Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Aktoriaus G.Savicko gyvenimas be pagirių

 
2010 04 17 0:00
"Labiausiai moku ir mėgstu bimbinėti", - tikino amžinai užsiėmęs Giedrius.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
"Labiausiai moku ir mėgstu bimbinėti", - tikino amžinai užsiėmęs Giedrius.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Vakar populiariam teatro ir televizijos aktoriui Giedriui Savickui trinktelėjo 30 metų. Ta proga jis bičiuliams surengė puotą. Tačiau šiandien aktoriui galvos neskaudės. Ir pagirios nekamuos. Mat lygiai prieš metus, papūtus gaiviems pavasario vėjams, Giedrius nusprendė: 'Daugiau nė lašo alkoholio.'

Tačiau per mūsų pokalbį nebuvo blaivybės propagandos. G.Savickas tikino, kad jam patikdavo ne tik girtuokliauti, bet ir pagiriotis. Populiarios TV3 laidos "Dar pažiūrėsim..." komandos narys atskleidė, jog pusantrų metų namie neturėjo televizoriaus. Dar aktorius tvirtino žvaigždžių liga persirgęs būdamas vaikas - it kokiais vėjaraupiais, raudoniuke ar kiaulyte.

Prisipažinsiu, dėl žvaigždžių ligos man kilo įtarimų, kai dvi dienas nesisekė prisiskambinti aktoriui - girdėdavau tik ilgus signalus. Galiausiai G.Savickas pats atskambino. Paaiškėjo, kad neatsiliepdavo ne "iš mandrumo", o todėl, kad įtemptai dirbo - filmavosi TV3 laidai "Dar pažiūrėsim...", repetavo Oskaro Koršunovo teatre. Namo grįždavo tik nakvoti. Gerokai pasukęs galvą, Giedrius pasiūlė susitikti pokalbio prie kavos puodelio trečiadienio rytą.

Pirmiausia pasiteiravau: jei taip užsiėmęs, ar ras laiko gimimo dienos šventei? Aktorius patikino, kad "balius" tikrai bus - bičiulius jis ketino kviesti arba į sodybą, arba į legendinį sostinės restoraną "Neringa". "Susėsime, Kijevo kotletų suvalgysime, vyno išgersime, - planavo jubiliatas ir iškart pasitaisė: - Nors aš visai negeriu."

Šventė ir liūdesys

Ketvirtadienį, balandžio 15 dieną, G.Savickas vaidino Romeo spektaklyje "Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija", režisuotame O.Koršunovo, šiandien aktorių galima bus matyti to paties OKT teatro "Hamlete". Vakarykštis 30 metų gimtadienis įsiterpė tarp šių dviejų spektaklių.

Pokalbio pradžioje aktorius pasakojo, kad daug metų gimimo dienos apskritai nešvęsdavo. Mat ji primena apie didelį liūdesį, o ne džiaugsmą. Taip nelemtai susiklostė, kad Giedriaus devintojo gimtadienio išvakarėse netikėtai mirė jo tėvas. Saugodama berniuką nuo sukrėtimo, mama neiškart sūnui apie tai pasakė, iš pradžių teigė, jog tėvelis ligoninėje. Apie netektį Giedrius sužinojo iš aplinkinių. Kadangi tėvas mirė balandžio 15-ąją, 16-oji tapo ne tokia diena, kada norėtųsi linksmintis. "Pripratau nešvęsti gimimo dienos", - sakė aktorius. Kadangi šįkart gimimo diena jubiliejinė, bičiuliai sveikins ir nekviečiami, G.Savickas nusprendė surengti vakarėlį.

Alkoholis ir pagirios

Anksčiau G.Savickas mėgo kiloti taurelę. Kodėl jis nusprendė nebesisvaiginti - girtumo jausmas nemalonus ar per dažnai padaugindavo? Anot aktoriaus, gerti malonu. O labiausiai jam trūksta pagirių. "Pasiilgstu blogumo jausmo, - rimtu veidu sakė pašnekovas. - Kai atsikeli pagiringas, būna žiauriai negera, galvoji apie tai, kad mokesčius reikėtų sumokėti, į repeticiją turėtum nueiti... Tada išgeri 50 gramų, ir jautiesi tarsi mokesčius sumokėjęs. Dar 100 gramų išgeri, pasidaro gera, lyg į repeticiją jau būtum nuėjęs. Atrodo, kad visos problemos dingo."

Tačiau dažnai pagiriojant susikrauna daug nemokėtų mokesčių. Kai žmogus tą suvokia, kiloti taurelę praeina noras. G.Savickui ir sveikata parūpo. "Dar norėjau pažiūrėti, kiek laiko galiu negerti, - porino aktorius. - Taigi jau metai kaip nevartoju ir jaučiuosi puikiai."

"Sodra" ir Kuba

Vis dėlto G.Savickas tikino, kad girtuoklystes "užraukė" ne visam laikui. "Kai man bus kokie 65 metai ir būsiu pensininkas, vartosiu daug alkoholio, trauksiu "žolę". Dauguma žmonių daro priešingai: būdami jauni ir gerdami susigadina sveikatą. Kai ateina senatvė, nebeturi jėgų. Aš gyvensiu sveikai, o kai išeisiu į pensiją, "dėsiu džiazą", - apie žilą ateitį svajojo aktorius. - Nuvažiuosiu į vietas, kuriose sėdėdavo rašytojas Ernestas Hemingway'us - Kuboje sėdėsiu ant kranto, gurkšnosiu romą, žiūrėsiu į jūrą ir jaunas mergas. Štai taip gyvensiu."

"Tikitės, kad "Sodra" jums mokės tokią pensiją, kurios užteks kelionei į Kubą ir gyvenimui ten?" - į žemišką dabartį grąžinau pasakotoją. "Na, "Sodra" dar nei vieno pensininko neišsiuntė į Kubą pagerti... Daug dirbsiu ir užsidirbsiu, nes suprantu, kad iš savo pensijos ten nenuvažiuosiu, - svajonės neišsižadėjo G.Savickas. - Dabar taupau ne kam kitam, o senatvei."

Laida ir televizorius

Iki pensijos 30 metų G.Savickui dar toli, todėl kalbą nukreipiau į proziškus dalykus. Kadangi jis su bičiulių komanda kuria žiūrovų pamėgtą televizijos laidą "Dar pažiūrėsim...", pasidomėjau, kiek laiko leidžia spoksodamas į televizoriaus ekraną. Aktorius nustebino pasakęs, kad pastaruosius pusantrų metų apskritai namie televizoriaus neturėjo. Nusipirko prieš porą savaičių, bet iki šiol neprijungė antenos ar kabelio, tad gali žiūrėti tik įsirašytus filmus ir vadina jį kinovizoriumi. Kai reikia rengtis "Dar pažiūrėsim..." parodijoms, televizijos laidų aktorius pasižiūri namie per internetą arba svečiuose per televizorių.

G.Savickui svarbiausia, kad po ranka visada būtų knyga. "Viena yra vonioje, kita - kambaryje prie lovos. O tualete - iki skylių sutrintas žurnalas, ten būdamas negaliu neskaityti, išstudijuoju visas etiketes ant buteliukų, indelių, dėžučių ir t. t." - apie pomėgį skaityti pasakojo aktorius.

Kurdama laidą "Dar pažiūrėsim..." aktorių kompanija dirba daug ir nuoširdžiai. G.Savickas pasakojo, kad vieną dieną filmuoti baigė 11 valandą vakaro, kitą rytą pradėjo 8 valandą. Pašnekovui sakiau girdėjusi, kad tai buvo bičiulių pramoga pasišaipyti iš to, ką rodo televizorius, o paskui tie juokeliai pavirto laida. "Tai mitas. Aišku, pakalbėdavome, kad nervina, nes televizijos rodo daug šūdo... Lyg tas šūdas auksu žibėtų", - žodžių nerinko G.Savickas. O buvo taip: prodiuserio paprašyta aktorių komanda įrašė bandomąją laidos versiją ir atidavė į televiziją. Iš pradžių mažai kas tikėjo, kad toks projektas gali pavykti. Per TV3 pradėtos rodyti laidos "Dar pažiūrėsim..." populiarumas nustebino pačius kūrėjus - aktorius G.Savicką, Rimantę Valiukaitę, Editą Užaitę, Inesą Stasiulytę, Ramūną Cicėną, Audrių Bružą ir kitus. "Neįvertinome lietuviškos publikos, manėme, kad laida nepatiks, - sakė Giedrius. - O ją pradėjo žiūrėti net tie, kurie apskritai televizija nesidomėjo. Jaunimas pamėgo. Dauguma mūsų laidos žiūrovų - protingi žmonės."

L.Donskis ir scena

Kartais apie "Dar pažiūrėsim..." aktorius šnekama neva jie yra "pasikėlę". Pašnekovas tvirtino, kad tai - ne tiesa. Jis teigė pats žvaigždžių liga persirgęs labai seniai, kai buvo vaikas.

Klaipėdiškis G.Savickas vaikystės vasaras leido pajūrio stovykloje "Žilvitis", garsėjusioje įdomiais vadovais, tokiais kaip gitarą brazdinantis filosofas Leonidas Donskis ar aktorius Dainius Kazlauskas. Būtent ten Giedrius pradėjo artisto karjerą. "Stovykloje dirbo mano tėvai. Ir aš ten bėgiodavau - toks mažiukas, garbanotas, - prisiminė pašnekovas. - L.Donskis mane paėmė į sceną - vaidinti. Tada labai "pasikėliau". Persirgau žvaigždžių liga. Dabar man niekas nebegresia. Ramu."

Išaugęs iš vaikiško ir paaugliško amžiaus galiausiai ir pats G.Savickas toje stovykloje dirbo vadovu. Aktorius ir kitokių įdomių darbų yra išbandęs - maždaug prieš ketverius metus Švedijoje triūsė statybose. "Ten gražu ir ramu, - apie šią užsienio šalį sakė G.Savickas. - Voleliu dažai, plaktuku kali, o galva ilsisi. Pinigiukų uždirbi, tada nuvažiuoji pažiūrėti Norvegijos fiordų." Dar aktorius yra rinkęs grybus bei uogas ir gavęs už tai atlygį.

"Tačiau labiausiai moku ir mėgstu bimbinėti, - tikino G.Savickas. - Dabar, ačiū Dievui, jau galima važinėti dviračiu. Galima bus pradėti plaukioti. Ar jaučiu jūros trauką? Žiauriai. Pernai pradėjau kaituoti su aitvaru ir lenta, labai laukiu, kada galėsiu prie jūros traukti."

Meilė ir pagarba

Kai pasakojo apie "Dar pažiūrėsim...", G.Savickas save ir kitus laidą kuriančius kolegas juokais vadino chuliganais. O koks jis yra gyvenime? "Esu ramus ir geras žmogus", - patikino aktorius.

Nors vakar į ketvirtą dešimtį koją įkėlęs Giedrius šeimos dar nesukūręs, svajonių jaunikiu jo nepavadinsi. Aktorius turi draugę, tik ji - ne šalia. Mergina, kurios vardo pažadėjau viešai neskelbti, studijuoja meninę specialybę viename Europos šalies didmiestyje. Kol draugė toli, jiedu bendrauja per internetą. "Tai vadinasi "do it online" (darome tai per internetą - red.), - šaipėsi pašnekovas. - Ar per atstumą galima patikrinti jausmus? Taip, būna, kad tada žmonės greit atitolsta. Mes - ne. Galbūt todėl, kad dar nepažįstame vienas kito labai gerai. Tad norisi pažinti, laukti, kada sugrįš. Ji nori mokytis ir aš negaliu pasakyti: ne, to nedaryk. Svarbu vienam kitą suprasti, gerbti." Anot Giedriaus, į sąvoką "pagarba" telpa viskas, taip pat ir meilės jausmas.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"