Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Dailininkės žvilgsnis į moteris ir lemties žvaigždes

 
2015 05 16 6:00
Daiva Kairevičiūtė: "Manau, jog iš esmės esame savo gyvenimo režisieriai, bet sėdėdami toje pačioje baloje dažnai nesuvokiame, kur sėdime."
Daiva Kairevičiūtė: "Manau, jog iš esmės esame savo gyvenimo režisieriai, bet sėdėdami toje pačioje baloje dažnai nesuvokiame, kur sėdime." Asmeninio albumo nuotraukos

Dailininkės Daivos Kairevičiūtės piešinių moterys turi juodą kūną, yra grakščios kaip panteros, iš jų akių skleidžiasi gėlės, ant plaukų tupia paukščiai. Menininkė nori, kad malonumą, kurį juto piešdama, patirtų ir žiūrovai. Ir tai vyksta. Gal ne be žvaigždžių palaiminimo, juk D. Kairevičiūtė garsėja ir kaip astrologijos žinovė.

– Tavo piešinių gražuolės ir labai kūniškos, ir labai elegantiškos. Žvelgdamas į jas jauti ir tam tikrą Rytų prieskonį. Iš kur atsirado toks įvaizdis? - teiravausi Daivos Kairevičiūtės.

– Intuityviai. Taip paišyti norisi iš vidaus, natūraliai. Ir tai visiškai nesusiję su realybe. Ar tos moterys gražios, ar ne, nežinau, juk visų skoniai skirtingi. Girdėjau atsiliepimų, esą mano darbai turi panašumo su grafiko Stasio Krasausko stiliumi. Bet kas yra S. Krasauskas, labiau pasidomėjau tik tada, kai man pasakė apie šį panašumą. Be to, S. Krasauskas man net nepatinka. Ar piešiniuose juntama Rytų įtaka? Sunku pasakyti, – specialiai tais kraštais nesidomėjau.

Su menininku Mindaugu Šnipu suvedė feisbukas.
Su menininku Mindaugu Šnipu suvedė feisbukas.

– Ar grožio siekis piešiniuose susijęs su jo trūkumu aplinkiniame pasaulyje?

– Taip, tai labai susiję. Noriu, kad mano darbai būtų gražūs bei harmoningi, ir kad žiūrovai pajustų tą grožio prisilietimą. Kad jaustų tą malonumą, kurį patiriu piešdama.

Spalvų istorijos

– Kodėl tavo vaizduojamų moterų kūnai juodi?

– Juoda spalva reiškia kūniškumą, pabrėžia tūrį, materialias kūno linijas (dailininkės darbai tapo juodi po mamos mirties – aut.). Paliktose baltose vietose gyvena dvasia, kuri yra nematoma. Baltumas tarsi susilieja su fonu, su popieriumi, jis tarsi yra, tarsi nėra. Spalvų mano darbuose nedaug, bet tikiuosi, jog ateityje jų daugės. Per ankstesnes parodas, kurias rengiau prieš kokį dešimtmetį, spalvų išvis nebuvo. Nors, žinoma, nesu visai tikra, kas nutiks vėliau. Juk sėdusi paišyti nežinai, kas galiausiai išeis, o paskui žiūri į rezultatą ir sakai: „O, geras...“

– Kas vis dėlto įvyko, kad tavo piešiniuose atsirado spalvų? Gyvenimas tapo spalvingesnis?

– Spalvų atsiradimą lėmė ilgą laiką mane persekiojęs vaivorykštės motyvas. Žiūrėdama vis pamanydavau, kaip gražu... O paskui atsirado noras įpinti spalvų į piešinius, tarsi dalį vaivorykštės.

Kada praverčia horoskopas

– Vieniems tu žinoma kaip dailininkė, kitiems – kaip astrologijos žinovė. Iš kur atsirado domėjimas tuo, ką sako dangaus kūnai?

– Visada rūpėjo mažai žinomi dalykai, domėjausi ir psichologija. Kai pasitaikė proga Latvijoje pasimokyti astrologijos, man tai buvo tarsi svajonės išsipildymas. Dar mokydamasi pradėjau sudarinėti horoskopus, nes man tai buvo labai artima. Na, o kai artima, tai ir gerai sekasi. Mano horoskopai labiau astropsichologiniai, daugiau apie tai, kaip išspręsti vidines problemas, surasti visa ko priežastis.

– Įdomu, jog ir kai kuriuos tavo piešinius įkvėpė asmeniniai horoskopai.

– Kartais būna, jog sudarau žmogui horoskopą, o paskui norisi jam skirti paveikslą. Turėdama išsamų jo gyvenimo peripetijų vaizdą, geriau suvokiu jį kaip asmenybę. Tą suvokimą perkeliu ir į paveikslą. Bet tik užuominas, nes tai nėra tiesioginis atvaizdavimas. Buvo žmonių, kurių niekada nė nemačiau, bendravome per atstumą, tačiau pamatę mano nupieštą paveikslą pasakė: "O, čia tikrai aš! Iš kur žinojai, kad aš taip atrodau?"

"Agnei". 2013 metai.
"Agnei". 2013 metai.

– Ar tikrai tiki, kad gyvenimą lemia žvaigždės?

– Žmogaus gimimo metu esantis dangaus kūnų išsidėstymas parodo, kokiame evoliucijos taške tuo metu jis yra, su kokiais pliusais, minusais atėjo į šį gyvenimą, kokia yra jo asmenybė. Žiūrėdamas į horoskopą labai aiškiai matysi, kaip formuojasi ydos ir kaip harmonizuoti tam tikrus momentus, kad gyvenimas keistųsi norima linkme.

Horoskopą vertinu kaip būdą parodyti, kokia yra tikroji žmogaus situacija ir kokios priežastys ją lemia. Manau, iš esmės esame savo gyvenimo režisieriai, bet sėdėdami toje pačioje baloje dažnai nesuvokiame, kur sėdime. Tai supratę, jau galime sėkmingiau spręsti, kaip elgtis.

Taigi tendencijos akivaizdžios pagal atėjimo į šį pasaulį datą, bet gyvenimo kelią renkamės patys. Turėdamas astrologinės informacijos, tai padarai paprasčiau: mažiau blaškymosi, daugiau aiškumo. Aš tarsi atverčiu kortas – štai, pažiūrėk, kokia yra tavo situacija. Ir žmogus patvirtina – tikrai, taip ir yra. Bet iki tol jam buvo sunku pripsiažinti sau apie tai. Žmogui pačiam išspręsti problemas kartais būna tikrai sudėtinga.

Verdiktą galima pakeisti

- Ar būna, kad, sudariusi horoskopą, matai, jog tam tikri dalykai žmogui tiesiog nelemti?

– Taip. Pavyzdžiui, žmogus gali likti nesukūręs šeimos visą gyvenimą, nes tai jam nelemta. O kitam, kurio gyvenimo scenarijuje ryškesnė šeimos linija, tas scenarijus ir pildosi. Jeigu išsiskiria karjeros linija, ten plūsta daugiau energijos, o kitose srityse būna štilis. Bet net ir tada, kai žvaigždės rodo, jog kas nors nelemta, situaciją galima pakeisti. Nes tai, ką rodo žvaigždės, atskleidžia grynąją asmenybę, koks atėjai į šį gyvenimą. Tačiau vėliau daug kas keičiasi, – juk žmogus ką nors daro arba nedaro, tam tikrose srityse tobulėja arba degraduoja. Dar gali būti, jog turima labai daug naivumo (tai irgi matoma horoskope), tad kiti labai lengvai daro įtaką. Žmogus bando lygiuotis į visuomenėje propaguojamus modelius, sutrinka, nebežino, ko pats nori. Tada gali atsirasti didelė kančia, nes to asmens energijai skirta tekėti kita linkme. Apskritai gauti tai, ko norime, iš esmės trukdo vidinės mūsų nuostatos. Jas reikia keisti – antraip situacija išliks tokia pati.

"Paukščiukas". 2014 metai.
"Paukščiukas". 2014 metai.

– O jei matai, kad, tarkim, žmogus gimė, kai žvaigždės buvo išsidėsčiusios nepalankiai, "blogai"?

– „Blogą“ išsidėstymą galime pavadinti ydomis, kurias pats žmogus susikūrė praeituose gyvenimuose, kenkdamas sau ar kitiems. Negatyvūs dalykai formuojasi ilgą laiką, bet sukurti pozityvius užtrunka dar ilgiau. Pavyzdžiui, kam nors susiformuoja neištikimybės yda ir su tuo susijęs gyvenimo būdas, o paskui - etapai, kai žmogų patį išduoda, jo blogybės grįžta bumerangu. Tai panašu į tai, ką turime galvoje kalbėdami apie karmą. Dažniausiai žmogus kenčia, nes norėtų gyventi darnioje šeimoje, bet ką nors vis tiek daro ne taip. Jis net nesuvokia, kad norėdamas tikros šeimos privalai ir elgtis atitinkamai. Kančia ir kyla iš to nesuvokimo.

Svarbiausia – dvasios pusiausvyra

– Galima sakyti, kad sudarinėdama horoskopus pati gavai naudos – daugiau sužinojai apie pasaulį ir žmones.

– Be abejo. Man tai buvo ir šokas, ir didžiulis atradimas: oho, kokie tie žmonės skirtingi! Taip atsirado kur kas daugiau tolerancijos, sumažėjo kategoriškumo, noro pritempti kiekvieną prie tam tikros „teisybės“. Ne, nieko tu nepritempsi, kiekvienas turi savo gyvenimą, savo kryptį ir norus.

Be pavadinimo.
Be pavadinimo.

– O tau ar padėjo asmeninis horoskopas?

– Žinoma. Kai pasidaro aiškiau, stengiesi keisti tam tikrus vidinius dalykus. ir gyvenimas iš tiesų keičiasi. Nors, žinoma, visa tai nėra tarsi bombos sprogimas. Kiek įdedi pastangų, kiek pakeiti požiūrį, tiek keičiasi aplinka, žmonės ir santykiai.

Menininkų pora

– Kaip susiėjote su skulptoriumi Mindaugu Šnipu? Abu - menininkai, gal buvote pažįstami iš anksčiau?

– Ne, nebuvome. Susipažinome per feisbuką. (Juokiasi.) Susirašėme vieną kartą, paskui - nuolat, o vėliau ir susitikome. Čia irgi svarbi intuicija. Juk net nematant žmogaus, vien susirašinėjant, įvyksta kontaktas, ir tai iš karto pajunti. Į tuos dalykus žvelgiu paprastai, čia nėra jokios mistikos. Nors galėčiau susieti ir su šio laikotarpio tendencijomis. Dabar yra Vandenio amžius, o jis tapatinamas su intuicija, telepatija, kompiuterinėmis technologijomis.

– Ar esate panašūs?

– Ne, labai skirtingi, bet mums tikrai gera kartu. Kadangi esame iš tos pačios - meno - srities – dėl to tik smagiau.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"