kanadoje.

"Net nežinau, kaip galėjau tapti "lovelasu", kai mano draugystės buvo tokios ilgalaikės", - juokiasi pašnekovas. Žinoma, tarp keturių didžiųjų meilių buvo ir trumpalaikių draugysčių. Tai, pasak Egmonto, natūralu. "Juk kai žmonės skiriasi, jie ieško kito partnerio", - kalba vyras.

Didžiausias priešas

Pastaraisiais mėnesiais nepaprastai užimtas E.Bžeskas jaučiasi perdegęs. Atsakomybę už daugelį įvairių projektų "ant savo pečių nešęs" menininkas dabar tikisi pailsėti. Vienas didesnių renginių, prie kurio vizualinės dalies jis prisidėjo, buvo Lietuvos metų moters rinkimai. "TV3 atstovai patys mane susirado ir paprašė pagalbos", - sako E.Bžeskas.

Dabar turėtų būti ramesnis laikotarpis. Egmontas nekantriai laukia atostogų. O kol kas pliurpia telefonu ir laksto į susitikimus. "Telefonas - mano didžiausias priešas. Prisiskambinti man praktiškai neįmanoma, - šypsosi vyras. - Galiausiai ir asmeninį gyvenimą turiu, bet supratau, kad visą šį laiką jo nebuvo. Nei į parduotuvę, nei į teatrą - niekur nespėdavau nueiti."

Kita vertus, jis negali būti be darbo ir, kaip išsiduoda, neprisimena tokio laikotarpio, kai neturėjo ką veikti. "Džiaugiuosi savo spalvotu gyvenimu. Manau, man teks dar daug ko patirti. Galbūt ką nors ir sukursiu", - paslaptingai nusišypso. Kai visai nebeturės ką veikti, rašys knygą.

Miestietis iš "dailioškės"

Penkerius metus pramogų pasaulyje besisukantis buvęs Dailės akademijos auklėtinis tikina, jog nesigaili nė vienos akimirkos, praleistos ne meno aplinkoje. "Per šį laiką pamačiau nerealiai daug

ir man, kaip menininkui, tai išties naudinga", - teigia jis.

Prodiuseriui, dirbančiam pramogų versle ir koncertuojančiam mažuose miesteliuose ar kaimuose, buvo įdomu pamatyti, kaip pats sako, paprastą žmogų. "Aš bijojau kaimo! Gali patikėti? Esu miestietis iš "dailioškės" - inteligentas, - ironiškai juokiasi Egmontas. - Labai daug kartų esu pagalvojęs: kodėl mes kaimo žmogų vadiname paprastu. O gal patys esame tokie? Juk negalėtume po žeme kasti anglių ar panašiai. Tad kodėl įžeidinėjame juos vadindami paprastais? Nė vienas nėra toks." Pažintis su kitokiais žmonėmis jam davė daug naudos - supažindino su pasauliu, kurio nebūtų radęs knygose apie gyvenimą, meną, filosofiją ar kultūrą. "Prisisiurbiau visko kaip kempinė. Sakoma, kad ką nors sukurtum, turi būti "alkanas". Dabar vėl toks esu, - tvirtina jis. - Jei kurčiau šiandien, viskas būtų kitaip, mano menas keistųsi."

Šiuo metu Egmontas filosofiškai svarsto, kas patraukliau - menas ar pramogos. "Baigi aukštąjį mokslą, sukuri ką nors įdomaus, tave įvertina pasaulis. Tampi kurios nors užsienio dailininkų sąjungos nariu ir pradedi manyti, jog esi išskirtinis. Galiausiai užsidarai savo pasaulyje-stiklainėlyje ir įsivaizduoji, kad jis baisiai didelis", - metaforiškai apie egzistavimą nepažįstant pasaulio dėsto menininkas.

E.Bžeskas atėjo į pramogų verslą, nes buvo pertekęs parodų, intelektualių pokalbių. Jis norėjo kuo toliau nuo to bėgti. Šiuo metu Egmontą vėl traukia menas. "Patyriau, kokią žvėriško stiprumo jėgą turi pramogų pasaulis. Galbūt ji laikina, bet vis tiek yra, - kalba prodiuseris. - Nuo mažens būdamas meno aplinkoje (E.Bžesko tėvai ir močiutė - menininkai), iki trisdešimties rengdamas parodas ir tik penkerius metus sukdamasis šou versle, "užgrioviau" visą savo istoriją." Net kai kurie žurnalistai nėra girdėję, kad Egmontas rengė parodas Europos Parlamente, režisavo spektaklius. "Žmonės žino tik tai, kas su manimi miegojo, - neslepia nuoskaudos vyras. - Jie žino grupę "69 danguje", bet nėra matę mano paveikslų..."

Trumpai

* Gimė 1974-ųjų sausio 4 dieną Kaune.

* 1992 metais baigė Kauno dailės mokyklą.

* 1998 metais baigė Dailės akademiją, įgijo meno magistro laipsnį.

* 1999-aisiais tapo Dailininkų sąjungos nariu.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"