Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Atlikėjai raško vasaros honorarus

 
2012 08 24 12:49
Jazzu po vasaros koncertų lėks su mama pailsėti į Italiją. /Asmeninio albumo ir LŽ archyvo nuotraukos
Jazzu po vasaros koncertų lėks su mama pailsėti į Italiją. /Asmeninio albumo ir LŽ archyvo nuotraukos

Kol dauguma žmonių mėgaujasi vasaros atostogų malonumais, žinomi Lietuvos atlikėjai pluša iš peties. Vasaros metas jiems - koncertų ir honorarų už juos rinkimo maratonas, kuris užtikrina, kad gresiančios astronominės sąskaitos per šildymo sezoną nesukandžios.

Taip gyvenimas surikiavo, kad tuo metu, kai daugelis traukia pailsėti prie jūros, į sodybas ar į užsienį, Lietuvos scenos vilkai šviesios dienos nemato, dirba kaip pašėlę. LŽ kalbinti atlikėjai džiaugėsi, kad šiemet žmonės noriai perka bilietus į koncertus ir leidžia padoriai uždirbti savo mylimiems muzikantams.

Gero vasaros atlygio rezultatais džiaugėsi balsingoji Justė Arlauskaitė-Jazzu, charizmatiškoji Vilija Pilibaitytė-Mia, jūžintiškis atlikėjas Andrius Rimiškis, šeiminis Jurgio ir Ericos Didžiulių duetas. Pirmą kartą per ilgametę savo karjerą šią vasarą nė vieno koncerto nesurengė visuomet ant bangos esanti Džordana Butkutė. Dainininkė prisipažino vasarą intensyviai rengianti naują programą, kurią gerbėjai išgirs netrukus.

Sezonas išsekino

Sėkmingą karjerą grįžusi iš Londono į Lietuvą daranti J.Arlauskaitė-Jazzu sakė, kad ši vasara buvo labai spalvinga ir įvairi - dainininkė daug koncertavo ir Lietuvoje, ir užsienyje. "Blaškiausi po Sankt Peterburgą, Minską, Amsterdamą, Berlyną ir Erfurtą. Be to, ir Lietuvoje ypač daug koncertavau. Tikrai pavargau, labai noriu atostogų", - prisipažino Jazzu.

Mergina teigė, kad iš vasaros honorarų nusipirko kelionę į Italiją sau ir mamai, tačiau milijonų, kaip juokavo, neuždirbanti. "Aš ne ta mergaitė, kuri visą vasarą koncertuoja pajūryje ir kala pinigą. Mano kitokia muzika ir kitokie gyvenimo tikslai", - tvirtino Justė. Rugsėjo viduryje ji su mama savaitei ištrūks atostogų į Italiją, nes tik tiek laisvo laiko jai pavyko nugriebti. "Mano koncertai suplanuoti pusei metų. Galo jiems nematyti", - atsiduso Jazzu.

Labiausiai ji šią vasarą įsiminė draugams surengtas simbolines vasaros palydėtuves ant jūros kranto. "Buvo labai gražu. Susirinko apie keturiasdešimt artimiausių bičiulių, laidėme fejerverkus, buvo prabangaus vyno, ašarų ir gražių dainų. Šį vakarėlį ilgai prisiminsiu", - tikino J.Arlauskaitė. Ji prisipažino, kad vasarą teko išgyventi ir daug asmeninių emocijų. Mergina juokėsi, jog dar niekad taip labai nelaukė rudens ir nenorėjo, kad laikas kuo greičiau eitų.

Jazzu pastebi, kad Lietuvos publika kaskart tampa reiklesnė dainininkams. 
Jazzu pastebi, kad Lietuvos publika kaskart tampa reiklesnė dainininkams. 

Išaugo honorarai

Jazzu pastebi, kad Lietuvos publika kaskart tampa reiklesnė dainininkams ir tikisi kokybiškų pasirodymų. Jos nuomone, gerų atlikėjų gausa savotiškai išlepino Lietuvos žiūrovą ir klausytoją. Ši tendencija merginą džiugina. Krizės ar sąstingio savo karjeroje ji sakė niekada nejautusi, tačiau prisipažino, kad pastaraisiais metais gerokai išaugo jos honorarai. "Nemanau, jog taip atsitiko ne dėl to, kad buvo ar baigėsi kažkokia krizė. Tiesiog subrendau kaip dainininkė, manau, pagerėjo ir mano atliekama muzika. O tai pramogų pasaulyje įvertinama didesniais pinigais. Tai normalu, taip ir turėtų būti", - samprotavo dainininkė.

Nors vasara nelepino gerais orais, Jazzu teigė nepasigendanti saulės. "Man tinka visokie orai. Dievinu lietų. Dėl to, matyt, man labai patiko gyventi Londone. Lietus yra mano stichija, dėl manęs gali lyti nors ir visą vasarą", - šyptelėjo Justė.

Soti darbu

Dainininkė V.Pilibaitytė-Mia šią vasarą vos spėjo lėkti iš vieno koncerto į kitą. "Buvo labai gera vasara", - tikino jauna moteris. Honorarais ji taip pat buvo patenkinta, nors piniginio atlygio už savo darbą sakė pernelyg nesureikšminanti. "Puikiai pragyvenu iš savo kūrybos, tikrai sąskaitos už šildymą neliks nesumokėtos", - ironiškai tarstelėjo pašnekovė. Ji sakė, kad darbo krūviu negali skųstis ir žiemą, jos klausytis susirenka publikos visais metų laikais.

Dainininkė pasakojo, kad jai ekonominės krizės padarinių neteko patirti nei šiemet, nei anksčiau. "Man tie vadinamieji krizės metai buvo patys geriausi ir produktyviausi. Kaip tik tada kilo ir klostėsi mano kaip dainininkės karjera, į koncertus visada gausiai rinkdavosi publika", - sakė Mia. Kalbėdamasi šią vasarą su kolegomis ir kavinių bei klubų savininkais, mergina tikino išgirdusi, kad šiemet sezonas jiems nebuvo toks sėkmingas kaip jai. "Girdėjau nusiskundimų, esą publikos pajūrio kurortuose, kur vasarą telkiasi visa muzikinė veikla, sumažėjo apie 30 proc.", - dalijosi pastebėjimais Mia.

Nuotykingas vasaros koncertų sezonas Miai įsimins ilgam.
Nuotykingas vasaros koncertų sezonas Miai įsimins ilgam.

Nuotykių vasara

Šviesiaplaukė juokėsi, kad labiausiai jai šią vasarą įstrigo koncertas Šventojoje, į jį iš Vilniaus ji atlėkė be lagamino, į kurį sudėtas visas jos koncertinis anturažas - scenos drabužiai, orkestruotės kompaktinės plokštelės, kosmetika. "Patyriau didžiulį stresą, atvažiavau kaip stoviu, tik su rankinuku ir kasdieniais drabužiais, - prisiminė atlikėja. - Pirma mintis buvo atšaukti koncertą, bet susiėmiau ir griebėmės veikti: pirmą koncerto dalį dainavau su kasdieniais drabužiais, pasiraususi automobilyje radau senų savo "kompaktų" su ankstesnėmis dainomis. Kadangi dainuoju tik gyvai, teko jas labai greitai prisiminti, nes senokai jų nedainavau."

Šventojoje Mia sakė turinti daug gerų bičiulių, taigi draugės skubiai į užkulisius sunešė savo vakarines sukneles, batelius, basutes. Per pertrauką dainininkė sugebėjo persirengti viena jai tinkančių suknelių ir antrąją koncerto dalį gerbėjams pasirodė puošni, kokią jie įpratę matyti scenoje. "Tik makiažo nespėjau pasidaryti, bet čia tikrai ne bėda", - linksmai prisiminė dainininkė. Pasak Mios, lagaminas su visa koncertine atributika namie liko per išsiblaškymą - pamiršusi telefoną moteris grįžo jo pasiimti, pastatė prieškambaryje lagaminą, o išeidama tiesiog jį pamiršo.

Kitas įsimintinas vasaros nuotykis V.Pilibaitytei nutiko prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos. Grįžtant iš dalykinės kelionės greta esančioje šalyje, jai teko pasienyje lūkuriuoti aštuonias valandas, tad gerokai pavėlavo į planuotą koncertą. "Pagaliau kirtusi sieną lėkiau kaip pamišusi, nes vėlavau tris valandas. Mane "apšildanti" grupė "Patruliai" turėjo tempti laiką, kol pagaliau užlipau ant scenos uždususi. Beje, tas nelemtas koncertas taip pat buvo Šventojoje. Nesisekė su šiuo kurortu šiemet vasarą", - šmaikštavo Mia.

Laukia sūnaus mokslo metų

Nors atlaikė itin intensyvų vasaros koncertų maratoną, rudenį atostogų dainininkė neplanuoja, mat sūnus lanko mokyklą. "Visada manau, kad po vasaros pailsėsiu, bet prasideda rugsėjis, sūnų reikia vesti į mokyklą. Mūsų gyvenimo būdas ir ritmas toks, kad gulamės labai vėlai, apie vidurnaktį, todėl ryte labai sunku keltis gaminti pusryčius ir susiruošti į pamokas. Kasryt pati vežu vaiką į mokyklą, todėl negaliu ilgiau pamiegoti", - sakė V.Pilibaitytė.

Rudenį jos laukia ne tik sūnaus mokslai, bet ir nauji kūrybiniai projektai, kai kurie jų vyks užsienyje. "Labai noriu pailsėti, bet net neįsivaizduoju, kada tai pavyks padaryti", - atsiduso dainininkė.

Linksmesnė publika

Iš Jūžintų (Rokiškio r.) miestelio į pramogų pasaulį nėręs A.Rimiškis džiaugėsi, kad šią vasarą jam užderėjo renginių. "Galiu atsakingai teigti, kad koncertų ir renginių rinka šiemet atsigavo. Sulaukiau daugybės organizatorių kvietimų koncertuoti. Tiesa, ne visi pasirodymai buvo mokami, bet iš esmės vasara buvo labai derlinga", - tikino nuo sostinės atokesnių miestelių publikos numylėtinis.

Pasak Andriaus, jis pastebėjo, kad ir koncertų lankytojai labiau atsipalaiduoja, mažiau jaučia problemų naštą, linkę kaip reikiant pasilinksminti. "Sakyčiau, palyginti su pernai vasara, padėtis pagerėjo kokiais 80 proc.", - skaičiavo jis. Honorarais už koncertus jis taip pat patenkintas, nors prasitarė galėjęs ir daugiau uždirbti, bet per savo gerą širdį dažnai rengė nemokamus pasirodymus. "Nesu brangininkas ir turiu per daug gerą širdį, kad ypač pelnyčiausi iš savo pasirodymų, - nusijuokė A.Rimiškis. - Bet negaliu ir skųstis, kad nėra ko ant duonos dukrelei užtepti. Ir šildymo sąskaitos neliks neapmokėtos. Išgyvensime."

Uždirbamus honorarus E.Rimiškis ne tik pravalgo, bet ir investuoja į koncertinę veiklą.
Uždirbamus honorarus E.Rimiškis ne tik pravalgo, bet ir investuoja į koncertinę veiklą.

Tapo prietaringas

Atlikėjas pasakojo, kad per koncertus uždirbami pinigai yra ne tik jo pragyvenimo šaltinis, bet ir galimybė investuoti į savo koncertinę veiklą. "Su pramogų pasauliu nesusiję žmonės menkai įsivaizduoja, kaip kuriamos dainos, daromi įrašai, rengiami koncertai. Juk įrašyti vieną dainą kainuoja apie tris tūkstančius litų, o norint išleisti albumą ar parengti naują programą tenka pakloti apie 30 tūkst. litų. Šios investicijos taip greitai neatsiperka", - aiškino jūžintiškis.

Tačiau ne vien pinigais matuojamas dainininko gyvenimas. Andrius sakė, jog neapsakomai džiaugiasi, kad publika jį myli, o jis atsilygina savo klausytojams tokiais pat jausmais. "Visada dainuoju žmonėms su meile ir negalvoju apie pinigus, kuriuos uždirbsiu", - tikino vyras.

Jis prasitarė, kad kaip tik rengiasi išleisti naują albumą, tačiau kada tiksliai gerbėjai galėtų jo sulaukti, neatskleidė. Juokavo, esą pastaruoju metu tapo prietaringas, nes pastarojo albumo leidybą lydėjo nelaimės: "Kai tik pasakiau, kad leidžiu albumą, apvirto mano automobilis su visa aparatūra. Kitas pasakymas apie planus leisti kompaktinę plokštelę buvo palydėtas plačiai spaudoje aprašytos istorijos, kaip praradau vairuotojo teises. Taigi dabar nutariau patylėti ir nesireklamuoti, mat kažkodėl vis prisišaukiu problemų." Dėl to, kad šią vasarą neteko teisės vairuoti automobilį, Andrius tik džiaugiasi, nes į koncertus dabar jį vežioja žmona su mažąja dukrele, o laimingas tėtis daugiau laiko būna su savo mylimiausiomis moterimis.

Iškeiktas politiko

Nors vasaros koncertų sezonas A.Rimiškiui paliko pačių geriausių prisiminimų, vienas akibrokštas, kurį atlikėjas patyrė per pasirodymą Utenoje, šliūkštelėjo deguto šaukštą į medaus statinaitę. Dainininkas pasakojo, kad per Žolinės koncertą Utenoje prie jo priėjęs vienas Utenos politinis ir visuomeninis veikėjas jį iškoneveikė necenzūriniais žodžiais, visaip užgauliojo.

"Buvo fantastiškai gražus koncertas, aš irgi dainavau scenoje, emocijos liejosi per kraštus. Labai mėgstu Uteną, Jūžintų miestelis visai netoli jos. Aš ten net vairuotojo teises gavau. Tačiau paradoksalu, kad būtent ten buvau išvadintas šlykščiausiais žodžiais, o automobilis apspardytas", - prisiminė dainininkas. Dabar į tą nemalonią situaciją Andrius žvelgia su humoru, tačiau prisipažino, kad per aštuonerius karjeros metus dar nėra tekę patirti tokio akibrokšto. Juolab iš solidaus ir, regis, atsakingumo pavyzdžiu turinčio būti provincijos politiko.

Neblaivus veikėjas ne tik užgauliojo dainininką keiksmažodžiais, bet ir griebėsi smurto - spardėsi ir bandė griauti koncerto palapinę. Išvažiuodamas su šeima iš konflikto zonos, A.Rimiškis dar sulaukė politiko spyrio į automobilį.

Duoklė gimtinei

Vasaros sezono uždarymo kulminacija jau septintą kartą A.Rimiškiui taps Jūžintuose jo rengiamas nemokamas koncertas kraštiečiams. "Labai didžiuojuosi šiuo renginiu - tai pramoga mano gimtojo krašto žmonėms, mano padėka ir meilės išraiška", - jausmingai dėstė atlikėjas. Nors Jūžintuose gyvena tik apie 500 žmonių, į vasaros pabaigos renginį susirenka apie 4 tūkst. apylinkių gyventojų.

Po ilgo vasaros koncertų maratono A.Rimiškis ketina daug dėmesio skirti šeimai, daugiau laiko praleisti su žmona ir dukrele. Tačiau išsvajotų atostogų dar teks palūkėti, nes jas atlikėjas suplanavęs tik per "sausąjį" sezoną, kuris pramogų pasaulio atstovams prasideda sausį. "Iki tol dar laukia daugybė suplanuotų koncertų", - atsiduso A.Rimiškis.

Ne darbas, o poilsis

Šeiminis Jurgio ir Ericos Didžiulių duetas šią vasarą taip pat nesėdėjo be darbo. Kadangi koncertuoja dviese, sutuoktiniai šiemet ypač džiaugiasi galėdami darbą derinti ir būti kartu. "Palyginti su 2008 metais, kai Lietuvą buvo apėmusi didžioji ekonominė krizė, šiemet situacija tikrai geresnė. Tuomet atlikėjams buvo visai "užsirišę" vadinamieji korporatyviniai vakarėliai, kurie ir yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis", - dėstė J.Didžiulis.

Ši vasara duetui lėmė pakankamai pajamų, tačiau Jurgis tikino, kad ir rudenį, ir žiemą jiedu su Erica nesėdi be darbo. "Šios vasaros sezono didžiausias pranašumas mums buvo tai, kad darbas pajūryje virto savotiškomis atostogomis. Dieną būni su šeima, vakare pagroji - tiesiog idealus poilsis, net nepavargome", - teigė Jurgis. Naująjį duetą puikiai priima publika, pora gauna daug kvietimų koncertuoti.

Pasak J.Didžiulio, atlikėjams labai svarbu užsiauginti savo publiką. Jiedu su Erica tokį gerbėjų būrį tikrai turi. "Čia kaip gerame restorane: žmogus, atėjęs ir paragavęs puikaus patiekalo, vėliau priima tai kaip standartą. Kartelės negalima nuleisti. Kiekvienas atlikėjas turi užkariauti savo publiką nuoširdžiu darbu. Mes tai ir darome", - sakė pašnekovas.

Kadangi vasarą nepervargo koncertuodami, rudenį Didžiulių šeima atostogauti neplanuoja. "Paprastai mes atostogaujame sausį ir vasarį, kai labai sumažėja koncertų", - tvirtino Jurgis.

Šeiminis Ericos ir Jurgio duetas šią vasarą darbą derino su poilsiu.
Šeiminis Ericos ir Jurgio duetas šią vasarą darbą derino su poilsiu.

Vasarą - nė vieno koncerto

Publikos numylėtinei Dž.Butkutei besibaigianti vasara pirmą kartą per ilgus karjeros metus buvo visiškai rami - dainininkė nesurengė nė vieno koncerto! "Po ilgų gastrolių užsienyje pavasarį su Elegijumi šią vasarą nutarėme nerengti koncertų, - teigė Džordana. - Rengiu naują programą, todėl atsisakiau plėšytis. Tai tikrai pirma vasara per visą mano karjerą, kai nesurengiau nė vieno pasirodymo."

Šį sezoną Džordana mėgavosi poilsiu Druskininkuose, grįždama iš užsienio gastrolių maratono keletą dienų su mylimuoju Elegijumi romantiškai praleido meilės mieste Paryžiuje. Per užsienio koncertų turą uždirbti honorarai Dž.Butkutei leido pasilepinti pasyviu vasaros sezonu.

Pirmą kartą per ilgametę karjerą Dž.Butkutė šią vasarą mėgavosi vien poilsiu.
Pirmą kartą per ilgametę karjerą Dž.Butkutė šią vasarą mėgavosi vien poilsiu.
DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"