Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Aktorės gyvenimo paradoksai

 
2010 12 11 0:00
Ramunė su jaunėle dukrele Luka. <br>Fotonamų "Redluk" nuotrauka
Ramunė su jaunėle dukrele Luka.
Fotonamų "Redluk" nuotrauka

Ji norėjo tapti gydytoja. Vis dėlto pasirinko kitą - artistišką profesiją. Tačiau pagal specialybę nedirbo. Vėliau baigė dar vienas studijas ir galėtų darbuotis tarptautinės prekybos srityje. Dar ragavo nekilnojamojo verslo vadybos duonos. Dabar svajoja išmokti pilotuoti lėktuvą. Ji yra ištekėjusi, augina tris dukras.

Tikriausiai nelengva atspėti, kas yra ši herojė. Taigi atversime kortas. Viena gražiausių Lietuvos moterų vadinama Ramunė Kurienė - profesionali aktorė. Vis dėlto pirmąjį vaidmenį moteris įkūnijo tik sulaukusi 40 metų. Jaunystėje atsisakiusi aktorės karjeros, šiandien ji prisipažįsta padariusi, ko gero, didžiausią gyvenimo klaidą. Tačiau gyvenimas moteriai pažėrė kitų džiaugsmų - ji augina tris puikias dukreles Agnę, Miglę ir Luką, gali pasigirti Vilniaus universiteto tarptautinės prekybos magistro laipsnio diplomu, išbandė jėgas nekilnojamojo turto verslo srityje.

Apgailestauja

Antrą sezoną R.Kurienė vaidina nedidelį vaidmenį viename lietuviškų serialų. "Labai smagu dirbti filmavimo aikštelėje. Šiltai bendraujame su kolegomis, su kuriais tenka filmuotis. Gaila, kad vaidmuo toks nedidelis", - su apgailestavimo gaidele balse prasitarė LŽ kalbinama aktorė. Nors tuometėje Konservatorijoje (dabar Muzikos ir teatro akademija) ji baigė Jono Vaitkaus aktoriaus meistriškumo kursą, vaidinti Ramunei teko tik studijuojant - masinėse scenose Akademiniame teatre (dabar Lietuvos nacionalinis dramos teatras). Baigusi aktorystės studijas Ramunė pakliuvo į Gyčio Padegimo trupę Kauno dramos teatre, tačiau ten jai nepatiko, tad mergina tiesiog pabėgo.

"Šiuo metu, žvelgdama iš laiko perspektyvos, manau, kad pasielgiau kvailai. Tačiau tada žiūrėjau į tai pro pirštus. Dabar, žinoma, gaila, kad neišnaudojau šanso. Nors, tiesą sakant, mane tada labiau traukė kinas, o ne teatro scena", - kalbėjo R.Kurienė. Pašnekovė teigė, kad dabar ji jaučia didesnę trauką būtent teatrui, o ne kinui, kaip jaunystėje. "Tiesiog tie režisieriai, kurie anuomet mane kvietė vaidinti, šiandien jau nieko nebesiūlo. Turbūt nebespėsiu įšokti net į paskutinį šio nuvažiuojančio traukinio vagoną", - šyptelėjo brandos sulaukusi Ramunė.

Krikštamotė G.Dauguvietytė

Nedaugelis žino, kad profesine krikštamote R.Kurienė vadina legendinę asmenybę, televizijos režisierę Galiną Dauguvietytę. Jaunystėje per televiziją pamačiusi laidą apie šią charizmatišką moterį, Ramunė nutarė parašyti jai laišką. G.Dauguvietytė jai atsakė, ir tarp skirtingų kartų moterų užsimezgė tvirta draugystė. "Galina yra mano profesinė krikštamotė ir labai pyksta, kad nepasilikau teatre. Iki šiol už tai gaunu nuo jos velnių. Kai dirbau televizijoje, nuo Galinos sulaukdavau ir pastabų, ir pagyrų. Įvairiai būdavo", - nedaugžodžiavo graži moteris.

Puse lūpų ji prasitarė, kad labai baiminasi bėgančio laiko. "Visi bijome pasenti. Aš klaikiai to bijau", - lakoniškai tarstelėjo. Prieš penkerius metus pasitraukusi iš televizijos eterio ir žaviosios "Be tabu" vedėjos amplua, R.Kurienė visa galva paniro į mokslus ir darbą visai nesusijusį su televizija - nekilnojamojo turto sritį. Vilniaus universitete ji baigė tarptautinės prekybos magistro studijas. Klausiama, kodėl pasiryžo tokiam karjeros vingiui, R.Kurienė prisipažino, kad visą jos gyvenimą lydi spontaniški sprendimai. "Esu tos nuomonės, kad aktorinis išsilavinimas yra labiau hobis. Dabar, kai vaidinti kviečiami žmonės tiesiog iš gatvės, be jokio pasirengimo, aktoriaus specialybė tampa tik pomėgiu. Kai aš stojau, tuomet į šią specialybę būdavo didžiuliai konkursai, taip paprastai aktorystės negalėjai gauti. Dabar suprantu, kad viso to nebereikia - vaidina, kas nori, tie, kurie tuo metu yra "ant bangos" pramogų pasaulyje. Kadangi netapau tikra aktore, man norėjosi save išreikšti kaip nors kitaip", - teigė Ramunė. Diplomas jai pravertė dirbant nekilnojamojo turto agentūroje.

Tačiau didžiausia neįgyvendinta svajonė R.Kurienei liko medicina. "Kažkur giliai širdelėje jaučiu gėlą, kad nestudijavau medicinos. Vaikystėje didžiausia mano svajonė buvo tapti gydytoja. Vėliau labai gailėjausi, kad įstojau į aktorinį, o ne į mediciną. Ko gero, susigadinau gyvenimą. Nors, kita vertus, jeigu būčiau dirbusi kaip profesionali aktorė, dabar taip nekalbėčiau", - sakė ji. Neįgyvendintą mamos svajonę, matyt, įkūnys jos vyriausioji dukra Agnė. Mergina nutarė studijuoti mediciną.

Dukros kikena prie televizoriaus

R.Kurienės dukros - septyniolikmetė Agnė, septynerių Miglė ir mažoji Luka, kuriai treji, dabartinę mamos karjerą vertina skirtingai. "Vyriausioji Agnė apskritai nežiūri televizoriaus, todėl mano darbo nekomentuoja. Ji jau turi savo gyvenimą, mama nebėra svarbiausias žmogus", - pasakojo Ramunė. O štai mažosios Miglė ir Luka ištikimai žiūri serialą, kuriame vaidina mama. "Sutūpusios prie televizoriaus jos kikena. Net nežinau, kas dukroms ten taip juokinga. Mergaitės yra nuolatinės serialo žiūrovės. Sakyčiau, "fanės", - nusijuokė Ramunė.

Ji prisipažino, kad yra gana griežta mama ir žiūrėti kitų serialų mažosioms dukroms neleidžia, tik tą vienintelį, kuriame pati vaidina. "Pati nežiūriu jokių serialų, manau, kad jie yra prastas pavyzdys augančiai asmenybei, todėl ir dukras bandau nuo to apsaugoti", - paaiškino rūpestinga mama. Kaip sako pati Ramunė, ji yra namų žmogus, labai mylintis savo šeimą. "Nors negalėčiau būti vien namų šeimininkė ir mama. Ne tas charakteris. Man svarbu išreikšti save ir, be abejo, būti finansiškai lygiavertei vyrui", - sakė R.Kurienė.

Buitį Ramunei padeda tvarkytis vaikų auklė, kuri išvaduoja ją ir nuo kasdienio pietų gaminimo šeimai. Tačiau ji sakė ir pati mėgstanti gaminti. Moteris prisipažino, kad jiedu su vyru yra smaližiai. Puikiai atrodanti 40-metė specialiomis dietomis savęs niekada nealino, ji mėgsta skaniai, bet sveikai pavalgyti, o grakščias kūno linijas saugo lankydamasi sporto salėje. Vis dėlto moteris prasitarė, kad išleidusi vidurinėlę Miglę į mokyklą šiek tiek aptingo ir beveik nebesportuoja. Prisipažinusi, kad labai bijo senatvės, aktorė išsitarė, kad nėra nusiteikusi prieš įvairias grožio procedūras, bet niekada nesiryžtų svetimkūniams organizme.

Parašė laišką A.Gromykai

Vienas įdomiausių R.Kurienės poelgių - vaikystėje parašytas laiškas tuometiniam Sovietų Sąjungos užsienio reikalų ministrui Andrejui Gromykai. "Dabar net sunku prisiminti, kodėl man šovė tokia mintis. Tikrai utopinė idėja. Mokiausi gal penktoje ar šeštoje klasėje", - juokėsi Ramunė. Pasak jos, tuo metu buvo pats vadinamojo šaltojo karo įkarštis, kasdien kalbama apie atomines bombas ir ginklavimosi varžybas. "Kažkodėl man kilo mintis parašyti tą laišką. Prisimenu, dar nupiešiau piešinėlį - juodu kaspinu perrištą gaublį ir išdėsčiau, kad užaugusi norėčiau būti gydytoja ir kad pasaulyje būtų taika. Ir šauk tu man į galvą tokiai minčiai! Užrašiau ant voko "Maskva, Kremlius". Nežinau, ar A.Gromyka gavo laišką. Bent jau man nieko neatsakė", - nusikvatojo Ramunė.

Ji prisiminė, kad vaikystėje patikdavo žiūrėti karinius paradus, žavėdavo juose demonstruojama karinė technika, ypač naikintuvai. Nuo vaikystės Ramunė puikiai vairuoja automobilį. To ją, pasisodinęs ant kelių, išmokė tėvas. Smalsi ir technikai neabejinga mergaitė išbandė pačias įvairiausias tuometinio sovietinio transporto priemones - vairavo zilą, kamazą, mazą, volgą, zimą, pobiedą, žigulius, moskvičių ir nivą. Tačiau nebuvo vairavusi autobuso. Dabar jau anapilin išėjęs Ramunės brolis, kuris dirbo autobuso vairuotojų, leido sesei trumpam sėsti prie "Ikaruso" vairo. "Buvo nepakartojama - pavažiavau trumpą ruoželį, tačiau užplūdo toks jaudulys, kad paskui dar ilgai negalėjau atsipeikėti, kad vairavau oranžinį "Ikarusą", - nusišypsojo aktorė.

Nesibaiminanti gyvenime elgtis netradiciškai R.Kurienė sakė dažnai pagalvojanti apie tai, kad norėtų išmokti pilotuoti lėktuvą, šokti su parašiutu ir paskraidyti oro balionu. "Labai traukia tokie dalykai, bet kol kas tai - tik svajonės. Man labai gražu, kai virš miesto skrenda oro balionai. Norėčiau ir su parašiutu iššokti. Pilotuoti lėktuvo gal jau ir nebeišmoksiu, tačiau kitus norus, manau, įgyvendinsiu, kai pasitaikys proga", - nusišypsojo ji.

Fone

* R.Kurienė televizinę karjerą pradėjo LNK infošou N-14 kartu su Redita Dominaityte.

* TV3 televizijoje vedė laidą "Be tabu".

* Pasitraukusi iš televizijos eterio baigė mokslus Vilniaus universitete, turi tarptautinės prekybos magistro laipsnio diplomą.

* Išbandė jėgas nekilnojamojo turto verslo srityje.

* Grįžo į televizijos eterį LNK kaip humoro laidos "Laba diena" vedėja.

* Buvo neilgai egzistavusios TV3 laidos "Grįžta vyrai" vedėja.

* Pernai nusifilmavo lietuviško serialo "Mano mylimas prieše" pirmojo sezono serijose.

* Šiemet antrą sezoną vaidina tame pačiame seriale.

* Augina tris dukras - iš pirmos santuokos su Ukrainoje nužudytu verslininku Ričardu Pečiuliu turi 17-metę dukrą Agnę, su antruoju vyru Egidijumi susilaukė dukrelės Miglės, kuriai dabar septyneri, ir Lukos, kuriai sukako treji.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"