Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Dvi sesutės per kalnelį nesueina?

 
2011 11 20 14:39

Kaip mįslėje apie akis, nesueinančias per nosį, kyla klausimas, ar seseris skiria koks nors 'kalnelis'. Jeigu jos dar ir garsios - ar tampa konkurentėmis dėl karjeros, populiarumo, aplinkinių dėmesio, ar gali būti neatskiriamos bendramintės? 

Jos būna kartu nuo mažens - dalijasi žaislais ir drabužiais, konkuruoja dėl tėvų dėmesio, paaugliškai kivirčijasi dėl niekų. Vaikystėje ir paauglystėje seserys kartais viena kitai būna net priešiškos, bet palikusios brendimo sunkumus praeityje sukimba į vieną kumštį ir tampa geriausia atrama gyvenimo, neretai ir karjeros kelyje. LŽ kalbino tokių sesiškų tandemų atstoves, kurios savo pavyzdžiu patvirtina, kad kraujas - ne vanduo, o giminystės ryšiai siekiant karjeros - esminis pranašumas.

Garsiausios sesutės Natalija Bunkė ir Kristina Ivanova tikino visam gyvenimui įsikalusios močiutės pamokymą, kad sesuo niekada neišduos ir nenusigręš, o draugės - gali. Žaviosios Suvalkijos lygumų augintinės, sėkmingai šturmuojančios Lietuvos pramogų pasaulio aukštumas, Irūna ir Ineta Puzaraitės taip pat viena už kitą stoja mūru, nors vaikystėje nevengdavo ir pasipešti. O Anželikos ir Gretos Cholinų duetas aplinkinius žavi itin šiltais tarpusavio santykiais.

Močiutės pamokos

Ilgą laiką seserį Kristiną savo charizmos spinduliais gožusi Natalija Bunkė ne tik išvedė jaunėlę į pramogų pasaulio avansceną, bet ir išmokė ją "teisingo" elgesio viešumoje. Natalija tikina, kad dirbti su seserimi yra pats geriausias dalykas. "Žinoma, scenoje būti kartu - didžiulis pranašumas. Juk neturiu artimesnio žmogaus, pasitikiu ja šimtu procentų. Dar kai su Kristina buvome paauglės ir tėvų liepimu privalėdavau ją kartu vestis pas draugus ar į kiemą - dėl ko labai pykdavau - močiutė man įkalė į galvą: "Sesuo tavęs niekada neišduos, o draugai bet kada gali tai padaryti. Ji - artimiausias tavo žmogus, privalai ją be galo saugoti." Man tai - aukso žodžiai", - kalbėjo Natalija. 

Ji įsitikinusi, kad konkurencija tarp seserų, kartu dirbančių scenoje, savaime suprantamas dalykas. Tačiau ši konkurencija nepikta. "Jeigu ji, stebėdama mane, nes esu vyresnė ir turiu daugiau patirties, stiebiasi ir siekia padaryti geriau - puiku. Konkurencija skatina tobulėti. Nesvarbu, sesė ar ne - konkurencija yra sveikas dalykas. Tačiau tarp mudviejų su Kristina konkurencija gera, švelni, abi į tai žiūrime pozityviai ir viena kitą skatiname", - tikino N.Bunkė.

Anot Natalijos, jodvi su Kristina labai skirtingos asmenybės, todėl dirbdamos kartu viena kitą puikiai papildo trūkstamais bruožais. "Kai kartu koncertuodavome, sesės pareiga būdavo mane - išsiblaškėlę - "surinkti": sugaudyti visus mano išblaškytus koncertinius drabužius, išmėtytus telefonus", - kvatodama aiškino buvusi "Yvos" lyderė. Ji rūpindavosi grupės vadyba. Beje, šiuo metu ją taip pat esu perdavusi Kristinai. Natalija sakė, kad su sese dalijasi ir buities darbus. "Kai reikia sutvarkyti namą, mes stojame kartu ir per pusvalandį apsisukame. Suprantame viena kitą iš pusės žvilgsnio", - džiaugėsi N.Bunkė.

Stebisi net sutuoktinis

Moteris juokėsi, kad ir jos vyras Danielius Bunkus ne kartą yra nusistebėjęs seses siejančiu ryšiu. "Ne visos taip gerai sutaria, kaip mes su Kristina. Sutuoktinis vis stebisi, koks stiprus tarp mūsų supratimas. Mes taip saugome viena kitą, kad kitiems lieka tik pavydėti", - tvirtino Natalija.

Ji prisipažino, kad tarp sesių pasitaiko visko - susierzinimo, plykstelėjančių pykčio kibirkštėlių. "Esu irzlesnė, kartais pasakau ką griežčiau, nes iš esmės esu griežta. Būna atsisėdu, pagalvoju, kad be reikalo savo irzulį "ištransliavau" ant sesės. Tenka atsiprašyti. Ji daug jautresnė, o aš - labai tiesmuka", - patikino N.Bunkė.

Natalija atviravo, kad jai ne visada pavyksta pripažinti savo kaltę. "Jeigu tikrai jausiu, kad esu prasikaltusi, atsiprašysiu. Tačiau dažnai atsitinka taip, kad kaltės nejaučiu. Gal tiesiog nuomonės nesutampa, todėl priversti mane atsiprašyti nėra paprasta", - juokėsi ji iš savo užsispyrimo. Todėl Kristinai neretai tenka imtis diplomatijos ir nekurstyti beprasmio konflikto. Natalijos visai neerzina, kai aplinkiniai jas su Kristina pradeda lyginti. "Tegul lygina, man visiškai "vienodai". Gal seseriai šiek tiek nemalonu, nes ją lygina su manim, bet ji, manau, jau priprato. Kristina turi ir man būdingų charakterio savybių, abi dažnai elgiamės taip: aha, jūs manimi nepasitikite, o aš jums parodysiu!" - aiškino N.Bunkė.

Draugiški pasišaipymai

Pasak buvusios "Yvos" lyderės, kartu koncertuodamos scenoje seserys neretai draugiškai viena iš kitos pasišaipydavo. "Dažniausiai per repeticijas man reikėdavo ją traukti iš už užuolaidos, - kvatojosi prisiminusi Natalija. - Visada būnu scenos priekyje, o Kristina dažniausiai stovi šone. Ji taip toli nuslinkdavo, kad jai vis šaukdavau: "Klausyk, nesislėpk už užuolaidos, išeik į sceną, turi stovėti priekinėje linijoje, šalia manęs."

Vyresnėlei labiausiai imponuoja mažosios sesutės tvarkingumas. "Kristina pagal zodiako ženklą yra Mergelė. Ji visada viską surikiuoja, sudėlioja į vietas. Man niekada nereikėdavo rūpintis kelionės grafiku, kai važiuodavom su grupe koncertuoti. Kristina puikiai su tuo susitvarkydavo. Ji puiki vadybininkė. Patikima", - komplimentų sesei pažėrė Natalija.

Dar ir mokytoja

Vyresnėlei entuziastingai antrino ir K.Ivanova: "Scenos partnerė-sesuo yra geriausia kolegė, kokią gali pasiųsti likimas. Močiutė vaikystėje abi išmokė, kad sesuo - savas kraujas, kurį reikia labiausiai branginti. Kadangi Natalija vyresnė, ji man yra ne tik sesė, bet ir mokytoja. Galiu bet kada paprašyti patarimo, ir ji visada pagelbės." Pasak Kristinos, jokios konkurencijos su Natalija ji nejaučia, net priešingai - visada sulaukia visokeriopos pagalbos.

"Vienas lauke - ne karys. Reikia turėti palaikymo komandą. Tiek su kitomis "Yvos" merginomis, tiek su Natalija visada vienos kitoms padedame. Turėti seserį - scenos kolegę yra lyg gauti prekybos centro akcijos dovaną "Du viename" - turi pilną komplektą", - nusijuokė K.Ivanova. Dainininkės visai neglumina, kai aplinkiniai jas su Natalija lygina ir komentuoja. "Žinoma, kad lygina - ir aprangą, ir išvaizdą, ir duodamus interviu. Esame išnarstytos iki smulkiausių kauliukų. Pripratome", - šypsodamasi aiškino naujoji "Yvos" lyderė.

Kristina labiausiai vertina vyresnės sesers organizuotumą ir veiklumą. "Kaip scenos kolegė ji labai patikima ir tvirta", - pabrėžė jaunėlė. Kristina patikino, kad nors dirbdamos kartu jos nevengdavo viena kitą patraukti per dantį, ji niekada dėl tokių dalykų neįsižeisdavo. "Be to, visada galiu atsikirsti atgal, - įsitikinusi ji. - Reikia pasakyti, kad tarp mūsų niekada nebuvo jokių piktų ar "neskanių" konfliktų. Visada tik draugiški apsižodžiavimai."

Seserims susipykus, konfliktas greitai užgęsta. "Jeigu išprūsta griežtesnis žodis, ir Nataliją, ir mane akimirksniu pradeda graužti sąžinė. Visada pabrėžiu, kad ir kokių nesutarimų kiltų, giminiški santykiai yra svarbiausia", - patikino Kristina. Sesės artimesnės tapo jaunėlei sulaukus šešiolikos metų, o iki tol, kaip ir visos mergaitės, augančios kartu, ir pykdavosi, ir konfliktuodavo. "Iš pykčių išaugome", - nusijuokė K.Ivanova.   

Konkurenciją paliko vaikystėje

Marijampoliečių sesių Puzaraičių tandemo vyresnioji atstovė Irūna mano, kad scenoje turėti kolegę seserį - didžiulė sėkmė. "Mudvi labai gerai sutariame, nebūna pykčių ar konfliktų", - sakė vyresnioji sesuo. Ji tikino, kad konkurencijos laikotarpis tarp jos ir Inetos jau išaugtas. "Mokykloje gal buvo šiek tiek konkurencijos, bet seniai iš to išaugome. Dirbdamos kartu dažnai duodame viena kitai įvairių patarimų, stebime iš šalies, pasakome ir kritinių pastabų. Tačiau tai ne konkurencija, o bendradarbiavimas", - įsitikinusi Irūna.

Jos teigimu, sesių glaudus tarpusavio ryšys su laiku tik stiprėja. "Praėjusį šeštadienį sesė iškrito iš šokių projekto, kuriame dalyvaujame. Net nesitikėjau, kad išspausiu ašarą dėl jos nesėkmės. Anksčiau tokia žliumba nebuvau", - pasijuokė iš savo netikėtai pratrūkusio jautrumo Irūna. Jai nekelia nepasitenkinimo tai, kad aplinkiniai seseris lygina vieną su kita. "Tačiau apskritai nėra ko mūsų lyginti, mes labai skirtingos", - nukirto maloniu suvalkietišku akcentu kalbanti "Studenčių" dainininkė.

Ją labiausiai žavi jaunėlės begalinis atsidavimas darbui scenoje. "Sesuo viską daro šimtu procentų. Kaip ir aš. Tuo mudvi labai panašios", - tikino I.Puzaraitė. Kasdieniame gyvenime jaunėlė ją sugeba pralinksminti ir dažnai pakelia nuotaiką. "Sesers šypsena labai graži ir užkrečia gera nuotaika", - meiliai pasakojo mergina.

Tačiau ne visą laiką Puzaraičių santykiai buvo tokie idiliški. "Mokykloje per pamoką esame susimušusios, - nusikvatojo Irūna. - Abi nukentėjome - aš gavau mėlynę po akimi, ji buvo gerokai apdraskyta. Visa klasė stebėjo, kaip baigsis sesučių muštynės." Anot Irūnos, dabar, kai abi gyvena savarankiškus, atskirus gyvenimus, konfliktų nebekyla.

Per gyvenimą - suglaudus pečius

Jaunesnioji Puzaraičių klano atstovė Ineta pritarė sesers teiginiui, kad turėti grupėje artimą žmogų yra pranašumas. "Seserų santykiai bet kokiu atveju yra kitokie nei draugių. Labai gerai, kai šalia yra artimas žmogus. Koncertuojant lydi nuovargis, stresas. Gerai, kai yra žmogus, kuriam gali pasipasakoti ir pasiguosti", - kalbėjo Ineta.

Ji patikino, kad nejaučia konkurencijos seseriai, nors dirbant kartu kūrybinių konfliktų pasitaiko. Merginų požiūriai į įvairius dalykus, idėjas skiriasi, žiebiasi diskusijos, kurių atmosfera kartais įkaista. Tačiau suglaudusios pečius Puzaraitės nugali daugelį gyvenimo ir karjeros kelyje pasitaikančių kliūčių. "Mudvi labai vieningos. Galime pasisemti viena iš kitos stiprybės", - pabrėžė Ineta.

Mergina prisipažino, kad pačioje muzikinės karjeros pradžioje ją šiek tiek erzino, kai aplinkiniai lygindavo ją su vyresnėle. Dabar to jausmo atsikratė. Irūnai labai patinka vyresnės sesers užsispyrimas siekiant tikslo. "Jeigu ji ko nors nori - padarys viską, kad to pasiektų. Irūna - stipraus charakterio žmogus, nevynioja žodžių į vatą, drąsiai reiškia savo nuomonę", - sakė jaunoji Puzaraitė.

Net ant motociklo - kartu

Garsi choreografė Anželika Cholina ir jos sesuo Greta taip pat neišskiriamos nei gyvenime, nei darbe. Ilgus metus jaunesnioji Greta dirba Anželikos įkurto šokio teatro direktore, taigi darbas ir sesiški ryšiai vienija ir šias stilingas jaunas moteris. Seserys turi daugybę bendrų pomėgių - rengiasi vienodo stiliaus drabužiais, kartu dažnai lankosi įvairiuose įžymybių susibūrimuose. 

Garsios ir žavios moterys yra prasitarusios, kad jau vaikystėje įsivaizdavo savo likimą kartu - Anželika svajojo šokti baletą, o Greta jai akompanuoti. Todėl vyresnioji lankė baleto pamokas, o mažoji - muzikos. Tačiau net ir neišsipildžius vaikystės planams, seserys šiandien dirba kartu. Anželika kuria šokio spektaklius, o Greta rūpinasi jos kūrybos vadyba. Dėl sesers jaunesnioji Greta atsisakė krepšinio, nors buvo laikoma perspektyvia sportininke, ir stojo mokytis teatro vadybos, kad galėtų dirbti kartu su seserimi.

A.ir G.Cholinos dalijasi ne tik karjeros laimėjimais - jaunėlė Greta pripratino savo meniškąją seserį prie savo gana ekstremalaus pomėgio, dabar jas neretai galima pamatyti kartu važinėjančias galingu ir puikiu jaunėlės sesers "Harley Davidson" motociklu.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"