Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Aktoriui J.P.Belmondo niekada nebūna nuobodu

 
Nors amžius solidus, J.P.Belmondo būdas nepasikeitęs.
Nors amžius solidus, J.P.Belmondo būdas nepasikeitęs. Sipa/Scanpix nuotrauka

Populiarus prancūzų aktorius Jeanas Paulis Belmondo dažnai eina į kino teatrą žiūrėti filmų, mėgsta vaikščioti su šunimi, dovanotu bičiulės aktorės Brigitte Bardot, pietauja su draugais, bendrauja su vaikais ir anūkais. Ir kaip visada krečia pokštus.

Pavasarį žinomam ir žaviam prancūzų aktoriui J.P.Belmondo sukako 80 metų. Nei solidus amžius, nei patirtas insultas, dėl kurio dabar iš dalies paralyžiuota dešinė ranka ir koja, nepakeitė kino garsenybės būdo. Aktorius, kaip jam įprasta, linksmas, galantiškas, kiekvieną akimirką pasiruošęs pokštauti. J.P.Belmondo mėgsta išdaigas. Sugeba įtraukti kitus prašydamas ką nors pavaizduoti ir surengia linksmą spektaklį, kuriuo aplinkiniai patiki. Jis gali su didele kompanija keletą valandų belstis į tolimą pajūrį ir apsisukęs keliauti atgal, nes į paplūdimį neįleidžia jo šuns. Arba paslėpti draugo mobilųjį telefoną ir lyg niekur nieko stebėti, kaip tas visą vakarą jo ieško.

Vasaras J.P.Belmondo leidžia savo viloje Kanuose. Ten, netoli jūros, daug saulės ir dažni vakarėliai su bičiuliais. Tačiau kiekvieną rudenį aktorius su malonumu grįžta į namus Paryžiuje. Čia jam patinka būti vienam tarp daiktų, primenančių daug įdomių gyvenimo akimirkų.

J.P.Belmondo su Jean Seberg 1960 m. filme "Iki paskutinio atodūsio". /Kadras iš filmo
J.P.Belmondo su Jean Seberg 1960 m. filme "Iki paskutinio atodūsio". /Kadras iš filmo

Įsiminė kaskadiniai triukai

- Šiuo metu nebepasirodo filmų, kuriuose jūs vaidintumėte. Nebenorite filmuotis? O gal atsirado svarbesnių reikalų?

- Šiuo metu nenoriu filmuotis. Iš tiesų aktorius nekuria filmo, tik jame vaidina. Visi režisieriai, su kuriais yra tekę dirbti, mirę. Šiame pasaulyje liko vienintelis Claude'as Lelouchas. Tačiau man dabar labai gerai. Dažnai einu į kiną. Vaikštinėju su šunimi. Pietauju su draugais. Bendrauju su vaikais ir anūkais. Visa tai atima daug laiko. (Juokiasi.) Ir tai iš tikrųjų malonu! Man patinka nieko neveikti.

- Regis, tai jums puikiai sekasi.

- Nuo vaikystės nieko ypatingo nemokėjau, tik vaidinti klouną. Mačiau, kad žmonėms tai patinka. Kai pradėjau žaisti futbolą ir boksuotis, vis vien galvodavau, kaip suvaidinus kokią nors komediją.

- Savo interviu, kaip ir daugelis aktorių, sakydavote, kad patinka visi filmai, kuriuose vaidinote. Tačiau kai mąstote apie savo karjerą, ką prisimenate su didžiausiu jauduliu?

- Labiausiai įsiminusios akimirkos per kiekvieną filmavimą - kaskadiniai triukai. Jie man visada patiko. Jei kalbėtume apie konkretų filmą, aišku, prisiminčiau "Iki paskutinio atodūsio", - tuomet per 12 dienų tapau žinomas. Tai buvo neįtikėtina. Tačiau kai 1974 metais per Kanų festivalį nesėkmę patyrė filmas "Stavicky", kuriame vaidinau, nelabai nusiminiau.

- Kokius filmus patinka žiūrėti?

- Buvo nuostabus italų kino septintasis dešimtmetis. Vien Marcello Mastroianni ko vertas! Jo vaidyba nuostabi. Man labai pasisekė, kad turėjau laimę matyti daug puikių italų aktorių. M.Mastroianni yra sakęs, kad ši profesija pati geriausia: "Įsivaizduokite, išeinu iš namų, o manęs laukia automobilis, esu pamaitinamas, taip pat parvežamas. Apskritai nesuprantu, kodėl aktoriai skundžiasi."

- Nuostabu, kad žavitės kolegomis. Kas dar jums yra palikę neišdildomą įspūdį?

- Žmogus, kuris mane stebina labiau nei kiti, - generolas Charlesas de Gaulle'is. Savo karjeros aušroje buvau pas jį priėmime. Pamenu, jis paspaudė man ranką ir pasakė: "Žinau, žavėsiuosi jumis, bet jūsų tėvas - tiesiog fantastiškas!" (Aktoriaus tėvas Paulis Belmondo buvo žinoms Prancūzijos dailininkas, skulptorius ir architektas - red.)

Aktorius J.P.Belmondo su mylimu augintiniu namie Paryžiuje. /Užsienio spaudos nuotrauka
Aktorius J.P.Belmondo su mylimu augintiniu namie Paryžiuje. /Užsienio spaudos nuotrauka

Draugai tikėjo, o moterys įkvėpdavo

- Apie tai, kaip mėgstate linksmintis su draugais, sklinda legendos.

- Taip, ypač buvo juokinga, kai apsimečiau, kad išprotėjau. (Juokiasi.) Mes su draugais ir giminaičiais buvome viename kalnų kurorte. Nukritau ir pasakiau, kad stipriai susitrenkiau galvą, todėl dabar nieko negirdžiu ir prastai matau. Šnekėjau sunkiai suprantamai, mano žvilgsnis klaidžiojo, galva impulsyviai judėjo. Visi į mane žiūrėjo išsigandę. Jie tikrai pamanė, kad išprotėjau. Vėliau, žinoma, artimieji labai juokėsi. Vis dėlto linksmiausia buvo man.

- Jūsų avantiūriškas būdas pasireiškia darbe?

- Aišku! Tarkime, galiu imtis filmo, kurio scenarijus niekam nepatinka. Tačiau jei man patinka, sutiksiu vaidinti į nieką nekreipdamas dėmesio.

- Ar nenuobodu būti vienam būste Paryžiuje?

- Man niekada nebūna nuobodu. O pabūti vienam tiesiog būtina, kad galėčiau viską apmąstyti. Kartą, kai reikėjo ramybės, išvažiavau iš Paryžiaus. Kurį laiką keliavau. Paskui grįžau namo. Viską mesti ir slėptis nuo žmonių niekada neturėjau noro. Draugystė man - labai svarbus dalykas. Dauguma aktorių, su kuriais buvau pažįstamas jaunystėje, manimi netikėjo. O artimi draugai nepaprastai palaikė, esu jiems už tai labai dėkingas.

- Draugai tikėjo, o moterys turbūt įkvėpdavo?

- Taip, vis dėlto įdomu, kad mokydamasis vaidybos mokykloje, kai scenoje repetavau su mergina, aktorinio meistriškumo dėstytojas pasakė, jog dėl savo išvaizdos niekada negalėsiu atlikti romantiškų herojų vaidmenų. Toje mokykloje visi tvirtino, kad esu negražus. Tačiau po kurio laiko pradėjau patikti!

- Jums buvo neabejingos nepaprastos moterys - gražios ir talentingos. Su kai kuriomis turėjo audringų romanų.

- Iš tiesų filmavausi su puikiomis moterimis. Jos tiesiog nuo manęs nesitraukdavo. Suprantama, tuo naudojausi.

- Visada gyvenote aktyviai?

- Judėjimas man reikalingas kaip oras. Buvo laikai, kai mėgau lakstyti namų stogais - tiesiog dėl pramogos. Nuo to būdavo gera. Dabar man trūksta sporto.

"Šiuo metu nenoriu filmuotis", - teigia garsus prancūzų aktorius J.P.Belmondo. /AFP/Scanpix nuotrauka
"Šiuo metu nenoriu filmuotis", - teigia garsus prancūzų aktorius J.P.Belmondo. /AFP/Scanpix nuotrauka

"Tėtis-pyragaitis"

- Jūsų gyvenimas nepaprastai įdomus. Kokios akimirkos laimingiausios?

- Buvau labai laimingas, kai gimė vaikai, atsirado anūkai. Turiu daug palikuonių - tris vaikus ir šešis anūkus. Nuostabiausia, kai galiu su jais leisti laiką. Tai didelis džiaugsmas.

- Koks jūs tėvas?

- Per daug myliu vaikus, kad galėčiau būti su jais rimtas. Tai nėra visai gerai. Juk vaikus reikia auklėti. O aš, kaip sako prancūzai, esu "tėtis-pyragaitis". Vaikams leidžiu daryti ką tik jie užsimano. Nors visiškos laisvės neduodu.

- Apie ką kalbate su vaikais?

- Apie viską. Paprasčiau pasakyti, apie ką nešnekame. Su vaikais nekalbu apie savo profesiją. Jauniausia dukra Stella norėtų tapti aktore, bet ji - dešimtmetė, dar turi laiko persigalvoti. Kad ir ką veiktų užaugusi, svarbiausia, kad būtų laiminga. Nori būti aktorė - prašom, sekretorė - prašom...

- Regis, pats dar turite kai ką vaikiška.

- Tikrai. Vis dar esu padūkęs vaikas.

- Per savo amžių daug ko patyrėte. Kaip susidorojate su atsirandančiais sunkumais ir einate toliau?

- Niekada nereikia pasiduoti. Jei nukrinti, būtinai turi atsikelti. Kai po patirto insulto mane iš ligoninės parvežė namo, negalėjau nė žodžio pratarti. Tačiau nepalūžau. Pradėjau naudotis treniruokliais. Dvejus metus teko intensyviai dirbti su specialistais, kad aplinkiniai galėtų nors šiek tiek suprasti mano kalbą. Dabar galiu gerai šnekėti.

Kai labai sunku, pavargstu. Tačiau vis tiek stengiuosi dėl vaikų, prisimindamas tėvą ir motiną, kurie mintyse visada su manimi. Dėl jų turėjau stengtis pakilti. Man pavyko tai padaryti.

Filmografija

Vienos žinomiausių kino juostų, kuriose filmavosi J.P.Belmondo:

"Dviese ant bangos" ("Deux de la Vague", 2010);

"Aktoriai" ("Les Acteurs", 2000);

"Gali būti" ("Peut–etre", 1999);

"Vienas iš dviejų" ("Une chance sur deux", 1998);

"Vargdieniai" ("Les misérables", 1995);

"Sirena iš Misisipės" ("La Sirène du Mississipi"), 1969)

"Pamišėlis Pjero" ("Pierrot le Fou", 1965)

"Iki paskutinio atodūsio" ("A Bout de Souffle", 1960)

Pagal užsienio spaudą parengė Rasa PAKALKIENĖ

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"