Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Atlikėjas muzikos klausosi legaliai

 
Karoliui vėl tapo švente pirkti mylimo atlikėjo albumą.
Karoliui vėl tapo švente pirkti mylimo atlikėjo albumą. Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

„Kurak“ ir „Proper Heat“ vokalisto, renginių kūrybos namų „Tai-Tai“ organizatoriaus Karolio Ramoškos balsui apibūdinti reikėtų dedikuoti atskirą straipsnį. Kol ilsisi „Kurak“ muzikos rinktinė, buvęs radijo laidų vedėjas pristato kitos savo grupės „Proper Heat“ premjerą – įrašomas antrasis džiazo, disko, elektroninės muzikos albumas gruodį pasirodys Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Kuria visada

- Karoli, „The Move“ vis dar laikau vienu smagiausių minimalistinės estetikos klipų. Vien 2010-2011 metais „Proper Heat“ išleido tris EP albumus. Įgavote pagreitį, o paskui gerokai sulėtėjote. Juk žinai, kad autostradoje vilktis – važiuoti lėčiau nei 60 km/h – yra draudžiama. Neatlaikėte tempo?

- Kuriame iš gyvenimo, kuriame išgyvendami. Normalu, kad egzistuoja ir įprasti dalykai, kurie inspiruoja, džiugina: pareigos, darbai, į kuriuos įniko visa grupė. Po greitos pradžios kūrėme mažiau, nors groti nenustojome. Išlaikėme vidutinį greitį, o per pastaruosius metus vėl mobilizavomės.

- Gal turėtų išeiti įstatymas, draudžiantis grupėms vien koncertuoti ir nekurti naujų dainų? Nusipelnę muzikantai ypač mėgsta tokį lygų karjeros kelią...

- Nedrįsčiau taip sakyti. Žmonės, kurie kuria, kuria visada. Kokios galimybės tai parodyti? Galima padovanoti savo kūrinį, sukurti naują klipą, vis dar veiksmingos radijo premjeros...

- Pagaliau turi naujienų iš „Proper Heat“ virtuvės. Pirmas albumas vadinosi „Chapter One“. Dabar rengiate antrą „kompaktą“.

- Taip, rengiame antrą studijinį albumą. Jį, kaip ir pirmąjį, išleisime Londono leidybos kompanijoje „Nang Records“. Ši nišinė nu disco leidybos kompanija globoja žinomus šio žanro atstovus: „D-Pulse“, Ichisanas ir Nakova, Justusas Kohncke ir kitus.

Prie grupės prisidėjo gitaristas Lukas Zinkevičius ir būgnininkas bei prodiuseris Stepanas Bitusas – antrame albume bus girdėti daugiau gyvo skambesio. Iki gruodžio turėtų pasirodyti pora singlų. Pristatymai ir gastrolės gali vykti abiejose šalyse, bet dar nesvarstėme, kada tai pradėsime.

- Klausimas, kas būtų jūsų auditorija Anglijoje?

- Man, muzikantui, sunku strateguoti. Šiaip labai svarbu kada, kaip pristatysi, kas ateis pasiklausyti. Juolab kad bus gruodis – reikia viską apgalvoti, kad albumo pristatymas nepaskęstų tarp dovanų ir šventinių rūpesčių.

"Proper Heat" trijulę papildė dar du muzikantai. Grupės nariai (iš kairės): Vitalijus Rodevičius, Stepanas Bitusas, Karolis Ramoška, Lukas Zinkevičius, Martynas Moška. /Miglės ir Marko ("Mitastudio") nuotrauka
"Proper Heat" trijulę papildė dar du muzikantai. Grupės nariai (iš kairės): Vitalijus Rodevičius, Stepanas Bitusas, Karolis Ramoška, Lukas Zinkevičius, Martynas Moška. /Miglės ir Marko ("Mitastudio") nuotrauka

Pokyčiai vyksta

- Kalbant apie strateguotojus, esu girdėjusi, kad geriausia visuomenei pristatyti darbus, kai temperatūra nukrinta pora laipsnių, esą tada visi suaktyvėja.

- Tokią tendenciją lemia du aspektai. Pirma, orams atvėsus žmonės sėdi namie, tiksliau – prie kompiuterių, mato gerokai daugiau informacijos ir skleidžia žinią vieni kitiems. Tai pati geriausia reklama. Antra, turėdami įtakos mes patys lemiame ir koreguojame žmonių įpročius. Vien tai, kad kalbame apie du laipsnius, šią mintį padaro visiems priimtina norma.

- Maniau, žiniasklaida nebedaro įtakos – vis mažiau kalbame ir vis dažniau dalijamės nuorodomis, vaizdais.

- Vis dažniau rašome, tik ne ranka, o klaviatūra. Komunikuojame turbūt net daugiau, neišlaikome intymaus atstumo. Pavyzdžiui, esu gana gerai informuotas, kas ką valgo, su kuo susitinka ir kur buvo pastarąjį kartą. Žavingas akibrokštas – susitinki su senu mokyklos bičiuliu, o jis apie tave jau viską žino.

- Minėtame „The Move“ atrodai toks jaunas! Tai dėl barzdos?

- Taip! Nusiskutus barzdą kartu nukrinta ir penkeri metai. Ar ji duoda aristoteliško rimtumo? Taip, gali ilgiau mąstyti, įsigilini į esmę (šypsosi).

- Per ketverius metus tavo gyvenime daug kas pasikeitė: sukūrei šeimą, turi dukrą. Tai sulėtino profesinį, pagreitino asmeninį gyvenimą?

- Atsirado galimybė atsikvėpti, sukristalizuoti daugelį minčių, norų. Šeima tikrai svarbiausias džiaugsmas, gera matyti pokyčius – nuo mažiausių iki didžiausių, - kurie joje įvyksta. Norisi įsigilinti į visų šeimos narių troškimus ir nepraleisti jų pro ausis, akis.

Kontrolė

- Birželį palikai „LRT Opus“ radijo laidų vedėjo postą. Vietoj jo atsirado kūrybos namai „Tai-Tai“.

- Su žmona Justina dirbdami įvairiuose renginiuose sukaupėme nemažai patirties. Ją sudėjome ir įteisinome kūrybinį vienetą. Šią akimirką Justina ruošiasi dizainerės Indros Dovydėnaitės mados kolekcijos pristatymui. Susikaupė daug minčių ir darbų, jie sutapo, tad ir nusprendžiau išeiti iš radijo.

- Ar dirbdamas namie nepradedi slankioti iš kampo į kampą?

- Be abejo, leidžiu sau daugiau (juokiasi). Jei gerai susiplanuoji darbus, juos vykdai, atsiranda kontrolės pojūtis, kuris suteikia pasitikėjimo savimi. Tuomet gali veikti toliau. Jei atsilieki, velkiesi iš paskos, manai, kad tau nieko neišeina. Klausimas – eini priekyje ar paskui darbus?

- Manai, kad kontroliuoji savo gyvenimą?

- Manau, kad mėginu kontroliuoti savo išprotėjimo lygį. Sakau ironiškai, nes gyvenimas vyksta ir be mūsų. Taigi turime būti jam pasiruošę. Geriausia iššūkius ir išbandymus pasitikti su šypsena.

- Radijuje laidų vedėjas retai gali propaguoti mėgstamą muziką ar reikšti savo galią, įtaką.

- Esu dirbęs keturiose radijo stotyse: A2, M-1, „M-1 Plius“ ir „LRT Opus“. Muzikos stilius yra daugiau kaip pusė radijo veido. Grojaraščius dažniausiai atrenka muzikos redaktorius. Nors dainų tvarką, išdėstymą sudėlioja kompiuteris, į aktyvių, dažnai grojamų kūrinių aplanką juos įtraukia tas pats redaktorius.

Prieš pusantrų metų per įvairius renginius dar grodavau savo mėgstamą muziką. Dabar jau kelis mėnesius propaguoju tik legalų muzikos klausymąsi. Nusipirkti mylimo atlikėjo albumą vėl tapo švente! Pamenu, kaip vienam draugui daviau pasiklausyti diską, šis – dar kitam, galiausiai įrašas nukeliavo į Mažeikius... Taip būdavo vaikystėje. Dabar tai man vėl tapo normalu. Muzika sklinda iš rankų į rankas.

- Ar dirbtum radijuje, kuriame turėtum raudonai lakuotis nagus, kad būtum žiūrimas socialiniuose tinkluose ir klausomas eteryje?

- Įvaizdžio kultas radijuje veikia, bet savo įvaizdžio manija nesusirgau.

Gyvenimo būdas: džiaugtis

- Labai nustebau pamačiusi tave „Žvaigždžių duetuose“. Pamaniau, kaip čia radijo, kuris groja intelektualią, kūrybiškų žmonių atliekamą muziką, vedėjas šeštadienio vakarą dainuoja "greito maisto" projektėlyje...

- Dirbau ir už kadro, ir kadre – „Valandoje su Rūta“ praleidau dvejus metus, dalyvavau „Žvaigždžių duetuose“, dėl ko visiškai nesigailiu, nes buvo smagu leisti vakarus Agnės Armoškaitės-Grigaliūnienės virtuvėje svarstant galimas prisistatymo temas.

Televizijoje nėra greito valgymo, nereikia manyti, kad ji tik suryja mūsų laiką. Tai kartu ir geras dalykas. Žiūrėdamas žinias, informacines laidas, kanalus „National Geographic“, „Animal Planet“ tikrai nesijauti veltui praleidęs laiko. Tik lietuviškus produktus "suvalgome" lengvai, nes jiems trūksta ambicijų, turinio.

- Kodėl vieniems pavyksta dainuoti, groti ne tik gerai, bet ir charizmatiškai, o kitiems – ne?

- Privalai gerai pažinoti save ir drąsiai valdyti dėmesį, būti nuoširdus, turėti tinkamą laikyseną, nuolat lavinti savo įgūdžius ir mokėti dar daug kitų dalykų, tik tada gerai seksis groti. O kad viskas vyktų su charizma, reikia gyvai reaguoti į aplinką. Tai – nelengva užduotis, kartu ir kasdienis iššūkis.

- Feisbuke esi tokių grupių narys: „Palaikykime ukrainietišką produktą Lietuvoje“, „Aš prieš, kad Lietuvoje ir prie jos sienų būtų trys atominės elektrinės“, „Laimėkite kelionę į Ariogalą“. Ką veiktum Ariogaloje?

- Nueičiau į artimiausią pašto skyrių ir išsiųsčiau laišką namo su linkėjimais.

- Būna, kad sėdi į automobilį ir sakai sau: noriu nuvažiuoti į... Ariogalą? Ir važiuoji pažiūrėti į tuos Dubysos vingius.

- Trise dažnai taip darome. Galiu pasidžiaugti, kad kartais turime laisvę besti į Lietuvos žemėlapį arba traukti burtus, į kurį šalies kampelį mums važiuoti. Abu su žmona mėgstame vairuoti, ilgas keliones. Tikra atgaiva kartu keliauti, ir nebūtinai turint tikslą.

- Jeigu kas nors pasakytų: jis gyvena taip, kaip nori, kokį tavo gyvenimo būdą apibūdintų?

- Atsakymą net į patį svarbiausią vidinį klausimą gali rasti prieš savo akis. Esu pats pajautęs. Tai didžiulis, galingas gyvenimo variklis. Tik mes galime užduoti klausimą ir rasti atsakymą. Belieka gyventi ir džiaugtis, kad gyveni.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"