Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Baiba - avantiūristė scenoje. O gyvenime?

 
2010 03 27 0:00
Lietuvoje Baiba gyvena daugiau nei penkerius metus.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
Lietuvoje Baiba gyvena daugiau nei penkerius metus.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Kai latvių dainininkei Baibai Skurstenei paskambinau dėl interviu, mergina iš karto nukirto: 'Sutinku, jei nekalbėsime apie 'Žvaigždžių duetus'. Jau nusibodo atsakinėti į žurnalistų klausimus, kaip sutariu su Mariumi, ar dažnai mudu pykstamės.' Patikinu, kad šnekėsimės tikrai ne apie jos scenos partnerį.

Baiba "Žvaigždžių duetuose" dainuoja kartu su įvairiai vertinamu verslininku Mariumi Gelažniku. Šis vyras daugelio yra laikomas arogantišku garbėtroška, tikru chamu, nežinančiu, ką reiškia gerbti aplinkinius. Tokių epitetų Marius sulaukė dėl neprognozuojamo elgesio, mat per įvairius televizinius renginius jis tampa panašus į nevaldomą penkerių metų pyplį, reikalaujantį visų susirinkusiųjų dėmesio - suaugęs vyras pradeda triukšmauti, laidyti nepadorias replikas, filmavimo metu nusprendžia persėsti į kitą vietą ir panašiai. Kad ir kaip būtų, straipsnis ne apie jį. Prieš pradėdama pasakoti apie save, šeimą, mylimąjį, taip pat apie tai, kokie keliai ją atvedė į Lietuvą, Baiba prasitaria, kad per pastaruosius kelis mėnesius labai pasikeitė. Dalyvaudama duetuose tapo kantresnė, išmoko nebesigilinti į nuo jos nepriklausančius dalykus ir dėl jų nebesijaudinti - juk vis tiek nieko nepakeis. "Geriau energiją nukreipti kitur", - paslaptingai šypsosi atlikėja.

Greitai mokosi

Lietuvoje Baiba gyvena daugiau nei penkerius metus. "Vasarą bus šešeri, - žaviai nusišypso. - Atvažiavau aplankyti studijavusios draugės ir susižavėjau Vilniumi. Tuo metu Latvijoje dirbau ir neakivaizdžiai studijavau džiazinio dainavimo pedagogiką. Kadangi visada svajojau apie muzikinę karjerą ir žinojau, kad įgyvendinsiu šią savo svajonę, susigundžiau mokytis Lietuvoje, mat jūsų šalis turi daug įspūdingesnę džiazo istoriją nei manoji."

Vilniuje charizmatiškoji latvė ne tik mokosi džiazinio dainavimo magistrantūroje, bet ir dėstytojauja J.Tallat-Kelpšos konservatorijoje bei Vilniaus kolegijoje - kitus moko džiazo vokalo. Taip pat bendradarbiauja su "Tabami" komanda, dainuoja projekte "80's live", savo vardo kvintete "Baiba's Jazz Quintet", prieš kelerius metus dalyvavo LNK televizijos muzikiniame realybės šou "Muzikos akademija", šiemet - to paties kanalo projekte "Žvaigždžių duetai". O kur dar pernykštė "Eurovizija" - Baiba į konkursą važiavo kaip pritariančioji Sashos Song vokalistė, taip pat gausybė kitų įvairių koncertų ir renginių, į kuriuos ją kviečia dainuoti? "Kaip viską spėju? Na, labai greitai mokausi. Man nereikia ištisas dienas ir naktis repetuoti", - nusikvatoja mergina. Surimtėjusi priduria, kad nebeneria į darbus stačia galva, kaip darydavo prieš kelerius metus. "Veiklą stengiuosi planuoti protingai, man svarbu gerai išsimiegoti, pailsėti, - tvirtina. - Saugau sveikatą, nes kartą ji jau buvo sušlubavusi. Norėjau aprėpti daugiau nei pajėgiu, tad teko sulėtinti tempą." Kalbai pasisukus apie dėstytojos darbą, negaliu Baibos nepaklausti, ar ši iš aplinkinių negirdi pašaipių pastabų, neva ko gali išmokyti tokia piemenė kaip ji. Juk pačiai dar trūksta dainavimo ir gyvenimiškos patirties. "Nieko panašaus negirdėjau, - purto galvą mergina. - Dėstyti pradėjau būdama 21-erių, tada dirbau A.Noviko džiazo mokykloje. Dauguma mano studenčių buvo už mane vyresnės, bet nė viena nereplikuodavo. Sutardavome."

"Žinojo, kad nepražūsiu"

Į klausimą, ar svečioje šalyje lengviau daryti karjerą nei savojoje, Baiba atsako paprastai ir aiškiai, neišsisukinėdama. "Latvijoje buvau tik pradėjusi dainininkės karjerą, tad nelabai galiu palyginti. Manau, kiekviename krašte yra savų taisyklių, kurioms paklūsti arba ne", - tvirtina. Kitas dalykas, dėl kurio atlikėja ryžosi profesinės laimės ieškoti svetur, kad Latvijoje jos pavardė daug kam puikiai žinoma. Baibos seneliai ir tėvai - žinomi menininkai. "Mama Iveta - režisierė, šviesaus atminimo tėtis Juris - aktorius. Močiutė Velta Skurstene ir pirmasis jos vyras, mano senelis, - taip pat aktoriai. Močiutė vaidino visuose geriausiuose Latvijos meniniuose filmuose, ji apdovanota už indėlį į šalies kultūrą. Sesuo Laura baigė Muzikos akademiją, jos vyras dainuoja operoje, - vardija. - Nenoriu būti niekieno šešėlyje, kad mane su kuo nors lygintų, sakytų, jog tik artimųjų dėka ko nors pasiekiau. Savo kelią praminti noriu pati."

Pašnekovė neslepia, kad dainininke tapti svajojo nuo mažumės. "Mama pasakojo, kad vos gimusi taip garsiai spiegiau, jog gimdykloje gydytojos juokavo, kad užaugusi būsiu dainininkė", - porina. Ar tėvai neskatino rinktis kito profesinio kelio, juk patys būdami menininkai žinojo, kaip kartais sunku scenoje pelnyti duoną? "Tėvai manimi labai pasitikėjo, matė, kad esu atsakinga. Man nebuvo paslaptis, ko kupinas menininko gyvenimas - juk daug laiko su jais ar seneliais praleisdavau užkulisiuose", - teigia. Baiba liūdnai šypteli, kad jos darbo stažas skaičiuojamas nuo paauglystės. "Kai buvau 17-os, mirė tėtis. Imdavausi įvairių darbelių, net ir fizinių, kad tik nereikėtų prašyti mamos pinigų smulkioms išlaidoms. Jai ir taip buvo sunku. Be to, moralinės ir finansinės mamos pagalbos reikėjo seseriai, kuri tuo metu sukūrė šeimą, susilaukė vaikelio, - dėsto. - Džiaugiuosi, kad mama į Lietuvą mane išleido lengvai, be jokio perdėto nerimo. Kažin ar taip būtų buvę su Laura, mat sesei vis dar vėjai galvoje švilpauja. Kadaise su mama apie tai kalbėjomės. Paklausiau, ar dėl manęs nebijo. Ji atsakė žinojusi, kad aš nepražūsiu, pasieksiu viską, ką esu užsibrėžusi."

Paklausta apie Lietuvoje surastą antrąją puselę, žavingoji atlikėja nedaugžodžiauja. "Jis - būgnininkas. Mudu kartu jau kelerius metus, abu nepaprastai mėgstame muziką, puikiai suprantame ir gerbiame vienas kito veiklą, tad dėl to tarp mūsų nesutarimų nekyla, - trumpai dėsto. - O visa kita - smulkmenos, kurių nebūtina žinoti aplinkiniams." Pašnekovė tikina, kad su lėtu žmogumi gyvenimo susieti negalėtų, reikia tokio paties kaip ji: energingo, smalsaus, atkakliai siekiančio tikslo. "Aišku, būtų ne pro šalį, jei vyras ant žemės stovėtų tvirčiau nei aš. Kas tada man šiek tiek aplaužys sparnus ir nuleis iš padebesių, kai į juos pakilsiu? - šypsodamasi klausia. - Ar draugas toks? Taip."

Nėra šalto būdo

Ar visi koncertai Baibai malonūs širdžiai? Gal yra tokių, kuriuose ji dalyvauja vien todėl, kad reikia užsidirbti pragyvenimui? "Į dainavimą nežiūriu kaip į darbą, - atsako atlikėja. - Darbas man yra dėstytojavimas, o štai dainavimas - labiau hobis, už kurį, beje, dar ir pinigėlių gaunu (šypteli - aut.). Sulaukusi atgarsio iš publikos, gaunu nepaprastai didelį energijos užtaisą. Tai "veža". Žinoma, kartais būna ir nelabai vykusių koncertų, kuriems tik prasidėjus iš karto pradedu laukti pabaigos. Nemaloniausia būna tada, kai dainuoji, nuoširdžiai stengiesi, o žiūrovams - vis vien."

Kaip vieną įspūdingiausių koncertų Baiba įvardija visai neseniai Kuveite įvykusį pasirodymą per turtingo šeicho dukters Nabilah 16-ąjį gimtadienį. Jį atlikėjai suorganizavo šioje šalyje gyvenanti pažįstama. "Labai džiaugiuosi, kad žmonės manimi tiki, vertina tai, ką darau, - tvirtina. - Kai draugė man užsiminė apie tokią galimybę, prisipažinsiu, nelabai ja patikėjau, informaciją praleidau pro ausis. Netrukus sulaukiau antro skambučio. Pasiruošti turėjau per kelias savaites. "Pašnekovė koncertą vadina nepaprastu dėl to, kad dainavo vien moterims. "Manęs paprašė koncertuojant vilkėti trumpą suknelę. Kodėl būtent taip, supratau, kai į rūmus atvyko jubiliatė ir jos draugės bei giminaitės, - pasakoja. - Visos moterys atėjo įsisupusios į juodus apsiaustus abaya, kurie jas slėpė nuo galvos iki kojų. Tačiau vos tik užsidarė salės durys, apsiaustai buvo numesti į šalį. Vakarėlio viešnios tiesiog sužėrėjo prabangiais, garsiausių dizainerių drabužiais, bateliais, deimantiniais papuošalais. Reikėjo matyti, kaip jos šėlo!"

Paklausta, ar yra avantiūristė, juk koncertą šeicho dukrai galima apibūdinti kaip avantiūrą, Baiba nusijuokia ir trūkteli pečiais. "Nežinau. Gal? "Netranzuoju", man nepatinka ekstremalios pramogos, bet jei kalbame apie "ekstrymą" scenoje, kodėl gi ne?" - tvirtina. Mergina neslepia, kad anksčiau ne kartą yra buvusi musulmoniškuose kraštuose, turi daug draugų turkų, arabų, šiek tiek moka jų kalbą, tad puikiai žino, kas jie per "fruktai". "Man, mėlynakei blondinei, jie ausų savo aistringomis ir karštomis kalbomis taip lengvai kaip kitoms tikrai neužkalbės", - patikina. Baiba priduria, kad ir pati nėra šalto būdo, jos gyslomis teka pietiečių kraujas, nes vienas senelis iš tėčio pusės ir vienas iš mamos buvo serbai. "Ar galėčiau gyventi islamiškoje šalyje? Na, ką iškrės širdis, kur nuves jausmai, juk nė vienas nežinome. Tačiau man labai svarbu daryti tai, kas man patinka, ko pati noriu, - dėsto. - Priprasti gyventi pagal vyro diktuojamas sąlygas - ką galiu ir ko ne, būtų išties sunku."

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"